Esport – typy archiwalne:

Radosław Koc Radosław Koc

Ninjas in Pyjamas – Anonymo Esports. Typy na CS:GO FLASHPOINT 3 (14.05.2021)

Ninjas in Pyjamas wygra 2:0 (1,70)

W tym pojedynku zobaczymy polski team Anonymo, który zagra przeciwko legendarnym Ninjas in Pyjamas. Nasz zespół nie miał do tej pory zbyt wielu okazji, by grać przeciwko tak mocnym ekipom, jak NiP, dlatego naszym zdaniem to Szwedzi będą górą.

Radosław Koc Radosław Koc

Heroic – Sprout. Typy na CS:GO FLASHPOINT 3 (12.05.2021)trafiony

Heroic wygra 2:0 (1,58)

Heroic są wymieniani w gronie głównych kandydatów do wygrania całego turnieju CS:GO FLASHPOINT 3. Zobaczcie naszą analizę oraz darmowe typy na cały turniej.

Kamil Węgrzyk Kamil Węgrzyk

G2 Esports – Rogue. Typy bukmacherskie na Esport (10.04.2021)

Jankos powyżej 20 asyst (20 asyst=zwrot) (1,85)
Finał drabinki przegranych, wygrany tego starcia zagra z MAD Lions w finale LEC Spring Split 2021. Faworytem tego spotkania jest G2 Esports, a Rogue ma dużą chęć na sprawienie niespodzianki. MAD Lions w drodze do…

Finał drabinki przegranych, wygrany tego starcia zagra z MAD Lions w finale LEC Spring Split 2021. Faworytem tego spotkania jest G2 Esports, a Rogue ma dużą chęć na sprawienie niespodzianki. MAD Lions w drodze do finału wyeliminowało właśnie wyżej wspomniane G2 i Rogue czym sprawili ogromną niespodziankę i zaskoczyli wszystkich fanów „LOL-a”. G2 kolejny raz będzie chciało pokazać, że gra w tą grę najlepiej w Europie. Według mnie dużą rolę w tym spotkaniu odegra toplane. Odoamne jest w życiowej formie i Wunder będzie musiał zagrać bardzo dobre spotkania, by z nim wygrać. W lesie dojdzie do pojedynku polskich junglerów, a ja stawiam właśnie na liczbę asyst leśnika G2. Marcin „Jankos” Jankowski jest motorem napędowym ekipy półfinalistów mistrzostw świata. Uważam, że Jankos będzie miał w tej serii gier przynajmniej 21 asyst. W ostatniej rozgrywce z MAD Lions zaliczył ich aż 31!

Typy na e-sport

Popularność e-sportów w ostatnim czasie jedynie wzrasta i zakłady bukmacherskie widząc ten trend poświęcają coraz więcej uwagi na przygotowanie odpowiedniej oferty dla wszystkich zainteresowanych typerów.

Jednak typy na esport to nie jest wcale taka prosta sprawa, ponieważ wciąż brakuje odpowiednich analiz, a także tyle konkurencyjnego rynku eksperckiego, który naturalnie posortowałby specjalistów na tych, których przewidywania są trafne i na tych, którzy jeszcze muszą popracować nad swoją wiedzą esportową. Tym bardziej, że sport elektroniczny jest stosunkowo szeroką dziedziną i w jego skład wchodzą strzelanki typu Counter-Strike, strategie takie jak League of Legends czy Dota oraz gry zręcznościowe (m.in. FIFA). W związku z tym typowanie esportów wymaga odpowiedniego podejścia, a my postaramy się nieco rozjaśnić sytuację panującą na tym rynku. 

CS:GO

Najbardziej popularna gra w Polsce to bez wątpienia CS:GO. Jeszcze w 2015 roku wśród najlepszych (zdaniem wielu najlepszą ekipie na świecie było virtus.pro), główna rolę odgrywali Polscy. Dziś hierarchia się zmieniła, ale nie oznacza to, że Polacy nie mają aspiracji dołączenia do najlepszych drużyn na świecie. Nadzieją polskiego e-sportu jest założony w 2016 roku team x-com AGO, którego celem jest dostanie się w ciągu kilku lat do ścisłej czołówki. Rankingi czołowych drużyn są powszechnie dostępne i aktualizowane co miesiąc, ale trzeba przyznać, że w ostatnich latach nie doszło do wielu zmian. Wśród ekip, na które trzeba zwracać uwagę przy okazji każdego turnieju, są: Natus Vincere, Astralis, SK Gaming, Team Liquid, Faze Clan, fnatic.

League of Legends

Wraz z Counter Strike LoL stanowi trzon oferty sportowej wszystkich bukmacherów na świecie. W rozgrywce rywalizują dwa pięcioosobowe zespoły i ich zadaniem jest zniszczenie bazy wroga. O tym jak bardzo popularny jest esport najlepiej świadczy fakt, że turnieje odbywają się na Wembley czy też na Stadionie Olimpijskim w Pekinie.

W Europie najważniejszą ligą jest LEC, czyli Legends European Championship, w której występuje 10 drużyn rywalizujących w systemie wiosna-jesień. Podobna rywalizacja ma miejsce w Ameryce Północnej, w której drużyny grają w lidze Legends Championship Series (LCS). Do najważniejszych zespołów należą: Team Liquid, Cloud9, G2 Esports, Fnatic, Team SoloMid. W Polsce prawdziwy szał na LoLa nastąpił w maju 2020 kiedy to AGU Rogue i K1ck Neosurf (mistrzowie i wicemistrzowie Polski) w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie w ramach EU Masters fantastycznie radzili sobie w fazie grupowej turnieju.

Dota 2

W Defense of the Ancients 2, podobnie jak w LoL, stają naprzeciwko siebie pięcioosobowe teamy, które zajmują dwie części mapy. Głównym zadaniem obydwu drużyn jest zniszczenie tronu, który zlokalizowany jest po jednej stronie przeciwnika.

Najważniejsze turnieje w Dota zaliczane są do Dota Pro Circuit, a w ich ramach rozgrywa się między innymi: Dota Summit 11, MDL Chengdu, ESL One Los Angeles, OGA Dota. Do najbardziej istotnych teamów należą: TNC Predator, Secret, Vici Gaming. DOTA cieszy się popularnością głównie w Azji i Stanach. W Europie ta gra ma swoich zwolenników, ale nie jest ich tak wielu, jak fanów LoLa i CS:GO, więc oferta bukmacherów jest stosunkowo ograniczona.

Fortnite

Fortnite jest fenomenem wśród gier esportowych. Gry zyskała w ostatnich latach wielka popularność i jesteśmy przekonani, że w przyszłości może stać się jedną z najważniejszych elementów oferty legalnych bukmacherów.

Tym bardziej, że jeszcze pięć lat temu nikt nie słyszał o fortnite w kontekście esportu, a dziś uważają jest za trzecią po LoLu i CS: GO najważniejszą grę esportową. Zasady są niezwykle proste i być może ze względu na to tyle osób ogląda i gra w Fortnite. Zadaniem gracza jest jak najdłuższe przetrwanie na wyspie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że wraz z upływem czasu mapa, na której prowadzi się rozgrywkę, ulega zmniejszeniu i sprawia to, że rywalizacja staje się jeszcze bardziej zacięta.

Gdzie oglądać esport?

Oczywiście najważniejszą platformą streamingu esportu jest twitch, ale nie jest to jedynie miejsce, w którym możemy śledzić na bieżąco przebieg rozgrywki. Jednak w związku z tym, że skupiamy się na typowaniu sportów w zakładach bukmacherskich, szczególną uwagę poświęcimy tutaj transmisjom na stronach zakładów wzajemnych.

Jest kilku bukmacherów, dla których esport staje się ważną częścią oferty, ze względu na fakt, że w kolejnych latach może zmienić się charakterystyka użytkowników zakazów bukmacherskich i do głosu zaczynają dochodzić użytkownicy typujący sporty elektroniczne. Do tego typu bukmacherów należy STS, u którego sekcja sportu jest bardzo rozbudowana. Oczywiście znajdziemy tam streaming z najważniejszych turniejów najważniejszych gier. Transmisje udostępniana również Fortuna, LV BET, forBET, Betclic, Totalbet.