Gromda 5 kursy i typy bukmacherskie

Gromda 5
Mateusz „Don Diego” Kubiszyn
Mateusz „Don Diego” Kubiszyn
Kurs 1,30
Kurs 3,21
Szanse 70%
Szanse 30%
Paweł „Byku” Strzelczyk
Paweł „Byku” Strzelczyk
Don Diego wygra - obstaw w Fortunie

Przed nami gala bare knuckle fighting Gromda 5. W ringu o wymiarach 4×4 metra po raz kolejny zobaczymy brutalnych i walecznych zawodników, którzy zawalczą w turnieju o główną nagrodę pieniężną o wartości 100 000 PLN. Wkrótce u nas znajdziesz przygotowane na walki Gromda 5 kursy i typy bukmacherskie.

Gala Gromda 5 – kiedy się odbędzie? Krwawy piątek – data

Gala Gromdy 5 odbędzie się w piątek, 7 maja 2021 roku. W line-upie turnieju znalazło się miejsce dla 8 zawodników, wśród których znajdą się zarówno profesjonalni sportowcy, jak i fighterzy, którzy do tej pory walczyli głównie amatorsko i/lub na ulicy. Bierzemy to hitowo zapowiadające się wydarzenie na tapet i przyjrzymy mu się bliżej pod kątem kursów i zakładów bukmacherskich.

Gala Gromda 5 rozpocznie się w pierwszy piątek maja o godzinie 20:00. Transmisję z tego spotkania obejrzeć będzie można po wykupienia dostępu PPV na stronie GROMDA.TV.

Walki na gołe pięści Gromda 5 kursy i typy bukmacherskie

Jak już wspomniałem, w turnieju BKF Gromda 5 udział weźmie 8 fighterów, którzy stoczą łącznie 7 pojedynków, od ćwierćfinału po finał. Drabinka tradycyjnie została ogłoszona na dzień przed galą, a więc w czwartek 6. maja, podobnie jak line’up superfightów. Tego samego dnia kursy wystawili topowi legalni bukmacherzy, na czele z Fortuną i STS.

gromda zakałdy bukmacherskie betclic

Jak obstawiać walki na gołe pięści Gromda?

Pojedynki na tej gali mogą zakończyć się jedynie przez KO, TKO, dyskwalifikację lub poddanie się zawodnika. Regulaminowy czas każdego starcia to cztery 2-minutowe rundy. Jeśli w tym czasie nie zostanie wyłoniony zwycięzcą, to zarządzona zostaje dogrywka, która nie ma limitu czasowego. Dozwolone są ciosy przednią częścią zamkniętej pięści uderzane w przednie i boczne obszary głowy oraz w tułów, wyłącznie powyżej pasa.

Gromda 5 zakłady bukmacherskie. Gdzie obstawiać? 

Zakłady na pojedynki gali Gromda 5 znajdziesz w STS, a więc u największego polskiego bukmachera online. Jeśli zarejestrujesz u niego konto, będziesz mógł uzyskać dodatkowe środki bonusowe, które możesz przeznaczyć na darmowe zakłady. Ponadto, jeżeli w formularzu podasz kod promocyjny STS, będziesz mógł zwiększyć wartość bonusu zakład bez ryzyka.

STS
Zakład bez ryzyka 200 259 zł + 20 zł na sporty wirtualne + Bonus 100% od wpłaty do 1200 zł + Zakład bez ryzyka 20 zł na Betgames
VIP

Co daje nasz kod promocyjny? Kod promocyjny STS sprawi, że wartość zakładu bez ryzyka u tego bukmachera zostanie zmaksymalizowana do 309 PLN, co jest jedną z najlepszych możliwych ofert na rynku. Dodatkowo, będziesz mógł uzyskać bonus od depozytu o wartości 1200 PLN, który wyróżnia się niewygórowanymi warunkami obrotu. Klientom STS przysługuje także po 20 PLN na Betgames oraz sporty wirtualne.

Gala Gromda 5 kursy bukmacherskie

W karcie walk gali Gromda 5 znalazło się łącznie 16 zawodników. Oto jak prezentują się kursy na pojedynki ćwierćfinałowe oraz na cztery superfghty.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
Adam „Psycho” Lazar4,70FortunaPiotr „Piecia” Samełko1,25STS
Patryk „Gleba” Tołkaczewski1,25STSDaniel „Bochen” Bochenek4,04Fortuna
Michał „Boyka” Walczak4,04FortunaBartłomiej „Balboa” Domalik1,35STS
Mariusz „Mario” Kruczek1,40STSPiotr „Bubu” Ćwik2,85Fortuna
Rafał „Łazar” Łazarek1,50STSArman „Arman” Amiryan2,73Fortuna
Łukasz „GOAT” Parobiec2,29FortunaKarol „King Kong” Grzesiuk1,55Fortuna/STS
Mateusz „Don Diego” Kubiszyn1,30Fortuna/STSPaweł „Byku” Strzelczyk3,21Fortuna
Damian „Góral” Górski2,26STSMateusz „Niedźwiedź” Kopeć1,65Fortuna
Gala Gromda 5 kursy bukmacherskie z dn. 07.05.2021

Większość pojedynków ma swoich zdecydowanych faworytów. Są wśród nich Piotr Samełko, Patryk Tołkaczewski, Bartłomiej Domalik, Mariusz Kruczek oraz Mateusz Kubiszyn.

Gromda 5 karta walk

Karta walk ćwierćfinałowych gali Gromda 5 przedstawia się następująco:

  • Piotr „Piecia” Samełko (105 kg) – Adam „Psycho” Lazar (95 kg)
  • Bartłomiej „Balboa” Domalik (93 kg) – Michał „Boyka” Walczak (93 kg)
  • Patryk „Gleba” Tołkaczewski (112 kg) – Daniel „Bochen” Bochenek (126 kg) – typy bukmacherskie
  • Mariusz „Mario” Kruczek (110 kg) – Piotr „Bubu” Ćwik (137 kg) – typy bukmacherskie

Z kolei w superfightach zobaczymy następujące pojedynki:

  • Rafał „Łazar” Łazarek (89 kg) – Arman „Arman” Amiryan (87 kg)
  • Łukasz „GOAT” Parobiec (108 kg) – Karol „King Kong” Grzesiuk (131 kg)
  • Mateusz „Don Diego” Kubiszyn (94 kg) – Paweł „Byku” Strzelczyk (99 kg)
  • Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć (92 kg) – Damian „Góral” Górski (84 kg)

Na tej gali mieliśmy także zobaczyć finałowy pojedynek Vasyl Halych – Tomasz Gromadzki, jednak na skutek kontuzji Polaka został on odwołany. Walka ta znajdzie się w karcie walk gali Gromda 6, a jej stawką będzie 100 000 PLN.

Walki na gołe pięści Gromda 5 – typy bukmacherskie

Wraz z pojawieniem się karty walk oraz kursów bukmacherskich, nasi eksperci opisali pojedynki tej gali wraz z ich faworytami.

Piotr „Piecia” Samełko – Adam „Psycho” Lazar – typy bukmacherskie

Starcie boksera ze specjalistą od muay-thai. Dla obydwu będzie to debiut w ringu Gromdy. Na korzyść „Pieci” przemawiać będzie z pewnością sportowe zaplecze – zawodnik z Ełku ma na koncie m. in. medal mistrzostw Polski seniorów. Wypadł również bardzo pozytywnie podczas ważenia, gdy nie dał się sprowokować swojemu rywalowi. Ma również bardzo dobre warunki fizyczne. Nie powinno więc dziwić, że bukmacherzy właśnie w nim widzą zdecydowanego faworyta do zwycięstwa.

Typ na walkę: „Piecia” wygra – kurs 1,25 @STS

Bartłomiej „Balboa” Domalik – Michał „Boyka” Walczak – typy bukmacherskie

Gromda 5
Bartłomiej „Balboa” Domalik
Bartłomiej „Balboa” Domalik
Kurs 1,35
Kurs 4,04
Szanse 75%
Szanse 25%
Michał „Boyka” Walczak
Michał „Boyka” Walczak
Balboa wygra - obstaw w STS

Pojedynek, który śmiało nazwać można jednym z hitów 1/4 finału turnieju Gromda 5. „Balboa” i „Boyka” to dwaj bardzo utytułowani kickbokserzy. Obydwaj wnieśli na wagę po 93 kg, jednak Walczak jest wyraźnie wyższy od swojego rywala. Mimo to, bukmacherzy faworyta widzą w Domaliku, który ma na koncie występy w kadrze narodowej oraz liczne sukcesy z prestiżowych imprez międzynarodowych.

Typ na walkę: „Balboa” wygra – kurs 1,35 @STS

Patryk „Gleba” Tołkaczewski – Daniel „Bochen” Bochenek – typy bukmacherskie

Gromda 5
Patryk „Gleba” Tołkaczewski
Patryk „Gleba” Tołkaczewski
Kurs 1,25
Kurs 4,04
Szanse 76%
Szanse 24%
Daniel „Bochen” Bochenek
Daniel „Bochen” Bochenek
Gleba wygra - obstaw w STS

Walka dwóch naprawdę dużych facetów z wyraźnym faworytem w osobie Patryka Tołkaczewskiego. „Gleba” jest zresztą jednym z faworytów do triumfu w całej gali, w dużej mierze ze względu na ogromne doświadczenie i świetne warunki fizyczne. Podobnie jak bukmacherzy obstawiamy, że zawodnik z Torunia wygra ten pojedynek.

Typ na walkę: „Gleba” wygra – kurs 1,25 @STS

Mariusz „Mario” Kruczek – Piotr „Bubu” Ćwik – typy bukmacherskie

Kolejne starcie debiutantów, którzy razem wniosą do ringu blisko ćwierć tony żywej wagi. Bukmacherzy faworyta widzą w Mariuszu Kruczku, który jest nieco wyższy, a przy tym wygląda na znacznie bardziej wysportowanego od swojego rywala. O „Bubu” wiadomo, że miał okazję sparować z jednym z braci Kliczko, jednak jak sam przyznaje, ważył wówczas ponad 30 kilogramów mniej. Chociaż to „Mario” jest faworytem tego starcia, Ćwik z pewnością nie jest fighterem, którego można lekceważyć.

Gromda 5
Mariusz „Mario” Kruczek
Mariusz „Mario” Kruczek
Kurs 1,40
Kurs 2,85
Szanse 67%
Szanse 33%
Daniel „Bochen” Bochenek
Daniel „Bochen” Bochenek
Mario wygra - obstaw w STS

Typ na walkę: „Mario” wygra – kurs 1,40 @STS

Bohaterowie walk “Krwawy piątek”. Gromda 5 zawodnicy turnieju

Oto sylwetki zawodników, którzy wystąpią na majowej gali Gromda 5 “Krwawy piątek”.

Łukasz “GOAT” Parobiec

Łukasz Parobiec należy do najbardziej doświadczonych zawodników, jeśli chodzi o uczestników turnieju Gromda 5. Zanim trafił do tej organizacji,, z powodzeniem występował w MMA – walczył m. in. w BAMMA, Cage Warriors, ACB oraz KSW. Jego zawodowy bilans to 14 zwycięstw, 10 porażek oraz 2 remisy. Dla Gromdy stoczył 3 efektowne pojedynki, w których wygrał z Miłoszem Wodecki i przegrał z Dawidem Żółtaszkiem i Barłomiejem Bielasem. Jego pojedynki są zawsze efektowne i brutalne, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród fanów BKF. Na co dzień, trenuje w słynnych szczecińskich Berserkersach. Mierzy 189 cm wzrostu, ma zasięg ramion wynoszący 192 cm, a do tego waży 108 kg. Co ciekawe, w dniu gali Gromda 5 będzie on świętował swoje 41. urodziny.

Bartosz “BALBOA” Domalik

Kolejny zaprawiony w bojach fighter w line-up’ie tego wydarzenia. „Balboa” to doświadczony kickbokser, który reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy i świata. Jednym z jego największych sukcesów jest srebrny medal PŚ w Rimini w 2018 roku. Stoczył 10 profesjonalnych pojedynków, z których 5 wygrał, 4 przegrał i 1 zremisował. Na swoim koncie ma również występy w formule BKF, w tym zakończone remisem starcie z „Don Diego”. Jest jednym z lżejszych zawodników w stawce (waży 90 kg) jednak w ringu może to przemawiać na jego korzyść. Ma przy tym 184 cm wzrostu. Na co dzień trenuje w klubie słynnego Łukasza Jarosza. Czy stać go na to, by zostać nową gwiazdą Gromdy? Niewykluczone, że tak.

Rafał “ŁAZAR” Łazarek

Kolejny fighter pochodzący z Pomorza. Popularny „Łazar” to jeden z najbardziej doświadczonych gromdziarzy. Jak dotąd stoczył dla tej organizacji cztery pojedynki, z których dwa wygrał i dwa przegrał. Swoją przygodę z walkami na gołe pięści rozpoczął od dwóch zwycięstw przez KO/TKO, kolejno z Damianem Górskim i Jarosławem Juchnarem. Po wygranej z Juchnarem podczas gali Gromda 2, w kolejnej walce na tym samym turnieju przegrał ze słynnym Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem. Z kolei podczas trzeciej edycji Gromdy musiał uznać wyższość równie znanego Tomasza „Zadymy” Gromadzkiego. Rafał Łazarz ma 34 lata, mierzy 178 cm wzrostu i waży 89 kg. Słynie z wielkiego serca do walki.

Karol “KING KONG” Grzesiuk

„King Kong” to zawodnik znany do tej pory z występów na konkurencyjnych galach Wotore. Jego bilans w BKF to wygrane z Piotrem Kurowskim (KO) i Damianem Burym (KO) oraz porażka z Kacprem Miklaszem (sub). 35-letni fighter z Trójmiasta wyróżnia się znakomitymi warunkami fizycznymi – mierzy 200 cm wzrostu i waży 131 kg. Ma na koncie medale z mistrzostw Polski w K-1 oraz formule LowKick. Na co dzień trenuje w gdyńskim gymie Barbell Brothers. Jego specjalizacją jest więc walka w stójce, dzięki czemu ma szanse osiągać spore sukcesy również w Gromdzie.

Mariusz “MARIO” Kruczek

Dla zawodnika z Zakopanego będzie to oficjalny debiut w organizacji Gromda. Sztuki walki nie są jednak dla niego niczym nowym. Jest on w końcu założycielem zakopiańskiego klubu Spartakus Team, a jego wychowankowie odnoszą sukcesy na turniejach MMA. Sam „Mario” miał okazję sparować i trenować z najlepszymi zawodnikami w kraju. Ma na koncie między innymi treningi z Janem Błachowiczem czy Łukaszem Jaroszem, który jest jednym z najlepszych polskich kickbokserów w historii. Nie będzie najwyższym zawodnikiem tej gali, mierzy 184 cm przy wadze 110 kg, jednak może okazać się jej czarnym koniem.

Piotr “BUBU” Ćwik

Pochodzący z Będzina Piotr Ćwik to jeden z najcięższych gromdziarzy, nie tylko na najbliższej gali, ale w ogóle. Przy wzroście 179 cm waży aż 137 kilogramów. Swoją taktykę będzie więc najpewniej opierał przede wszystkim na huraganowych atakach i sile ciosu. Nie wiadomo jak poradzi sobie na dłuższym dystansie, jednak swoim CV ma wpisane mistrzostwo Śląska w pięściarstwie, więc nie należy go lekceważyć. Z pewnością fakt, że walki w Gromdzie odbywają się na niewielkim ringu będzie działał na jego korzyść. Obecnie, „Bubu” mieszka w Bawarii, gdzie trenuje w klubie Leo’s Boxgym. Występ na gali Gromda będzie jego oficjalnym debiutem w formule BKF. 

Patryk “GLEBA” Tołkaczewski

Debiutujący na gali Gromda Patryk Tołkaczewski, to postać znana w świecie polskiego pięściarstwa. Ma 27 lat i pochodzi z Torunia. Osiągał liczne sukcesy w boksie amatorskim – zdobywał m. in. złote medale mistrzostw Polski. Był również członkiem polskiej kadry. Łącznie stoczył przeszło 150 walk jako amator, z których zaledwie 7 przegrał, walcząc głównie w kategorii półciężkiej. Popularny „Gleba” w ostatnim czasie nabrał sporo masy i obecnie waży 112 kilogramów przy wzroście 185 cm. Bez wątpienia jest zawodnikiem, który może w tej organizacji sporo namieszać. Nie brakuje mu również motywacji, ponieważ jak sam twierdzi, walczy o lepsze życie dla siebie i swoich bliskich.

Daniel “BOCHEN” Bochenek

Pochodzący z Rudy Śląskiej „Bochen”, to kolejny zawodnik z kategorii superciężkiej w karcie walk Gromda 5. Przy wzroście 180 cm waży 126 kilogramów, co czyni go obok „Bubu” najcięższym zawodnikiem w zestawieniu. Możemy spodziewać się, że przy takich warunkach fizycznych będzie dysponował nokautującym uderzeniem, jednak jego wydolność jest na tę chwilę sporą zagadką. Na co dzień trenuje w zabrzańskim Jenel Fight Clubie.

Arman „Arman” Amiryan

Pochodzący z Armenii Amiryan to jeden z najbardziej filigranowych zawodników gali Gromda 5 – waży 87 kg przy 172 cm wzrostu. Będzie to dla niego debiut w tej organizacji, jednak ma już na swoim koncie występ w formacie walk na gołe pięści. Zaliczył go na gali Wotore 3, podczas której został efektownie znokautowany przez Kamila Janika. Mimo to, pokazał się z całkiem dobrej strony w pojedynku z bardziej doświadczonym rywalem. „Brodacz” specjalizuje się w chińskiej sztuce walki Sanda. 

Mateusz „Don Diego” Kubiszyn

Na najbliższej gali nie zabraknie niepokonanego zwycięzcy turnieju Gromda 3, czyli Mateusza Kubiszyna. Słynny „Don Diego” to już teraz żywa legenda tej organizacji, głównie za sprawą głośnej wygranej nad piekielnie mocnym Krystianem „Tysonem” Kuźmą. Ich pojedynek przeszedł do kanonu polskich sportów walki jako starcie ulicznego chuligana z doświadczonym kickbokserem. W swoich dotychczasowych występach na galach Gromdy Kubiszyn pokonywał kolejno Artura Tomalę, Rafała Łazarka, Dawida Żółtaszka i wspomnianego Kuźmę. W rankingu Gromdy zajmuje obecnie 2. miejsce. Ma 29 lat, mierzy 182 cm wzrostu. W czwartek na wagę wniósł 94,7 kg.

Paweł „Byku” Strzelczyk

Pochodzący z Wrocławia „Byku” zadebiutował na gali Gromda 4. W pojedynku ćwierćfinałowym okazał się lepszy od Damiana „Achillesa” Kowalczyka. Do finału awansował po wycofaniu się Piotra „Hulka” Strzelczyka. W ostatnim starciu turnieju zmierzył się z Tomaszem „Zadymą” Gromadzkim i chociaż kontrolował przebieg walki, ostatecznie musiał wycofać się z powodu kontuzji dłoni. Podczas ważenia przed Gromda 5 stwierdził, że na prośbę córki walczył na spokojnie, jednak tym razem dostał pozwolenie na to, by pójść na całość. Mierzący 196 cm wzrostu „Byku” na wagę wniósł 99 kg.

Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć

Pochodzący z Zabrza Mateusz Kopeć na co dzień trenuje w swoim rodzimym mieście, w znanym klubie Kamila Jenela. Ma na swoim koncie liczne występy w formule kickbokserskich, zarówno na galach amatorskich, jak i zawodowych. Walczył na eventach Armia Fight Night, Fight Exclusive Night I Octagon. Wystąpił również na gali Gromda 3, gdzie po morderczej 5-rundowej walce z Pawłem „Hose” Strykowskim został poddany przez swój narożnik. „Niedźwiedź” był jednak stroną przeważającą przez większą część pojedynku. Jak sam twierdzi od tamtej walki pracował nad wydolnością. Zawodnik ze Śląska mierzy 180 cm wzrostu i waży blisko 93 kg.

Damian „Góral” Górski 

Blisko 30-letni zawodnik wystąpił podczas walki specjalnej gali Gromda 1. Po brutalnej i wyniszczającej walce musiał jednak uznać wyższość Rafała „Łazarza” Łazarka w trzeciej rundzie. Wówczas „Góral” padł na deski i długo się z nich nie podnosił. Fighter z Opola ma na swoim koncie również występ na gali Wotore 1, podczas której przegrał po bardzo zaciętym pojedynku z Adrianem Smykowskim. Tym razem zawalczy o pierwszą oficjalną wygraną w walce na gołe pięści. Na wagę wniósł 84 kg. Mierzy 181 cm wzrostu.

Gromda 5 walki – Superfighty

Podczas gali Gromda 5 odbędą się również 4 pojedynki pokazowe, czyli tzw. superfighty. Zobaczymy w nich czołowych fighterów tej organizacji. Dowiedzmy się kto będzie faworytem każdej z nich.

Rafał „Łazar” Łazarek – Arman „Arman” Amiryan – typy bukmacherskie

Gromda 5
Rafał „Łazar” Łazarek
Rafał „Łazar” Łazarek
Kurs 1,50
Kurs 2,73
Szanse 65%
Szanse 35%
Arman „Arman” Amiryan
Arman „Arman” Amiryan
Łazar wygra - obstaw w STS

Starcie doświadczonego „Łazara” z debiutującym w Gromdzie „Armanem”. Obydwaj znani są z agresywnego stylu walki. Biorąc pod uwagę fakt, że mają zbliżone warunki fizyczne, możemy nastawić się na prawdziwą wojnę w ringu. Faworytem bukmacherów jest jednak weteran Gromdy, który jak sam zapowiada „zamienia się w sportowca”.

Typ na walkę: „Łazar” wygra – kurs 1,50 @STS

Łukasz „GOAT” Parobiec – Karol „King Kong” Grzesiuk – typy bukmacherskie

Gromda 5
Łukasz „GOAT” Parobiec
Łukasz „GOAT” Parobiec
Kurs 2,29
Kurs 1,55
Szanse 40%
Szanse 60%
Karol „King Kong” Grzesiuk
Karol „King Kong” Grzesiuk
King Kong wygra - obstaw w Fortunie

Jeden z ciekawiej zapowiadających się walk tego wieczoru. Obydwaj zawodnicy mogą pochwalić się znakomitymi warunkami fizycznymi, jednak debiutujący w Gromdzie „King Kong” to prawdziwy olbrzym, który ma zadatki na to, by stać się prawdziwą gwiazdą tej organizacji. „GOAT” z kolei twierdzi, że włożył sporo pracy w przygotowanie kondycyjne, a do tego czuje się dobrze w pojedynkach z większymi rywalami. My jednak upatrujemy faworyta do wygranej w Grzesiuku.

Typ na walkę: „King Kong” wygra – kurs 1,55 @Fortuna @STS

Mateusz „Don Diego” Kubiszyn – Paweł „Byku” Strzelczyk – typy bukmacherskie

Prawdziwy hit, w którym zobaczymy niepokonanego „Don Diego” oraz „Byka”, który był bliski wygranej na poprzednim turnieju. Chociaż faworytem bukmacherów jest „Don Diego”, wydaje się, że „Byku” jest w stanie postawić mu naprawdę trudne warunki, tym bardziej, że wyraźnie przeważa nad nim warunkami fizycznymi. Czy Paweł Strzelczyk ma szansę sprawić niespodziankę? Niewykluczone. Faworytem pozostaje jednak Mateusz Kubiszyn.

Gromda 5
Mateusz „Don Diego” Kubiszyn
Mateusz „Don Diego” Kubiszyn
Kurs 1,30
Kurs 3,21
Szanse 70%
Szanse 30%
Paweł „Byku” Strzelczyk
Paweł „Byku” Strzelczyk
Don Diego wygra - obstaw w Fortunie

Typ na walkę: „Don Diego” wygra – kurs 1,30 @Fortuna @STS

Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć – Damian „Góral” Górski – typy bukmacherskie

Gromda 5
Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć
Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć
Kurs 1,65
Kurs 2,26
Szanse 58%
Szanse 42%
Damian „Góral” Górski
Damian „Góral” Górski
Niedźwiedź wygra - obstaw w Fortunie

Pojedynek dwóch fighterów z południa Polski. Obydwaj są zbliżonego wzrostu, jednak „Niedźwiedź” jest wyraźnie cięższy. Co więcej, wojownik z Zabrza miał już okazję zaprezentować swoje umiejętności na gali Gromda 3. Wówczas był bliski wygranej, jednak ostatecznie zabrakło kondycji. Teraz zapowiada, że będzie lepiej przygotowany. Bukmacherzy widzą w nim faworyta do zwycięstwa w tym starciu.

Typ na walkę: „Niedźwiedź” wygra – kurs 1,65 @Fortuna

Gromda 5 walki – PPV, cena. Gdzie oglądać?

Początek gali zaplanowany został na godzinę 19, a transmisja dostępna będzie wyłącznie w usłudze pay-per-view. Dostęp do Gromda 5 PPV należy wykupić przez Internet, na stronie gromda.pl lub gromda.tv. Transmisja gali Gromda 5 odbędzie w serwisie gromda.tv. Cena transmisji walk Gromda 5 to 20,17-30,26 zł (w zależności od wariantu transmisji basic/premium/VIP).

Gala Gromda 7.05.2021 – zasady 

Gromda to wciąż stosunkowo nowy produkt na polskim rynku sportów walki, dlatego warto przedstawić czym jest federacja i jakie panują w niej zasady. 

Założycielami Gromdy są znany i ceniony dziennikarz sportowy – Mateusz Borek oraz Mariusz Grabowski. Pierwsza gala odbyła 6 czerwca 2020 roku i od razu zjednała sobie mnóstwo fanów. W każdej gali udział bierze ośmiu zawodników, którzy w systemie pucharowym rywalizują o zwycięstwo. Walki toczą się na gołe pięści na zasadach bokserskich w ringu o wymiarach 4×4. Pojedynek toczy się na dystansie 4 rundy po 2 minuty z 1 minutową przerwą. Jeśli walka nie zakończy się po 4 rundach, to odbywa się 5 runda tzw. runda dodatkowa bez limitu czasowego, aż do wyłonienia zwycięzcy, czyli do nokautu lub poddania.

Poza turniejem organizowane są również tzw. “Superfighty”, czyli spoza turniejowej drabinki. Zwycięzcą pierwszego turnieju Gromdy był Mateusz “Don Diego” Kubiszyn, który pokonał w finale Krystiana “Tajsona” Kuźmę.