Liga Mistrzów – archiwalne typy

Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski

Villarreal – Liverpool (03.05.2022)trafiony

Liverpool wygra mecz (1.72)
Villarreal to siódma ekipa LaLigi. Półfinał Ligi Mistrzów jest więc sporym zaskoczeniem. Nie można ich jednak lekceważyć, ponieważ w fazie pucharowej pokonali Juventus i Bayern Monachium. Liverpool to drużyna walcząca o mistrzostwo Anglii. Są wyśmienicie…

Villarreal to siódma ekipa LaLigi. Półfinał Ligi Mistrzów jest więc sporym zaskoczeniem. Nie można ich jednak lekceważyć, ponieważ w fazie pucharowej pokonali Juventus i Bayern Monachium. Liverpool to drużyna walcząca o mistrzostwo Anglii. Są wyśmienicie ułożeni taktycznie i mają mocny skład. Widać to było w pierwszym spotkaniu między tymi ekipami. Anglicy wygrali w dominującym stylu 2:0. Według mnie prawdopodobnie ten rezultat zostanie powtórzony.

Piotr Szewczun Piotr Szewczun

Liverpool – Villarreal (27.04.2022)trafiony

Liverpool poniżej 0,5 gola w 1. połowie (2.60)
Czy defensywa Hiszpanów zdoła dokonać kolejnego cudu? Będzie mieć za przeciwnika jedną z najlepszych ofensyw w europejskiej piłce w tym sezonie - 85 goli w Premier League i i już 8 trafień w fazie pucharowej…

Czy defensywa Hiszpanów zdoła dokonać kolejnego cudu? Będzie mieć za przeciwnika jedną z najlepszych ofensyw w europejskiej piłce w tym sezonie – 85 goli w Premier League i i już 8 trafień w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Klopp ma kim straszyć. Liverpool jeśli strzela, to strzela szybko, przeważnie rozpoczyna w pierwszych połowach swoim meczów, ale wiemy jak Villarreal wyjdzie na ten mecz. Moim zdaniem The Reds mogą wygrać, ale Żółta Łódź Podwodna powinna wytrzymać napór gospodarzy przynajmniej w pierwszej części meczu.

Kamil Węgrzyk Kamil Węgrzyk

Bayern Monachium – Villarreal (12.04.2022)trafiony

Obie drużyny strzelą gola (1.72)
Wtorek to czas na Ligę Mistrzów, czeka nas arcyciekawe spotkanie na Allianz Arenie w Monachium. Bayern w rewanżowym spotkaniu będzie podejmował Villarreal. O pierwszym spotkaniu wiele mówiło się w mediach ponieważ Bayern zagrał tragicznie, przegrał…

Wtorek to czas na Ligę Mistrzów, czeka nas arcyciekawe spotkanie na Allianz Arenie w Monachium. Bayern w rewanżowym spotkaniu będzie podejmował Villarreal. O pierwszym spotkaniu wiele mówiło się w mediach ponieważ Bayern zagrał tragicznie, przegrał tylko 0:1, a powinien tam być wiele wyższy wynik dla hiszpańskiej drużyny. Jeśli u siebie nie będą podwójnie zmotywowani, to czeka nas spora niespodzianka. W ostatnim ligowym spotkaniu Bawarczycy pokonali Augsburg po golu z rzutu karnego wykonanego przez Roberta Lewandowskiego. Mistrzostwa Niemiec w tym sezonie im już raczej nikt nie zabierze, więc czas udowodnić swoją wyższość w Lidze Mistrzów. Villarreal w La Lidze radzi sobie bardzo w kratkę i europejskich pucharów w przyszłym sezonie raczej tam nie zobaczymy. Ostatnie spotkanie to remis 1:1 z Athletikiem Bilbao po całkiem fajnym sportowym widowisku. Co typuję w dzisiejszym spotkaniu? Uważam, że Villarreal strzeli dzisiaj chociaż jednego gola, dlatego BTTS wydaje mi się bardzo realnym typem na to spotkanie.

Typy na Ligę Mistrzów

Nie ma ważniejszych klubowych rozgrywek w Europie i chyba nie ma też lepiej opakowanego pod względem produktu turnieju klubowego na świecie. Liga Mistrzów od lat przyciąga miliony osób przed telewizory, tysiąc na stadionach i kolejne miliony do zakładów bukmacherskich.

Typowanie Ligi Mistrzów można podzielić na dwie fazy. W pierwszej, czyli grupowej, użytkownicy zazwyczaj tworzą taśmy, na których umieszczają faworytów, a w drugiej zaczyna się prawdziwa rywalizacja, na wysokie kursy, niespodzianki, dobre mecze i przechytrzenie bukmachera. Prześledziliśmy ostatnie sezony tych elitarnych rozgrywek i sprawdziliśmy jak najlepiej podchodzić do obstawiania meczów Ligi Mistrzów. Czym charakteryzują się te rozgrywki, co najbardziej opłaca się umieszczać na kuponach? Przeczytajcie!

Zakłady bukmacherskie – Liga Mistrzów. Jak przygotować się do typowania?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie: Champions League należy podzielić na dwie części i traktować trochę jako niezależne byty. Rozgrywana jesienią faza grupowa charakteryzuje się tym, że jest stosunkowo mało niespodzianek, natomiast w wiosennej części do pojedynków stają drużyny na podobnym poziomie co przekłada się na niespodzianki, mniejszego co prawda kalibru, ale jednak wciąż są to zaskakujące rozstrzygnięcia. Jak dokładnie wyglądały dwie ostatnie edycje pod względem wyników w fazie grupowej. Sprawdziliśmy kursy bukmacherskie i na tej podstawie w każdym spotkaniu wyodrębniliśmy faworytów (drużyna z niższym kursem).

jak obstawiać tenis u bukmacherów

Na 96 meczów sezonu 2019/2020 w 63 spotkaniach zwycięstwo odnosili faworyci, 22 mecze skończyły się remisem, a tylko 11 meczów zakończyło się triumfem słabszego konkurenta. Edycja 2018/2019 wyglądała pod tym względem podobnie, ponieważ przy takiej samej liczbie meczów 59 pojedynków zakończyło się zwycięstwem faworytów, w 25 padł remis, a w 12 spotkaniach zwycięsko wychodził tzn. underdog. Potwierdza to jedynie tezę, że w fazie grupowej nie należy szukać i stawiać na niespodzianki. 

Kolejną zasadą, którą stosujemy w przypadku Ligi Mistrzów jest nie wyciąganie pochopnych wniosków z rezultatów fazy grupowej. Szczególnie ma to swoje odniesienie w stosunku do kursów na zwycięzcę całych rozgrywek Sprawdźmy jak w rundzie jesiennej sobie radzili półfinaliści ostatnich edycji.

Sezon 2018/2019

 • Liverpool – 2 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 porażki;
 • Tottenham – 2 miejsce w grupie; 2 zwycięstwa, 2 remisy, dwie porażki;
 • Ajax – 2 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 remisy;
 • Barcelona – 1 miejsce w grupie; 4 zwycięstwa, 2 remisy.

Sezon 2017/2018

 • Real – 2 miejsce w grupie; 4 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka;
 • Liverpool – 1 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 remisy;
 • Bayern – 2 miejsce; 5 zwycięstw, 1 porażka;
 • Roma – 1 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka.

Sezon 2016/2017

 • Real – 2 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 remisy;
 • Juventus – 1 miejsce w grupie, 4 zwycięstwa, 2 remisy;
 • Monaco – 1 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka
 • Atletico – 1 miejsce w grupie; 5 zwycięstw; 1 porażka.

Zwróćcie uwagę na to, że w trakcie trzech wymienionych sezonów żaden z końcowych triumfatorów nie wygrał swojej grupy. Bardzo często w Lidze Mistrzów dzieje się tak, że drużyna bardzo dobrze grająca jesienią łapie w meczach fazy pucharowej zadyszkę. Z kolei ekipy, które nie prezentują spektakularnej formy w czasie pojedynków jesiennych, wystrzeliwują w meczach wiosennych. Nie ma na to oczywiście reguły, ale warto dostrzec, że wśród wymienionych półfinalistów 6 drużyn wygrało swoje grupy i również 6 zakończyło ten etap na drugim miejscu, więc nie skreślajcie za szybko szans niektórych zespołów.

Dla Ligi Mistrzów charakterystyczna jest też jeszcze jedna sprawa i również widoczna jest ona w składach półfinalistów ostatnich edycji. Monaco, Roma i Ajax to drużyny, po których nikt nie spodziewał się awansu do półfinału. Warto więc śledzić drużyny, które budują skład przez kilka sezonów, ponieważ bardzo często właśnie w takich zespołach ukryte są przyszłe gwiazdy.

Typy na Ligę Mistrzów. Co obstawiać?

Mecze Ligi Mistrzów są jednymi z najchętniej oglądanych, więc i zakłady na te rozgrywki są jednymi z najchętniej zawieranych. Tak jak w przypadku innych lig, także tutaj gracze zadają sobie pytania, na których rynkach zawieranie zakładów jest najbardziej opłacalne i szukają ciekawych zdarzeń, które w Lidze Mistrzów występują częściej niż w innych ligach.

Liga Mistrzów – gospodarze częściej strzelają

W porównaniu z rozgrywkami krajowych lig europejskich w Lidze Mistrzów pada średnio więcej bramek gospodarzy.

Rozgrywki Bramki gospodarzy – średniaŚrednia liczba bramek na mecz
Bundesliga1,67 3,21
Liga Mistrzów1,602,93
Premier League1,512,71
Serie A1,54 2,91
La Liga1,512,54

Zwracaliśmy już na tę statystykę uwagę w kontekście rozgrywek Bundesligi. Naszym zdaniem to świadczy o tym jaką rolę odgrywają trybuny pełne kibiców i jak doping potrafi wpłynąć na postawę obydwu drużyn. Dlatego w przypadku Ligi Mistrzów warto rozważyć over 2,5, ponieważ taki wynik występuje w wielu spotkaniach. Szczególnie może być to przydatne w trakcie rozgrywania meczów rewanżowych fazy pucharowej, w której większość drużyn dąży do przechylenia szali na swoją korzyść i przestaje kalkulować. W tego typu sytuacjach należy również rozważyć zakład na liczbę rzutów rożnych.

Liga Mistrzów – typy. Zakłady na 1. gola

Polecamy także obstawianie gola w odpowiednich przedziałach minutowych. Szczególnie tyczy się to oczywiście faz pucharowych, które rozgrywane są w formie meczów i rewanżów. Kursy na tym rynku przeważnie warte są ryzyka. Wszyscy znamy te specyficzne emocje przed meczem rewanżowym, kiedy to drużyna musi odrabiać straty i od pierwszych minut rusza do frontalnych ataków na bramkę przeciwnika. W meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów 2018/2019 aż 50% (12 z 24) goli padło w pierwszej połowie.

Przedział czasowyBramki
1-15 minuta6
16-30 minuta5
31-45 minuta1
Zakłady bukmacherskie Liga Mistrzów – zakłady na 1. gola

Nie zawsze jednak drużynom goniącym wynik udaje się odwrócić losy dwumeczu już w pierwszej połowie. Nierzadko drużyny bronią się długo i dopiero po przerwie, gdy sił zaczyna brakować i obrona nie tworzy już tak zwartego monolitu, otwiera się droga do bramki przeciwnika, a cierpliwość zostaje nagrodzona.

Tak działo się m.in. w półfinałach Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. To właśnie w drugich 45 minutach padło więcej goli, które okazały się decydujące przy awansie do upragnionego finału. 

Przedział czasowyBramki
46-60 minuta4
61-75 minuta1
76-90+ minuta3

Weźmy pod lupę mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe sezonu 2018/2019 i zobaczmy, w jakich przedziałach czasowych padały pierwsze bramki w tamtych spotkaniach. Bramek padło ogółem 37. 

Przedział czasowyPierwszy gol
1-15 minutaw 6 meczach
16-30 minutaw 4 meczach
31-45 minutaw 1 meczu
46-60 minutaX
61-75 minutaX
76-90+ minutaw 1 meczu
Typy na Ligę Mistrzów – pierwszy gol

Ewidentnie widać, że najczęściej pierwsze gole padały w pierwszym kwadransie.

Przykładowo, gdybyśmy chcieli obstawić taką sytuację w meczu Barcelona – PSG w tegorocznej ⅛ finału Ligi Mistrzów 2020/2021, to propozycja bukmachera STS jest ciekawa – 2,65. Za pierwszego gola w przedziale 31-45 minucie bukmacher zapłaci już 3,50. W 46-60 minucie – 8,70, w 61-75 minucie – 14,00, a za pierwszą bramkę w przedziale 76-90+ minucie aż 20,00.

Liga Mistrzów bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie i Liga Mistrzów od zawsze idą w parze. Gdzie najlepiej stawiać te rozgrywki? U największego polskiego bukmachera, czyli STS, Liga Mistrzów wydaje się bardzo dobrym wyborem. Znajdziemy tam wiele propozycji – od klasycznych rynków po kilka ciekawych zakładów długoterminowych. Dodatkowo STS uruchomił ciekawą funkcjonalność w serwisie, jaką jest BetBooster. Do każdego meczu największy polski bukmacher podaje trzy ciekawe statystyki, które mogą pomóc graczom podjąć decyzję, na co zagrać w danym meczu.

Na pewno ciekawą propozycją do rozważenia jest oferta Betclica – ten bukmacher oferuje ponad setkę rynków na każdy mecz Ligi Mistrzów.

Gdzie oglądać Ligę Mistrzów?

Od sezonu 2018/2019 prawa do transmitowania Ligi Mistrzów posiada Telewizja Polsat oraz Telewizja Polska. TVP pokazuje na żywo jeden pojedynek rozgrywany w środę, natomiast Polsat za opłatą umożliwia dostęp do wszystkich meczów. Kanały sportowe Polsatu możemy również oglądać za pośrednictwem platformy ipla.pl.

Jeśli posiadamy telewizję kablową UPC lub Cyfrowy Polsat to dostęp do Ligi Mistrzów możemy wykupić. Niestety na stronach legalnych polskich bukmacherów nie ma obecnie dostępnego streamingu online z meczów Champions League.

(współpraca: Piotr Szewczun)