• Tenis

Wimbledon 2022. Magdalena Fręch z szansą na awans

Magdalena Fręch przed szansą na awans do drugiej rundy Wimbledonu 2022. Atrakcyjny kurs na liczbę gemów w meczu.

Mój typ: powyżej 12,5 gema Fręch w meczu

Polka jest faworytką, a dokonania w meczu z Giorgi, szczególnie te przy swoim serwisie, pozwalają sądzić, że uda jej się ugrać więcej niż 12 gemów w meczu z wyżej klasyfikowaną rywalką.

kurs: 2.10
Obstaw w Superbet

Sklasyfikowana na 92. miejscu w światowym rankingu WTA Magdalena Fręch już osiągnęła życiowy sukces na kortach Wimbledonu, a może wyrównać swoje osiągnięcie w seniorskiej karierze i po raz drugi awansować do drugiej rundy Wielkiego Szlema. Dotychczas udało jej się to raz, w 2018 na kortach Rolanda Garrosa. Teraz może to powtórzyć, bo w starciu z Anną Karolíną Schmiedlovą (84 WTA) nie jest bez szans, a kursy dotyczące tego meczu są więcej niż interesujące. 

Idąc za naszą radą i typując ten mecz, możecie to zrobić za pomocą freebetu, który z naszym kodem promocyjnym do Superbetu wynosi aż 34 złote.

Magdalena Fręch zaprezentowała naprawdę dobry tenis w meczu z Camilą Giorgi, posyłając 4 asy serwisowe i zdobywając 69% punktów po pierwszym serwisie (34 na 49 punktów). To co najbardziej każde zastanowić się nad typem na powyżej 12,5 gema Magdaleny Fręch w meczu z Schmiedlovą to 80% wygranych gemów serwisowych (8/10) w meczu z Giorgi. 

Polka zaczęła z wysokiego pułapu. W pierwszej rundzie odesłała do domu Camilę Giorgi (27 WTA) po dwóch wygranych setach (7-6, 6-1). Taki mecz to nie przypadek, bo Magdalenie Fręch w 2022 roku udało się pokonać kilkukrotnie tenisistki sklasyfikowane dużo wyżej. Mecz z Giorgi to nie jednorazowy wybryk, to raczej wyraz determinacji i coraz większej jakości w grze zawodniczki z Łodzi. 

W tym roku Fręch pokonała między innymi:

Petrę Kvitovą (26 WTA) 7-6, 3-2Charleston (USA)
Mayar Sherif (50 WTA)6-2, 7-5Indian Wells (USA)
Magdę Linette (65 WTA)7-5, 6-7, 6-2Saint Malo (Francja)
Nurię Parrizas (51 WTA)6-7, 6-3, 6-3Birmingham (Anglia)
Qinwen Zheng (52 WTA)6-3, 6-0Eastbourne (Anglia)
Mecze Magdaleny Fręch w 2022 roku

Nie są to może zawodniczki z pierwszej dwudziestki, ale na wszystko przyjdzie czas. Najważniejsza dla Magdaleny Fręch powinna być teraz powtarzalność. Ewentualna wygrana z Anną Schmiedlovą to szansa na kolejny awans w rankingu. 

Superbet jest w stanie zapłacić dwa razy więcej niż postawimy za ugranie przez Magdalenę Fręch powyżej 12,5 gema w starciu z Schmiedlovą. Jakie są podstawy do postawienia pieniędzy akurat na tym rynku? Całkiem spore. Fręch w ostatnich 15 meczach 8 razy ugrała więcej niż 12 gemów. Siedem z tych 15 meczów to porażki, co pokazuje, że Magdalena Fręch nie przegrywa z kretesem, tylko walczy i nierzadko kibice są świadkami trzysetowych pojedynków nawet z dużo wyżej notowanymi przeciwniczkami.

Anna Karolína Schmiedlova aktualnie znajduje się na 84. pozycji WTA, czyli dzieli ją zaledwie osiem lokat od Magdaleny Fręch. Będzie to pojedynek dwóch tenisistek o wyrównanym poziomie, dlatego niewykluczone, że zobaczymy w nim aż trzy sety. 

Schmiedlova też może zaliczyć obecny rok do udanych. Osiągnęła:

  • półfinał Challengera w Makarskiej (Chorwacja), 
  • ćwierćfinał Challengera w Marbelli (Hiszpania),
  • ćwierćfinał WTA w Guadalajarze (Meksyk), 
  • 1/16 turnieju z cyklu WTA w Sydney (Australia).

Z powyższego zestawienia można wysnuć jeden wniosek. Wszystkie te sukcesy zdarzyły się na twardej nawierzchni i mączce. Trawa nie jest najbardziej pożądaną nawierzchnią przez Schmiedlovą.

Biorąc pod uwagę całą karierę, to może się pochwalić nieco lepszymi dokonaniami od Magdy Fręch. Schmiedlova, która nigdy się z Polką nie mierzyła, dotarła do trzeciej rundy French Open (2014 i 2020) oraz trzeciej rundy US Open (2015). Jeśli zaś chodzi o grę na Wimbledonie, to nigdy nie dotarła do drugiej rundy, sześciokrotnie zatrzymując się na etapie pierwszej rundy. 

Inicjatywa serwisowa po stronie Polki

Sześć wygranych gemów z rzędu Magdy Fręch, 83% wygranych punktów przy siatce (5 na 6), połowa mniej wymuszonych błędów (20 przy 46 Giorgi), a także 62% punktów z własnego serwisu. Dodając do tego 56% punktów po returnie po drugim serwisie – to wszystko składa się na fakt, że to Fręch jest faworytką spotkania z Schmiedlovą. 

Anna Karolína Schmiedlova w meczu z Rebeccą Peterson (96 WTA) nawet nie zbliżyła się do takich osiągnięć. Wygrała zaledwie 54% wygranych gemów serwisowych i zanotowała 51% punktów z własnego serwisu. Mecz pierwszej rundy to była raczej słaba gra Peterson niż dobra gra Schmiedlovej. Jedyne, na co będzie musiała zwrócić uwagę Magdalena Fręch to bardzo dobra gra Schmiedlovej przy siatce. Tam w starciu z Peterson osiągnęła bardzo zadowalające wyniki punktowe – 7 na 11 podejść zakończyło się dla niej dobrze.

Awans do drugiej rundy po meczu z Camilą Giorgi być może nie jest sensacją, ale wielką niespodzianką już tak. Magdalena Fręch stając przed szansą na awans do kolejnej rundy może czuć się pewnie po takim meczu. Analizując swoją grę, Polka zapewne jest świadoma swoich mocnych punktów i będzie starać się je wykorzystać w starciu z Anną Karolíną Schmiedlovą.

Typ: powyżej 12,5 gema Fręch w meczu – kurs 2.10 @Superbet

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *