Hokej typy bukmacherskie

Hokej na lodzie to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych i atrakcyjnych dyscyplin sportowych, które łączą wielu fanów na całym świecie. Tak, jak sama gra jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, szybkich ruchów, wielu bramek i niekiedy agresywnych starć na lodowej tafli, tak równie atrakcyjne są możliwości obstawiania zakładów hokejowych. W bukmacherskiej ofercie możemy natknąć się na wiele ciekawych opcji, które z czasem mogą stać się bardzo dobrym źródłem czerpania zysków.


Zakończone

Jeśli jesteś graczem, który okazjonalnie ogląda mecze hokejowe i chciałby rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem rezultatów akurat tej dyscypliny, trafiłeś idealnie. W tym artykule dowiesz się nieco więcej na temat możliwości obstawiania zakładów hokejowych, poznasz rodzaje najbardziej atrakcyjnych rynków i otrzymasz kilka wskazówek, które mogą być naprawdę przydatne. Zdradzimy gdzie najlepiej jest obstawiać zakłady na hokej i scharakteryzujemy kilka najsilniejszych lig hokejowych na świecie.

Popularne typy hokeja – rodzaje zakałdów bukmacherskich

Przypuszczamy, że każdy wie, jakimi ogólnymi zasadami rządzi się gra w hokeja na lodzie. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z mnogości zakładów, jakie oferują legalni bukmacherzy? Prześledzimy te opcje. Bazą dla poniższych opcji będzie stwierdzenie, że hokej jest dyscypliną trzydrogową. To oznacza, że obstawiający musi przewidzieć, czy w danym spotkaniu zwycięży jedna z dwóch drużyn, bądź padnie remis. Kombinacji jest jednak znacznie więcej. Oto zestaw tych najbardziej rozpowszechnionych:

Zakłady 1X2

Podstawa, w której obstawiamy triumf gospodarza (1), zwycięstwo drużyny gości (2), lub wynik remisowy (X). W hokeju pełny mecz trwa trzy tercje po 20 minut każda. Kursy mogą być nieco wyższy niż w przypadku innych dyscyplin, głównie z uwagi na trochę większą nieprzewidywalność tego sportu (choć są również tacy, którzy uważają, że to sport dość przewidywalny i po jakimś czasie można nauczyć się łatwo wygrywać zakłady).

Zakłady na bramki (under/over, zakres, dokładna liczba)

Obstawianie liczby strzelonych bramek w danym meczu jest bardzo popularną metodą, która ma zastosowanie w wielu sportach, nie tylko w opisywanym przez nas hokeju na lodzie. Akurat ta dyscyplina charakteryzuje się intensywnym rytmem gry. Często dochodzi do bardzo szybkich zmian wyniku, a bramki mogą zostać zdobyte dosłownie w każdym momencie meczu. Ponieważ właściwe typowanie liczby bramek w takim zdarzeniu może być problematyczne, bukmacherzy bardzo często udostępniają zakłady typu over/under.

W takim przypadku konieczne będzie trafne wskazanie ostatecznego rezultatu (bądź wyniku jednej tercji) na zasadzie: padło więcej czy mniej bramek niż średnia wyznaczona przez firmę bukmacherską. Wiele zależy od danej ligi czy rozgrywek. Nie wszędzie strzela się z taką samą skutecznością. Przeprowadzenie dobrej analizy przedmeczowej i zbadanie mocy ofensywnej oraz kruchości defensywnej danych drużyn, może nas doprowadzić do całkiem ciekawych konkluzji i w rezultacie skutecznego obstawienia zakładu.

Dodatkowo, niektórzy bukmacherzy oferują zakłady na zakres liczby bramek zdobytych w spotkaniu (np. 5-6 bramek), a także na dokładną liczbę goli w regulaminowym czasie gry. Kursy na tego typu rynki są trudniejsze do wytypowania, jednak jednocześnie kursy na nie są odpowiednio wyższe.

Zwycięzca meczu

Dwudrogowy zakład, w którym gracz ma większe szanse na wygraną. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry, dochodzi do dogrywki i następnie do serii rzutów karnych. Inną ewentualnością jest obstawienie zwycięzcy meczu i odzyskania pieniędzy w przypadku remisu na zakończenie trzeciej i ostatniej tercji spotkania.

Handicapy

Zakłady z handicapem są bardzo popularną opcją, którą można spotkać w zakładach na wiele różnych dyscyplin sportowych. Dokładamy na starcie kilka bramek przewagi, z jaką faworyt spotkania musi zwyciężyć. W taki sposób dajemy szansę outsiderowi na zwycięstwo, przynajmniej na kuponie. Dużo zależy od serii konkretnej ekipy oraz aktualnej dyspozycji. Gracz powinien sam się zorientować, kiedy warto obstawiać z handicapem.

Strzelec gola

Ten zakład polega na wyborze konkretnego zawodnika, który w danym meczu pokona bramkarza i trafi do siatki. W przypadku tego zakładu również przyda się przeprowadzenie dobrej analizy przed rozpoczęciem meczu i prześledzenie statystyk poszczególnych zawodników.

Zakłady na kary

Jedną z cech charakterystycznych tej dyscypliny jest to, że zawodnicy dostają kary za nieprzepisowe zagrania, w ramach których są zdejmowani z lodowiska i wysyłanie na ławkę kar na określoną ilość minut. Kary te są z reguły dwu lub pięciominutowe. Przez ten czas ich zespół gra w osłabieniu. Bukmacherzy umożliwiają często obstawienie ile dwuminutowych kar otrzyma w meczu dana drużyna (w formie under/over) oraz to, która z drużyna otrzyma w meczu więcej kar.

Dokładny wynik

Jak nazwa wskazuje, gracz ma za zadanie wytypować dokładny rezultat końcowy całego meczu, bądź jednej tercji. Hokej nie jest jednak wdzięcznym sportem, jeśli chodzi o tego typu zakłady. Trudność trafnego wytypowania wyniku jest bardzo duża i często zniechęca graczy do podjęcia próby. Kusić mogą natomiast wysokie kursy w przypadku takich zakładów.

Czy będzie dogrywka

Jeśli mecz zakończy się w regulaminowym czasie trzech tercji wynikiem remisowym, wówczas zostaje zarządzona dogrywka. W ofertach bukmacherów można często obstawić to, czy w spotkaniu będzie dogrywka. Kursy na ten rynek są z definicji bardzo zbliżone do zakładów na remis.

Zakład na liczbę oddanych strzałów

W ostatnim czasie rynek ten zyskuje coraz większą popularność, a co za tym idzie coraz częściej pojawia się w ofertach legalnych bukmacherów. Istnieją dwa warianty tego typu zakładów – pierwszy to zakład na strzały danego zespołu w formie under/over, a drugi to zakład na to, która z drużyn odda więcej strzałów w światło bramki rywala w regulaminowym czasie gry.

Zakład na wybraną tercję

Jest dość oczywiste, że mecze hokejowe raczej nie kończą się wynikami remisowymi. Bukmacherzy udostępniają jednak możliwość obstawiania remisów w konkretnych tercjach. Na całe spotkanie hokeja na lodzie składają się trzy tercje i każda z nich trwa po 20 minut. Można się natknąć na kursy przewidziane na remis w każdej z trzech części. Kursy mogą wynosić nawet 3.0 i w przypadku dobrego typowania – przynieść sporą korzyść graczowi.

Zakłady łączone

W przypadku zakładów na tę dyscyplinę bardzo często możemy natrafić na zakłady łączone, z których najpopularniejszym jest wariant z spotkanie/liczba goli w meczu (poniżej/powyżej). Tego typu zakłady to doskonały sposób na zwiększenie wartości kursu, szczególnie, jeśli w meczu biorą udział zespoły o zbliżonej charakterystyce, tj. grające ofensywnie lub defensywnie, a także gdy jedna z ekip jest na papierze dużo mocniejsza od swoich rywali.

