Liga Mistrzów – archiwalne typy

Polska – Holandia typy i kursy bukmacherskie. Liga Narodów 18.11.2020 trafiony

 • Jakub Łuczywo Jakub Łuczywo
 • Liga Narodów
 • 18.11.2020 20:45
 • Kursy z 16.11 (09:33)
 • 1,80tak

Nasz typ: Obie drużyny strzelą bramkę (BTTS: tak) (1,80)

Polska – Holandia typy i kursy bukmacherskie. 18 listopada Chorzowie reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz fazy grupowej Ligi Narodów 2020/2021. Zobacz analizę i nasze typy na to spotkanie.

Bośnia i Hercegowina – Włochy trafiony

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Liga Narodów
 • 18.11.2020 20:45
 • Kursy z 16.11 (09:19)
 • 1,57tak

Nasz typ: Włochy wygrają i w meczu ponad 1,5 gola (1,57)

Bośnia ma już pewny spadek do niższej dywizji Ligi Narodów. W ciągu pięciu spotkań zgromadziła zaledwie 2 punkty (przy bilansie bramek 3:9) i są grupowym outsiderem. Włosi po pięciu spotkaniach zajmują pierwsze miejsce w grupie... z 9 punktami. W przypadku wygranej z Bośnią awansują do kolejnego etapu, bez względu na wynik drugiego spotkania. Włosi są bardzo dobrzy technicznie i sprawnie rozgrywają piłkę. Pod względem kadrowym także są o poziom nad swoimi rywalami. Według nas dużo lepsza drużyna Włochów wygra ten mecz bez większych problemów.

Anglia – Islandia trafiony

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Liga Narodów
 • 18.11.2020 20:45
 • Kursy z 16.11 (11:07)
 • 1,65tak

Nasz typ: Wygrana Anglii i ponad 2.5 gola w meczu (1,65)

Synowie Albionu nie mogą być zadowoleni ze swojej dyspozycji w Lidze Narodów. Zaledwie trzecie miejsce – za Belgią i Danią – sprawia, że do typowania wyników reprezentacji Anglii trzeba podchodzić ostrożnie. Forma strzelecka również pozostawia... wiele do życzenia, ponieważ Anglicy mają na koncie zaledwie 3 zdobyte gole w 5 meczach. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Islandii, która przecież pokazała na przestrzeni ostatnich lat w Europie, że jest w stanie grać skutecznie i sprawiać niespodzianki. Jednak występ w Dywizji A Ligi Narodów to dla Islandii pasmo porażek – 0 punktów, 3 strzelone i 13 straconych bramek. Zwycięstwo reprezentacji Anglii wydaje się więc bardzo prawdopodobne. Islandia traci na wyjazdach sporo bramek, dlatego sądzimy, iż oprócz zwycięstwa Trzech Lwów, w meczu padnie więcej niż 2.5 gola, mimo tego, że gospodarze wystąpią w tym meczu bez kontuzjowanego Raheema Sterlinga.

Typy na Ligę Mistrzów

Nie ma ważniejszych klubowych rozgrywek w Europie i chyba nie ma też lepiej opakowanego pod względem produktu turnieju klubowego na świecie. Liga Mistrzów od lat przyciąga miliony osób przed telewizory, tysiąc na stadionach i kolejne miliony do zakładów bukmacherskich. Typowanie Ligi Mistrzów można podzielić na dwie fazy. W pierwszej, czyli grupowej, użytkownicy zazwyczaj tworzą taśmy, na których umieszczają faworytów, a w drugiej zaczyna się prawdziwa rywalizacja, na wysokie kursy, niespodzianki, dobre mecze i przechytrzenie bukmachera. Prześledziliśmy ostatnie sezony tych elitarnych rozgrywek i sprawdziliśmy jak najlepiej podchodzić do obstawiania meczów Ligi Mistrzów. Czym charakteryzują się te rozgrywki, co najbardziej opłaca się umieszczać na kuponach? Przeczytajcie!

Jak przygotować się do obstawiania Ligi Mistrzów?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie: Champions League należy podzielić na dwie części i traktować trochę jako niezależne byty. Rozgrywana jesienią faza grupowa charakteryzuje się tym, że jest stosunkowo mało niespodzianek, natomiast w wiosennej części do pojedynków stają drużyny na podobnym poziomie co przekłada się na niespodzianki, mniejszego co prawda kalibru, ale jednak wciąż są to zaskakujące rozstrzygnięcia. Jak dokładnie wyglądały dwie ostatnie edycje pod względem wyników w fazie grupowej. Sprawdziliśmy kursy bukmacherskie i na tej podstawie w każdym spotkaniu wyodrębniliśmy faworytów (drużyna z niższym kursem).

jak obstawiać tenis u bukmacherów

Na 96 meczów sezonu 2019/2020 w 63 spotkaniach zwycięstwo odnosili faworyci, 22 mecze skończyły się remisem, a tylko 11 meczów zakończyło się triumfem słabszego konkurenta. Edycja 2018/2019 wyglądała pod tym względem podobnie, ponieważ przy takiej samej liczbie meczów 59 pojedynków zakończyło się zwycięstwem faworytów, w 25 padł remis, a w 12 spotkaniach zwycięsko wychodził tzn. underdog. Potwierdza to jedynie tezę, że w fazie grupowej nie należy szukać i stawiać na niespodzianki. 

Kolejną zasadą, którą stosujemy w przypadku Ligi Mistrzów jest nie wyciąganie pochopnych wniosków z rezultatów fazy grupowej. Szczególnie ma to swoje odniesienie w stosunku do kursów na zwycięzcę całych rozgrywek Sprawdźmy jak w rundzie jesiennej sobie radzili półfinaliści ostatnich edycji.

Sezon 2018/2019

 • Liverpool – 2 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 porażki;
 • Tottenham – 2 miejsce w grupie; 2 zwycięstwa, 2 remisy, dwie porażki;
 • Ajax – 2 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 remisy;
 • Barcelona – 1 miejsce w grupie; 4 zwycięstwa, 2 remisy.

Sezon 2017/2018

 • Real – 2 miejsce w grupie; 4 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka;
 • Liverpool – 1 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 remisy;
 • Bayern – 2 miejsce; 5 zwycięstw, 1 porażka;
 • Roma – 1 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka.

Sezon 2016/2017

 • Real – 2 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 3 remisy;
 • Juventus – 1 miejsce w grupie, 4 zwycięstwa, 2 remisy;
 • Monaco – 1 miejsce w grupie; 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka
 • Atletico – 1 miejsce w grupie; 5 zwycięstw; 1 porażka.

Zwróćcie uwagę na to, że w trakcie trzech wymienionych sezonów żaden z końcowych triumfatorów nie wygrał swojej grupy. Bardzo często w Lidze Mistrzów dzieje się tak, że drużyna bardzo dobrze grająca jesienią łapie w meczach fazy pucharowej zadyszkę. Z kolei ekipy, które nie prezentują spektakularnej formy w czasie pojedynków jesiennych, wystrzeliwują w meczach wiosennych. Nie ma na to oczywiście reguły, ale warto dostrzec, że wśród wymienionych półfinalistów 6 drużyn wygrało swoje grupy i również 6 zakończyło ten etap na drugim miejscu, więc nie skreślajcie za szybko szans niektórych zespołów. Dla Ligi Mistrzów charakterystyczna jest też jeszcze jedna sprawa i również widoczna jest ona w składach półfinalistów ostatnich edycji. Monaco, Roma i Ajax to drużyny, po których nikt nie spodziewał się awansu do półfinału. Warto więc śledzić drużyny, które budują skład przez kilka sezonów, ponieważ bardzo często właśnie w takich zespołach ukryte są przyszłe gwiazdy.

Liga Mistrzów – gospodarze częściej strzelają

W porównaniu z rozgrywkami krajowych lig europejskich w Lidze Mistrzów pada średnio więcej bramek gospodarzy.

Rozgrywki  Bramki gospodarzy – średnia Średnia liczba bramek na mecz
Bundesliga 1,67  3,21
Liga Mistrzów 1,60 2,93
Premier League 1,51 2,71
Serie A 1,54  2,91
La Liga 1,51 2,54

Zwracaliśmy już na tę statystykę uwagę w kontekście rozgrywek Bundesligi. Naszym zdaniem to świadczy o tym jaką rolę odgrywają trybuny pełne kibiców i jak doping potrafi wpłynąć na postawę obydwu drużyn. Dlatego w przypadku Ligi Mistrzów warto rozważyć over 2,5, ponieważ taki wynik występuje w wielu spotkaniach. Szczególnie może być to przydatne w trakcie rozgrywania meczów rewanżowych fazy pucharowej, w której większość drużyn dąży do przechylenia szali na swoją korzyść i przestaje kalkulować. W tego typu sytuacjach należy również rozważyć zakład na liczbę rzutów rożnych.

Gdzie oglądać Ligę Mistrzów?

Od sezonu 2018/2019 prawa do transmitowania Ligi Mistrzów posiada Telewizja Polsat oraz Telewizja Polska. TVP pokazuje na żywo jeden pojedynek rozgrywany w środę, natomiast Polsat za opłatą umożliwia dostęp do wszystkich meczów. Kanały sportowe Polsatu możemy również oglądać za pośrednictwem platformy ipla.pl.

Jeśli posiadamy telewizję kablową UPC lub Cyfrowy Polsat to dostęp do Ligi Mistrzów możemy wykupić. Niestety na stronach legalnych polskich bukmacherów nie ma obecnie dostępnego streamingu online z meczów Champions League.