Ranking bukmacherów tworzymy na podstawie naszych doświadczeń, opinii użytkowników, a także trendów w światowej bukmacherce. Jesteśmy przekonani, że wskazania naszego rankingu to najlepsze aktualnie oferty na polskim rynku zakładów wzajemnych. Ostateczny wybór należy do Ciebie i nie chcemy niczego narzucać, ale nasza ponad 10-letnia działalność w branży pozwala nam uszeregować bukmacherów zaczynając od najlepszego, a kończąc na tym najsłabszym.

Aktualne oceny legalnych bukmacherów. Oceniamy m.in. liczbę bonusów i warunki obrotów, ofertę zakładów i kursów, funkcjonalność strony i aplikacji mobilnej oraz jakość obsługi.

 1. 1
  Fortuna
  5,0
  Aktualne promocje: 3
 2. 2
  STS
  5,0
  Aktualne promocje: 4
 3. 3
  forBET
  4,8
  Aktualne promocje: 4
 4. 4
  Betclic
  4,7
  Aktualne promocje: 2
 5. 5
  eWinner
  4,5
  Aktualne promocje: 2
 6. 6
  Totalbet
  4,4
  Aktualne promocje: 2
 7. 7
  PZBuk
  4,3
  Aktualne promocje: 2
 8. 8
  Superbet
  4,2
  Aktualne promocje: 3
 9. 9
  LVBET
  4,1
  Aktualne promocje: 4
 10. 10
  Totolotek
  4,0
  Aktualne promocje: 3

TOP 10 najlepszych bukmacherów

Przeglądu rankingu bukmacherów dokonujemy przynajmniej raz w miesiącu i odbywa się on w ten sposób, że siadamy w redakcji i sprawdzamy, czy na rynku pojawiły się jakieś nowości, które wpływają na skalę ocen poszczególnych elementów strony. Jeśli nie, to dokonujemy analizy czy kolejny bukmacherzy polepszyli lub okroili swoją ofertę w stosunku do poprzedniego miesiąca. Na tej podstawie decydujemy, czy utrzymujemy punktację w wybranej kategorii, czy ją zmieniamy w górę lub w dół. 

W jakich kategoriach sprawdzamy najlepszych bukmacherów?

Oferta zakładów

Oceniając, bierzemy pod uwagę różnorodność oferty, rodzaje zakładów, ofertę zakładów na żywo, transmisje wideo na żywo. W ofercie zakładów wyodrębniamy również podkategorie. Zapewne większość z Was zdaje sobie sprawę z tego, że najbardziej popularnymi zakładami w Polsce są zakłady na piłkę nożną, więc bukmacher który posiada szeroką ofertę na tę dyscyplinę zawsze musi mieć lepszy wynik, niż zakłady wzajemne, które kosztem oferty na piłkę nożną premiują np. zakłady na siatkówkę. Docenilibyśmy oczywiście wysiłek tych drugich, ale jednak na samym końcu chodzi o to, żeby skonstruować projekt, który dopasowany jest do większej liczby użytkowników. Nie jest jednak też, że nie uwzględniamy innych sportów, jednak oceniamy je w drugiej podkategorii, w której sprawdzamy rynki boksu, mma, esportów koszykówki, siatkówki, hokeja na lodzie, żużla i skoków narciarskich, a w trzeciej podkategorii skupiamy się na tym co powinno uzupełniać ofertę bukmachera, czyli na sportach motorowych, piłce ręcznej, rozrywce itp.

Bonusy powitalne

Wysokość i zasady przyznania bonusów wbrew pozorom mogą dużo powiedzieć o tym jak bukmacher podchodzi do klientów i na jakim etapie rozwoju się znajduje. Na przykładzie operatorów funkcjonujących za granicą można otwarcie powiedzieć, że w pewnym momencie wysokość bonusu powitalnego utrzymana jest na stałym poziomie i wokół niego rozbudowywane są akcje promocyjne. Najlepszym tego przykładem jest gigant hazardowy firma bet365, która od lat dla klientów w Europie decyduje się przyznać bonus w wysokości 100 euro od depozytu.

Bonusy na start u legalnych bukmacherów

W Polsce natomiast wysokość bonusu często ulega zmianie. Wynika to z faktu, że wciąż trwa zacięta rywalizacja o klientów i niektórzy twierdzą, że najlepiej do swojego serwisu przyciągnąć właśnie ofertą promocyjną. Tu pojawia się drugi element wpływający na naszą opinię, ponieważ należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jeśli jeden bukmacher przyznaje przykładowo 1000 zł na start od depozytu, a drugi 2000 zł na start od depozytu, ale w przypadku tego pierwszego wymagania obrotowe są niskie i wynoszą przykładowo 2 x obrót na kupnach 1,80, a w przypadku drugiego aby zrealizować wypłatę należy obrócić środkami 3-krotnie po kursie 2,5 to czy rzeczywiście ten drugi jest taki dobry.

Na powyższym przykładzie chcieliśmy pokazać, że czasami wartość promocji startowej nie oznacza, że tak samo łatwo ją wypłacić. Zdajemy sobie sprawę, że bukmacherzy muszą się zabezpieczyć, ale warunki powinny być ustalone na umiarkowanym poziomie, które gracz przy odrobinie szczęścia jest w stanie spełnić. Tutaj wracamy do przykładu bonusu bet365, który wydaje nam się jednym z najlepiej skonstruowanych w branży. Przy okazji przypominamy, ze bet365 nie jest legalną stroną w Polsce. Podajemy ten przykład tylko dlatego, że to firma, która zrewolucjonizowała branżę bukmacherską i stała się dla wielu wyznacznikiem standardów. U tego operatora wypłacić bonus można po 3-krotnym obrocie po kursie minimalnym 1,50. Naszym zdaniem tego typu warunki są fair wobec graczy, ponieważ jest szansa na zamianę tej promocji na gotówkę do gry.

Wysokość kursów

Wysokość kursów sprawdzamy za sprawą analizy marży bukmacherskiej, której dokonujemy na bieżąco. Oczywiście pod uwagę bierzemy jedynie najbardziej popularne sporty i rozgrywki, czyli przede wszystkim piłkę nożną w wydaniu europejskim. Śledzimy prowizję pobieraną przy okazji meczów Ekstraklasy, Bundesligi, Premier League, La Ligi, Serie A czy też Ligi Mistrzów. Wszystko po to, żeby określić u jakiego bukmachera najbardziej korzystnie jest postawić rozstrzygnięcia. Marżę sprawdzamy wybranego dnia o tej samej porze tak, aby wszystkie podmioty zakładów wzajemnych w Polsce potraktowane zostały na równych zasadach. Często jest tak, że im bliżej meczu tym niższa prowizja pobierana przez bukmachera, więc takie działanie ma na celu wyeliminowanie nierównego traktowania przez nas bukmachera.

Ocena użytkowników 

Jak widzisz przy każdym artykule o wybranym bukmacherze możesz wyrazić swoje zdanie, które weźmiemy pod uwagę. Wasze wrażenie są dla nas niezwykle ważne i staramy się niektóre uwagi bezpośrednio przekazywać do bukmacherów. Jednak uznaliśmy, że ocena użytkowników nie może być kluczowym czynnikiem wpływającym na pozycję zakładów wzajemnych w rankingu. Z naszym obserwacji wynika, że najbardziej popularni bukmacherzy tacy jak STS i Fortuna są jednocześnie tymi, o jakości serwisów których toczone są największe dyskusje. Z kolei istnieją bukmacherzy z naprawdę dobrą ofertą lub bukmacherzy specjalizujący się w wąskich dziedzinach, którzy mają niewielkie grono fanów, niewielką liczbę komentarzy i ocen a naszym zdaniem zasługują na większą uwagę. Staramy się wyważyć te oceny, żeby nasz ranking był też okazją dla mniejszych firm w przebiciu się do świadomości użytkowników.

Aplikacja mobilna

W obecnych czasach każdy bukmacher musi posiadać aplikację mobilną dostępną na wszystkich najważniejszych systemach operacyjnych. Technologia zakładów wzajemnych poszła tak bardzo do przodu, że coraz więcej osób obstawia mecze za pośrednictwem telefonu. Zresztą zwróć uwagę na swoje zachowanie, zazwyczaj zapewne śledząc mecz wymieniasz się wiadomościami ze znajomymi właśnie przez komunikatory na telefonie i w większości przypadków kursy też pewnie sprawdzasz na telefonie. Idąc tym tropem jeśli chcesz postawić zakład zrobisz to z poziomu smartfona. 

Kursy na żywo

Bez wątpienia najważniejsza sekcja współczesnych bukmacherów. Bez odpowiedniej zakładki obstawianiem na żywo spółka bukmacherska nie przetrwa w obecnych czasach. Możliwości jakie dają algorytmy komputerowe pozwalają na stworzenie oferty rynkowej wysokiej jakości. Dodatkowo stawianie kuponów w trakcie meczów jest dla wielu najlepszym typem zakładu, bo po pierwsze związane jest z największymi emocjami, a po drugie jest w pewnym sensie najbardziej uczciwą formą zakładu, bo zarówno bukmacher i użytkownik śledzą wydarzenia na boisku, więc teoretycznie mają podobne szanse w przewidzeniu rozwoju wydarzeń i nie maja nad sobą wielu przewag, które mogą nastąpić w przypadku kursów przedmeczowych. 

Dodatkowe funkcje

Przede wszystkim mamy tu na myśli opcje związane z płatnościami. Wciąż problemem niektórych bukmacherów jest fakt konieczności długiego oczekiwania na wypłatę środków. Naszym zdaniem użytkownicy muszą mieć pewność, że zlecenie wypłaty wygranych oznaczać będzie, że w niedługim czasie tj. do 10 minut będą mieli je do dyspozycji. Inną ważną funkcją bez której trudno wyobrazić sobie bukmachera na światowym poziomie jest opcja cash-out. Możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu z niewielkim zyskiem opłaca się tak naprawdę zarówno użytkownikowi jak i bukmacherowi. Gracze nie są rozczarowani, że stracili dużą część gotówki, bukmacher zyskuje lojalnego klienta, a przy okazji jednak trzeba pamiętać, że wynik zawsze może się zmienić na korzyć bukmachera i niekorzyść gracza.

Dodatkowe punkty przyznajemy też za taki produkt jak custom bet w eWinner. Naszym zdaniem to bardzo dobry przykład myślenia o klientach, ponieważ do tej pory prawie każdy bukmacher udostępniał możliwość skonstruowania własnego zakładu, ale to eWinner postanowił zrobić z tego dodatkową zakładek wyróżnioną na głównej stronie serwisu. Do tej pory w innych zakładach bukmacherskich swój własny zakład można było zaproponować wysyłając maila do bukmachera czy też rozmawiając z konsultantem na czasie. Niby niewielka różnica, ale jednak z punktu widzenia marketingowego i użyteczności dla gracza stosunkowo istotna. 

Obsługa klienta

Jak już jesteśmy w temacie konsultantów i pracowników bukmachera to koniecznie musimy wspomnieć o jakości obsługi klienta. Bardzo często dochodzi do takiej sytuacji, w której nie możemy znaleźć interesującego nas zakładu, mamy pytanie dotyczące konkretnego kursu bukmacherskiego, czy też mamy jakieś pytanie związane z realizacja płatności. W takim przypadku użytkownik kieruje się przede wszystkim do najszybszej formuły kontaktu, czyli do sekcji obsługi klienta. Podstawowym rozwiązaniem, które powinno być dostępne jest czas na żywo i najlepiej jeśli jego godziny działania pokrywają się z godzinami rozgrywania najważniejszych wydarzeń sportowych. Jeśli mielibyśmy powiedzieć o dwóch problemach, które trapią niektórych bukmacherów posiadających czas z konsultantami to po pierwszym z nich jest fakt, że nierzadko obsługą zajmują się firmy outsourcingowe, a drugi związany jest z godzinami dostępu do konsultantów, ponieważ często mamy do czynienia z sytuacją, w której w godzinach wieczornych lub w weekendy nie możemy skontaktować się z bukmacherem.

FAQ – pytania o ranking bukmacherów

🏆 Co oceniamy w rankingu bukmacherów?

W naszym rankingu bukmacherów na 2021 rok oceniamy m.in.: rodzaje zakładów bukmacherskich, bonusy powitalne dla graczy, wysokość kursów bukmacherskich, aplikację mobilną, kursy zakładów na żywo. Pod uwagę bierzemy rownież opcje dodatkowe, takie jak: cashout i custom bet. Sprawdzamy także opcje kontaktu z bukmacherem, profesjonalizm i szybkość obsługi klienta.

🏆 Jakie są najlepsze strony bukmacherskie?

Trudno wybrać najlepszą stronę internetową, bo każdy z graczy szuka na niej innych rodzajów zakładów. Dla niektórych liczy się szybkość strony przy obstawianiu zakładów live, inni kierują się bardziej szeroką ofertą zakładów przedmeczowych. Według nas na uznanie zasługują strony internetowe STS i TOTALbet. Na wyróżnienie zasługują także witryny forBET, Fortuny czy Betclic.

🏆 Jaki jest najlepszy legalny bukmacher pod względem bonusu na start?

Każdy gracz, rejestrując się u bukmachera, oczekuje innej promocji, ale najchętniej wybieranymi są darmowe zakłady (freebety) lub zakłady bez ryzyka. Obecnie na rynku najlepszy pakiet bonusów na start oferują zakłady bukmacherskie Fortuna. Specjalny kod promocyjny, który znajdziecie w zakładce wyszukiwarka bonusów daje nowy graczom więcej niż w standardowej ofercie, czyli zakład bez ryzyka aż 215 zł, darmowy zakład 20 zł oraz bonus od depozytu 100 proc. od wpłaty – do 2000 zł.