Liga Europy – typy archiwalne

Zobaczcie archiwalne typy bukmacherskie na Ligę Europy:

Kamil Węgrzyk Kamil Węgrzyk

Eintracht Frankfurt – Rangers (18.05.2022)trafiony

Eintracht Frankfurt zdobędzie trofeum (1,70)
Wielki dzień dla europejskiej piłki, wielkie sportowe emocje - na stadionie w Sewilli odbędzie się finał Ligi Europy. Zmierzą się w nim Eintracht Frankfurt i Rangers, a faworytem bukmacherów jest niemiecka ekipa. W półfinale Eintracht…

Wielki dzień dla europejskiej piłki, wielkie sportowe emocje – na stadionie w Sewilli odbędzie się finał Ligi Europy. Zmierzą się w nim Eintracht Frankfurt i Rangers, a faworytem bukmacherów jest niemiecka ekipa. W półfinale Eintracht pewnie wyeliminował West Ham, pokonując ich w dwumeczu 3:1. Biorę jednak pod uwagę jego aktualną dyspozycję w Bundeslidze, w której zajmują aktualnie dopiero 11. miejsce w tabeli. Najskuteczniejszym graczem Eintrachtu w tym sezonie jest Rafael Borre, który we wszystkich rozgrywkach ma ponad 10 bramek i ponad 6 asyst na swoim koncie. Jak radzi sobie ekipa Rangersów? W swojej rodzinnej lidze musiała w tym sezonie uznać wyższość swojego odwiecznego rywala z Glasgow. W Lidze Europy radzą sobie jednak świetnie – w półfinale sprawili niespodziankę i wyeliminowali RB Lipsk w stosunku bramkowym 3:2. Faworytem tego finału jest Eintracht i to nie podlega żadnym dyskusjom, jednak Rangersi pokazali jak świetnie radzą sobie z ekipą z Bundesligi. Mimo wszystko stawiam w tym finale na zwycięstwo Eintrachtu (po ewentualnej dogrywce lub rzutach karnych).

Kamil Węgrzyk Kamil Węgrzyk

Eintracht Frankfurt – West Ham (05.05.2022)trafiony

Eintracht Frankfurt wygra mecz (2.65)
Po wczorajszej malutkiej przerwie, wracam dzisiaj na trop pewniaków bukmacherskich i przygotowałem dzisiaj dla Was typ na spotkanie Eintrachtu Frankfurt z West Hamem. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla niemieckiej ekipy i wszystko wskazuje…

Po wczorajszej malutkiej przerwie, wracam dzisiaj na trop pewniaków bukmacherskich i przygotowałem dzisiaj dla Was typ na spotkanie Eintrachtu Frankfurt z West Hamem. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla niemieckiej ekipy i wszystko wskazuje na to, że jeśli nic złego w dzisiejszym meczu się nie stanie to Eintracht zagra w finale. Niemiecka ekipa w ostatnim ligowym spotkaniu przegrała z Bayerem Leverkusen 2:0 i aktualnie zajmuje dopiero 11 miejsce w tabeli Bundesligi. W spotkaniu z West Hamem na listę strzelców wpisali się młody Knauff i młody choć już bardzo doświadczony Daichi Kamada. Co możemy powiedzieć o ekipie West Hamu? Seria 3 porażek z rzędu z Arsenalem, Chelsea i właśnie z Eintrachtem. Coś w ekipie Davida Moyesa się zacięło i trzeba to jak najszybciej naprawić. Czy Anglicy są w stanie nadrobić dzisiaj straty tak jak wczoraj Real? Wydaję mi się, że w aktualnej dyspozycji to Eintracht powinien dzisiaj bez problemu rozprawić się z West Hamem. Stawiam na zwycięstwo niemieckiej ekipy w regulaminowym czasie gry.

Piotr Szewczun Piotr Szewczun

RB Lipsk – Glasgow Rangers (28.04.2022)trafiony

Więcej goli w drugiej połowie (1.98)
Wyraźny faworyt tego meczu, czyli RB Lipsk zakończył swoją wspaniałą passę kilkunastu meczów bez porażki. Przegrał z Unionem Berlin na własnym terenie w ostatnich minutach spotkania, ale bardziej od wyniku martwi dyspozycja Niemców z tamtego…

Wyraźny faworyt tego meczu, czyli RB Lipsk zakończył swoją wspaniałą passę kilkunastu meczów bez porażki. Przegrał z Unionem Berlin na własnym terenie w ostatnich minutach spotkania, ale bardziej od wyniku martwi dyspozycja Niemców z tamtego meczu – zaledwie jeden celny strzał na bramkę (i cztery strzały w ogóle) nie wróży zbyt dobrze przed czwartkowym starciem z Rangersami. Szkoci wygrali swój ligowy mecz, ale przeciwnik był tej klasy, że niestety drużyna ze stolicy Szkocji nie mogła odpowiedzieć sobie na żadne dręczące ją pytanie. Prawdziwa weryfikacja nastąpi w czwartek. Różnica klas jest niepodważalna, ale na tym etapie rozgrywek oba zespoły będą się pilnować, dlatego uważam, że więcej goli zobaczymy w drugiej części meczu.

Typy na Ligę Europy

Liga Europy to biedniejsza kuzynka Ligi Mistrzów, ale nie oznacza to bynajmniej, że nie jest ona atrakcyjnym turniejem z punktu widzenia typera. Dla wielu klubów jest to jedyna arena, która zapewnia im odpowiednią ekspozycję w Europie i zarazem jedyna szansa na wzbudzenie zainteresowania większej liczby odbiorców.

Natomiast dla samych piłkarzy Liga Europy jest okazją do zapracowania na transfer do klubu, który występuje w TOP 5 lig krajowych lub klubu, który jest uczestnikiem Ligi Mistrzów. Z kolei dla topowych klubów nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że triumf w Lidze Europy oznacza bezpośrednią promocję do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a w przypadku Premier League czasami jest to jedyna możliwość zakwalifikowania się to tych elitarnych rozgrywek. Dlatego poniżej zajmujemy się typami na Ligę Europy. Jak odpowiednio przygotować się do obstawiania meczów tych rozgrywek i co jest dla nich charakterystyczne? Przeczytajcie! 

Liga Europy typy bukmacherskie

Liga Europy dzięki bardzo dużej liczbie meczów jest bardzo interesującymi rozgrywkami dla wszystkich miłośników zakładów bukmacherskich. Również nasi typerzy w każdej kolejce meczów oferują liczne ciekawe typy na Ligę Europy. Sprawdźmy ile dokładnie typów na Ligę Europy zaproponowali nasi eksperci, podczas fazy grupowej 2020/2021 i jaki był na nie średni kurs.

SezonLiczba typówŚredni kurs
2020/2021 (faza grupowa)212,00

W sześciu rozegranych kolejkach w Lidze Europy zaproponowaliśmy aż 21 typów z bardzo wysoką średnią kursów 2,00. Najwyższy kurs, który okazał się trafiony to 2,43, co potwierdza, że wśród naszych typów na Ligę Europy nie brakuje skutecznych propozycji z wysokim kursem. Nie idziemy na łatwiznę i szukamy możliwości, dzięki którym gracze naprawdę mogą zarobić. W fazie pucharowej rynki są jeszcze bardziej rozbudowane, spotkania bardziej prestiżowe, więc również naszych typów będzie jeszcze więcej.

Liga Europy zakłady bukmacherskie

Zarówno w jednych i drugich rozgrywkach zdobywanych jest wiele bramek w jednym spotkaniu. Oczywiście związane jest to z faktem, o którym wspominaliśmy we wstępie, czyli tym, że wielu piłkarzy traktuje Ligę Europy jako trampolinę do kariery.

W Lidze Europy w sezonie 2019/2020 padało średnio 2,80 bramek na mecz, co oznaczało, że widzowie obserwowali w jednym meczu bramkę średnio co 33 minuty. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na statystykę bramek w drugiej części meczu, ponieważ aż 56,6% goli zdobywano po zmianie stron i te liczby powtarzają się praktycznie co roku, gdyż w sezonie 2018/2019 statystyka ta wynosiła 54,7%. Kategorią, w której Liga Europy wyróżnia się na tle wszystkich innych rozgrywek, jest z pewnością liczba zwycięstw odnotowywana przez gospodarzy.

Popatrzmy przede wszystkim na fazę grupową czterech ostatnich edycji.

Rezultat – sezon 2019/2020  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 64 44%
Remis 39 27%
Zwycięstwo drużyny gości 41 28%
Rezultat – sezon 2018/2019  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 68 47%
Remis 31 22%
Zwycięstwo drużyny gości 45 31%
Rezultat – sezon 2017/2018  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 64 44%
Remis 41 28%
Zwycięstwo drużyny gości 39 27%
Rezultat – sezon 2016/2017  Liczba meczów  Procent wszystkich
Zwycięstwo drużyny gospodarzy 70 49%
Remis 37 26%
Zwycięstwo drużyny gości 37 26%

To co rzuca się w oczy to z pewnością fakt, że po 90 minutach gry zazwyczaj boisko z trzema punktami opuszczają gospodarze, ale jeśli porównamy te same statystyki z innymi rozgrywkami (a przede wszystkim z Ligą Mistrzów) to dostrzeżemy, że w Lidze Europy częściej go głosu dochodzą goście i przewaga własnego boiska nie ma aż tak kluczowego znaczenia.

W Lidze Mistrzów zazwyczaj w fazie grupowej ponad 60% pojedynków kończy się zwycięstwami gospodarzy, a powyższym przypadku w Lidze Europy ani razu statystyka ta nie przekroczyła 50%. Związane jest to oczywiście z faktem, że w Lidze Europy występuje większa różnica klas między zespołami i powinno skłonić to typerów do dwóch wniosków. Pierwszy jest taki, że jeśli faworyci przyjeżdżają na stadion słabszej drużyny to ich szansę na zwycięstwo będą wyższe niż w przypadku takiej samej sytuacji w Lidze Mistrzów.

Drugi wniosek, jaki nam się nasuwa, związany jest z liczbą bramek. Jeśli wysokość kursu nas nie satysfakcjonuje to możemy poszukać rozwiązania i możliwości w kursach na zdarzenia meczowe. Do wykorzystania są przede wszystkim wszelkiego rodzaju oferty związane z liczbą goli. Tak korzystna statystyka dla gości świadczy o tym, że potrafią oni znaleźć drogę do bramki rywala, więc obstawianie na kuponie bramek gości wydaje się być dobrym pomysłem.

Liga Europy 2020/2021 – jak obstawiać

W akapicie poniżej opisane szczegółowo pod względem statystycznym zostały fazy grupowe w poprzednich edycjach Ligi Europy. Wiemy jednak, że w związku z pandemią koronawirusa, pustymi trybunami i bardziej napiętym kalendarzem rozgrywki 2020/2021 rządzą się swoimi prawami. Wyniki bywają niespodziewane, co ma niebagatelny wpływ na skuteczność wygranych kuponów. Sprawdźmy więc, jak pod względem liczb prezentowała się faza grupowa Ligi Europy 2020/2021.

Liczba meczów Zwycięstwa gospodarzyRemisyZwycięstwa gości
14468 (47%)26 (18%)50 (35%)

W porównaniu z minionymi latami najbardziej w oczy rzuca się większa częstotliwość zwycięstw gości oraz bardzo mała liczba remisów. Na pewno ma to związek z brakiem kibiców na trybunach, przez co gospodarze nie mają handicapu kilkudziesięciu tysięcy fanów. Podobna tendencja widoczna jest w wielu europejskich ligach. W tym specyficznym sezonie miejsce rozegrania meczu nie ma takiego znaczenia, dlatego gracze mogą nieco częściej decydować się typowanie drużyny gości.

