Żużel zakłady bukmacherskie

Zawody żużlowe od dziesięcioleci cieszą się niesłabnącą popularnością w naszym kraju. Polska Ekstraliga żużlowa od wielu lat jest najmocniejszą ligą w tej dyscyplinie sportu. Nasze zespoły są najmocniejsze pod względem finansowym, mamy zawodników, którzy osiągają sukcesy we wszystkich turniejach – od juniorskich po seniorskie, od indywidualnych po drużynowe. Ponadto, na mapie oficjalnych indywidualnych mistrzostw świata w żużlu, czyli cyklu Speedway Grand Prix, znajdują się aż trzy polskie miasta – Gorzów, Toruń i Warszawa. Niewiele jest dyscyplin sportowych, w których jesteśmy aż taką potęgą.

Tradycyjnie na początku wiosny w naszym kraju rusza żużlowa Ekstraliga – rozgrywki speedwaya o największym budżecie i poziomie zarówno marketingowym, jak i sportowym. Drużynowe Mistrzostwa Polski niemal od początku swojego istnienia skupiają tysiące fanów na stadionach i ogromną rzeszę kibiców przed telewizorami. Sam speedway to niezwykle emocjonujący sport, który ma w naszym kraju ogromną rzeszę fanów.

Żużel zakłady bukmacherskie

Żużel to sport atrakcyjny z jeszcze jednego powodu – obstawianie tej dyscypliny jest niezwykle emocjonujące, szczególnie w przypadku zakładów na żywo. Dowiedzmy się, gdzie najkorzystniej jest obstawiać żużel (tzn. zakłady online), jakie są najciekawsze zawody sezonu żużlowego i poznajmy parę porad dotyczących typowania tego sportu od czołowych ekspertów.

Zakłady na żużel – co warto obstawiać?

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych rozgrywek speedwaya w Polsce i na świecie:

Najlepsze ligi żużlowe w Europie:

 • Ekstraliga (Polska)
 • Eliteserien (Szwecja)
 • Premiership (Anglia)
 • Dansk Super Liga (Dania)

Najważniejsze rozgrywki międzynarodowe:

 • Speedway Grand Prix (SGP)
 • Speedway Euro Championship (SEC)
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata
 • Speedway Best Pairs

Inne turnieje w Polsce:

 • Indywidualne Mistrzostwa Polski
 • Złoty Kask
 • Srebrny Kask
 • Brązowy Kask
 • Mistrzostwa Polski Par Klubowych

Międzynarodowe turnieje juniorskie:

 • Mistrzostwa Świata Juniorów
 • Mistrzostwa Europy Juniorów
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów

Najciekawsze do obstawiania są oczywiście nasza rodzima Ekstraliga oraz rozgrywki międzynarodowe skupiające najlepszych zawodników na świecie, czyli cykl Speedway Grand Prix. Ponadto, coraz popularniejszy staje się cykl Speedway Euro Championship. Niezwykle atrakcyjne są również stosunkowo nowe międzynarodowe zawody par żużlowych, Best Speedway Pairs. Z rodzimych rozgrywek bardzo ciekawe są finały Indywidualnych Mistrzostw Polski i Złotego Kasku. Wszystkie wyżej wymienione rozgrywki zawsze gwarantują zawody na najwyższym światowym poziomie.

Jak typować żużel?

Dowiedzmy się, jak obstawiać zakłady na żużel, żeby wygrać. Nim poznamy najciekawsze dyscypliny sportowe sprawdźmy kilka najważniejszych zasad, których warto się trzymać przy typowaniu tego sportu.

Bądź na bieżąco ze statystykami

Punkt obowiązkowy, jeśli chodzi o Speedway. Obstawianie tego sportu w dużej mierze opiera się na statystykach, jeszcze bardziej niż piłka nożna czy inne popularne dyscypliny. Przed obstawianiem wydarzeń z danego spotkania warto więc nie tylko spojrzeć na ligową tabelę, ale również sprawdzić aktualną formę poszczególnych zawodników. Pamiętaj, że wielu żużlowców często jeździ w kratkę lub jest po prostu panami własnego toru. Szczegółowe statystyki żużlowe w poszczególnych ligach bez trudu znajdziesz w Internecie. To właśnie one są kluczem do sukcesu w typowaniu tego sportu.

Sprawdź, czy dany zawodnik jest dobry na danym torze

Porada ta tyczy się nie tylko zawodów indywidualnych, ale i drużynowych, ponieważ o losie zawodów często decyduje jeden zawodnik. Tor to zagadnienie kluczowe. Pamiętaj, że niektórzy zawodnicy, a nawet drużyny wolą tory przyczepne, a inni twarde. Jedni preferują tory szerokie, inni węższe, itd. W speedwayu bardzo dużo zależy również od trenerów. Mało który trener wysokiej klasy pozwala sobie na porażki na własnym stadionie. Wynika to z tego, że mogą oni przygotować tor w dużej mierze pod umiejętności swojego zespołu. Mimo iż tor zawsze sprawdzany jest przez wyznaczonego do tego komisarza, możliwość przygotowania go wedle własnego życzenia jest ogromnym handicapem, który często decyduje o wyniku spotkania. Pamiętaj również, że niektórzy zawodnicy radzą sobie lepiej na torach jednodniowych niż inni. Najlepiej widać to w zawodach Grand Prix, które odbywają się często na stadionach, które mają na co dzień inne przeznaczenie.

Wstrzymaj się z obstawianiem do dnia zawodów

Nie każdy wie, że czołowi, a nawet nieco bardziej przeciętni żużlowcy często jeżdżą w kilku ligach na raz, czasami nawet w 3-4. Oznacza to, że często w tygodniu startują w zawodach ligi angielskiej, duńskiej i szwedzkiej, a w weekendy w lidze polskiej. Jako, że speedway to bardzo niebezpieczny i kontuzjogenny sport, zawodnik może w każdym ze spotkań odnieść kontuzję, która wykluczy go z danych zawodów, przez co szanse jego drużyny na zwycięstwo na ogół znacznie maleją. Polecamy zatem wstrzymać się z obstawianiem aż do dnia interesującego nas spotkania.

Bierz pod uwagę pole, z którego startują zawodnicy

W zależności od toru i sposobu jego przygotowania niektóre pola startowe mogą okazać się w danym spotkaniu o wiele korzystniejsze. Porada ta jest szczególnie przydatna jeśli obstawiasz dane spotkanie na żywo. Sprawdzaj na bieżąco statystyki zawodników startujących z danego toru. Jest to czynnik niezwykle istotny, często decydujący o losach danego biegu, a nawet meczu.

Obstawiaj żużel u legalnych bukmacherów

Tego, gdzie obstawiać żużel dowiesz się w dalszej części naszego artykułu, jednak wybierając buka pamiętaj o jednym warunku, który koniecznie musi zostać spełniony – bukmacher musi być legalny. Korzystając z usług jednego z operatorów posiadających specjalną koncesję polskiego Ministerstwa Finansów, unikniesz nieprzyjemności ze strony skarbówki, a co za tym idzie spraw sądowych i wysokich kar finansowych. Legalni bukmacherzy oferują również inne ciekawe korzyści, o których dowiesz się w następnych podpunkcie.

Gdzie obstawiać zakłady na żużel?

Wybierając operatora warto wziąć pod uwagę kilka istotnych punktów. Należy sprawdzić, gdzie znajdziemy najwyższe kursy na żużel i sprawdzić ofertę danego buka (np. czy oferuje zakłady bukmacherskie na żużel Ekstraligę). Przyjrzyjmy się zatem bliżej ofertom czołowych legalnych bukmacherów na tę dyscyplinę.

ForBET

ForBET to bukmacher, dla którego żużel jest przysłowiowym oczkiem w głowie. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że jest bardzo aktywnym sponsorem czarnego sportu, w tym był m.in. sponsorem tytularnym Włókniarza Częstochowa. ForBET oferuje wysokie kursy bukmacherskie na żużel, a do tego ma bardzo długą listę lig i rozgrywek. Znajdziemy u niego m.in. polską Ekstraligę i 1. Ligę, szwedzką Eliteserien, angielską Premiership czy duńską Super Ligę. Poza najlepszymi europejskimi rozgrywkami, w ofercie forBET dostępne są zakłady na Speedway Grand Prix, Speedway Euro Championships, czy Drużynowe Mistrzostwa Świata.

Z pewnością fani czarnego sportu, jeśli będą chcieli wybierać bukmachera do obstawiania meczów, trafią na stronę forBET, bo jest ona najbardziej wyróżniająca się wśród polskich bukmacherów. O tym, że żużel to ważna część oferty forBET niech świadczy również fakt, że te zakłady wzajemne posiadają nawet rozgrywki wirtualnego żużla w sekcji sporty wirtualne.

forBET
bonus od depozytu
Freebet 0 150 zł + Bonusy od dwóch wpłat do 2200
kod: FORBONUS
odkryj kod
VIP
forBET
zakład bez ryzyka
Cashback 0 150 zł + Bonusy od dwóch wpłat do 2200 zł
kod: BEZRYZKA150
odbierz bonus
VIP

 eWinner

Ten obecny od stosunkowo krótkiego czasu na polskim rynku bukmacherskim operator znalazł się tak wysoko wśród wymienianych przez nas firm przede wszystkim, dlatego, że zainwestował sporo środków, żeby wypromować się na arenach żużlowych. Przede wszystkim stał się sponsorem tytularnym rozgrywek 1 ligi żużlowej oraz podpisał kontrakt na bycie sponsorem tytularnym drużyny Apatora Toruń, która w obecnym sezonie będzie walczyć o powrót do elity. Jeśli współpraca się powiedzie to zostanie przedłużona, a zdając sobie sprawą jaką marką jest na żużlowej mapie Polski Apator to eWinner może mieć jeszcze z tego tytułu sporo korzyści. 

Bycie sponsorem tytularnym powoduje, że od razu jakość oferty musi stać na wysokim poziomie, ponieważ wielu kibiców żużla wybierze eWinner jako swojego bukmachera. A nie można zapominać, że w pierwszej lidze żużlowej jeżdżą kluby, które z pewnością przyciągną wielu kibiców na stadiony, ponieważ występują w niej: Polonia Bydgoszcz, Wybrzeże Gdańsk czy Orzeł Łódź. Bukmacher podzielił sekcję zakładów na kursy na wydarzenia, kluby i zawodników, więc kibice nie powinni narzekać na znalezienie odpowiedniego zakładu.

eWinner
zakład bez ryzyka
Zakład bez ryzyka 150 160 zł + Bonus 50 proc. od 2. wpłaty do 500 zł
kod: EWINVIP
odbierz bonus
VIP
eWinner
bonus od depozytu
Bonus 50 proc. od 2. wpłaty do 500 zł + Zakład bez ryzyka 150 160 zł
kod: EWINVIP
odbierz bonus

Fortuna

Fortuna również posiada bardzo ciekawą ofertę żużlową. Nie jest ona może tak bogata jak w zakładach bukmacherskich forBET, jednak znajdziemy u niej m. in. Ekstraligę, Eliteserien, Dansk Super Ligę, czy żużlowe Grand Prix. Fortuna oferuje wysokie kursy i fajne zakłady na żywo. Ponadto, bukmacher ten niemal zawsze wystawia liczne kursy na wydarzenia przedmeczowe. Jeżeli żużel nie jest jedyną dyscypliną, którą obstawiasz, to warto zainteresować się ofertą tego buka.

Fortuna
zakład bez ryzyka
Zakład bez ryzyka do 100 130 zł + Freebet 20 zł za rejestrację + 100% od pierwszego depozytu do 1000 zł
kod: FORTUNAVIP
odbierz bonus
VIP
Fortuna
bonus bez depozytu
Freebet 20 zł za rejestrację + Zakład bez ryzyka do 100 130 zł + 100% od pierwszego depozytu do 1000 zł
kod: FORTUNAVIP
odbierz bonus

STS

Największy bukmacher w Polsce po prostu musi mieć ten sport w swojej ofercie. Zakłady bukmacherskie STS oferują fajne zakłady live na żużlową Ekstraligę, jednak kursy w jego przypadku nie zachwycają. Zaletą tego buka jest spora liczba wydarzeń, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych, tak więc w trakcie sezonu żaden fan typowania żużla nie będzie się nudzić.

STS
zakład bez ryzyka
Zakład bez ryzyka 0 59 zł + 20 zł na sporty wirtualne + Bonus 100% od wpłaty do 1200 zł + Zakład bez ryzyka 20 zł na Betgames
kod: BEZRYZYKA
Odbierz bonus
VIP

Totolotek

Znany polski bukmacher wydaje się nie przywiązywać do rozgrywek żużlowych szczególnej wagi. Jego oferta jest dość ograniczona, jednak co roku mają w swojej ofercie najważniejsze zawody zarówno w naszym kraju jak i zagranicą. Jest więc Ekstraliga, Nice Liga i SGP. To co może przeszkadzać to dość ograniczona ilość zakładów przedmeczowych. Zakłady live na stronie bukmachera Totolotek są z kolei całkiem niezłe.

Totolotek
bonus bez depozytu
Freebet 0 25 zł + 49 zł bonusu na mobile + 100% od depozytu do 500 zł
kod: LEGALNI25
odbierz bonus
VIP
Totolotek
bonus od depozytu
49 zł bonusu na mobile + 100% od depozytu do 500 zł + Freebet 0 25 zł
kod: LEGALNI25
odbierz bonus

LV BET

LV BET posiada jedną z lepszych ofert żużlowych na naszym rynku. Poza polskimi ligami znajdziemy u niego również rozgrywki najlepszych lig zagranicznych, takich jak Eliteserien czy Premiership. Z rozgrywek indywidualnych znajdziemy m.in. Speedway Grand Prix, wraz z szeroką ofertą zakładów przedmeczowych i przedsezonowych. Obok forBETU, Fortuny i eWinnera zdecydowanie jeden z lepszych buków do obstawiania speedwaya.

LV BET
bonus od depozytu
Bonus 1500 zł za dwie wpłaty + Bonus 50 zł dla kibiców + Freebet bez depozytu 20 zł
kod: LVBONUS
odbierz bonus
LV BET
bonus bez depozytu
Freebet bez depozytu 20 zł + Bonus 50 zł dla kibiców + Bonus 1500 zł za dwie wpłaty
kod: LVBONUS
odbierz bonus

TOTALbet

Bukmacherem wystawiającym kursy na żużel jest również TOTALbet. W serwisie tych zakładów wzajemnych znajdziemy między innymi ofertę na Grand Prix oraz wiele możliwości skonstruowania kuponów na Ekstraligę żużlową, w tym na klasyfikację końcową, zakłady specjalne, awanse do play-off czy też zakłady H2H.

Totalbet
bonus bez depozytu
Freebet bez depozytu 40 55 zł + Bonus 100% od wpłaty do 5000 zł
kod: LEGALNIVIP
odbierz bonus
VIP
Totalbet
bonus od depozytu
Bonus 100% od wpłaty do 5000 zł + Freebet bez depozytu 40 55 zł
kod: LEGALNIVIP
odbierz bonus

Obstawianie żużla – czy warto?

Obstawianie żużla

Żużel to bez wątpienia sport gwarantujący niezwykły poziom emocji, zarówno sportowych, jak i typerskich. Obstawianie żużla na żywo to świetna rozrywka, szczególnie jeśli mamy dostęp do relacji na żywo. Sport ten gra się zupełnie inaczej niż inne sporty zespołowe, ponieważ biegi odbywają się co kilka minut i za każdym razem mamy możliwość pomnożenia swoich środków. Tu nie ma miejsca na monotonię – to dyscyplina dla osób kochających adrenalinę. Dlatego nie zwlekaj i zacznij typować żużel już dziś!

FAQ – pytania o zakłady na żużel

🏍 Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na żużel?

Jest kilka istotnych zasad, którymi należy się kierować przy typowaniu tego sportu. To m.in. śledzenie statystyk, sprawdzenie, na jakim torze jest dobry dany zawodnik i z jakiego pola startuje oraz czas zawierania zakładu. Szczegółowo opisujemy w tym artykule.

🏍 U którego bukmachera można obstawiać żużel?

Większość polskich legalnych bukmacherów posiada w swojej ofercie zakłady na żużel. Przy wyborze buka należy sprawdzić, gdzie znajdziemy najwyższe kursy na żużel.

🏍. Który bukmacher ma najlepszą ofertę żużlową?

Najbogatszą ofertą najbardziej wyróżniają się forBET i eWinner (dlaczego, wyjaśniamy w tym artykule). U pierwszego wymienionego przez nasz buka znajdziecie m.in. polską Ekstraligę i 1. Ligę, szwedzką Eliteserien, angielską Premiership czy duńską Super Ligę. Dobrą ofertę posiadają także LV BET, STS i Fortuna. Specjalne kody promocyjne do tych bukmacherów znajdziesz na naszej stronie, w zakładce BONUSY BUKMACHERSKIE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *