Rynek polskich bukmacherów internetowych to już spora ilość opcji do wyboru. W jaki sposób rozpoznać, które firmy oferują legalne buki w Polsce? W jaki sposób selekcjonować bukmacherów, by grać tylko u tych z licencją? I na czym ta licencja polega? Obfitość opcji jest spora, można grać online na wielu stronach internetowych, jednak tylko kilka firm posiada pozwolenie na prowadzenie zakładów.

Kwestie prawne i wszelkie regulacje to z pewnością nie jest pierwsza rzecz, którą ma się zamiar sprawdzić i dogłębnie zweryfikować, przystępując do gry.

Poniżej przedstawiamy listę legalnych polskich bukmacherów online, zarejestrowanych lokalnie, posiadających strony internetowe w polskiej wersji językowej. Sytuacja jest klarowna w przypadku punktów stacjonarnych, naziemnych. Te firmy działają legalnie, nie ma problemu z rozeznaniem, to w przypadku internetowych działalności można się pogubić.

Oto lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów na internetowe zakłady bukmacherskie dla graczy z Polski w 2018 roku:

Lista legalnych bukmacherów w Polsce 2018

Legalny bukmacherOpis BonusuRejestracja
fortuna promocjeInformacje o bonusie dostępne na stronie bukmachera
30 zł bez depozytu + bonus 1500 zł + 50 zł za darmo dla posiadaczy karnetów
forbet freebetEkskluzywne 100 zł za darmo + 1200 zł z trzema pierwszymi depozytami
Specjalne 25 zł bez depozytu + 1120 zł z depozytem
Zakład bez ryzyka 10 zł + 30 zł za darmo + 760 zł od wpłaty
Bonus powitalny 500 zł
Bonus powitalny 2100 zł
25 PLN freebet + bonus 100% do 500 PLN

Legalni polscy bukmacherzy lista

Lista podmiotów objętych zezwoleniem jest powszechnie dostępna i udostępniona na stronie rządowej. Legalne zakłady bukmacherskie online w Polsce prowadzą: forBET, FORTUNALV BET, Totolotek, Milenium, STS, e-TOTO.

legalni bukmacherzy online w PolsceW razie wątpliwości najprościej sprawdzić stopkę strony internetowej bukmachera. Można też odwiedzić stronę www Ministerstwa Finansów. Znajdziemy tam potwierdzenia decyzji, które udzielają licencji na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce. Kryterium posiadania prawa do przyjmowania zakładów wzajemnych w Polsce wyklucza spółki, które mają siedzibę poza RP. Ponownie – jeśli nie jesteśmy pewni miejsca zarejestrowania danej strony, warto zajrzeć do stopki lub zakładki sekcji „O nas” bukmachera. Tutaj powinny widnieć niezbędne informacje: posiadanie licencji lub jej brak, siedziba firmy, a także forma prawna. Jednak firmy bukmacherskie nie mają obowiązku umieszczania informacji o licencji akurat w stopce, dlatego decydującym kryterium jest lista opublikowana na stronie Ministerstwa Finansów i w Biuletynie Publicznym.

Polscy legalni bukmacherzy - Ustawa Hazardowa

Przepisy funkcjonowania legalnych bukmacherów reguluje Ustawa Hazardowa. Ustala ona zasady grania w kasynach, na automatach i w internecie, a także na zakłady bukmacherskie naziemne i online w Polsce. Najnowsze przepisy obowiązują od 1 kwietnia 2017 roku, a dokument opiera się na treści ustawy z 2009 roku oraz jej nowelizacji podpisanej przez prezydenta 28 grudnia 2016 roku.

Nielegalni bukmacherzy w Polsce

Podstawowa kwestia po zmianach w ustawie regulująca działalność kasyn online to rejester nielegalnych bukmacherów działających niezgodnie z ustawą ( od 1 lipca 2017), a egzekwowanie jego zapisów nakłada się na dostawców internetu oraz operatorów płatności.  Poza tym nie zmienia się wiele (dla graczy). Aktualny rejestr, jak sprecyzowano, prowadzony jest dla i przez: dostawców usług telekomunikacyjnych oraz dostawców usług płatniczych. To oni blokują dostęp i możliwość korzystania z nielegalnych kasyn. Jeśli strona bukmachera internetowego znajdzie się we wzmiankowanym rejestrze, dostawca internetu jest zobowiązany zablokować tę stronę w ciągu 48 godzin od jej momentu pojawienia.

Podobnie wygląda to w przypadku dostawców usług płatniczych: mają oni obowiązek zakończenia współpracy z kasynem w ciągu 30 dni od momentu pojawienia się go w rejestrze. W tej chwili każda strona oferująca gry hazardowe online bez licencji znajduje się na wzmiankowanej liście. Zgodnie z zapisem w ustawie, podaje się powody znalezienia się w rejestrze. A mianowicie: jeśli strona urządza gry hazardowe bez koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia działalności, jest dostępna w języku polskim (a firma nie jest zarejestrowana w Polsce), reklamuje się na terytorium Polski.  Informacji o tym, że strona została zablokowana z urzędu większość użytkowników internetu nie otrzymuje. Wprawdzie obejście nowych regulacji prawnych jest ponoć rzeczą prostą, to jednak w przypadkach zastosowania VPN (Virtual Private Network) lub nawet podmiany pliku host nie będzie można się tłumaczyć nieznajomością prawa i brakiem orientacji w przepisach. Mówi się o wielu wątpliwościach dotyczących konstytucyjności nowych przepisów, a także jeśli chodzi o zgodność z prawem Unii Europejskiej. Stąd też wniosek, że tak jak długo nowelizacja ustawy będzie obowiązywała w istniejącym kształcie, kwestia wydaje się być otwarta.

Gracze ustawą chronieni są w kwestiach wypłacalności wygranych. Komisja Nadzoru Finansowego wzywa dostawców usług płatniczych, by zerwali umowy z nielegalnymi bukmacherami (konsekwencją jest zablokowanie przez niektóre najważniejsze banki płatności zawieranych u bukmacherów). W związku z tym klienci kasyn (mowa o tych, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów) niekiedy nie mogli wypłacić swoich wygranych.

komunikat-o-nielegalnym-bukmacherze

Legalni polscy bukmacherzy - krok po kroku

Nie ma takiego ryzyka w przypadku firm legalnych. Jednak jest tu nałożony dwunastoprocentowy podatek na wygrane. Decyzja przez Ministerstwo Finansów przyznawana jest indywidualnie. Jednym z warunków, jakie musi spełnić legalny bukmacher online, to posiadanie siedziby na terenie Polski (dlatego np. Fortuna – która jest czeską firmą, swoją siedzibę w Polsce ma w Cieszynie). W rubryczkach „O nas” na stronie danego bukmachera można łatwo to sprawdzić, czy to w polskim mieście jest siedziba, czy też np. w jakimś gibraltarskim albo maltańskim raju podatkowym.

Druga wytyczna starania się o decyzję do otrzymania licencji to posiadanie domeny z rozszerzeniem: “.pl”. Typową zmyłką nielegalnych bukmacherów jest próba ominięcia tego wymogu poprzez rozszerzenie: com/pl, Istnieją firmy, które świetnie radzą sobie na rynku online, jednak w Polsce nie są legalne, nie uzyskały licencji. Te firmy w swoim adresie internetowym nie posiadają wymaganego rozszerzenia: pl.

Kolejnym wyróżnikiem legalnych firm bukmacherskich jest ich działalność sponsoringowa. Każdy legalny polski bukmacher ma podpisaną umową sponsoringową z polskimi klubami piłkarskimi, np.: STS – reprezentacja Polski, Lech Poznań, Pogoń Szczecin; FORTUNA – Legia Warszawa, GKS Katowice; LV BET – Arka Gdynia, Wisła Kraków; TOTOLOTEK – Lechia Gdańsk; E-TOTO – Piast Gliwice; MILENIUM – Zagłębie Lubin; FORBET – ŁKS Łódź.

Legalni bukmacherzy w Polsce - podstawowe informacje

By działać w bezpiecznej strefie i mieć gwarancję wypłacalności wygranych, w momencie rejestracji na stronie należy podać szereg informacji. Legalne zakłady bukmacherskie online zobowiązane są działać zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych, a rozbudowany system rejestracji zapewnia pełne bezpieczeństwo.  

polscy bukmacherzy
Zarejestruj się legalnie u polskiego bukmachera

Legalni bukmacherzy online w ramach rejestracji wymagają trzech kroków: na stronie rejestracyjnej należy wypełnić formularz składający się danych do logowania (adres e-mail, nazwa użytkownika, hasło), danych użytkownika (obywatelstwo, imię, nazwisko, telefon komórkowy, miasto, adres, kod pocztowy, waluta), trzeci krok to dane konta – data urodzenia, typ dokumentu, seria i numer dokumentu,numer pesel, skan dokumentu (może być też zdjęcie w dobrej rozdzielczości), nr konta bankowego. Powyżej opisany system obowiązuje u wszystkich legalnych bukmacherów działających w Polsce na licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów.

Legalne strony bukmacherskie - FAQ

Jakie strony bukmacherskie są legalne w Polsce?

Firmy bukmacherskie posiadające licencję Ministerstwa Finansów na internetowe legalne zakłady bukmacherskie online w Polsce w październiku 2017: forBET, FORTUNA, LV BET, Totolotek, Milenium, STS, e-TOTO. Zgodnie z Ustawą Hazardową, która po nowelizacji obowiązuje od 1 kwietnia 2017, wszyscy bukmacherzy, którzy nie uzyskali licencji, widnieją w specjalnym Rankingu. Dostawcy internetu są zobligowani do blokowania stron nielegalnych bukmacherów. Ranking funkcjonuje od 1 lipca 2017 roku.

Czy bet at home jest legalne w Polsce?

Pomimo że bet-at-home jest drugim największym bukmacherem na rynku online, nie posiada licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów. Obstawianie zakładów w ich serwisie niesie ryzyko prawnych konsekwencji. Nie jest on w Polsce legalny.

Czy zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne?

Ustawa Hazardowa reguluje działalność stron hazardowych i zakładów bukmacherskich. Polscy legalni bukmacherzy i strony działające według tych regulacji, są wyszczególnione na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Granie i buki za pośrednictwem tych stron bukmacherskich jest legalne.

Czy bet365 jest legalny w Polsce?

Ze względu na brak rejestracji w Polsce, maltańska spółka bet365 nie jest u nas legalna.

Czy STS jest legalny?

STS to legalny bukmacher. Spełniło wymogi zawarte w Ustawie Hazardowej, posiada licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Gra u tego bukmachera jest jak najbardziej bezpieczna.

Jak rozpoznać legalnych bukmacherów?

Są trzy proste sposoby, by sprawdzić, czy dany bukmacher działa legalnie. Wszystkie pozwolenia na legalną działalność w Polsce są do sprawdzenia na rządowej stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Każda firma oferująca zakłady musi być zarejestrowana Polsce, a po trzecie: każda strona internetowa legalnego bukmachera musi mieć rozszerzenie: .pl. Informacji dotyczących licencji można też szukać na stronie danego bukmachera (vide: zakładka „O nas”, stopka strony). Również na naszej stronie znajdziesz ranking legalnych bukmacherów.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Legalni Bukmacherzy Online w Polsce
4.9 (97.78%) 9 votes

Napisz komentarz