Zakłady terminowe (na przyszłość)

To również jedna z najbardziej popularnych form zakładów. Fani hokeja na pewno znajdą tutaj coś dla siebie. W tym przypadku gracze starają się przewidzieć rozstrzygnięcia czy dane zdarzenia już po zakończeniu sezonu. W przypadku NHL najbardziej popularną opcją będzie wytypowanie zwycięzcy Pucharu Stanleya. Trzeba będzie wybrać jedną z 31 drużyn (liga przygotowuje się do ekspansji i rozszerzy się o jedną ekipę), które uczestniczą w tych rozgrywkach.

Dla przykładu: faworytem bukmacherów na końcowy triumf w sezonie 2019/2020 była ekipa Tampa Bay Lightning. W tym przypadku kurs wynosił 7.5. To oznaczało, że jeśli gracz postawił 100 dolarów na końcowe zwycięstwo tej drużyny w tym sezonie NHL, otrzymałby zysk wielkości 750 dolarów. Dla porównania – kurs na zespół Winnipeg Jets wynosił 28, a zatem wkład studolarowy przyniósłby zysk rzędu 2800 dolarów.

Puchar Stanleya generalnie oferuje wiele ciekawych opcji jeśli chodzi o zakłady. Można typować zwycięzców konferencji, zakłady typu under/over na punkty drużyny, indywidualne punkty zgromadzone przed zawodników w trakcie sezonu regularnego, najlepszych strzelców drużyny czy choćby laureatów nagród na koniec sezonu. Temat NHL poruszymy przy okazji dokonania charakterystyki kilku najlepszych lig hokejowych na świecie.

Typy bukmacherskie: hokej. Jak obstawiać?

Nie ma co ukrywać, że najważniejszą i najbardziej atrakcyjną fazą rozgrywek hokejowych są play-offy. Przecież to właśnie wtedy decydują się losy poszczególnych rozgrywek ligowych i dochodzi do najbardziej elektryzujących starć.

Stawka jest wysoka i warto poświęcić trochę czasu na dobrą analizę słabych i mocnych stron drużyn grających na tym poziomie. To bardzo pomaga w momencie skutecznego wyboru rynku danego zdarzenia i obstawienia rezultatu.

Warto wiedzieć, że im bliżej do rozpoczęcia play-offów, tym większy ma to wpływ na decyzje trenerów. Najlepsi gracze mogą wówczas grać trochę mniej, ponieważ ich siły są oszczędzane na decydujące starcia. Szyki mogą krzyżować kontuzje, które również są bardzo ważnym czynnikiem analizy przedmeczowej. Każdy taki element, które gracz będzie mieć na uwadze przed postawieniem zakładu, może zadecydować o ewentualnym sukcesie i wygranej.

Najwyższe kursy

Nie należy ograniczać naszego pola działania tylko do jednej firmy. Warto rozglądać się po rynku w poszukiwaniu najbardziej korzystnych kursów. Przy stawianiu wyższych stawek, nawet minimalna różnica w kursie na naszą korzyść, może dać o wiele lepszy zysk później.

Dostęp do statystyk

Dobrze sporządzone statystyki przydają się wszystkim graczom – tym najbardziej doświadczonym i przede wszystkim tym, którzy dopiero uczą się zakładów hokejowych. W hokeju liczba możliwych danych statystycznych jest ogromna. Powinna dotyczyć zarówno dyspozycji całej drużyny, jak i poszczególnych zawodników.

Umiejętność odnajdywania value bet

Identyfikowanie realnej wartości zakładu i wyliczenie jego opłacalności może okazać się bardzo przydatne w obstawianiu zakładów hokejowych. Kursy z wysokim value powinny stać się celem każdego gracza, który w ten sposób zwiększa swoje szanse na wygraną i wykorzystuje błędy szacunkowe bukmacherów.

Korzystanie z różnych rynków

Hokej oferuje tak wiele różnych opcji, że ograniczenie się tylko do jednej, najbardziej podstawowej (trzydrogowej 1X2) byłoby grzechem. Głównie dlatego, że mimo swojej popularności, nie zawsze jest to najbardziej opłacalny zakład. Przyswojenie sobie nieco szerszej wiedzy na temat hokeja na lodzie i eksploracja bukmacherskiej oferty może dać bardzo interesujące efekty. 

Obstawiaj zespoły będące w formie

Sezon regularny w hokejowych ligach jest z reguły bardzo długi, a drużyny grają po kilka spotkań z poszczególnymi rywalami, w szczególności w najmocniejszych rozgrywkach, tj. NHL i KHL. Dlatego też najkorzystniej jest obstawiać zespół będący aktualnie na fali, czyli taki, który wygrał kilka spotkań z rzędu. To samo tyczy się zespołów będących aktualnie w słabszej dyspozycji – seria kilka meczów bez wygranej może świadczyć o kryzysie i warto jest obstawić typ przeciwko temu zespołowi.

Weź pod uwagę formę w meczach wyjazdowych i u siebie

Kolejna porada, która najlepiej sprawdza się w przypadku obstawiania meczów NHL i KHL. Zespoły grające w tych ligach muszą często pokonywać tysiące kilometrów, żeby rozegrać spotkanie na obiekcie swoich rywali i wiele zespołów miewa przez to problemy z utrzymaniem formy w meczach wyjazdowych. Inne drużyny z kolei nie czują się najlepiej w meczach przed swoją publicznością, szczególnie, gdy na trybunach brakuje odpowiedniej atmosfery. Dlatego też warto zawsze sprawdzić jak dany zespół radzi sobie w spotkaniach u siebie i na wyjeździe.

Czerpanie wiedzy z Internetu

Szukanie informacji w social mediach, forach internetowych jest bardzo cenne, ponieważ rozszerza nasze horyzonty i pozwala uczyć się wielu przydatnych rzeczy od często bardziej doświadczonych graczy. Czasami dane na temat drużyn czy typy spotkań odnajdywane na forach społecznościowych, są na wagę złota. Polecamy także śledzić profile zawodników w mediach społecznościowych.

Zakłady na żywo

Bez cienia wątpliwości ta opcja w przypadku hokeja na lodzie jest na pewno warta rozważenia. Bukmacherzy też zdają sobie z tego sprawę i dlatego włączają zakłady hokejowe live do swojej oferty. Dzięki temu uzyskują więcej otwartych zakładów w trakcie trwania danego zdarzenia.

Uważny i posiadający pewne doświadczenie gracz jest w stanie wychwycić w czasie meczu jakiś ważny, przełomowy moment i w odpowiedni sposób go wykorzystać do zwiększenia swojego zysku. Nie ma jednak nic za darmo, gdyż takie działania wiążą się z większym ryzykiem. Można dać się ponieść emocjom i w efekcie stracić.

A zatem obstawiając na żywo, warto mieć na uwadze kilka czynników, które w ostatecznym rozrachunku mogą mieć decydujący wpływ na powodzenie zakładu. Oto niektóre z nich: 

  • Nie obstawiaj bez wiedzy – chyba najważniejszą radą dla wszystkich typujących na żywo, jest zaniechanie stawiania środków w sytuacji, kiedy wiedza na temat danego meczu jest znikoma. Nie warto polegać jedynie na oczywistych wskaźnikach (np. pozycja w tabeli danego klubu). Gracze popełniają również podstawowy błąd i bawiąc się w obstawianie na żywo, nie śledzą danego spotkania.
  • Zachowanie zimnej krwi – w zakładach live można się łatwo podpalić i rzucić wszystko na jedną szalę. Nie warto tego robić, ponieważ w razie niepowodzenia, zawsze można postarać się o rewanż i odzyskanie środków. Nie należy też obstawiać zbyt pochopnie. Brak pewności powinien działać jak hamulec i powstrzymać przed niepotrzebnymi działaniami. Dobrym posunięciem jest gra u tych firm bukmacherskich, które oferują opcję cash-outu jeszcze przed zakończeniem meczu.
  • Hokej to nie piłka nożna – w meczu piłkarskim dwubramkowa strata bardzo często oznacza, że rezultat końcowy jest już przesądzony. To nie dotyczy hokeja na lodzie i dlatego warto czasami postąpić zgodnie z wewnętrznym przekonaniem i konsekwentnie stawiać na przegrywającą ekipę. Wynik hokejowego pojedynku może ulec zmianie w mgnieniu oka. Jeśli jesteśmy pewni naszego faworyta, nie rezygnujmy z niego zbyt pochopnie dajmy szansę.

