Liga Europy – archiwalne typy

Lech Poznań – Glasgow Rangers. Typy bukmacherskie na Ligę Europy trafiony

 • Jakub Łuczywo Jakub Łuczywo
 • Liga Europy
 • 10.12.2020 18:55
 • Kursy z 07.12 (12:55)
 • 2,43poniżej 2,5 gola
 • 1,57powyżej 2,5 gola

Nasz typ: W meczu padnie poniżej 2,5 gola (2,43)

Myśleliśmy, że do tego meczu będziemy podchodzić w lepszych nastrojach. Lech Poznań rozegra swoje ostatnie spotkanie w edycji 2020/21 i tym samym pożegnamy ostatnią polską drużynę, która występowała w tym sezonie w europejskich pucharach. W... grupie D jest już wszystko jasne i wiemy, że do kolejnej rundy awansowały zespoły Glasgow Rangers oraz Benfiki Lizbona. Naszym zdaniem ambicją Stevena Gerrarda na ten mecz będzie poprawa gry w obronie, bo 7 straconych bramek to dla tej drużyny zdecydowanie za dużo. W związku z tym, że The Gers nie potrzebują już punktów, skupią się zatem na realizowaniu zadań taktycznych. Podejrzewam, że Lech po raz kolejny wystawi rezerwowy skład, więc nie analizuję ostatnich wyników Kolejorza w LE i stawiam zakład, że w meczu padnie poniżej 2,5 bramek. 

Napoli – Real Sociedad. Liga Europy – typy bukmacherskie trafiony

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Liga Europy
 • 10.12.2020 18:55
 • Kursy z 07.12 (15:01)
 • 1,521 dnb
 • 2,552 dnb

Nasz typ: Napoli wygra - zakład bez remisu (1,52)

Sytuacja w grupie F Ligi Europy jest bardzo napięta, wciąż 3 drużyny mają szansę na awans. Napoli pod względem kadrowym jest najlepsze w tej grupie. Udowadniają to poprzez pierwsze miejsce w grupie z 10 zdobytymi... punktami oraz stosunkiem bramek 6:3. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na ich dobrze poukładaną grę defensywną. Sociedad to solidna drużyna, lecz nie jest to ekipa klasy Napoli. Piłkarze z Hiszpanii mają problem ze strzelaniem bramek. W niezbyt trudnej grupie strzelili ich zaledwie cztery. Według nas potencjał kadrowy, organizacja gry defensywnej oraz ofensywnej pozwolą Napoli na powtórzenie wyniki z poprzedniego spotkania, kiedy to wygrali na wyjeździe 1:0. typujemy zwycięstwo włoskiej drużyny w opcji zakład bez remisu (remis=zwrot).

AC Milan – Celtic Glasgow. Liga Europy – typy bukmacherskie trafiony

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Liga Europy
 • 03.12.2020 18:55
 • Kursy z 27.11 (12:37)
 • 1,601/+1,5

Nasz typ: Milan wygra a w meczu powyżej 1,5 gola (1,60)

Milan po czterech meczach zajmuje drugą pozycję w tabeli z siedmioma zdobytymi punktami i bilansem bramek 7:5. W przypadku wygranej włoscy piłkarze znacznie zbliżą się do awansu do kolejnego etapu Ligi Europy. Milan jest aktualnie... w bardzo dobrej formie, co udowadnia nie tylko w pucharach, ale i w lidze. Ibrahimović przeżywa drugą młodość i jest gwarancją bramek, a to właśnie bramki są bardzo potrzebne włoskiej drużynie. Celtic stracił już szanse na awans. Po 4 meczach zajmuje ostatnie miejsce z zaledwie jednym zdobytym punktem. Bilans bramkowy również nie jest korzystny i wynosi on 5:13. Zawodnicy Celticu, po stracie szans na awans, nie będą już w pełni zaangażowani. W pierwszym meczu między tymi zespołami Milan zagrał bardzo mądrze i wygrał 1:3. Według nas zdecydowanym faworytem w tym meczu jest Milan i zapewne strzeli kilka bramek.

Typy na Ligę Europy

Liga Europy to biedniejsza kuzynka Ligi Mistrzów, ale nie oznacza to bynajmniej, że nie jest ona atrakcyjnym turniejem z punktu widzenia typera. Dla wielu klubów jest to jedyna arena, która zapewnia im odpowiednią ekspozycję w Europie i zarazem jedyna szansa na wzbudzenie zainteresowania większej liczby odbiorców.

Natomiast dla samych piłkarzy Liga Europy jest okazją do zapracowania na transfer do klubu, który występuje w TOP 5 lig krajowych lub klubu, który jest uczestnikiem Ligi Mistrzów. Z kolei dla topowych klubów nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że triumf w Lidze Europy oznacza bezpośrednią promocję do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a w przypadku Premier League czasami jest to jedyna możliwość zakwalifikowania się to tych elitarnych rozgrywek. Dlatego poniżej zajmujemy się typami na Ligę Europy. Jak odpowiednio przygotować się do obstawiania meczów tych rozgrywek i co jest dla nich charakterystyczne? Przeczytajcie! 

Liga Europy – typy bukmacherskie

W pewnym sensie Liga Europy jest bardzo podobna pod względem statystycznym do Ligi Mistrzów.

Jak obstawiać Ligę Europy?

Zarówno w jednych i drugich rozgrywkach zdobywanych jest wiele bramek w jednym spotkaniu. Oczywiście związane jest to z faktem, o którym wspominaliśmy we wstępie, czyli tym, że wielu piłkarzy traktuje Ligę Europy jako trampolinę do kariery.

W Lidze Europy w sezonie 2019/2020 padało średnio 2,80 bramek na mecz, co oznaczało, że widzowie obserwowali w jednym meczu bramkę średnio co 33 minuty. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na statystykę bramek w drugiej części meczu, ponieważ aż 56,6% goli zdobywano po zmianie stron i te liczby powtarzają się praktycznie co roku, gdyż w sezonie 2018/2019 statystyka ta wynosiła 54,7%. Kategorią, w której Liga Europy wyróżnia się na tle wszystkich innych rozgrywek, jest z pewnością liczba zwycięstw odnotowywana przez gospodarzy.

Popatrzmy przede wszystkim na fazę grupową czterech ostatnich edycji.

Rezultat – sezon 2019/2020  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 64 44%
Remis 39 27%
Zwycięstwo drużyny gości 41 28%
Rezultat – sezon 2018/2019  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 68 47%
Remis 31 22%
Zwycięstwo drużyny gości 45 31%
Rezultat – sezon 2017/2018  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 64 44%
Remis 41 28%
Zwycięstwo drużyny gości 39 27%
Rezultat – sezon 2016/2017  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 70 49%
Remis 37 26%
Zwycięstwo drużyny gości 37 26%

To co rzuca się w oczy to z pewnością fakt, że po 90 minutach gry zazwyczaj boisko z trzema punktami opuszczają gospodarze, ale jeśli porównamy te same statystyki z innymi rozgrywkami (a przede wszystkim z Ligą Mistrzów) to dostrzeżemy, że w Lidze Europy częściej go głosu dochodzą goście i przewaga własnego boiska nie ma aż tak kluczowego znaczenia.

W Lidze Mistrzów zazwyczaj w fazie grupowej ponad 60% pojedynków kończy się zwycięstwami gospodarzy, a powyższym przypadku w Lidze Europy ani razu statystyka ta nie przekroczyła 50%. Związane jest to oczywiście z faktem, że w Lidze Europy występuje większa różnica klas między zespołami i powinno skłonić to typerów do dwóch wniosków. Pierwszy jest taki, że jeśli faworyci przyjeżdżają na stadion słabszej drużyny to ich szansę na zwycięstwo będą wyższe niż w przypadku takiej samej sytuacji w Lidze Mistrzów.

Drugi wniosek, jaki nam się nasuwa, związany jest z liczbą bramek. Jeśli wysokość kursu nas nie satysfakcjonuje to możemy poszukać rozwiązania i możliwości w kursach na zdarzenia meczowe. Do wykorzystania są przede wszystkim wszelkiego rodzaju opery związane z liczbą goli. Tak korzystna statystyka dla gości świadczy o tym, że potrafią oni znaleźć drogę do bramki rywala, więc obstawianie na kuponie bramek gości wydaje się być dobrym pomysłem.

Liga Europy. Gdzie oglądać Ligę Europy?

Rozgrywki Europa League, podobnie jak Champions League, dostępne są na kanałach Polsatu Sport oraz TVP Sport. Jedyną opcją, która pozwala oglądać mecze Ligi Europy w Internecie jest skorzystanie z serwisu ipla.pl lub nc+. Polscy bukmacherzy nie mają wykupionych praw do streamingu Ligi Europy, dlatego w ofertach telewizyjnych ich serwisów nie będziemy mogli oglądać meczów tych rozgrywek. Pozostaje jedynie opcja śledzenia wydarzeń za pomocą live match trackerów, które umieszczone są w sekcji live bettingu.