Zakłady AKO, zakłady akumulowane lub po prostu akumulatory to zdecydowanie najpopularniejsza forma obstawiania w naszym kraju. Gracz ma za zadanie wytypowanie rezultatów dwóch lub więcej spotkań na kuponie. W przypadku tego typu zakładów, kursy wszystkich wytypowanych zdarzeń mnożone są przez siebie, a na koniec dodatkowo przemnażane przez stawkę pomniejszoną o podatek w wysokości 12%. Ewentualne wygrane są więc na ogół znacznie wyższe niż w przypadku zakładów singlowych, jednak wiążą się one również z większym ryzykiem, szczególnie jeśli wysyłamy długie taśmy. Mimo to, na ogół jednak łatwiej jest trafić kupon z 3-4 zdarzeniami o kursach 1,2 – 1,7 niż wytypować rezultat jednego meczu o, dajmy na to, kursie 3,0 – 4,0.

Stworzenie dobrego kuponu AKO to dość skomplikowane zadanie. Świadczy o tym chociażby fakt, że osób, którym rzeczywiście udaje się wychodzić na graniu u buka na plus jest tak naprawdę niewiele. Co prawda zdarza się, że szczęśliwy gracz z wygrywa kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, inwestując przy tym zaledwie parę złotych, jednak są to sytuacje niezwykle rzadkie, a większość mniej lub bardziej zapalonych fanów bukmacherki na ogół wyrzuca kupony do kosza. I tu z pomocą przychodzimy my. Z naszego artykułu dowiesz się w jak stworzyć dobry kupon akumulowany, a dzięki naszym poradom zmaksymalizujesz swoje szanse na wysokie wygrane.

Promocje na akumulatory u bukmacherów

Jako, że jest to najpopularniejsza forma zakładów wzajemnych, legalni polscy bukmacherzy dość często oferują bonusy na akumulatory. W stawce polskich buków przewodzi pod tym względem, i to zdecydowanie, LV BET. Ma on w swojej ofercie aż dwa bonusy na zakłady akumulowane. Pierwszy z nich to „Multikozak”, który jest prawdopodobnie najlepszą promocją na AKO na naszym rodzimym rynku. Obstawiając na jednym kuponie 4 i więcej meczów, zwiększysz swoją ewentualną wygraną o od 7,5 do aż 25%. Niestety promocja ta ograniczona jest ramami czasowymi i trwa jedynie do 29 lipca.

Drugim ciekawym bonusem na akumulatory u tego buka jest „Bezpieczny kupon 5+”. Korzystając z tej promocji masz pewność, że jeśli obstawiłeś kupon AKO z pięcioma lub więcej zdarzeniami i jeden mecz Ci nie wejdzie, to środki za jakie postawiłeś kupon zostaną Ci zwrócone.

Bonus na kupony akumulacyjne znajdziesz również u bukmachera Totolotek. W tym wypadku będziesz mógł skorzystać z promocji „Graj Grubo”. Głównym założeniem tej promocji jest zwrot pełnej wartości podatku przy zagraniu kuponu składającego się z minimum trzech zdarzeń o minimalnym kursie 2,50 za co najmniej 20 PLN. Jest to z pewnością promocja godna uwagi nawet najbardziej wymagających fanów zakładów bukmacherskich.

Pozostali bukmacherzy, tacy jak Fortuna czy Milenium, również dość często oferują bonusu na tego typu kupony. Niestety, w chwili pisania tego artykułu żaden nich nie prowadził tego typu promocji.

Jak obstawiać akumulatory

Wiedząc już co to jest zakład akumulowany i jak działają owe akumulatory, dowiedzmy się w jaki sposób stworzyć kupon tego typu. Istnieje kilka żelaznych zasad, których należy przy tym przestrzegać. Oto one:

Nie stawiaj zbyt dużej ilości meczów

zakłady na akumulatory
Stwórz kupon z 3 zdarzeniami w Totolotku i graj bez podatku 12%

Zakłady bukmacherskie na akumulatory są tak skonstruowane, by nie tylko zwiększyć EWK kuponu, ale również zmaksymalizować szanse buka na wygranie z graczem. Dlatego też na ogół nie warto jest stawiać taśm składających się z 10 – 20 zdarzeń. Każde dodane spotkanie znacznie zmniejsza szanse na to, ze kupon „siądzie”, niezależnie od tego jaki jest na nie kurs. Zamiast tego warto jest spędzić trochę więcej czasu na wynalezienie 3 – 5 typów o umiarkowanym kursie i zagranie z nieco większą sumę pieniędzy. Stara typerska maksyma brzmi, że „pieniądze zarabia się na kursach 1,4 – 1,7” i jest w tym na pewno sporo racji.

Obstawiaj gospodarzy spotkania

Jeśli zapytasz doświadczonego gracza o to jak robić najlepsze akumulatory, z pewnością doradzi Ci stawianie „jedynek”. Blisko 50% spotkań w piłce nożnej kończy się zwycięstwami gospodarzy, więc typowanie 1 i 1X znacznie zwiększa szanse na to, że kupon wejdzie. To kolejna stara jak świat zasada dobrego typera, która na ogół się sprawdza.

Nie obstawiaj remisów

Faktem jest, że kursy na remis w meczu piłki nożnej bardzo rzadko wynoszą mniej niż 3,0, co teoretycznie powinno czynić je bardzo atrakcyjnymi pod względem typerskim. W przypadku kuponów akumulacyjnych jednak zdecydowanie odradza się obstawianie tego typu rezultatów. Remisy to wyniki najtrudniejsze do wytypowania, gdyż obydwie drużyny muszą strzelić taką samą ilość bramek. Szanse na to co prawda są, jednak znacznie łatwiej wytypować ewentualnego zwycięzcę. Dlatego też zakłady na czyste X zalecamy obstawiać co najwyżej na kuponach singlowych, a nie akumulacyjnych.

Nie ograniczaj się do zakładów na 1X2

Tyczy się to nie tylko zakładów AKO, ale typowania ogółem. Obstawianie alternatywnych rynków może dać graczowi sporo frajdy, a także znacznie zwiększa pole manewru przy tworzeniu kuponu. Przykładowo, gdy gramy spotkanie czołowej drużyny danej ligi z outsiderem okupującym ostatnie pozycje w tabeli, nie ma co się spodziewać, że stawiając na faworyta uzyskamy wysoki kurs. Zamiast czystej 1, warto wówczas zastanowić się nad zakładem na handicapy, ilość bramek w meczu, czy rzuty rożne. Dostępnych rynków jest od groma, a sprawny typer z pewnością znajdzie wśród nich niejedną perełkę.

Przy obstawianiu nie kieruj się sercem

jak stworzyć dobry kupon akumulowany
Obstawiaj zakłady akumulowane w LVBET

Zamiast tego skorzystaj z rozumu. Nie potrafię zliczyć ile razy kupon AKO zawalały mi drużyny, które darzę szczególną sympatią. Mówię tu nie tylko o moim ulubionym lokalnym klubie, ale przede wszystkim o reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nie mówię tutaj o ewentualnym braku formy, a o tym, że obstawiając ulubiony jesteśmy mocno podatni na autosugestię, przez co obstawiając ich wygraną logika i chłodna kalkulacja schodzi na nieco dalszy plan. Kończy się to najczęściej porażką, która do tego boli podwójnie.

Śledź ruchy kursów

W dobie Internetu jest to zadanie niezwykle proste. Jeżeli obstawiamy mecz, a chcemy dowiedzieć się czy inni typerzy z Polski lub reszty świata podzielają nasz optymizm co do wyniku, to warto sprawdzić dynamikę kursów na jednym z portali dla typerów. Nie zagwarantuje to co prawda wygranej, jednak z pewnością zapewni dodatkowy materiał poglądowy co do tego czy dane mecze mogą wejść. Zasada jest prosta – jeśli kurs spada, to dużo ludzi obstawia dany rezultat i vice versa. Ruchy kursów oznaczane są czerwonymi i zielonymi strzałkami, skierowanymi odpowiednio w dół i w górę.

Obstawiaj kupony akumulacyjne u legalnych bukmacherów

Totolotek, LV BET, Fortuna i Milenium mają w swojej ofercie również wysokie bonusy powitalne dla nowych użytkowników. Pamiętaj, że ich wartość zwiększysz dzięki specjalnym kodom promocyjnym, które znajdziesz na naszej stronie internetowej.


30 zł za darmo

+ bonus powitalny 1510 zł

+ 50 zł dla posiadaczy karnetów


Kod promocyjny: MAXTOTO

Freebet 25 zł

+ bonus na start 1111 zł

fortuna promocje

10 zł bez depozytu

+ zakład bez ryzyka 150 zł

+ bonus powitalny 400 zł

Zakłady Akumulowane
4.6 (92%) 25 votes

Napisz komentarz