Oczywiście poza tymi wszystkimi radami, warto mieć na uwadze kilka elementów, który również mogą mieć kolosalny wpływ na powodzenie zakładu. Dotyczą bardzo konkretnie danej drużyny i w trakcie meczu  mogą przesądzić o sukcesie, lub porażce. Są to: kontuzje zawodników, dyspozycja najlepszych strzelców danej drużyny, zdolność ekipy do skutecznego zakończenia meczu, czy wreszcie umiejętność utrzymania wyniku, kiedy jest się na prowadzeniu.

Typy bukmacherskie na hokej. Gdzie obstawiać?

Rozbudowane rynki na typy hokejowe znajdziemy u największych bukmacherów. Zakłady bukmacherskie hokej traktują jako jedną z ważniejszych dyscyplin, ale gdzie naprawdę warto obstawiać?

Fortuna

Tak się składa, że na hokej ten bukmacher ma naprawdę pokaźną ofertę zakładów, dobre kursy i wiele różnych rynków, które umożliwiają obstawianie na wiele sposobów. Fani hokeja z pewnością znajdą u tego bukmachera coś dla siebie. Warto zapoznać się z promocjami Fortuny, które zachęcają do otworzenia konta i motywują do gry. Transmisje spotkań to kolejny wielki plus tej firmy.

STS

Tak jak w przypadku Fortuny, również w STS wyróżnią się bogatą ofertą zakładów przedmeczowych. Dużym plusem u tego bukmachera są liczne bonusy i promocje, które szczególnie doceniają nowych graczy i oferują np. zakłady startowe bez ryzyka.

Betclic

To również jedna z lepszych hokejowych ofert na polskim rynku. Duży wybór lig oraz zdarzeń, atrakcyjne promocje. Internetowe transmisje spotkań na żywo stoją na wysokim poziomie i zachęcają do obstawiania zakładów live w hokeju.

forBET

Bukmacher ten zawsze znany był z bardzo atrakcyjnych kursów i to samo tyczy się jego oferty na mecze hokeja na lodzie. Inną jego dużą zaletą jego bardzo duża liczba rynków, w szczególności na spotkania północnoamerykańskiej ligi NHL.

Hokej typy. Najlepsze ligi hokejowe na świecie

Szanowana i powszechnie uważana za rzetelne źródło informacji strona „The Hockey Writers” ułożyła własny ranking najlepszych lig hokejowych na całym świecie. W ślad za tą klasyfikacją przybliżymy kilka najmocniejszych rozgrywek, które jednocześnie są najbardziej popularne w ofercie firm bukmacherskich.

NHL – National Hockey League

Najbardziej znana profesjonalna liga na świecie. To zdecydowanie najsilniejsze i najbardziej prestiżowe rozgrywki na całym świecie, w których biorą udział kluby ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wszyscy najlepsi hokeiści marzący o wielkich, lukratywnych kontraktach, szukają swojego szczęścia w NHL. Oficjalnie liga powstała w 1917 roku w Montrealu i na samym początku jedynymi jej uczestnikami były kluby kanadyjskie. Dopiero w 1924 roku dokooptowano kilka klubów ze Stanów Zjednoczonych. W tej chwili w turnieju uczestniczy 31 zespołów i już wiadomo, że dołączy do nich kolejny z siedzibą w Seattle. Sezon zasadniczy jest morderczy i liczy 82 spotkania. Po nim dochodzi do play-offów z udziałem 16 najlepszych drużyn, które walczą o słynny Puchar Stanleya. Zdecydowanie najbardziej utytułowanym zespołem w historii tych rozgrywek jest Montreal Canadiens, które zgromadziło na swoim koncie 24 tytuły mistrzowskie.

KHL – Kontynentalna Hokejowa Liga

Na całym świecie uważa się, że te rozgrywki są drugimi najmocniejszymi na całym świecie. To również najsilniejsza liga na kontynencie europejskim. Jej specyfika polega na tym, że to międzynarodowy format i biorą w nim udział zespoły z Rosji, Kazachstanu,  Łotwy, Białorusi, Finlandii czy Chin. Przy czym znakomita większość to kluby rosyjskie. Liga narodziła się w 2008 roku, kiedy doszło do przekształcenia rosyjskiej Superligi i do nowych rozgrywek przyłączyły się zespoły spoza tego kraju. Liczba uczestników turnieju zmienia się. Zespoły rywalizują w dwóch konferencjach (które z kolei dzielą się na cztery dywizje) i przy 24 zespołach w stawce, rozgrywa się 62 mecze w sezonie zasadniczym. Rozstrzygnięcia w tej części sezonu definiują skład 16 zespołów, które awansują do play-offów i walczą o Puchar Gagarina (na wzór NHL). Przewiduje się, że rozgrywki będą konsekwentnie umacniać swoją pozycję i rozszerzać format. KHL może się podobać dzięki olbrzymiej różnorodności. Zobaczymy tam zawodników pochodzących z wielu różnych zakątków świata czy środowisk. Skala talentu i sportowej jakości może się równać tylko z NHL.

SHL – Szwedzka Liga Hokejowa

SHL wcześniej nosiła nazwę Eliteserien (do 2013 roku). Została założona w 1975 roku, chociaż już wcześniej, od 1922 roku, rozgrywano spotkania pod postacią różnych formatów. Obecnie w SHL występuje 14 zespołów, które walczą o bezpośredni udział w fazie play-off. Automatycznie awansuje do niej pierwszych sześć ekip. Pozostałe cztery muszą uczestniczyć w walce o dwa dodatkowe miejsca. W Szwecji, podobnie jak w innych krajach, używa się systemu spadków i awansów. Dwie najniżej sklasyfikowane zespołu po rundzie zasadniczej, walczą z czterema najlepszymi drużyna drugoligowej  HockeyAllsvenskan. Cała seria tych spotkań nosi nazwę Kvalserien. Najlepsze dwie drużyny wyłonione po Kvalserien kwalifikują się do SHL, natomiast cała reszta zostaje zdegradowana do niższej kategorii. Wysoki poziom hokeja w Szwecji powoduje, że najlepsi gracze szybko przenoszą się do amerykańskiej NHL. Szwedzkie rozgrywki cieszą się bardzo dużą popularnością.  Najbardziej utytułowany klub to sztokholmski Djurgardens z 16 tytułami mistrzowski na swoim koncie. Następnie Farjestad, który do tej pory zgromadził 9 tytułów.

Liiga – fińska liga hokeja

Fińska Liiga jest uważana przez IIHF za drugą najmocniejszą ligę w Europie i została utworzona 45 lat temu (w 1975 roku), kiedy zastąpiła półprofesjonalne rozgrywki SM-sarja, istniejące w Finladii od 1928 roku. Należy powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich kilku lat popularność ligi i generalnie hokeja w Finlandii bardzo mocno urosła. Hokej zyskał na znaczeniu, chociaż występu największych fińskich talentów w lidze NHL nie dziwią już od dłuższego czasu.

Fińską ligę tworzy 14 zespołów. Każdy z nich rozgrywa po 60 spotkań w sezonie zasadniczym (4 stałe runy i 2-4 spotkania pomiędzy lokalnymi rywalami). Następną fazą są play-offy, do której dostaje się automatycznie 6 najlepszych ekip. Rozgrywki w Finlandii są podobne do tych w Czechach, ponieważ zespoły z miejsc 7-10 rywalizują o możliwość dołączenia do pozostałych i zagrania w fazie ćwierćfinałowej. Jaki klub ma najwięcej mistrzostw kraju na swoim koncie? Dwa zespoły Tappara oraz TPS Turku zdobywały tytuł mistrzowski dziesięciokrotnie.

Ekstraliga czeska w hokeju

Czeska Ekstraliga jest jedną z najlepszych i najbardziej wymagających lig nie tylko w Europie, ale również na całym świecie. Zgodnie z rankingiem sporządzonym przez IIHF jest trzecią w kolejności najsilniejszą ligą na Starym Kontynencie. Początków powstania tych rozgrywek należy szukać w 1993 roku, już po rozpadzie Czechosłowacji. Warto mieć na uwadze, że każdego roku wielu znakomitych zawodników z ligi czeskiej wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych i próbuje swoich sił w NHL. Z całą pewnością w Ekstralidze wiedzą jak promować i rozwijać rodzime talenty, a następnie eksportować je z sukcesem „za ocean”.

Format rozgrywek jest dość interesujący dla widzów. W sumie do rywalizacji przystępuje 14 zespołów, z których jedynie 6 może uczestniczyć w fazie play-off. Ekipy kończące sezon zasadniczy na miejscach 7-10 rywalizują ze sobą o prawo walki w ćwierćfinałach i zajęcia dwóch wolnych miejsc. Zespoły z miejsc 11-14 walczą między ze sobą i najgorsza ekipa uczestniczy w pojedynku z najlepszym zespołem niższej kategorii ligowej (czeskiej Pierwszej Ligi). W Extralidze obowiązuje system spadków i awansów. Najbardziej utytułowana drużyna w historii ligi? HC Vsetín, który zgromadził na swoim koncie 6 triumfów.

PHL – Polska Hokej Liga

Nasze rodzime rozgrywki hokejowe co prawda nie należą do najmocniejszych lig na świecie lub chociażby w Europie, jednak cieszą się sporą popularnością wśród typerów w Polsce. Rozgrywki te funkcjonują od sezonu 2013/2014, jednak historia mistrzostw Polski w hokeju ma dużo dłuższą tradycję – po raz pierwszy rozegrano je w sezonie 1925/1926, wówczas jeszcze jako fazę eliminacyjną.

Rok później wyłoniono pierwszego mistrza Polski – został nim zespół AZS-u Warszawa.Obecnie, rozgrywki PHL składają się z rozgrywanej w systemie kołowym rundy zasadniczej i fazy play-off. W zmaganiach udział bierze łącznie 10 zespołów, z których osiem awansuje do ćwierćfinałów. W fazie pucharowej drużyny grają do czterech wygranych, aż do wyłonienia mistrza Polski. Wyjątkiem jest mecz o trzecie miejsce, który jest rozgrywany do dwóch wygranych. Najwięcej razy mistrzem Polski zostało Podhale Nowy Targ, które ma na koncie 19 tytułów. Z kolei w erze PHL dominują GKS Tychy (4 tytuły) i Cracovia Kraków (2). Warto odnotować, że swego czasu partnerem PHL był bukmacher PZBuk.

Jak wybierać typy bukmacherskie hokej?

Aby skutecznie obstawiać zakłady w hokeju na lodzie, należy się do tego odpowiednio przygotować. Oczywiście, jeśli chcemy odnosić sukcesy i czerpać zyski. Nasze typy bukmacherskie na hokej przygotowują eksperci, ale to nie znaczy, że nie warto znać się na typowaniu, korzystać ze statystyk i śledzić na bieżąco informacje dotyczące interesujących nas lig. Na skutecznie wytypowany zakład wpływ ma wiele różnych czynników, dlatego fani zakładów hokeja z pewnością muszą się zaprzyjaźnić ze statystykami i poświęcić na to trochę czasu. Wysiłek się opłaci, ponieważ atrakcyjne kursy przy odpowiednio wykonanej analizie przedmeczowej, mogą zostać przekute na konkretne profity.