Nowi bukmacherzy w Polsce

Każdego roku na rynku hazardowym dochodzi do kilku debiutów i oznacza to, że do gry wkraczają zupełnie nowi bukmacherzy online. Nie inaczej było w Polsce w 2021 roku. Na rynku pojawiło się kilku nowych operatorów, których sytuację i ofertę postanowiliśmy prześledzić.

W naszym poniższym zestawieniu sprawdzisz nowych legalnych bukmacherów oraz tych, którzy mają zacząć działać w niedalekiej przyszłości.

Nowi bukmacherzy w Polsce w 2021

W 2021 roku na polskim rynku zakładów wzajemnych zadebiutowało kilku operatorów. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Betcris

Doświadczony na światowym rynku bukmacher działalność w Polsce rozpoczął w sierpniu 2021 roku. W skład szerokiej oferty wchodzą wszystkie najważniejsze dyscypliny. Nie zabraknie zakładów na e-sport czy zdobywające coraz większą popularność sporty wirtualne. Liczba rynków dotyczących wymienionych wyżej dyscyplin również powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych graczy. 

Oczywiście również i w Betcrisie nowi gracze mogą liczyć na specjalne bonusy powitalne. Są to:

  • freebet 50 złotych,
  • zakład bez ryzyka 200 zł.

Bukmacher z siedzibą w Gdyni wszedł na polski rynek z jedną nowością – funkcją „Edytuj zakład”. Dzięki niej gracze będą mogli zmienić zakłady na już postawionym kuponie – dodać zakład, zwiększyć stawkę lub całkowicie go usunąć. Jest to zdecydowanie innowacja warta odnotowania. 

Operator wciąż pracuje nad swoją aplikacją mobilną i ma ona być dostępna w niedalekiej przyszłości, jednak na ten moment gracze, którzy chcą skorzystać z oferty Betcrisa, muszą robić to poprzez wersję mobilną strony lub przeglądarkę internetową na swoich komputerach. Jeśli aplikacja się ostatecznie pojawi i będzie tak intuicyjna jak strona internetowa, Betcris będzie to mógł moim zdaniem uznać za swój sukces. 

Fuksiarz

Pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku na polski rynek zakładów wzajemnych online wszedł bukmacher Fuksiarz. Licencję Ministerstwa Finansów na legalną działalność bukmacherską otrzymał niewiele wcześniej, bo 9 grudnia 2020 roku. Wygląda więc na to, że jego włodarze byli bardzo dobrze przygotowani na ewentualność szybkiego uruchomienia serwisu. Strona fuksiarz.pl ruszyła pod koniec marca tego roku, a pojawienie się 16. legalnego bukmachera internetowego stało się faktem.

Co czeka na tych użytkowników, którzy będą chcieli założyć konto u tego operatora? Fuksiarz przygotował dwie oferty powitalne:

  • bonus cashback 50% o maksymalnej wartości 500 PLN,
  • miesięczna subskrypcja pakietu Polsat Box Go Sport.

Pakiet Polsatu to propozycja specjalnie dla czytelników naszego portalu. Do skorzystania z niej upoważni Was przy rejestracji konta wpisanie specjalnego kodu EXTRA40.

Bukmacher chwali się również bardzo ciekawym podejściem do cash outu. Opcja Early Payout umożliwia wcześniejsze zamknięcie zakładu, jeśli wytypowany przez nas zespół będzie prowadził dwiema bramkami. Kupon zostanie wówczas rozliczony w pełnej kwocie, a gracz nie będzie musiał stresować się dalszym przebiegiem spotkania. Dodatkowo można skorzystać z opcji Boost, dzięki której uzyskamy wyższe kursy na wybrane wydarzenia. Wady? Skromna oferta sportów wirtualnych i mała liczba dostępnych do obstawiania dyscyplin.

Fuksiarz należy do Bukmacherska Sp. z o. o., którą zarejestrowano 3 października 2019 roku. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, a jej kapitał zakładowy wynosi 2 000 005 złotych. Prezesem zarządu spółki jest Marcin Szpalerski, który w branży bukmacherskiej funkcjonuje od wielu lat, a wcześniej pracował w spółce Betclic Everest Group. Głównym inwestorem bukmachera Fuksiarz jest Johan Pontus Lindvall, który jest również właścicielem i szefem znanego holdingu z branży gamingowej, grupy Betsson AB.

Betters

Betters Zakłady Bukmacherskie zadebiutowały na polskim rynku latem 2021 roku. 16 kwietnia 2021 firma uzyskała od Ministerstwa Finansów licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych online. Nieco ponad dwa miesiące później ruszyła jej strona internetowa, co jest jednym z najkrótszych czasów w historii polskich zakładów bukmacherskich. Betters jest 17. legalnym bukmacherem online działającym na polskim rynku.

Jak wygląda sprawa promocji dla nowych graczy u bukmachera Betters?

  • Cashback do 300 zł,
  • freebet 50 zł.

Marka Betters należy do firmy Silesia Entertainment Sp. z o. o., której siedziba znajduje się w Cieszynie. Spółka ta została zarejestrowana 3 marca 2020 roku z kapitałem zakładowym wynoszącym 2 000 000 PLN. Jej numer zezwolenia na prowadzenie działalności bukmacherskiej to PS4.6831.7.2020. Na swojej stronie bukmacher chwali się tym, że posiada w 100% polski kapitał. Założycielami, a jednocześnie właścicielami tego operatora są Henryk Łukasik i Konrad Łabudek. Większościowy pakiet udziałów tej firmy należy do drugiego z nich. Konrad Łabudek jest zresztą osobą znaną w branży bukmacherskiej – w latach 2014–2018 był prezesem innego legalnego bukmachera, Fortuny. Ponadto aktywnie działa w strukturach organizacji związanych z branżą bukmacherską, w tym w Stowarzyszeniu Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

BestBet24

Choć licencję na prowadzenie zakładów w Polsce otrzymał już w 2019, to oficjalnie działalność rozpoczął pod koniec roku 2021. BestBet, bo o nim mowa, stał się tym samym 16. legalnie działającym bukmacherem w naszym kraju. 

Polska spółka najpierw zdobyła licencję na zakłady online, by po chwili otrzymać również pozwolenie na działalność punktów naziemnych. Wedle zapowiedzi BestBetu sympatycy takiej formy obstawiania powinni znaleźć w Polsce coś dla siebie. Jak to będzie wyglądać, dowiemy się w miarę upływu czasu, ale trzymamy kciuki za powodzenie również w tym segmencie. Obstawiać online u tego bukmachera można na stronie BestBet24.pl oraz w aplikacji mobilnej (póki co tylko użytkownicy Androida). Strona jest jedną z bardziej przejrzystych na polskim rynku.

BestBet i bonusy dla nowych graczy. Jak wygląda oferta? 

  • Cashback 1000 PLN
  • ligi bez marży. 

W tej drugiej promocji bukmacher codziennie proponuje jedną ligę, której mecze można typować bez marży. Bez jakichkolwiek wymogów dotyczących kuponu. Oferta powitalna jest skromna, zobaczymy, czy w przyszłości nowi gracze będą mogli liczyć na coś więcej. BestBet sp. z o.o., bo taki podmiot ubiegał się o licencję, rejestracji dokonała w 2019 roku, a numer licencji Ministerstwa Finansów to PS4.6831.5.2018. 

Nowi bukmacherzy w Polsce w 2022

Uważnie śledzimy rynek bukmacherski, więc jeśli któryś z podmiotów uruchomi swoją działalność online w 2022 roku, to poinformujemy Was o tym w niniejszym artykule. Większość spółek trzyma w tajemnicy informacje o dacie debiutu do ostatniej chwili. Powodem jest oczywiście obawa przez ewentualnymi wpadkami na starcie, więc w większości przypadków okres od momentu przyznania licencji do uruchomienia serwisu poświęcony jest na testowanie produktu. Jednego jesteśmy natomiast prawie pewni – w Polsce pojawią się nowi bukmacherzy w 2022 roku.

Obecnie na liście podmiotów są cztery spółki, które uzyskały zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych online i jeszcze nie pokazały internautom swojej strony.

Oto nowi bukmacherzy, którzy powinni zadebiutować w 2022 roku.

Bukmacher PodmiotStrona internetowa
EliteBetTrueSport sp. z o.o.elitebet.pl
BetwayGM Gaming Limitedbetway.pl
Bet4funFUN PROJECT sp. z o.o.bet4fun.pl
GO BETGO BET sp. z o.o.goplusbet.pl
Nowi bukmacherzy w 2022 roku

Musimy wspomnieć jeszcze jednym zdaniem o tym, że wśród operatorów legalnych jest GO BET Sp. z o.o., ale jego działalność zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie resortu finansów ma dotyczyć jedynie rynku naziemnego. Otwartym pozostaje pytanie, czy właściciel Noblebet, czyli Polski Bukmacher Sp. z o.o., zdecyduje się uruchomić serwis okbet.pl. Na ten moment nic na to nie wskazuje, ponieważ pod adresem okbet.pl nie ma żadnej informacji o trwających pracach.

Bukmacherzy w 2020 roku

W 2020 roku swoją premierę miało siedem serwisów bukmacherskich, poniżej opisujemy je wszystkie zaczynając od najświeższego debiutu. 

24 października 2019 roku zakłady Superbet otrzymały zezwolenie na urządzenie zakładów przez Internet. Niektórzy mogą zadać pytanie, jak to jest możliwe skoro placówki naziemne Superbet funkcjonują w Polsce od ponad dwóch lat. Odpowiedź jest prosta, bukmacher wchodząc na polski rynek skupił się na rozwoju sieci stacjonarnej i wystąpił o licencję jedynie na działanie w takim trybie. Dopiero w 2019 roku rozpoczął starania o zezwolenie na zakłady online. Co ciekawe, strona Superbet działała normalnie od 2017 roku, ale w tym czasie nie można było się na niej zarejestrować ani postawić zakładu.

Superbet

Marka została założona w Rumunii w 2009 roku i tam prowadzi swoją główną działając szczycąc się siecią 1200 punktów naziemnych. Główna polska siedziba zlokalizowana jest w Katowicach, spółka została zarejestrowana w KRS 3 marca 2017 roku, jej kapitał zakładowy to 2 000 000 zł, prezesem jest Ilan Rosen, a jedynym udziałowcem SB Group Ltd z siedzibą w Londynie. 

Tak jak wspomnieliśmy Superbet dysponował już serwisem internetowym, niestety, jego funkcjonalności nie były w pełni udostępnione użytkownikom. Zmieniło się to 18 lutego 2020 roku, gdy oficjalnie pozwolono rejestrować się nowym graczom i uruchomiono ofertę bonusową zachęcającą do zakładania konta. Twarzą Superbet online pozostał były reprezentant Polski i były bramkarz Liverpoolu, Jerzy Dudek, który ma podpisaną umowę wizerunkową od momentu debiutu Superbet na rynku naziemnym. Jak można się domyślać start strony internetowej wypadł dla bukmachera w najgorszym z możliwych momentów, ponieważ dokładnie na miesiąc przed wybuchem epidemii koronawirusa. O dużym pechu może mówić spółka, ponieważ do tej pory bazowała na przychodach z rynku naziemnego, a w momencie, w którym strategia miała przenieść swój ciężar na rynek online to ze względu na odwołane wydarzenia nie było większych możliwości obstawiania. Szkoda, ponieważ wizualnie serwis Superbet prezentuje się naprawdę dobrze.

Zakłady wzajemne postanowiły zachęcić nowych graczy bonusem od trzech pierwszych depozytów o łącznej wartości 600 zł co jak na nowego bukmachera jest bezpieczną strategią. Do plusów należy zaliczyć rozbudowaną ofertę zakładów na żywo. Dobrze prezentują się również zakłady wirtualne, które dostarcza dostawca oprogramowania 7platform. Tym samym Superbet jest jedynym bukmacherem na polskim rynku korzystającym z usług tej firmy, a to dobrze wpływa na różnorodność oferty w naszym kraju.

BetX 

Jedno możemy powiedzieć z dużą pewnością, BetX jest posiadaczem rekordu w kategorii spółki, która od momentu uzyskania licencji Ministerstwa Finansów do czasu udostępniania klientom strony z zakładami bukmacherskimi potrzebowała najmniej czasu. BetX Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, bo tak brzmi pełna nazwa zarejestrowanego podmiotu, została dopisana przez urzędników do listy legalnych zakładów wzajemnych 17 marca 2020 roku, a już w maju 2020 można było się zarejestrować w serwisie i postawić zakłady. 

Zgodnie z informacjami dostępnymi w KRS, spółka została zarejestrowana 16 czerwca 2016 roku, a więc blisko na rok przed zmianami ustawy hazardowej, która zrewolucjonizowała polski rynek hazardowy. Główna siedziba bukmachera mieści się w Bielsku-Białej, a jej kapitał zakładowy ustalony został na kwotę 2 100 000 zł i tym samym jest wyższy o 100 tysięcy niż minimum wymagane przez ustawodawcę. Prezesem spółki jest Krzysztof Wal, a w skład zarządu wchodzi Peter Kusik. Na liście wspólników widnieje pięć pozycji: Krzysztof Mrowiec, EVONA Electoronic, INVEST COM Sp. z o.o., K21 Sp. z o.o. oraz Katarzyna Agnieszka Stańko. Warto zaznaczyć, że EVONA jest słowacką firmą zajmującą się dostarczaniem rozwiązań technologicznych dla branży hazardowej. 

Kto stara się o licencję na zakłady wzajemne?

Urzędnicy Ministerstwa Finansów poinformowali, że obecnie rozpatrywane są kolejne wnioski spółek, które chcą dołączyć do grona nowych bukmacherów prowadzących legalną działalność w Polsce.

Niestety, zgodnie z polityką resortu nie zostały ujawnione nazwy w/w podmiotów i nie poinformowano kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia decyzji.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *