Bundesliga – archiwalne typy bukmacherskie

Borussia Dortmund – Mainz. Bundesliga – typy bukmacherskie

 • Łukasz Grabowski Łukasz Grabowski
 • Bundesliga
 • 16.01.2021 15:30
 • Kursy z 14.01 (13:00)
 • 1,56handicap 0:1

Nasz typ: Borussia Dortmund wygra z handicapem 0:1 (1,56)

Ostatni zespół w tabeli przyjeżdża do Dortmundu na pożarcie. Co prawda zespół gości był całkiem niedawno w stanie postraszyć Bayern, strzelając przed przerwą dwa gole, ale to tylko rozjuszyło rywala, który w drugiej połowie trafił... aż pięć razy. Borussia jest ostatnio na fali, w poprzedniej kolejce pokonała RB Leipzig 3:1 i w spotkaniu z Mainz może gospodarzy zgubić tylko nadmierna pewność siebie. Stawiam jednak, że tak nie będzie i BVB spokojnie zdobędzie komplet punktów. A że piłkarze z Dortmundu trzy ostatnie mecze wygrywali dwoma bramkami, tak samo powinno być teraz.

1. FC Union Berlin – Bayer 04 Leverkusen. Typy bukmacherskie na Bundesligę

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Bundesliga
 • 15.01.2021 20:30
 • Kursy z 10.01 (16:07)
 • 1,93POWYŻEJ 2,5 gola
 • 1,87PONIŻEJ 2,5 gola

Nasz typ: Powyżej 2,5 gola w meczu (1,93)

Union Berlin w tym sezonie zadziwił wszystkich. Jak dotychczas przegrał tylko dwa spotkania i realnie włączył się do walki o europejskie puchary. Po 15 spotkaniach piłkarze ze stolicy Niemiec zdobyli 25 punktów przy bilansie bramkowym... 31:20. Mają bardzo dobrą ofensywę, lecz obrona czasami popełnia błędy. W tym sezonie aż 12 razy w meczach Unionu obie strony w meczu strzelały gola. Bayer Leverkusen, jak co sezon, walczy o czołowe lokaty. Aktualnie po 15 kolejkach ma 29 punktów, przy bilansie bramkowym 30:15. Podobnie jak Union, drużyna ma bardzo dobrą ofensywę. Nie potrafi jednak zbyt często utrzymywać czystych kont. Ta sztuka udała im się zaledwie pięć razy. Oba zespoły lubią otwarte mecze i kreują sporo sytuacji podbramkowych. Według nas w tym spotkaniu padną przynajmniej 3 bramki.

RB Lipsk – Borussia Dortmund. Typy bukmacherskie na Bundesligę

 • Łukasz Grabowski Łukasz Grabowski
 • Bundesliga
 • 09.01.2021 18:30
 • Kursy z 05.01 (15:30)
 • 2,421
 • 3,50x
 • 2,952

Nasz typ: RB Lipsk wygra mecz (2,42)

Obu zespołom na pewno będzie mocno zależało na zwycięstwie. Remis nikogo tak naprawdę nie będzie satysfakcjonował, dlatego sprawdźcie, co obstawiać w meczu RB Lipsk – Borussia Dortmund. Przeczytajcie naszą analizę!

Typy na Bundesligę

Kiedyś Bundesliga, czyli liga niemiecka była oknem na świat dla polskich kibiców. Jeszcze w latach 90. najwięcej polskich piłkarzy występowało właśnie w głównych rozgrywkach naszych zachodnich sąsiadów.

Jednak okres, w którym szczególnie zmieniło się postrzeganie piłkarzy z naszego kraju to lata 2012-2013, kiedy to triumfy z Borussią Dortmund święcił Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Sukcesy i pozycja Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium tylko spotęgowały to zainteresowanie. To też jeden z powodów, który wpływa na popularność zakładów bukmacherskich na rozgrywki Bundesligi w naszym kraju. 

Bundesliga. Dlaczego warto typować ligę niemiecką?

Niemiecka najwyższa klasa rozgrywkowa jest jedną z najlepszych do obstawiania. Dzieje się tak między innymi dlatego, ze obok hiszpańskiej, angielskiej i włoskiej jest ligą, której kibice i eksperci poświęcają najwięcej uwagi, a przez to jako użytkownik masz dostęp do wielu informacji, które mogą być pomocne w stawianiu zakładów. Do tego dochodzi fakt, że mecze Bundesligi można oglądać na kanałach Eleven Sports i Canal Plus, więc zapewniono szerokie grono odbiorców. Co więcej  jest też możliwość śledzenia wybranych spotkań na stronach polskich bukmacherów dzięki streamingowi online. 

Bundesliga. Jak wyglądały statystyki ligi niemieckiej w ostatnich latach?

Sprawdziliśmy najczęściej występujące wyniki od sezonu 2016/2017 i jeśli mielibyśmy wyciągnąć z nich jakiś wniosek to z pewnością Bundesliga jest jedną z najbadziej wyrównanych lig. Co prawda od siedmiu sezonów Mistrzem Niemiec wędrował do Bayernu Monachium, ale w pozostałej części tabeli rywalizacja była stosunkowo wyrównana. 

W każdym sprawdzanym przez nas sezonie najczęściej występującym wynikiem był remis 1:1 i zazwyczaj wynikiem tym kończyło się około 12% wszystkich spotkań w sezonie. W sezonie 16/17 takim wynikiem zakończyło się 37 spotkań, sezon później 40 spotkań, a w sezonie 2018/2019 ponownie 37 spotkań. Rzuca się w oczy również inna statystyka i chyba możemy powiązać ją z popularnością Bundesligi w Niemczech, gdzie kibice ochoczo przychodzą na stadiony wspierać swoją drużynę. Sezony, które sprawdzaliśmy charakteryzowały się tym, że w pierwszej piątce najczęstszych rezultatów ani razu nie pojawiło się zwycięstwo gości. Najczęściej to gospodarze zgarniali 3 punkty po 90 regulaminowych minutach gry.

Co ciekawe niemiecka najwyższa klasa rozgrywkowa od kilku lat notuje też dobre wyniki w zakresie liczby bramek na spotkanie. Zarówno w trakcie sezonu 2018/2019 jak i 2019/2020 na boiskach Bundesligi kibice obserwowali ponad trzy bramki na mecz co było jednym z najwyższych wyników w całej Europie.

Na co zwracać uwagę przy typowaniu Bundesligi?

Przede wszystkim należy pamietać o tym, że w Niemczech aktualnie występują trzy drużyny z największym kapitałem pieniężnym i organizacyjnym i są nimi Bayern Monachium, Borussia Dortmund i RB Lipsk. Na ten moment to drużyny, które w kilku najbliższych latach powinny utrzymać swoja pozycje, bo dysponują odpowiednim potencjałem. Pozostałe zespoły włączają się do rywalizacji lub dopiero budują swoje zespoły.

Nie można zapominać też o meczach mających szczególną otoczkę, a z pewnością należy do nich zaliczyć Derby Zagłębia Ruhry, czyli mecz Borussii przeciwko Schalke 04. W przypadku Bundesligi najważniejszą sprawą jest fakt, że tak jak wspomnieliśmy wcześniej mecze gromadzą pełne trybuny i zdecydowanie ma to wpływ na osiągane rezultaty. Nie zapominaj o tym, że sporo drużyn występuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy, więc często jest tak, że trenerzy zmuszeni są do rotowania składem. Kolejny obszar który musisz wziąć pod uwagę to liczba żółtych i czerwonych kartek. Bundesliga wbrew stereotypom jest bardzo ofensywna i szybkość gry ma zdecydowany wpływ na liczbę przewinień, a co za tym idzie na kary dla zawodników w postaci kartek. 

Typy bukmacherskie Bundesliga

Oczywiście każda decyzja na końcu należy do Ciebie. W naszej redakcji wiele jest osób, które na co dzień obstawiają jedynie mecze Bundesligi, i mamy nadzieję, że ich typy pomogą Ci podejmować dobre decyzje.