Ważnym elementem są również bramki. Zwłaszcza na początku sezonu brak kibiców wpływam na nieco mniejszą ofiarność i gorszą koncentrację piłkarzy, przez co często wyniki były dosyć hokejowe. Średnia goli w każdym meczu fazy grupowej Ligi Europy 2020/2021 wyniosła nieco ponad 3. Entuzjaści overów mieli więc spore pole do popisu, a w dodatku tylko dziewięć ze 144 meczów w fazie grupowej zakończyło się bezbramkowymi remisami. Najbardziej bramkostrzelne drużyny fazy grupowej Ligi Europy 2020/2021 to:

  • Bayer Leverkusen – 21 goli
  • Arsenal Londyn – 20 goli
  • SL Benfica – 18 goli
  • Villarreal – 17 goli
  • TSG Hoffenheim – 17 goli

Wszystkie te ekipy uzyskały awans do fazy pucharowej, więc gracze mogą spodziewać się po nich dalszych ofensywnych podbojów. Szczególnie bramki obfitowały w meczach z udziałem Bayeru i Benfici, które dużo strzelały, ale również sporo też traciły.

Przy typowaniu każdej dyscypliny niezwykle istotną kwestią są oczywiście kursy. Nie tylko dlatego, że informują graczy, ile mogą zarobić, ale również często sugerują im na kogo obstawić. Rzućmy więc okiem, ile spotkań fazy grupowej Ligi Europy 2020/2021 zakończyło się triumfem faworytów, a w ilu byliśmy świadkami niespodzianki.

Liczba meczówZwycięstwo faworytaInny wynik
14488 (61%)56 (39%)

Jak widać w trwającym sezonie Ligi Europy nie brakowało niespodzianek. Co prawda nieco ponad 60% spotkań padło łupem faworyta według bukmacherów, ale trzeba przyznać sobie, że typowanie Ligi Europy, a zwłaszcza fazy grupowe nie należy do najłatwiejszych. Główną przyczyną jest fakt, że najsilniejsze drużyny pozwalają sobie z teoretycznie znacznie słabszymi i mniej znanymi przeciwnikami na wystawianie rezerw, co czasami kończy się bardzo bolesną weryfikacją. W fazie pucharowej takie rzeczy mają miejsce zdecydowanie rzadziej, ale też z pewnością nie zabraknie niespodziewanych wyników. Nasi typerzy bardzo dokładnie analizują wszystkie typy, dlatego gwarantujemy, że staramy się przewidzieć wszystkie okoliczności zanim zaproponujemy nasze typy.

Liga Europy – poprzedni zwycięzcy i występy polskich drużyn

Liga Europy rozgrywana jest od 2009 roku i jest kontynuacją rozgrywanego przed laty Pucharu Uefa. Wiele drużyn i piłkarzy wybiło się na europejskie salony właśnie dzięki występom w tych rozgrywkach. Polscy kibice w pamięci mają szczególnie bardzo udane występy Lecha Poznań w LE 2010/2011. „Kolejorz” trafił wtedy do grupy z Manchesterem City, Juventusem i Red Bull Salzburg. Poznaniacy sensacyjnie wygrali wtedy z krezusami z Anglii, zremisowali dwukrotnie ze „Starą Damą” i awansowali z tej arcytrudnej grupy. Zmagania zakończyli na 1/16 finału, gdzie musieli uznać wyższość SC Braga.

Inną polską drużyną, która potrafiła zapisać piękną kartę w Lidze Europy jest Legia Warszawa. „Wojskowi” grali w 1/16 finału w sezonie 2011/2012, gdzie przegrali po wyrównanym boju ze Sportingiem Lizbona. Sukces ten potrafili powtórzyć w sezonie 2014/2015 oraz 2016/2017. Dwa razy na drodze stołecznych stanął wtedy Ajax Amsterdam.

Drobne sukcesy polskich drużyn, to jednak nic w porównaniu z europejskimi potęgami. Najbardziej utytułowane państwa w historii Pucharu Uefa i Ligi Europy to:

Lp. Państwo Liczba zwycięstw
1.Hiszpania12 zwycięstw
2.Anglia9 zwycięstw
3.Włochy9 zwycięstw
4.Niemcy6 zwycięstw
5.Holandia 4 zwycięstwa

Hiszpanie od lat są uznawani za prawdziwych specjalistów od wygrywania Ligi Europy. Najlepiej wie to Unai Emery, który razem z Sevillą podnosił puchar trzykrotnie. Inni reprezentanci La Liga, którzy poznali smak zwycięstwa w tych prestiżowych rozgrywkach to chociażby Atletico Madryt oraz Valencia. Wieloma zwycięstwami mogą pochwalić się także klubu Premier League oraz Bundesligi. Tak prezentuje się pięć najbardziej utytułowanych drużyn w historii rozgrywek:

Lp.DrużynaLigaLiczba zwycięstwLiczba finałów
1. Sevilla La liga (Hiszpania) 66
2.Inter MediolanSerie A (Włochy)35
3.Juventus TurynSerie A (Włochy)34
4.Liverpool Premier League (Anglia)34
5.Atletico MadrytLa Liga (Hiszpania)33

Gdzie oglądać Ligę Europy?

Rozgrywki Europa League, podobnie jak Champions League, dostępne są na kanałach Polsatu Sport oraz TVP Sport. Jedyną opcją, która pozwala oglądać mecze Ligi Europy w Internecie jest skorzystanie z serwisu ipla.pl lub nc+. Polscy bukmacherzy nie mają wykupionych praw do streamingu Ligi Europy, dlatego w ofertach telewizyjnych ich serwisów nie będziemy mogli oglądać meczów tych rozgrywek. Pozostaje jedynie opcja śledzenia wydarzeń za pomocą live match trackerów, które umieszczone są w sekcji live bettingu.

Liga Europy bukmacherzy. Gdzie obstawiać?

Liga Europy to na tyle prestiżowe rozgrywki, że można je typować u każdego legalnego polskiego bukmachera. Oferty nie są jednak identyczne i część z buków zdecydowanie bardziej skupia się na tych rozgrywkach, dzięki czemu gracze mają do dyspozycji wysokie kursy, rozbudowane rynki pre-match oraz ciekawą ofertę live. Oto najlepsi bukmacherzy do obstawiania Ligi Europy:

  • Fortuna – Fortuna oferuje kompleksową ofertę na Ligę Europy. Można obstawiać tam pojedyncze spotkania, zakłady na awans w w fazie pucharowej, czy też końcowego zwycięzcę. Za fortuną przemawia również fakt, że kursy pojawiają się zawsze bardzo szybko, bo tuż po losowaniu, co jest rzadkością wśród innych bukmacherów (z wyjątkiem STS). Ponadto ten wiodący bukmacher oferuje także bardzo wysokie kursy, zwłaszcza na awans oraz szybko pojawiającą się i na bieżąco aktualizowaną ofertę na żywo.
  • STS – STS dorównuje Fortunie pod względem szybkości pojawiania się kursów na awans. Przez długi czas tylko ci dwaj bukmacherzy dawali graczom możliwość typowania zwycięzcy poszczególnych par w fazie pucharowej. Ponadto STS dysponuje jeszcze bardziej rozbudowaną ofertą na żywo niż Fortuna. Bukmacher ten daje również możliwość obstawiania końcowego zwycięzcy oraz pojedynczych spotkań.
  • Betclic – Betclic na tle STS i Fortuny wyróżnia się niesamowicie rozbudowaną ofertą przedmeczową na piłkę nożną. Widoczne jest to szczególnie na kilka przed rozpoczęciem meczu, kiedy liczba rynków wynosi nawet ponad 400, co dla piłkarskich fanów jest naprawdę dużym udogodnieniem. Ponadto Betclic, podobnie jak dwaj konkurenci daje graczom możliwość typowania pojedynczych spotkaniach, końcowego zwycięzcy oraz drużyny, awansującej z danej pary w fazie pucharowej. Betclic ma jednak z reguły nieco niższe kursy na Ligę Europy od Fortuny i STS.

Ta trójka to z pewnością najlepsi bukmacherzy do obstawiania Ligi Europy. Dysponują najbardziej rozbudowaną, kompleksową ofertą i wysokimi oraz szybko pojawiającymi się kursami. Na wyróżnienie zasługuje również TOTALbet, gdzie gracze znajdą wysokie kursy na awans w fazie pucharowej oraz co ciekawe transmisje live z eliminacji do tego turnieju.