Żużel zakłady bukmacherskie

Zawody żużlowe od dziesięcioleci cieszą się niesłabnącą popularnością w naszym kraju. Polska Ekstraliga żużlowa od wielu lat jest najmocniejszą ligą w tej dyscyplinie sportu. Nasze zespoły są najmocniejsze pod względem finansowym, mamy zawodników, którzy osiągają sukcesy we wszystkich turniejach – od juniorskich po seniorskie, od indywidualnych po drużynowe. Ponadto, na mapie oficjalnych indywidualnych mistrzostw świata w żużlu, czyli cyklu Speedway Grand Prix, znajdują się aż trzy polskie miasta – Gorzów, Toruń i Warszawa. Niewiele jest dyscyplin sportowych, w których jesteśmy aż taką potęgą.

Tradycyjnie na początku wiosny w naszym kraju rusza żużlowa Ekstraliga – rozgrywki speedwaya o największym budżecie i poziomie zarówno marketingowym, jak i sportowym. Drużynowe Mistrzostwa Polski niemal od początku swojego istnienia skupiają tysiące fanów na stadionach i ogromną rzeszę kibiców przed telewizorami. Sam speedway to niezwykle emocjonujący sport, który ma w naszym kraju ogromną rzeszę fanów.

Żużel zakłady bukmacherskie

Żużel to sport atrakcyjny z jeszcze jednego powodu – obstawianie tej dyscypliny jest niezwykle emocjonujące, szczególnie w przypadku zakładów na żywo. Dowiedzmy się, gdzie najkorzystniej jest obstawiać żużel (tzn. zakłady online), jakie są najciekawsze zawody sezonu żużlowego i poznajmy parę porad dotyczących typowania tego sportu od czołowych ekspertów.

Zakłady na żużel – co warto obstawiać?

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych rozgrywek speedwaya w Polsce i na świecie:

Najlepsze ligi żużlowe w Europie:

 • Ekstraliga (Polska)
 • Eliteserien (Szwecja)
 • Premiership (Anglia)
 • Dansk Super Liga (Dania)

Najważniejsze rozgrywki międzynarodowe:

 • Speedway Grand Prix (SGP)
 • Speedway Euro Championship (SEC)
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata
 • Speedway Best Pairs

Inne turnieje w Polsce:

 • Indywidualne Mistrzostwa Polski
 • Złoty Kask
 • Srebrny Kask
 • Brązowy Kask
 • Mistrzostwa Polski Par Klubowych

Międzynarodowe turnieje juniorskie:

 • Mistrzostwa Świata Juniorów
 • Mistrzostwa Europy Juniorów
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów

Najciekawsze do obstawiania są oczywiście nasza rodzima Ekstraliga oraz rozgrywki międzynarodowe skupiające najlepszych zawodników na świecie, czyli cykl Speedway Grand Prix. Ponadto, coraz popularniejszy staje się cykl Speedway Euro Championship. Niezwykle atrakcyjne są również stosunkowo nowe międzynarodowe zawody par żużlowych, Best Speedway Pairs. Z rodzimych rozgrywek bardzo ciekawe są finały Indywidualnych Mistrzostw Polski i Złotego Kasku. Wszystkie wyżej wymienione rozgrywki zawsze gwarantują zawody na najwyższym światowym poziomie.

Jak typować żużel?

Dowiedzmy się, jak obstawiać zakłady na żużel, żeby wygrać. Nim poznamy najciekawsze dyscypliny sportowe sprawdźmy kilka najważniejszych zasad, których warto się trzymać przy typowaniu tego sportu.

Bądź na bieżąco ze statystykami

Punkt obowiązkowy, jeśli chodzi o Speedway. Obstawianie tego sportu w dużej mierze opiera się na statystykach, jeszcze bardziej niż piłka nożna czy inne popularne dyscypliny. Przed obstawianiem wydarzeń z danego spotkania warto więc nie tylko spojrzeć na ligową tabelę, ale również sprawdzić aktualną formę poszczególnych zawodników. Pamiętaj, że wielu żużlowców często jeździ w kratkę lub jest po prostu panami własnego toru. Szczegółowe statystyki żużlowe w poszczególnych ligach bez trudu znajdziesz w Internecie. To właśnie one są kluczem do sukcesu w typowaniu tego sportu.

Sprawdź, czy dany zawodnik jest dobry na danym torze

Porada ta tyczy się nie tylko zawodów indywidualnych, ale i drużynowych, ponieważ o losie zawodów często decyduje jeden zawodnik. Tor to zagadnienie kluczowe. Pamiętaj, że niektórzy zawodnicy, a nawet drużyny wolą tory przyczepne, a inni twarde. Jedni preferują tory szerokie, inni węższe, itd. W speedwayu bardzo dużo zależy również od trenerów. Mało który trener wysokiej klasy pozwala sobie na porażki na własnym stadionie. Wynika to z tego, że mogą oni przygotować tor w dużej mierze pod umiejętności swojego zespołu. Mimo iż tor zawsze sprawdzany jest przez wyznaczonego do tego komisarza, możliwość przygotowania go wedle własnego życzenia jest ogromnym handicapem, który często decyduje o wyniku spotkania. Pamiętaj również, że niektórzy zawodnicy radzą sobie lepiej na torach jednodniowych niż inni. Najlepiej widać to w zawodach Grand Prix, które odbywają się często na stadionach, które mają na co dzień inne przeznaczenie.

Wstrzymaj się z obstawianiem do dnia zawodów

Nie każdy wie, że czołowi, a nawet nieco bardziej przeciętni żużlowcy często jeżdżą w kilku ligach na raz, czasami nawet w 3-4. Oznacza to, że często w tygodniu startują w zawodach ligi angielskiej, duńskiej i szwedzkiej, a w weekendy w lidze polskiej. Jako, że speedway to bardzo niebezpieczny i kontuzjogenny sport, zawodnik może w każdym ze spotkań odnieść kontuzję, która wykluczy go z danych zawodów, przez co szanse jego drużyny na zwycięstwo na ogół znacznie maleją. Polecamy zatem wstrzymać się z obstawianiem aż do dnia interesującego nas spotkania.

Bierz pod uwagę pole, z którego startują zawodnicy

W zależności od toru i sposobu jego przygotowania niektóre pola startowe mogą okazać się w danym spotkaniu o wiele korzystniejsze. Porada ta jest szczególnie przydatna jeśli obstawiasz dane spotkanie na żywo. Sprawdzaj na bieżąco statystyki zawodników startujących z danego toru. Jest to czynnik niezwykle istotny, często decydujący o losach danego biegu, a nawet meczu.

Obstawiaj żużel u legalnych bukmacherów

Tego, gdzie obstawiać żużel dowiesz się w dalszej części naszego artykułu, jednak wybierając buka pamiętaj o jednym warunku, który koniecznie musi zostać spełniony – bukmacher musi być legalny. Korzystając z usług jednego z operatorów posiadających specjalną koncesję polskiego Ministerstwa Finansów, unikniesz nieprzyjemności ze strony skarbówki, a co za tym idzie spraw sądowych i wysokich kar finansowych. Legalni bukmacherzy oferują również inne ciekawe korzyści, o których dowiesz się w następnych podpunkcie.

Gdzie obstawiać zakłady na żużel?

Wybierając operatora warto wziąć pod uwagę kilka istotnych punktów. Należy sprawdzić, gdzie znajdziemy najwyższe kursy na żużel i sprawdzić ofertę danego buka (np. czy oferuje zakłady bukmacherskie na żużel Ekstraligę). Przyjrzyjmy się zatem bliżej ofertom czołowych legalnych bukmacherów na tę dyscyplinę.

 eWinner

Oficjalny sponsor Ekstraligi, sponsor tytularny Apatora Toruń i 1. Ligi żużlowej oraz oficjalny bukmacher Indywidualnych Mistrzostw Europy – brzmi imponująco? Dla eWinner oczkiem w głowie już od dłuższego czasu jest jeden z ulubionych sportów w kraju nad Wisłą – żużel. Zakłady bukmacherskie siłą rzeczy musiały więc wprowadzić do swoich ofert zdarzenia związane z tym sportem, ale to właśnie eWinner zdaje się w tym momencie dzierżyć palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o zakres i poziom świadczonej usługi na tym polu.

Prawdziwym ewenementem na skalę kraju jest przedsięwzięcie pod nazwą Żużlowa Liga eWinnera. Jako sponsor rozgrywek żużlowych, umożliwia on uzyskanie dodatkowych środków przez poszczególne ekipy eWinner 1. Ligi i 2. Ligi,. Tym co warunkuje, a zarazem różnicuje wysokość otrzymanych funduszy, jest aktywność typerów, którzy zadeklarowali się jako kibice danej drużyny. Perspektywa sięgania po wygrane przy jednoczesnym wsparciu swoich pupili jest zatem niezwykle ekscytująca. Mało? Jeżeli ktokolwiek nie jest jeszcze w 100% przekonany do korzystania z eWinner, bukmacher cyklicznie organizuje promocję „Postaw na Żużel”, w której uwzględnienie na kuponie za 49 PLN dwóch zdarzeń dotyczących tego sportu (minimalne AKO 2.50), uprawnia nas do odbioru freebetu na 49 PLN. 

Żużel – typy bukmacherskie w eWinner na turnieje indywidualne w oparciu o następujące rynki zakładów:

 • Zwycięzca zawodów
  To zdarzenie, którego poprawne obstawienie nie jest sprawą prostą. Zawodnik nie tylko musi przebrnąć fazę zasadniczą, ale i rewelacyjnie zaprezentować się w wyścigach finałowych. Wysokość kursów oddaje jednak skalę trudności na tyle dobrze, że znajduje się wielu śmiałków, którzy konstruują swoje kupony w oparciu o takie typy. 
 • Zwycięzca biegu
  Koneserzy zakładów żużlowych dobrze wiedzą, że fundamentalne znaczenie dla końcowego rezultatu biegu ma pozycja startowa. Jeżeli dobrze znasz zasady rządzące zawodami żużlowymi, na kolejnych wyścigach możesz skutecznie pomnażać swój kapitał.
 • Suma punktów
  To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekonania co do innych, bezpośrednich rozstrzygnięć. Pod uwagę brana jest tylko faza zasadnicza, w której jeden zawodnik może zdobyć maksymalnie 15 punktów. Jeżeli pewne okoliczności sprawiają, iż jesteśmy przekonani o tym, że nasz faworyt zdobędzie określoną liczbę oczek, tego typu rynek zakładów jest skrojony specjalnie dla nas.
 • Pojedynek H2H
  Gracze w Polsce bardzo upodobali sobie zakłady typu head-to-head. Podobnie jak w skokach narciarskich czy Formule 1, wskazanie tego, który z zawodników ukończy zawody na wyższej pozycji, wyzwala dodatkowe emocje.
 • Awans/brak awansu
  Z uwagi na to, jak pełnym bezpośredniej rywalizacji sportem jest żużel, zakłady bukmacherskie nie mogły nie zaproponować rynków na awans lub brak awansu do fazy finałowej. Co więcej, można typować miejsce w TOP3 czy awans do półfinału.

Każdy z graczy, który ma choćby przeciętne rozeznanie co w zakresie żużla mogą zaproponować Legalni Polscy Bukmacherzy, ten wie, że oferta eWinner w znaczący, pozytywny sposób odbiega od przeciętnej. Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że żużel i eWinner to wyjątkowo dobrana para. Wynika to nie tylko z preferencyjnych kursów i licznych promocji, ale przede wszystkim z wyjątkowo rozbudowanej oferty.

eWinner
Zakład bez ryzyka 100 110 zł + Bonus 50 proc. od 2. wpłaty do 500 zł
TYLKO U NAS
eWinner
Bonus 50 proc. od 2. wpłaty do 500 zł + Zakład bez ryzyka 100 110 zł

ForBET

ForBET to bukmacher, dla którego żużel jest przysłowiowym oczkiem w głowie. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że jest bardzo aktywnym sponsorem czarnego sportu, w tym był m.in. sponsorem tytularnym Włókniarza Częstochowa. ForBET oferuje wysokie kursy bukmacherskie na żużel, a do tego ma bardzo długą listę lig i rozgrywek. Znajdziemy u niego m.in. polską Ekstraligę i 1. Ligę, szwedzką Eliteserien, angielską Premiership czy duńską Super Ligę. Poza najlepszymi europejskimi rozgrywkami, w ofercie forBET dostępne są zakłady na Speedway Grand Prix, Speedway Euro Championships, czy Drużynowe Mistrzostwa Świata.

Z pewnością fani czarnego sportu, jeśli będą chcieli wybierać bukmachera do obstawiania meczów, trafią na stronę forBET, bo jest ona najbardziej wyróżniająca się wśród polskich bukmacherów. O tym, że żużel to ważna część oferty forBET niech świadczy również fakt, że te zakłady wzajemne posiadają nawet rozgrywki wirtualnego żużla w sekcji sporty wirtualne.

forBET
Freebet 0 150 zł + Bonusy od dwóch wpłat do 2200 zł
TYLKO U NAS
forBET
Cashback 0 250 zł + Bonusy od dwóch wpłat do 2200 zł
TYLKO U NAS

Fortuna

Fortuna również posiada bardzo ciekawą ofertę żużlową. Nie jest ona może tak bogata jak w zakładach bukmacherskich forBET, jednak znajdziemy u niej m. in. Ekstraligę, Eliteserien, Dansk Super Ligę, czy żużlowe Grand Prix. Fortuna oferuje wysokie kursy i fajne zakłady na żywo. Ponadto, bukmacher ten niemal zawsze wystawia liczne kursy na wydarzenia przedmeczowe. Jeżeli żużel nie jest jedyną dyscypliną, którą obstawiasz, to warto zainteresować się ofertą tego buka.

Fortuna
Freebet 20 zł za rejestrację + 100% od 2. depozytu do 2000 2100 zł + Zakład bez ryzyka do 600 zł

STS

Największy bukmacher w Polsce po prostu musi mieć ten sport w swojej ofercie. Zakłady bukmacherskie STS oferują fajne zakłady live na żużlową Ekstraligę, jednak kursy w jego przypadku nie zachwycają. Zaletą tego buka jest spora liczba wydarzeń, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych, tak więc w trakcie sezonu żaden fan typowania żużla nie będzie się nudzić.

STS
Zakład bez ryzyka 200 263 zł + 20 zł na sporty wirtualne + Bonus 100% od wpłaty do 1200 zł + Zakład bez ryzyka 20 zł na Betgames
TYLKO U NAS

Totolotek

Znany polski bukmacher wydaje się nie przywiązywać do rozgrywek żużlowych szczególnej wagi. Jego oferta jest dość ograniczona, jednak co roku mają w swojej ofercie najważniejsze zawody zarówno w naszym kraju jak i zagranicą. Jest więc Ekstraliga, Nice Liga i SGP. To co może przeszkadzać to dość ograniczona ilość zakładów przedmeczowych. Zakłady live na stronie bukmachera Totolotek są z kolei całkiem niezłe.

Totolotek
Freebet 0 25 zł + 100% od depozytu do 500 zł
TYLKO U NAS

LV BET

LV BET posiada jedną z lepszych ofert żużlowych na naszym rynku. Poza polskimi ligami znajdziemy u niego również rozgrywki najlepszych lig zagranicznych, takich jak Eliteserien czy Premiership. Z rozgrywek indywidualnych znajdziemy m.in. Speedway Grand Prix, wraz z szeroką ofertą zakładów przedmeczowych i przedsezonowych. Obok forBETU, Fortuny i eWinnera zdecydowanie jeden z lepszych buków do obstawiania speedwaya.

LV BET
Bonus 3000 zł za dwie wpłaty + Bonus 50 zł dla kibiców + Freebet bez depozytu 20 zł + Zakład bez ryzyka 333 zł
LV BET
Freebet bez depozytu 20 zł + Bonus 50 zł dla kibiców + Bonus 3000 zł za dwie wpłaty + Zakład bez ryzyka 333 zł
TYLKO U NAS

TOTALbet

Bukmacherem wystawiającym kursy na żużel jest również TOTALbet. W serwisie tych zakładów wzajemnych znajdziemy między innymi ofertę na Grand Prix oraz wiele możliwości skonstruowania kuponów na Ekstraligę żużlową, w tym na klasyfikację końcową, zakłady specjalne, awanse do play-off czy też zakłady H2H.

Totalbet
Bonus 100% od wpłaty do 5000 zł + Freebet bez depozytu 40 55 zł

Obstawianie żużla – czy warto?

Obstawianie żużla

Żużel to bez wątpienia sport gwarantujący niezwykły poziom emocji, zarówno sportowych, jak i typerskich. Obstawianie żużla na żywo to świetna rozrywka, szczególnie jeśli mamy dostęp do relacji na żywo. Sport ten gra się zupełnie inaczej niż inne sporty zespołowe, ponieważ biegi odbywają się co kilka minut i za każdym razem mamy możliwość pomnożenia swoich środków. Tu nie ma miejsca na monotonię – to dyscyplina dla osób kochających adrenalinę. Dlatego nie zwlekaj i zacznij typować żużel już dziś!

FAQ – pytania o zakłady na żużel

🏍 Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na żużel?

Jest kilka istotnych zasad, którymi należy się kierować przy typowaniu tego sportu. To m.in. śledzenie statystyk, sprawdzenie, na jakim torze jest dobry dany zawodnik i z jakiego pola startuje oraz czas zawierania zakładu. Szczegółowo opisujemy to w tym artykule.

🏍 U którego bukmachera można obstawiać żużel?

Większość polskich legalnych bukmacherów posiada w swojej ofercie zakłady na żużel. Przy wyborze buka należy sprawdzić, gdzie znajdziemy najwyższe kursy na żużel.

🏍 Który bukmacher ma najlepszą ofertę żużlową?

Najbogatszą ofertą najbardziej wyróżniają się forBET i eWinner (dlaczego, wyjaśniamy w tym artykule). U pierwszego wymienionego przez nasz buka znajdziecie m.in. polską Ekstraligę i 1. Ligę, szwedzką Eliteserien, angielską Premiership czy duńską Super Ligę. Dobrą ofertę posiadają także LV BET, STS i Fortuna. Specjalne kody promocyjne do tych bukmacherów znajdziesz na naszej stronie, w zakładce bonusy bukmacherskie.

2 komentarze

 • Janek
  16 lipca 2020 o 18:55

  W żadnym z podanych bukmacherów nie można postawić na żużel zakład 1×2

 • Darmowe Zakłady
  17 lipca 2020 o 09:17

  Większość podanych przez nas bukmacherów posiada zakłady 1×2 na żużel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *