Ranking bukmacherów 2023

Ranking bukmacherów tworzymy na podstawie naszych doświadczeń, opinii użytkowników, a także trendów w światowej bukmacherce. Mamy 10-letnie doświadczenie w branży bukmacherskiej i jesteśmy przekonani, że wskazania naszego rankingu bukmacherów to najlepsze aktualnie oferty na polskim rynku zakładów wzajemnych.

Ranking bukmacherów – TOP 10

Aktualne oceny legalnych bukmacherów. Oceniamy m.in. liczbę bonusów i warunki obrotów, ofertę zakładów i kursów, funkcjonalność strony i aplikacji mobilnej oraz jakość obsługi.

 1. 1
  Superbet
  5,0
 2. 2
  Fortuna
  4,8
 3. 3
  STS
  4,7
 4. 4
  forBET
  4,6
 5. 5
  LV BET
  4,6
 6. 6
  Goplusbet
  4,5
 7. 7
  Betters
  4,4
 8. 8
  TOTALbet
  4,3
 9. 9
  Fuksiarz
  4,3
 10. 10
  Betcris
  4,1

TOP 10 najlepszych bukmacherów 2023

Przeglądu rankingu bukmacherów dokonujemy raz w miesiącu i odbywa się on w ten sposób, że siadamy w redakcji i sprawdzamy, czy na rynku pojawiły się jakieś nowości, które wpływają na skalę ocen poszczególnych elementów strony. Jeśli nie, to dokonujemy analizy, czy kolejni operatorzy poszerzyli lub okroili swoją ofertę w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Spis treści

Ranking bukmacherów 2023

Rozwiń spis treści

Ranking bukmacherów 2023 – opinie i oceny

Pewnie jesteście ciekawi, dlaczego ranking bukmacherów 2023 przedstawia się tak jak w tabeli powyżej. Zobaczcie zatem poszczególne składowe naszej oceny i opinie o zakładach bukmacherskich.

Ranking bukmacherów 2023 – kryteria oceny

Oceniając, bierzemy pod uwagę m.in. różnorodność oferty, rodzaje zakładów, ofertę zakładów na żywo, aplikację mobilną. Oto nasze podstawowe kryteria oceny legalnych bukmacherów w Polsce:

 • oferta zakładów bukmacherskich,
 • bonusy powitalne dla graczy,
 • wysokość kursów,
 • aplikacja mobilna,
 • dodatkowe funkcje,
 • obsługa klienta,
 • ocena użytkowników.

Fortuna

Bukmacher Fortuna to drugi najdłużej działający bukmacher i jednocześnie drugi największy bukmacher w Polsce. Działa aktywnie na polu sponsorskim, wspierając liczne inicjatywy sportowe w naszym kraju, a do tego jest przede wszystkim bardzo solidnym bukmacherem, który od lat gwarantuje wysokiej jakości usługi.

Oferta zakładów

Lista dyscyplin i lig dostępnych w Fortunie jest długa i powinna zadowolić praktycznie wszystkich fanów typowania. Nieco słabiej wypada za to liczba rynków bukmacherskich, których mogłoby być nieco więcej, szczególnie na dyscypliny mniej popularne. Niemniej, najpopularniejsze sporty, w tym przede wszystkim piłka nożna reprezentowane są u tego bukmachera godnie.

Ocena: 4/5

Bonusy powitalne

Oferta powitalna tego operatora należy do najlepszych wśród legalnych bukmacherów. Fortuna oferuje chociażby cashback do kwoty 600 zł, gdzie po ewentualnym braku szczęścia przy obstawianiu kuponu, stawka zakładu wraca od razu na konto główne gracza. Na dzień dobry możecie też w Fortunie otrzymać 20 zł freebet oraz specjalny freebet 10 zł dostępny tylko z naszym kodem promocyjnym. Szczegóły promocji znajdziecie w artykule o kodzie promocyjnym Fortuny.

Ocena: 5/5

Kursy

Fortuna od zawsze znana była z wysokich kursów na wydarzenia ze świata piłki nożnej. Co więcej, pod koniec 2020 roku firma zdecydowała się obniżyć marże, dzięki czemu oferta na topowe europejskie ligi piłkarskie i Ekstraklasę stała się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Ocena: 5/5

Aplikacja mobilna

Apka mobilna Fortuny to jeden z najpotężniejszych tego typu programów dostępnych na rynku. Wyróżnia się ogromną ilością atrakcyjnych funkcji, na czele z wieloma transmisjami, powiadomieniami, opcją skanuj kupon, dużą ilością metod płatności oraz świetnymi statystykami. Co ważne, aplikacja ta jest stabilna i stale aktualizowana, a co za tym idzie również bezpieczna.

Ocena: 5/5

Funkcje dodatkowe

Bukmacher ten oferuje liczne dodatkowe udogodnienia i funkcje. Posiada m. in. Strefę Typera, za pomocą której możemy komunikować się z innymi graczami i wymieniać z nimi spostrzeżenia i opinie na temat zakładów. STS ma również znakomite statystyki oraz dużą liczbę transmisji. Znajdziemy u niego również sporty wirtualne i symulację gier karcianych Bet on Games, jednak nie są one specjalnie rozbudowane.

Ocena: 4,5/5

Obsługa klienta

Pracę konsultantów biura obsługi klientów w Fortunie oceniliśmy wysoko – za każdym połączeniem otrzymaliśmy konkretne i trafne odpowiedzi na zadawane przez nas pytania. Są oni dostępni przez 16 godzin na dobę przez telefon, czat i formularz kontaktowy. Jedynym mankamentem tej funkcjonalności są sporadycznie występujące długie czasy oczekiwania na połączenie.

Ocena: 4,5/5

Ranking bukmacherów 2023 – Fortuna ocena łączna: 28/30

PLUSYMINUSY
bardzo dobra aplikacja mobilnamała liczba gier w Bet on Games
wysokie kursy na piłkę nożnąmała liczba rynków na niektóre wydarzenia
bonus powitalny na korzystnych zasadachzakłady live wymagają wtyczki

STS

STS to aktualnie zdecydowany numer 1 wśród legalnych polskich bukmacherów. Na przestrzeni blisko ćwierćwiecza działalności udało mu się zyskać zaufanie tysięcy klientów i na chwilę obecną kontroluje blisko połowę polskiego rynku zakładów bukmacherskich. Od 2019 roku STS oferuje swoje usługi również poza granicami naszego kraju.

Oferta zakładów

STS ma jedną z najbogatszych ofert sportowych wśród legalnych bukmacherów. Wśród dostępnych do obstawiania dyscyplin znajdziemy u niego m. in. liczne ligi piłkarskie, koszykarskie, siatkarskie oraz rozbudowane zakłady na esport. Rynków na wydarzenia przedmeczowe i live mogłoby jednak być nieco więcej.

Ocena: 4,5/5

Bonusy powitalne

Mimo iż STS to największy bukmacher w Polsce, jego oferta powitalna nie należy do najwyższych – wartość głównego bonusu na start wynosi zaledwie 1660 PLN. Ma ona za to kilka innych istotnych zalet, a największą z nich są niskie warunki obrotowe. Poza tym, nowi gracze mogą liczyć na zakład bez ryzyka o wartości 100 PLN z kodami promocyjnymi oraz po 20 PLN na Betgames i wirtualne sporty.

Ocena: 4,5/5

Kursy

Oferta kursowa w STS jest niestety dość przeciętna, szczególnie jeśli mowa o topowych ligach piłkarskich. Należy jednak docenić, że w ostatnim czasie dość wyraźnie obniżył pobierane przez siebie marże. Niestety, nie znajdziemy tu za często gry bez podatku i promocji na AKO, co należy zaliczyć na minus.

Ocena: 3,5/5

Aplikacja mobilna

Apka na urządzenia przenośne STS to soft o ogromnych możliwości. Posiada bogatą ofertę zakładów, liczne metody płatności, szereg opcji personalizacji oraz transmisje meczowe na żywo. Jest dostępna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS. Bez wątpienia jedna z najlepszych bukmacherskich aplikacji mobilnych na rynku.

Ocena: 5/5

Funkcje dodatkowe

Jedną z jego największych zalet STS są liczne transmisje z meczów na żywo. Poza tym w jego ofercie znajdziemy zakłady na sporty wirtualne oraz symulacje gier karcianych Betgames, w tym m. in. poker, bakarat oraz wojnę. Na uwagę zasługuje również dedykowana sekcja esportowa.

Ocena: 5/5

Obsługa klienta

Bukmacher STS jako jeden z niewielu polskich bukmacherów oferuje całodobowe wsparcie konsultantów. Czasami zdarząją się jednak długie czasy oczekiwania na połączenie, które w skrajnych przypadkach mogą trwać ponad pół godziny. Mimo to, usługę tę oceniliśmy wysoko, biorąc pod uwagę fachowość pracowników BOK.

Ocena: 4,5/5

Ranking bukmacherów 2023 – STS ocena łączna: 27/30

PLUSYMINUSY
świetna aplikacjaniewysoki bonus powitalny
znakomita sekcja esportowadość przeciętne kursy
liczne transmisje meczowebrak promocji na AKO

forBET

forBET był jednym z pierwszych bukmacherów, którzy uzyskali licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych po wejściu w życiu nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku. Od tamtego czasu stale rozszerza swoją grupę klientów i jest trzecim największym bukmacherem w Polsce pod względem obrotów (stan na 2020 rok).

Oferta zakładów

Pod tym względem forBET to ścisła polska czołówka. Podobać może się nie tylko długa lista dyscyplin i lig, ale również ogromna liczba rynków bukmacherskich zarówno na najpopularniejsze dyscypliny, jak i na sporty uznawane u nas w dalszym ciągu za niszowe.

Ocena: 5/5

Bonusy powitalne

forBET ma w swojej ofercie pakiet powitalny składający się z cashbacku do 1280 zł, bonusu od 2. wpłaty do 2000 zł, co daje łącznie 3280 zł w bonusach, jakie możesz otrzymać wykorzystując nasz kod promocyjny. 

Ocena 4,5/5 

Kursy

Kursy to kolejna duża zaleta bukmachera forBET. Oferuje on jedne z lepszych kursów na mecze piłki nożnej w najpopularniejszych ligach piłkarskich. forBET pobiera również niewysokie marże za zakłady na inne dyscypliny, w tym m. in. na wydarzenia esportowe. 

Ocena: 5/5

Aplikacja mobilna

Apka tego bukmachera jest naprawdę solidna. Posiada liczne funkcje dodatkowe, jest stabilna i bezpieczna. Na niektórych telefonach działa jednak dość wolno, za co musieliśmy odjąć punkt.

Ocena: 4/5

Funkcje dodatkowe

forBET wyróżnia się przede wszystkim bogatą ofertą sportów wirtualnych, która jest najbogatsza spośród wszystkich legalnych operatorów. Na plus zaliczyć należy również bardzo dobre symulacje gier karcianych. To jednak za mało, by dać maksymalną ocenę za tę kategorię – nie spodobała nam się przede wszystkim ograniczone metody płatności.

Ocena: 4/5

Obsługa klienta 

Biuro obsługi klienta forBET działa od 08:00 do 24:00 każdego dnia. Z jego pracownikami skontaktować można się za pomocą formularza zgłoszeniowego lub funkcji live chat. Są oni pomocni, kulturalni i na ogół byli w stanie rozwiązać nasze problemy. Nie mogliśmy jednak przyznać im maksymalnej oceny ze względu na brak kontaktu telefonicznego i/lub całodobowej dostępności.

Ocena: 4/5

Ranking bukmacherów 2023 – forBET ocena łączna: 26,5/30

PLUSYMINUSY
wysokie kursymała ilość metod płatności
bogata oferta dyscyplin i rynkówniewielka liczba transmisji
wysoki bonus z kodem promocyjnymobsługa klienta mogłaby być nieco lepsza

TOTALbet

Bukmacher ten rozpoczął swoją działalność w połowie 2018 roku. Niemal od samego początku wyróżniała go ogromna ilość promocji, którymi kusi potencjalnych klientów. To jednak tylko jedna z wielu zalet tego buka.

Oferta zakładów

W ofercie zakładów TOTALbet praktycznie zawsze dostępnych jest co najmniej 30 dyscyplin sportowych, w tym kilka gier w ramach oferty e-sportowej. Liczba rynków na wydarzenia przedmeczowe jest duża, szczególnie w przypadku topowych lig piłkarskich, na które oferowanych jest z reguły ponad 200 różnych podgier. Zabrakło nam jednak zakładów na wydarzenia pozasportowe.

Ocena: 4,5/5

Bonusy powitalne 

TOTALbet oferuje jeden z najwyższych bonusów powitalnych na polskim rynku – wartość oferty od depozytu wynosi aż 5000 PLN. Wymagania obrotowe mogłyby być jednak nieco mniej wygórowane. Pamiętaj, że z naszym kodem promocyjnym będziesz mógł zyskać również freebety o wartości 35 złotych i zakład bez ryzyka do 200 zł.

Ocena: 4,5/5

Kursy

Bukmacher TOTALbet zadbał o to, by jego klienci mogli korzystać z bardzo atrakcyjnej oferty kursowej, która należy do najlepszych na rynku. Operator ten regularnie publikuje zestawienia swoich najwyższych ofert na topowe wydarzenia, a do tego umożliwia grę bez podatku i oferuje liczne promocje na zakłady akumulacyjne. W tej kategorii jest to ścisła polska czołówka.

Ocena: 5/5

Aplikacja mobilna

Chociaż aplikacja mobilna tego bukmachera jest całkiem przyjazna, to jednak ustępuje nieco wersji desktopowej serwisu pod względem funkcjonalności i w dalszym ciągu wymaga dopracowania. Przede wszystkim zabrakło nam jednak wersji na iOS, za co musieliśmy obniżyć jej ocenę. 

Ocena: 3/5

Funkcje dodatkowe

W TOTALbet, poza standardową ofertę sportową, można również zagrać w sporty wirtualne oraz karcianki TOTALgames z krupierkami mówiącymi w języku polskim. Poza tym, bukmacher oferuje transmisje meczowe i liczne promocje, w tym loterię Kasomania.

Ocena: 5/5

Obsługa klienta 

TOTALbet pozwala skontaktować się ze swoimi pracownikami BOK za pomocą czatu na żywo, formularza kontaktowego, poczty zwykłej i elektronicznej oraz numeru telefonu. Konsultanci tego operatora są solidnie wyszkoleni i pomocni. Niestety, nie pracują całodobowo – są dostępni w godzinach 9:00 – 23:00.

Ocena: 4,5/5

Ranking bukmacherów 2023 – TOTALbet ocena łączna: 26,5/30

PLUSYMINUSY
liczne promocjebrak zakładów pozasportowych
atrakcyjne kursybrak aplikacji na iOS
polskojęzyczne krupierki w TOTALGamesdość wysokie wymagania obrotowe oferty powitalnej

Superbet

Bukmacher Superbet to kolejny w naszym zestawieniu bukmacher będący częścią międzynarodowej grupy. Chociaż usługi online zaczął oferować w Polsce dopiero na początku 2020 roku, to usługi naziemne w naszym kraju oferował już od końca 2017 roku.

Oferta zakładów

Nie jest to najmocniejszy punkt tego bukmachera. Superbet oferuje z reguły zakłady na około 20 dyscyplin, co jest wynikiem dość słabym. Liczba rynków jest z reguły również dość skromna i wynosi około 50-60 na topowe wydarzenia piłkarskie. Dotyczy to zarówno zakładów przedmeczowych, jak i live.

Ocena: 3/5

Bonusy powitalne

Na ofertę powitalną Superbet składają się bonus cashback 500 PLN, bonus od depozytu w wysokości 50 PLN oraz freebet o wartości 34 PLN dla graczy, którzy zarejestrują się z naszym kodem bonusowym. Bonus Superbet ma jednak jedną dużą zaletę – bardzo korzystne warunku obrotowe (4 x kurs 1,8 z 2 zdarzeniami).

Ocena: 4/5

Kursy

W kategorii tej Superbet wypada korzystnie – w przypadku większości najpopularniejszych lig piłkarskich pobiera marże na poziomie 4%, co jest wynikiem dobrym. Bardzo dobrze prezentują się również kursy na mecze koszykówki, które należą do polskiej czołówki. 

Ocena: 4,5/5

Aplikacja mobilna

W tym miejscu Superbet zasługuje wyłącznie na słowa uznania. Jego aplikacja jest dopracowana pod każdym względem, a do tego posiada kilka świetnych opcji, takich jak media społecznościowe SuperSocial oraz liczne transmisje meczowe. Do tego jest szybka i stabilna.

Ocena: 5/5 

Funkcje dodatkowe

W ofercie PZBUK znajdziemy m. in. sporty wirtualne oraz wspomniane sporty wirtualne. Na uwagę zasługują również social media SuperSocial, dzięki którym możemy uzyskać dostęp do ciekawych typów od skutecznych typerów. Na plus zaliczyliśmy również liczne transmisje meczowe. Brakuje jedynie karcianek.

Ocena: 4,5/5

Obsługa klienta 

Kolejny punkt za który Superbet należą się pochwały. Konsultanci tego bukmachera znakomicie wypełniają swoje obowiązki, a przy tym nie trzeba długo czekać na połączenie z nimi. Największą zaletą funkcji BOK tego operatora jest jednak to, że jest ona dostępna 24/7.

Ocena: 5/5

Ranking bukmacherów 2023 – Superbet ocena łączna: 26/30

PLUSYMINUSY
świetna aplikacjaskromna oferta zakładów
dobre kursyniski bonus powitalny
znakomita obsługa klienta 24/7brak gier karcianych

LVBet

LVBet to kolejny bukmacher, który wszedł na rynku tuż po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej, a więc w 2017 roku. Od samego początku stawia na oryginalność m. in. oferując wysoki bonus powitalny na ciekawych zasadach, stawiając na esport czy współpracując z Fame MMA. 

Oferta zakładów

Oferta zakładów w LVBet jest wyjątkowo rozbudowana. Dotyczy to zarówno dyscyplin, których jest łącznie około 50, ale również rynków. Bukmacher ten oferuje po 300-400 rynków na najważniejsze spotkania najpopularniejszych lig piłkarskich. W tej kategorii, LV Bet jest klasą samą dla siebie.

Ocena: 5/5

Bonusy powitalne

Jak już wspomniałem, LVBet na początku swojego istnienia oferował rekordowy pod względem wartości bonus powitalny. Obecnie, co prawda nie oferuje najwyższej oferty powitalnej na rynku, ale nadal jest bardzo dobry – nowi gracze mogą zyskać 3000 PLN bonusu od dwóch pierwszych depozytów oraz wart 333 PLN zakład bez ryzyka. Dodatkowo, podając nasz kod bonusowy zyskasz freebet o wartości 20 PLN.

Ocena: 5/5

Kursy

W tej kategorii nie jest już tak kolorowo, chociaż i tak jest całkiem nieźle. W 2020 roku LVBet obniżył nieco pobierane przez siebie marże, w szczególności na mecze polskiej Ekstraklasy. W dalszym ciągu oferuje jednak kursy wyraźnie niższe niż np. Fortuna czy Betclic. 

Ocena: 4/5

Aplikacja mobilna

Chociaż aplikacja mobilna tego bukmachera posiada wiele ciekawych funkcji (powiadomienia, transmisje, virtuale) i wydaje się nowoczesna, nie można o niej powiedzieć, że jest do końca dopracowana. Apka LVBet ma sporo bugów, które bywają irytujące. Dotyczą one przede wszystkim powolnego ładowania podstron, które czasami w ogóle się nie otwierają.

Ocena: 3/5

Funkcje dodatkowe

Jedną z większych zalet tego bukmachera jest rozbudowana sekcja esportowa. Poza tym, LVBet udostępnia transmisje z niektórych wydarzeń oraz posiada sporty wirtualne, dostępne na urządzenia mobilne i desktopowe. Brak karcianek.

Ocena: 4/5 

Obsługa klienta 

Jest to jeden z najmocniejszych punktów tego operatora. BOK w LVBet jest po prostu znakomity. Pracownicy tego działu są kulturalni i świetnie wyszkoleni, czasy oczekiwania są bardzo krótkie, a do tego można kontaktować się z nimi 24h na dobę przez czat, formularz i e-mail. 

Ocena: 5/5

Ranking bukmacherów 2023 – LV Bet ocena łączna: 26/30

PLUSYMINUSY
bardzo bogata oferta zakładównienajlepsza aplikacja
świetny dział pomocyprzeciętne kursy na pozostałe ligi piłkarskie
bardzo dobre kursy na Ekstraklasęzdarzają się problemy ze stroną 

Betcris

Betcris zadebiutował na polskim rynku dosyć niedawno, ale z miejsca oferta tego bukmachera była (i pozostaje) szeroka. Operator nie zapomniał o wszystkich powszechnych dyscyplinach i dodał od razu sporty wirtualne oraz zakłady na wydarzenia z dziedziny e-sportu.  

Oferta zakładów

Grubo ponad 30 dyscyplin z pewnością nie przeszkodzi bukmacherowi w zdobyciu nowych klientów na polskim rynku. W Betcrisie możesz obstawić galę Oskarów, CS:GO, wyścigi NASCAR czy zawody koszykówki 3×3. Nie można narzekać na ofertę zakładów Betcrisa i jest to jego jeden z najmocniejszych punktów.

Ocena: 4,5/5

Bonusy powitalne

Tutaj bukmacher zarejestrowany w Gdyni też ma coś do zaproponowania. Gracze, którzy założą konto mogą liczyć na freebet 200 zł na start i na zakład bez ryzyka o wartości 50 zł. Jeśli zaś zarejestrujecie się w Betcrisie z naszym kodem promocyjnym, otrzymacie kolejny freebet, tym razem 30 zł na start. 

Ocena: 4/5

Kursy

Tutaj z kolei mogło być lepiej. Niekiedy kursy dość znacznie odbiegają od czołówki w tym zestawieniu. Oczywiście nie jest to regułą i zdarzają się lepsze przeliczniki niż u konkurencji, ale szczerze mówiąc jest tu spory margines do poprawy.

Ocena: 4/5

Aplikacja mobilna

Aplikacja ma być, ale wciąż jej nie ma. Betcris zapowiada, że nad nią pracuje i na jej ocenę będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Ocena: 0/5

Funkcje dodatkowe

Betcris zaproponował graczom kilka ciekawych rynków, niespotykanych nigdzie indziej szczególnie w przypadku piłki nożnej. Jest też opcja edytowania kuponu nawet po jego zatwierdzeniu, co też jest pewną nowością na polskim rynku. Na stronie tego bukmachera nie obejrzysz jednak póki co żadnego wydarzenia sportowego.

Ocena: 3,5/5

Obsługa klienta

Na obsługę klienta w Betcrisie nie można narzekać. Konsultanci łączą się szybko i równie szybko odpowiadają na zadane im pytanie. Być może wynika to z niewielkiej jeszcze liczby graczy, a być może to nowa jakość. Okaże się w przyszłości, na ten moment dział obsługi klienta działa zadowalająco.

Ocena: 4/5

Ranking bukmacherów 2023 – Betcris ocena łączna: 20/30

PLUSYMINUSY
szeroka ofertabrak aplikacji mobilnej
sporty wirtualne i e-sportkursy mogłyby być wyższe
funkcja „Edytuj zakład” i ciekawe rynkibrak karcianek

Fuksiarz

Fuksiarz licencję Ministerstwa Finansów otrzymał pod koniec 2020 grudnia. To jeden z niewielu bukmacherów, którzy w nazwie nie mają słowa bet. I już sam ten fakt nieco wyróżnia go na tle konkurencji. Co jeszcze wyróżnia Fuksiarza?

Oferta zakładów

Ponad 20 dyscyplin, w których użytkownicy mogą obstawiać wydarzenia nie jest jakimś oszałamiającym wynikiem. Mamy tu e-sport, chociaż oferta jest skromna. Są też sporty wirtualne i kry karciane, co uważam oczywiście za plus. Przy najbardziej popularnych wydarzeniach możemy liczyć na blisko 200 rynków do obstawiania, co jest wynikiem przyzwoitym.

Ocena: 3,5/5

Bonusy powitalne

Nowi gracze w Fuksiarzu mogą liczyć na cashback 50% do 500 zł od pierwszego depozytu. Ważna informacja w tym miejscu jest taka, że promocja ta nie ma wymagań obrotu. Czytelnicy naszego serwisu, przy rejestracji z kodem EXTRA40, mogą dodatkowo liczyć na miesięczną subskrypcję pakietu Polsat Box Go Sport.

Kursy

Ocena: 4/5

Bukmacher proponuje marże na poziomie 5-6%, a to nie jest wynikiem najlepszym na polskim rynku. Można powiedzieć, że jest to polska średnia. Kursy też nie są najwyższe, ale absolutnie nie odstają od reszty stawki.

Ocena: 3,5/5

Aplikacja mobilna

Nie była dostępna od razu, ale warto było poczekać. Aplikacja jest przejrzysta, szybka w działaniu i łatwo można znaleść interesujące nas wydarzenie. Paleta kolorów również pomaga w wygodnym korzystaniu z oprogramowania na urządzenia mobilne. Na ten moment aplikacją mogą cieszyć się jedynie użytkownicy Androida, posiadacze iOS muszą uzbroić się w cierpliwość.

Ocena: 4/5

Funkcje dodatkowe

Tutaj Fuksiarz ma się czym pochwalić. Niemal od początku dostępna jest opcja gustom betu pod nazwą Fuks Kreator. Gracze mogą również skorzystać z bardzo ciekawej i zyskującej popularność na świecie opcji Early Payout, dotyczy on tylko zakładów na piłkę nożną i działa tak, że jeśli drużyna, której zwycięstwo obstawiłeś wygrywa w jakimkolwiek momencie meczu dwoma golami, twój zakład bukmacher rozliczy jako wygrany, nawet jeśli ostatecznie twój zespół przegra. 

Ocena: 5/5

Obsługa klienta

Okienko czatu nie jest dostępne z poziomu strony głównej. Trzeba wybrać zakładkę Pomoc i stamtąd można połączyć się na czacie z konsultantem. Sama obsługa klienta przebiega sprawnie, czas oczekiwania na rozwiązanie problemu lub odpowiedzi na pytanie jest krótki.

Ocena: 4/5

Ranking bukmacherów 2023 – Fuksiarz ocena łączna: 24/30

PLUSYMINUSY
Early Payoutkursy
bonus bez konieczności obrotujeden bonus powitalny
dobra aplikacjawąska oferta na e-sport

PZBuk

Bukmacher PZBuk, podobnie jak TOTALbet, zadebiutował na polskim rynku w 2018 roku. Jest on częścią międzynarodowej grupy igamingowego Cherry AB, którego początki sięgają lat 60. XX wieku. 

Oferta zakładów

Oferta zakładów bukmacherskich tego operatora prezentuje się przyzwoicie – obejmuje około 30 dyscyplin, wliczając w to wydarzenia esportowe. Liczba rynków nie należy do najwyższych, jednak w przypadku ważniejszych meczów piłki nożnej z reguły dostępnych jest znacznie ponad 100 wydarzeń. Poza tym, w jego ofercie znajdziemy zakłady na wydarzenia pozasportowe.

Ocena: 4/5

Bonusy powitalne

PZBuk posiada dość skromną ofertę powitalną, na którą składa się bonus cashback o wartości 200 PLN. Jeśli jednak zarejestrujesz się z naszym kodem promocyjnym, będziesz mógł zyskać aż 20 600 punktów programu lojalnościowego, które będziesz mógł wymienić na darmowe zakłady o wartości 260 PLN.

Ocena: 3,5/5

Kursy

Z marżami na poziomie 4-5% na topowe wydarzenia, PZBuk prezentuje się raczej średnio, jeśli chodzi o kursy bukmacherskie. Na szczęście wartość kuponów AKO można znacznie zwiększyć za sprawą promocji Mega Kurs i KOMBO+.

Ocena: 4/5

Aplikacja mobilna

PZBuk oferuje swoim klientom naprawdę porządną aplikację na urządzenia mobilne. Wyróżnia się ona atrakcyjną szatą graficzną, płynnością działania i paroma ciekawymi funkcjami, na czele z powiadomieniami, możliwością obstawiania sportów wirtualnych oraz rozbudowanymi statystykami. 

Ocena: 4,5/5

Funkcje dodatkowe

Jedną z najważniejszych zalet tego bukmachera jest świetny program lojalnościowy, który umożliwia wymianę punktów na bonusy. Jak już wspomniałem, PZBuk ma w swojej ofercie również sporty wirtualne, w dodatku w dwóch wersjach. Nie oferuje jednak symulacji gier karcianych. 

Ocena: 4/5

Obsługa klienta 

Niestety, obsługa klienta nie jest najmocniejszym punktem oferty PZBuk. Nie chodzi tutaj o jakość pracy konsultantów, która stoi na wysokim poziomie – problemem jest ich dostępność, ponieważ pracują tylko przez 12 godzin dziennie, od 10 do 22, a czas oczekiwania na ich odpowiedź bywa dość długi, szczególnie w przypadku formularza. Poza nim, dostępny jest tylko czat na żywo

Ocena: 3,5/5

Ranking bukmacherów 2023 – PZBuk ocena łączna: 23,5/30

PLUSYMINUSY
fajny program lojalnościowykrótki czas pracy konsultantów BOK
ciekawe promocje na AKOniewysoki bonus powitalny
dobra aplikacjabrak gier karcianych

Totolotek

Najdłużej działający na polskim rynku bukmacher – istnieje od 1992 roku. W 2019 roku został przejęty przez należącą do grupy Gauselmann spółkę Merkur Sportwetten GmbH.

Oferta zakładów

W tej kategorii Totolotek prezentuje się dość przyzwoicie. Graczom spodobać się może całkiem duża liczba dyscyplin, których jest z reguły około 30. Nieco słabiej wypadają rynki, których jest z reguły od kilkudziesięciu do maksymalnie 200 w przypadku hitów najmocniejszych lig piłkarskich.

Ocena: 4/5

Bonusy powitalne

Oferta na start w Totolotku pod względem wartości wypada dość skromnie na tle większości legalnych operatorów – do zyskania jest bonus 500 PLN. Na szczęście, to nie wszystko na co mogą liczyć klienci tego buka. Do zdobycia jest również bonus za zainstalowanie aplikacji o wartości 49 PLN oraz freebet 25 PLN dostępny z naszym kodem promocyjnym.

Ocena: 4/5

Kursy

Kursy przez długi czas nie były mocną stroną tego operatora, jednak uległo to zmianie pod koniec 2020 roku. Obecnie Totolotek pobiera marże na poziomie 4% za mecze Premier League, La Liga, Serie A i Bundesligi co jest wynikiem naprawdę niezłym. Przydałoby mu się jednak poprawić nieco ofertę kursową na Ekstraklasę. Ponadto, gracze mogą skorzystać na fajnej promocja na AKO. 

Ocena: 4,5/5

Aplikacja mobilna

Apka mobilna Totolotka nie należy do najmocniejszych punktów tego bukmachera. Jest co prawda całkiem miła dla oka, jednak jest również dość powolna, a do tego nawigacja po ofercie jest dość niewygodna (tyczy się to również wersji desktopowej). Generalnie, soft wymagający dopracowania.

Ocena: 3/5

Funkcje dodatkowe

Pod tym względem Totolotek również nie wypada najlepiej. Nie znajdziemy u niego ani sportów wirtualnych, ani gier karcianych. Na plus należy jednak zaliczyć bardzo fajny program lojalnościowy, który jest jedną z większych zalet tego serwisu.

Ocena: 3/5

Obsługa klienta 

Praca konsultantów Totolotka stoi na całkiem wysokim poziomie – są dobrze wyszkoleni i szybcy w odpowiedziach. Niestety, pomoc nie działa całodobowo, a pracownicy BOK są dostępni jedynie w godzinach 08:00-20:00. Na szczęście, Totolotek posiada bardzo dobry dział FAQ.

Ocena: 4/5

Ranking bukmacherów 2023 – Totolotek ocena łączna: 22,5/30

PLUSYMINUSY
dobre kursynienajlepsza aplikacja
bardzo dobry program lojalnościowybrak wirtuali i karcianek
rozbudowany dział FAQkrótki czas pracy konsultantów BOK

BetX

Najmłodszym bukmacherem w naszym zestawieniu jest BetX, który do grona legalnych bukmacherów dołączył w połowie 2020 roku. Czy uda mu się przebić przynajmniej część konkurentów? Sprawdźmy czy to możliwe.

Oferta zakładów

Ocena: 3/5

Bonusy powitalne

W tej kategorii BetX wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysokim bonusem powitalnym, który może mieć wartość nawet 7777 PLN. Dodatkowo, klienci tego bukmachera mogą liczyć na freebet o wartości 30 PLN za rejestrację konta i weryfikację swoich danych. To jednak tylko dwie z licznych promocji dostępnych w BetX.

Ocena: 4/5

Kursy

Oferta kursowa to kolejny solidny punkt w ofercie BetX. Z reguły pobiera on marże na poziomie 3,5-4,5% na mecze najsilniejszych lig piłkarskich i polskiej Ekstraklasy, co plasuje go w czołówce na polskim rynku. Niestety, kursy na pozostałe dyscypliny wypadają nieco słabiej, przez co musieliśmy nieco zaniżyć końcową ocenę.

Ocena: 4/5

Lista dyscyplin w BetX należy do najskromniejszych wśród legalnych polskich bukmacherów – oferuje ich zaledwie około 20. Znacznie lepiej prezentuje się oferta rynków, których liczba w przypadku zakładów na popularne rozgrywki piłkarskie waha się od ponad 100 do nawet 400. Nie wystarczy to jednak, by wystawić BetX wysoką ocenę.

Aplikacja mobilna

Najsłabszym elementem składowym bukmachera BetX jest jego aplikacja mobilna. Znacznie ustępuje ona swoją jakością większości konkurentów, prezentując się słabo pod względem technicznym i graficznym. Do tego działa wyłącznie na urządzeniach z systemem Android, co jeszcze bardziej psuje ogólne wrażenie. 

Ocena: 2/5

Funkcje dodatkowe

BetX oferuje dostęp do licznych funkcji dodatkowych, w tym m. in. fajnych sportów wirtualnych oraz gier karcianych. Zaletą tego serwisu jest również opcja „kupon chybił-trafił”, który umożliwia wysłanie kuponu AKO skonstruowanego przez algorytm. Z kolei na minus zaliczyliśmy brak transmisji meczowych.

Ocena: 4/5

Obsługa klienta 

Dział pomocy BetX niestety nie funkcjonuje najlepiej. Na połączenie z konsultantami czasami trzeba czekać po kilka minut, a do tego zdarzyło się nam, że byliśmy rozłączani z czatem. Na minus zaliczyliśmy również brak formularza zgłoszeniowego oraz bardzo słabo rozwiniętą opcję FAQ.

Ocena: 3/5

Ranking bukmacherów 2023 – BetX ocena łączna: 20/30

PLUSYMINUSY
niezłe kursyuboga lista dyscyplin
wysoki bonus powitalnykiepska aplikacja
liczne promocjesłaba obsługa klienta

Oceniając bukmacherów w naszym rankingu postanowiliśmy porównać ich na kilku polach. Poniżej znajdziecie zestawienie bukmacherów pod kilkoma ważnymi dla nas względami.

TOP 5. Najlepszy bukmacher pod względem kursów

Najlepszy bukmacher – kursy Punkty
1.forBET5 punktów
2.TOTALbet 4 punkty
3.Fortuna3 punkty
4.STS2 punkty
5.Superbet1 punkt
Najlepszy bukmacher internetowy 2023 – kategoria: atrakcyjne kursy

Atrakcyjne kursy. Co ciekawe nie jest to główny punkt, na który zwracają uwagę użytkownicy, ale chyba od tego powinno się zaczynać, ponieważ zakłady wzajemne właśnie na tym polegają, żeby założyć się czy nasze przewidywania okażą się prawdziwe. Im wyższy kurs tym więcej zyskujemy w przypadku wygranej. Każda spółka bukmacherska ustala marże na wybrane spotkanie i przy dużej liczbie zakładów na kuponie różnice w wygranych mogą być na prawdę spore.

TOP 5. Najlepszy bukmacher pod względem aplikacji mobilnej

Najlepszy bukmacher – aplikacjaPunkty
1.STS5 punktów
2.Fortuna4 punkty
3.forBET3 punkty
4.Superbet2 punkty
5.eWinner1 punkt
Najlepszy bukmacher internetowy 2023 – kategoria: aplikacja mobilna

Jak wybrać bukmachera pod względem aplikacji mobilnej? W obecnych czasach i w najbliższej przyszłości zakłady stawiane z komórki będą jedną z najważniejszych części działalności bukmacherskiej. Z pewnością dla osób, które często grają w zakładach online korzystanie z aplikacji jest najwygodniejszą formą gry i chcąc mieć dobrą pozycję na rynku bukmacherzy muszą oferować wygodną i stabilną aplikację mobilną.

TOP 5. Najlepszy bukmacher pod względem bonusów i promocji

Najlepszy bukmacher – bonusy, promocjePunkty
1.Fortuna5 punktów
2.forBET4 punkty
3.eWinner3 punkty
4.STS2 punkty
5.Betcris1 punkt
Najlepszy bukmacher internetowy 2023 – kategoria: bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie i promocje to ważna składowa oferty bukmacherskiej. Wiele osób zwraca uwagę na korzyści, jakie można otrzymać przede wszystkim na starcie przygody z danym operatorem. Niemal każdy bukmacher proponuje coś ekstra. Możliwość rozpoczęcia gry z wysokim budżetem zwiększa opcje obstawania.

Nie można zapominać też o promocjach cyklicznych i o specjalnych akcjach dostępnych w serwisach bukmacherskich online. Z pewnością liczba promocji i bonusów sprawia, że obstawiania w Internecie stało się tak bardzo popularne.

Oferta zakładów bukmacherskich

Najbardziej popularnymi zakładami w Polsce są zakłady na piłkę nożną, więc bukmacher, który posiada szeroką ofertę na tę dyscyplinę zawsze musi mieć lepszy wynik niż zakłady wzajemne, które kosztem oferty na piłkę nożną premiują np. zakłady na siatkówkę. Docenilibyśmy oczywiście wysiłek tych drugich, ale jednak na samym końcu chodzi o to, żeby skonstruować projekt, który dopasowany jest do większej liczby użytkowników.

Nie jest też tak, że nie uwzględniamy innych sportów, jednak oceniamy je w drugiej kolejności, w której sprawdzamy rynki boksu, MMA, koszykówki, siatkówki, hokeja na lodzie, żużla i skoków narciarskich, a w trzeciej kolejności skupiamy się na tym, co powinno uzupełniać ofertę bukmachera, czyli na sportach motorowych, piłce ręcznej, rozrywce itp.

Bonusy powitalne na start

Wysokość i zasady przyznania bonusów wbrew pozorom mogą dużo powiedzieć o tym, jak bukmacher podchodzi do klientów i na jakim etapie rozwoju się znajduje. Na przykładzie operatorów funkcjonujących za granicą można otwarcie powiedzieć, że w pewnym momencie wysokość bonusu powitalnego utrzymana jest na stałym poziomie i wokół niego rozbudowywane są akcje promocyjne. Najlepszym tego przykładem jest gigant hazardowy, firma bet365, która od lat klientom w Europie decyduje się przyznać bonus w wysokości 100 euro od depozytu.

W Polsce natomiast wysokość bonusu często ulega zmianie. Wynika to z faktu, że wciąż trwa zacięta rywalizacja o klientów. Tu pojawia się drugi element wpływający na nasz ranking bukmacherów, ponieważ należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jeśli jeden bukmacher przyznaje przykładowo 1000 zł na start od depozytu, a drugi 2000 zł na start od depozytu, ale w przypadku tego pierwszego wymagania obrotowe są niskie i wynoszą przykładowo 2 x obrót na kuponach 1.80, a w przypadku drugiego, aby zrealizować wypłatę należy obrócić środkami 3-krotnie po kursie 2.50, to czy rzeczywiście ten drugi jest taki dobry?

Na powyższym przykładzie chcieliśmy pokazać, że czasami wartość promocji startowej nie oznacza, że tak samo łatwo ją wypłacić. Zdajemy sobie sprawę, że bukmacherzy muszą się zabezpieczyć, ale warunki powinny być ustalone na umiarkowanym poziomie, które gracz przy odrobinie szczęścia jest w stanie spełnić.

Wysokość kursów

Wysokość kursów sprawdzamy za sprawą analizy marży bukmacherskiej, której dokonujemy na bieżąco. Oczywiście pod uwagę bierzemy jedynie najbardziej popularne sporty i rozgrywki, czyli przede wszystkim piłkę nożną w wydaniu europejskim. Śledzimy prowizję pobieraną przy okazji meczów Ekstraklasy, Bundesligi, Premier League, La Ligi, Serie A czy też Ligi Mistrzów. Wszystko po to, żeby określić u jakiego bukmachera najbardziej korzystnie jest postawić rozstrzygnięcia. Marżę sprawdzamy wybranego dnia o tej samej porze tak, aby wszystkie podmioty zakładów wzajemnych w Polsce potraktowane zostały na równych zasadach. Często jest tak, że im bliżej meczu tym niższa prowizja pobierana przez bukmachera, więc takie działanie ma na celu wyeliminowanie nierównego traktowania przez nas bukmachera.

Kursy na żywo to bez wątpienia najważniejsza sekcja współczesnych bukmacherów. Możliwości jakie dają algorytmy komputerowe pozwalają na stworzenie oferty rynkowej wysokiej jakości. Dodatkowo stawianie kuponów w trakcie meczów jest dla wielu najlepszym typem zakładu, bo po pierwsze związane jest z największymi emocjami, a po drugie jest w pewnym sensie najbardziej uczciwą formą zakładu. Zarówno bukmacher jak i użytkownik śledzą wydarzenia na boisku, więc teoretycznie mają podobne szanse w przewidzeniu rozwoju wydarzeń. 

Aplikacja mobilna

W obecnych czasach każdy bukmacher musi posiadać aplikację mobilną dostępną na wszystkich najważniejszych systemach operacyjnych. Technologia zakładów wzajemnych poszła tak bardzo do przodu, że coraz więcej osób obstawia mecze za pośrednictwem telefonu. Zresztą zwróć uwagę na swoje zachowanie, zazwyczaj zapewne śledząc mecz wymieniasz się wiadomościami ze znajomymi właśnie przez komunikatory na telefonie i w większości przypadków kursy też pewnie sprawdzasz na telefonie. Szerzej o aplikacjach bukmacherskich piszemy w naszym artykule.

Dodatkowe funkcje

Przede wszystkim mamy tu na myśli opcje związane z płatnościami. Wciąż problemem niektórych bukmacherów jest fakt konieczności długiego oczekiwania na wypłatę środków. Naszym zdaniem użytkownicy muszą mieć pewność, że zlecenie wypłaty wygranych oznaczać będzie, że w niedługim czasie tj. do 10 minut będą mieli je do dyspozycji. Inną ważną funkcją, bez której trudno wyobrazić sobie bukmachera na światowym poziomie jest opcja cash-out. Możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu z niewielkim zyskiem opłaca się tak naprawdę zarówno użytkownikowi, jak i bukmacherowi.

Dodatkowe punkty przyznajemy też za taki produkt jak custom bet. Naszym zdaniem to bardzo dobry przykład myślenia o klientach, ponieważ do tej pory prawie każdy bukmacher udostępniał możliwość skonstruowania własnego zakładu, ale to eWinner postanowił zrobić z tego dodatkową zakładkę wyróżnioną na głównej stronie serwisu. Do tej pory w innych zakładach bukmacherskich swój własny zakład można było zaproponować wysyłając e-maila do bukmachera czy też rozmawiając z konsultantem na czacie. Niby niewielka różnica, ale jednak z punktu widzenia marketingowego i użyteczności dla gracza stosunkowo istotna. 

Obsługa klienta

Jak już jesteśmy w temacie konsultantów i pracowników bukmachera, to koniecznie musimy wspomnieć o jakości obsługi klienta. Bardzo często dochodzi do takiej sytuacji, w której nie możemy znaleźć interesującego nas zakładu, mamy pytanie dotyczące konkretnego kursu bukmacherskiego, czy też mamy jakieś pytanie związane z realizacją płatności. W takim przypadku użytkownik kieruje się przede wszystkim do najszybszej formuły kontaktu, czyli do sekcji obsługi klienta. Podstawowym rozwiązaniem, które powinno być dostępne jest czat na żywo i najlepiej jeśli jego godziny działania pokrywają się z godzinami rozgrywania najważniejszych wydarzeń sportowych.

Jeśli mielibyśmy powiedzieć o dwóch problemach, które trapią niektórych bukmacherów posiadających czas z konsultantami to pierwszym z nich jest fakt, że nierzadko obsługą zajmują się firmy outsourcingowe, a drugi związany jest z godzinami dostępu do konsultantów.

Ocena użytkowników 

Jak widzisz, przy każdym artykule o wybranym bukmacherze możesz wyrazić swoje zdanie, które weźmiemy pod uwagę. Wasze wrażenie są dla nas niezwykle ważne i staramy się niektóre uwagi bezpośrednio przekazywać do bukmacherów. Jednak uznaliśmy, że ocena użytkowników nie może być kluczowym czynnikiem wpływającym na pozycję zakładów wzajemnych w rankingu.

Z naszym obserwacji wynika, że najbardziej popularni bukmacherzy, tacy jak STS i Fortuna są jednocześnie tymi, o jakości serwisów których toczone są największe dyskusje. Z kolei istnieją bukmacherzy z naprawdę dobrą ofertą lub bukmacherzy specjalizujący się w wąskich dziedzinach, którzy mają niewielkie grono fanów, niewielką liczbę komentarzy i ocen, a naszym zdaniem zasługują na większą uwagę. Staramy się wyważyć te oceny, żeby nasz ranking bukmacherów był też okazją dla mniejszych firm w przebiciu się do świadomości użytkowników.

FAQ – pytania o ranking bukmacherów 2023

Co oceniamy w rankingu bukmacherów?

W naszym rankingu bukmacherów na 2023 rok oceniamy m.in.: rodzaje zakładów bukmacherskich, bonusy powitalne dla graczy, wysokość kursów bukmacherskich, aplikację mobilną, kursy zakładów na żywo. Pod uwagę bierzemy rownież opcje dodatkowe, takie jak: cashout i custom bet. Sprawdzamy także opcje kontaktu z bukmacherem, profesjonalizm i szybkość obsługi klienta.

Jakie są najlepsze strony bukmacherskie?

Trudno wybrać najlepszą stronę internetową, bo każdy z graczy szuka na niej innych rodzajów zakładów. Dla niektórych liczy się szybkość strony przy obstawianiu zakładów live, inni kierują się bardziej szeroką ofertą zakładów przedmeczowych. Według nas na uznanie zasługują strony internetowe STS i TOTALbet. Na wyróżnienie zasługują także witryny forBET, Fortuny czy forBET.

Jaki jest najlepszy legalny bukmacher pod względem bonusu na start?

Każdy gracz, rejestrując się u bukmachera, oczekuje innej promocji, ale najchętniej wybieranymi są darmowe zakłady (freebety) lub zakłady bez ryzyka. Obecnie na rynku najlepszy pakiet bonusów na start oferują zakłady bukmacherskie STS. Specjalny kod promocyjny, który znajdziecie w zakładce wyszukiwarka bonusów daje nowy graczom więcej niż w standardowej ofercie.