Mistrzostwa Świata FIFA to turniej, do oglądania którego zasiadają nawet ci, którzy na co dzień z piłką nie mają wiele do czynienia. Duże emocje, formuła turniejowa i przede wszystkim czynnik narodowościowy sprawia, że Mistrzostwa Świata cieszą się taką popularnością. Zakłady bukmacherskie również notują w czasie trwania zawodów wzrost popularności. My typujemy mecze na tej największej piłkarskiej imprezie świata z przyjemnością. 

Typy na Mistrzostwa Świata 

Z racji tego, że Mundial ma formułę turniejową, wszystko dzieje się szybko. W przeciągu trzech tygodni od pierwszego meczu znany jest już nowy mistrz świata. Nie znaczy to jednak, że nie można w związku z tym zawierać ciekawych zakładów – wręcz przeciwnie. 

Mistrzostwa Świata 2022 – typy na zwycięzcę

Zazwyczaj typy na zwycięzcę Mundialu wystawiane są przez bukmacherów na długo przed turniejem. Kilka miesięcy przed pierwszym gwizdkiem pierwszego meczu można postawić pieniądze na to, kto podniesie ten najcenniejszy w światowym futbolu puchar.

Faworytami bukmacherów na triumf w nadchodzących mistrzostwach świata w Katarze są: 

ReprezentacjaKursBukmacher
Brazylia6.50Fortuna
Francja7.50Superbet
Anglia8.00Superbet
Hiszpania9.00Fortuna
Niemcy12.50STS
Mistrzostwa Świata 2022: TOP 5 faworytów – kursy z 13.04.2022

Nie znaczy to, że można obstawiać tylko i wyłącznie kilka faworyzowanych reprezentacji. W zestawieniu bukmacherów są też kursy na Polskę, ale kurs na zwycięstwo naszych Orłów wynosi ponad 100.00. 

Szanse Polski na MŚ – typy bukmacherskie

Jak bukmacherzy widzą szanse piłkarzy trenera Michniewicza w Katarze? Zależy, co uznamy za sukces. Zwycięstwo Polski w grupie C Mundialu wyceniane jest u buków na mniej więcej 6.00. Największe szanse według polskich operatorów na zajęcie pierwszego miejsca w grupie ma Argentyna, najmniejsze – Arabia Saudyjska (kursy w okolicach 30.00). 

PolskaArgentynaArabia SaudyjskaMeksyk
6.001.6030.006.00
STSFortunaeWinnerforBET
MŚ 2022 – kursy bukmacherskie na wyjście z grupy C

Dużo lepiej wygląda sytuacja z awansem (do dalszej fazy przechodzą dwa pierwsze zespoły). Tutaj kurs na awans Roberta Lewandowskiego i spółki do fazy pucharowej wynosi poniżej 2.00. Pewniakiem do awansu znowu jest Argentyna. 

Typy na Mistrzostwa Świata – mecze grupowe 

Już teraz w kilku miejscach możemy stawiać na każdy mecz fazy grupowej osobno. Jeśli chodzi o grupę C, to niektórzy bukmacherzy proponują już kursy na wszystkie trzy mecze grupowe Polaków – z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. U kilku innych znajdziemy propozycje kursowe tylko na pierwszy mecz reprezentacji prowadzonej przez Czesława Michniewicza, ale uważam ofertę bukmacherów dotyczącą Mundialu na kilka miesięcy przed jego rozpoczęciem za naprawdę bogatą.