Bundesliga
24.10.2020 18:30
Borussia Dortmund
FC Schalke
Nasz typ: Borussia wygra przynajmniej 2 bramkami
1,65

Borussia bardzo dobrze rozpoczęła sezon, co najlepiej obrazują wyniki 3:0 z Borussią M’gladbach czy 4:0 z Freiburgiem. Aktualnie po 4 meczach zgromadzili 9 punktów, a ich bilans bramek to 8:2. Jedyna wpadka przydarzyła im się w meczu z Augsburgiem, kiedy to przegrali 2:0. Schalke od marca gra poniżej swoich możliwości. W tym sezonie ich obrona popełnia bardzo poważne błędy, przez co wyniki bramkowe w przegranych meczach są naprawdę wysokie. Pierwsze trzy mecze to spore porażki: 8:0 z Bayernem, 1:3 z Werderem oraz 4:0 z Lipskiem. W ciągu dotychczasowych 4 meczy zdobyli zaledwie 1 punkt. Strzelili tylko dwie bramki, tracąc przy tym aż 16. Według nas to będzie bardzo wysoka wygrana Borussii Dortmund - zespołu, który jest zdecydowanie lepszy kadrowo, jak i pod względem organizacji gry.


Typy na Bundesligę 

Kiedyś liga niemiecka była oknem na świat dla polskich kibiców. Jeszcze w latach 90. najwięcej polskich piłkarzy występowało właśnie w głównych rozgrywkach naszych zachodnich sąsiadów. Jednak okres, w którym szczególnie zmieniło się postrzeganie piłkarzy z naszego kraju to lata 2012-2013, kiedy to triumfy z Borussią Dortmund święcił Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Sukcesy i pozycja Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium tylko spotęgowały to zainteresowanie. To też jeden z powodów, który wpływa na popularność zakładów bukmacherskich na rozgrywki Bundesligi w naszym kraju. 

Dlaczego warto typować Bundesligę?

Niemiecka najwyższa klasa rozgrywkowa jest jedną z najlepszych do obstawiania. Dzieje się tak między innymi dlatego, ze obok hiszpańskiej, angielskiej i włoskiej jest ligą, której kibice i eksperci poświęcają najwięcej uwagi, a przez to jako użytkownik masz dostęp do wielu informacji, które mogą być pomocne w stawianiu zakładów. Do tego dochodzi fakt, że mecze Bundesligi można oglądać na kanałach Eleven Sports i Canal Plus, więc zapewniono szerokie grono odbiorców. Co więcej  jest też możliwość śledzenia wybranych spotkań na stronach polskich bukmacherów dzięki streamingowi online. 

Jak wyglądały statystyki Bundesligi w ostatnich latach?

Sprawdziliśmy najczęściej występujące wyniki od sezonu 2016/2017 i jeśli mielibyśmy wyciągnąć z nich jakiś wniosek to z pewnością Bundesliga jest jedną z najbadziej wyrównanych lig. Co prawda od siedmiu sezonów Mistrzem Niemiec wędrował do Bayernu Monachium, ale w pozostałej części tabeli rywalizacja była stosunkowo wyrównana. 

W każdym sprawdzanym przez nas sezonie najczęściej występującym wynikiem był remis 1:1 i zazwyczaj wynikiem tym kończyło się około 12% wszystkich spotkań w sezonie. W sezonie 16/17 takim wynikiem zakończyło się 37 spotkań, sezon później 40 spotkań, a w sezonie 2018/2019 ponownie 37 spotkań. Rzuca się w oczy również inna statystyka i chyba możemy powiązać ją z popularnością Bundesligi w Niemczech, gdzie kibice ochoczo przychodzą na stadiony wspierać swoją drużynę. Sezony, które sprawdzaliśmy charakteryzowały się tym, że w pierwszej piątce najczęstszych rezultatów ani razu nie pojawiło się zwycięstwo gości. Najczęściej to gospodarze zgarniali 3 punkty po 90 regulaminowych minutach gry.

Co ciekawe niemiecka najwyższa klasa rozgrywkowa od kilku lat notuje też dobre wyniki w zakresie liczby bramek na spotkanie. Zarówno w trakcie sezonu 2018/2019 jak i 2019/2020 na boiskach Bundesligi kibice obserwowali ponad trzy bramki na mecz co było jednym z najwyższych wyników w całej Europie.

Na co zwracać uwagę przy typowaniu Bundesligi ?

Przede wszystkim należy pamietać o tym, że w Niemczech aktualnie występują trzy drużyny z największym kapitałem pieniężnym i organizacyjnym i są nimi Bayern Monachium, Borussia Dortmund i RB Lipsk. Na ten moment to drużyny, które w kilku najbliższych latach powinny utrzymać swoja pozycje, bo dysponują odpowiednim potencjałem. Pozostałe zespoły włączają się do rywalizacji lub dopiero budują swoje zespoły. Nie można zapominać też o meczach mających szczególną otoczkę, a z pewnością należy do nich zaliczyć Derby Zagłębia Ruhry, czyli mecz Borussii przeciwko Schalke 04. W przypadku Bundesligi najważniejszą sprawą jest fakt, że tak jak wspomnieliśmy wcześniej mecze gromadzą pełne trybuny i zdecydowanie ma to wpływ na osiągane rezultaty. Nie zapominaj o tym, że sporo drużyn występuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy, więc często jest tak, że trenerzy zmuszeni są do rotowania składem. Kolejny obszar który musisz wziąć pod uwagę to liczba żółtych i czerwonych kartek. Bundesliga wbrew stereotypom jest bardzo ofensywna i szybkość gry ma zdecydowany wpływ na liczbę przewinień, a co za tym idzie na kary dla zawodników w postaci kartek. 

Oczywiście każda decyzja na końcu należy do Ciebie. W naszej redakcji wiele jest osób, które na co dzień obstawiają jedynie mecze Bundesligi, i mamy nadzieję, że ich typy pomogą Ci podejmować dobre decyzje.