Żużel zakłady bukmacherskie

W trakcie trwania sezonu żużel jest jedną z najchętniej obstawianych dyscyplin, dlatego zawsze sporządzamy kompleksowy artykuł na temat obstawiania żużla.

Spis treści

Żużel w zakładach bukmacherskich

Rozwiń spis treści

Zakłady bukmacherskie na żużel

W trakcie trwania sezonu staramy się przedstawiać kursy dotyczące zarówno danego wyścigu jak i dokonań poszczególnych kierowców. Z naszego poradnika dowiesz się między innymi:

 • jakie są kursy bukmacherskie na żużel,
 • gdzie znaleźć typy na żużel,
 • jak obstawiać żużel,
 • poznasz najlepszych bukmacherów do obstawiania żużla.

Przede wszystkim jednak często opisujemy operatorów z najlepszymi propozycjami bukmacherskimi na tę popularną w naszym kraju dyscyplinę sportu.

Żużel – najlepsi bukmacherzy (TOP 3)

Po opisie zakładów bukmacherskich na żużel, teraz pora wskazać, gdzie te zakłady najlepiej obstawiać. Oto TOP 3 najlepszych bukmacherów do obstawiania żużla.

eWinner – żużel

Pod względem samych zakładów eWinner prezentuje najwyższy poziom. Obstawiać możemy niemal wszystkie ligi oraz turnieje indywidualne. Mowa tu nie tylko o najpopularniejszych wydarzeniach, ale chociażby o ligach zagranicznych (szwedzka, duńska, angielska), turniejach krajowych (złoty kask, srebrny kask, eliminacje IMP), czy też nawet o turniejach juniorskich.

eWinner to także aktualnie bukmacher, która najbardziej kojarzy się z żużlem. Jest sponsorem tytularnym eWinner 1 Ligi Żużlowej oraz eWinner Apatora Toruń. Ponadto sponsoruje PGE Ekstraligę, a więc pod względem marketingowym żadna firma nie jest w stanie się z nim równać.

Kolejną ważną zaletą jest szybkość pojawiania się rynków. Kursy na wydarzenia żużlowe niestety dostępne są z reguły dopiero w dzień meczu. eWinner jest w tym względzie prowodyrem i bardzo często jako pierwszy wystawia pełną ofertę kursową. 

Sama oferta przedmeczowa i live również nie pozostawia nic do życzenia. Typować możemy wszystkie klasyczne zakłady, liczne H2H oraz under/over, czy też zakłady specjalne takie jak np. najlepiej punktujący zawodnik meczu. Trzeba również podkreślić, że wszystkie linijki punktowe, czy pary H2H są bardzo dobrze skonstruowane, dzięki czemu korzystamy z profesjonalnej oferty. Wszystko to poparte jest korzystnymi kursami. 

eWinner na tle konkurencji wyróżnia się również regularną promocją specjalną – „Postaw na żużel”. Umożliwia ona graczom regularne zdobywanie freebetów za obstawianie żużla. Promocja ta łączy się z ofertami powitalnymi u tego bukmachera, w tym zakładem bez ryzyka o wartości 110 złotych.

Żużel w STS

Drugi z bukmacherów z najlepszą ofertą na żużel to STS. Największe zalety bukmachera to duża liczba rozgrywek możliwych do obstawiania, szeroka oferta przedmeczowa oraz przede wszystkim najbardziej rozbudowane zakłady specjalne. W STS typować możemy m.in. H2H w danym okresie meczu, liczbę podwójnych zwycięstw drużyny, liczbę zer danego zawodnika oraz wiele innych. 

Ponadto bukmacher wystawia wysokie kursy i również dość szybko zapewnia pełną ofertę rynków. W STS dobrze działają zakłady live, które są szybko aktualizowane oraz rozliczane, dzięki czemu można swobodnie typować każdy kolejny wyścig. 

Jeśli chodzi o rozgrywki, to STS zapewnia właściwie wszystko. Od najważniejszych turniejów i meczów ligowych przez turnieje krajowe aż po rozgrywki juniorskie. 

forBET – żużel

Ten bukmacher niemal od początku swojego funkcjonowania dość mocno stawiał na żużel i jego oferta jest cały czas na wysokim poziomie. Podobnie jak eWinner i STS, zapewnia możliwość obstawiania niemal wszystkich lig i turniejów indywidualnych. 

Zakłady przedmeczowe również są odpowiednio rozbudowane i możemy korzystać z licznych pojedynków H2H, zakładów under/over oraz rynków specjalnych. Niestety forBET nie wystawia żadnych promocji na żużel i posiada mniej rozbudowane zakłady specjalne od STS, dlatego w naszym zestawieniu zajął 3. miejsce.

Żużel – kursy bukmacherskie

Sezon 2022 dobiegł końca, ale jeśli tylko pojawią się kursy na przyszłe rozgrywki, znajdziecie tu aktualne notowania najlepszych bukmacherów na:

 • Speedway Grand Prix,
 • PGE Ekstraligę,
 • eWinner 1 Ligę Żużlową.

Pełna znajomość oferty to w każdej dyscyplinie ważna kwestia, a w żużlu, czyli sporcie mniej znanym globalnie, wręcz kluczowa. Dlatego poniżej zebraliśmy wszystkie najważniejsze rynki możliwe do obstawiania w żużlu. 

Zwycięzca meczu/turnieju

Klasyczny rynek dostępny w każdej dyscyplinie. Jeśli chodzi o  zawody ligowe, wówczas typujemy klasyczny rynek 1X2. Natomiast jeśli zawody indywidualne, to obstawiamy zwycięstwo danego zawodnika. Typując triumfatora w zawodach indywidualnych np. Grand Prix najczęściej możemy skorzystać z wysokich kursów.

Miejsce zawodnika w turnieju

Zakład dotyczący wyłącznie turniejów indywidualnych. Obstawiać możemy na przykład:

 • czy zawodnik stanie na podium,
 • przedział miejsc w turnieju,
 • czy zakwalifikuje się do finału/półfinału/barażu.

Tutaj kursy są oczywiście niższe niż przy obstawianiu konkretnego zwycięzcy. Warto jednak zwrócić uwagę na ten zakład przy Grand Prix, SEC itp.

Liczba punktów powyżej/poniżej

Jeden z najpopularniejszych zakładów bukmacherskich na żużel. Dotyczy on zarówno turniejów indywidualnych jak i meczów ligowych. Obstawiać możemy:

 • powyżej/poniżej punktów zawodnika w meczu lub turnieju,
 • powyżej/poniżej punktów drużyny w meczu.

Bukmacherzy oferują z reguły bardzo dużo propozycji, dzięki czemu możemy wybrać jak duże ryzyko chcemy podjąć. Zakłady powyżej/poniżej w żużlu wymagają jednak sporej wiedzy i analizy, o której więcej przeczytacie w akapicie Jak obstawiać żużel.

H2H (pojedynki)

Kolejny z bardziej popularnych i ekscytujących rynków w żużlu. Znajdziemy go zarówno w meczach ligowych jak i turniejach indywidualnych. Naszym zadaniem jest wytypowanie, który z żużlowców zdobędzie więcej punktów. W zależności od bukmachera pod uwagę brane jest pierwszych 5 startów zawodnika lub cały turniej. Tutaj zawsze możliwości jest bardzo dużo i gracz również ma spore pole manewru. Ponownie zaznaczamy jednak, że potrzeba jest ekspercka wiedza.

Handicapy

Handicapy w zakładach znamy z niemal wszystkich dyscyplin i funkcjonują one również w żużlu. 

 • Handicapy w meczach drużynowych – w przypadku typowania rywalizacji drużyn handicapy działają dokładnie tak jak np. w koszykówce. Możemy wytypować np. zwycięstwo Unii Leszno z Apatorem Toruń z handicapem -8.5 pkt. Oznacza to, że aby nasz typ się sprawdził Unia musi wygrać co najmniej 7 punktami.
 • Handicapy indywidualne  – druga opcja dotyczy zakładów H2H pomiędzy zawodnikami. Możemy wówczas obstawić np, że Bartosz Zmarzlik będzie miał więcej punktów od Macieja Janowskiego z handicapem -2.5 pkt. Wówczas, aby wygrać, Zmarzlik będzie musiał zdobyć 3 „oczka” więcej od Janowskiego.

Zakłady długoterminowe

W żużlu obstawiać możemy również zakłady długoterminowe. Dostępne są rynki takie jak: 

 • zwycięzca GP, Ekstraligi, 1 ligi, 2 ligi, 
 • długoterminowe H2H pomiędzy klubami/zawodnikami,
 • długoterminowe zakłady specjalne (m.in. średnia punktowa zawodników, najlepszy junior, kto spadnie, kto awansuje itp.).

Zakłady specjalne

Bukmacherzy w swojej żużlowej ofercie przedmeczowej zapewniają też liczne zakłady specjalne. W zależności od tego czy są to zawody indywidualne czy drużynowe skorzystać możemy z rynków. Na przykład:

 • liczba wyników 5:1 w meczu,
 • liczba punktów zawodnika po danej liczbie startów,
 • liczba 0 zawodnika w meczu,
 • najlepszy zawodnik z danego kraju w zawodach,
 • najlepszy punktujący meczu.

Zakłady live

Zakłady na żywo są w żużlu gwarancją bardzo dużych emocji. Obstawiać możemy każdy kolejny wyścig i w zależności od rodzaju zawodów różne rynki. W przypadku oferty live w meczach ligowych znajdziemy rynki na: 

 • zwycięzcę wyścigu,
 • 1X2 w wyścigu,
 • H2H zawodników w wyścigu.

Jeśli chodzi o zawody indywidualne, to typować możemy zazwyczaj tylko zwycięzcę wyścigu lub który żużlowiec będzie lepszy. Typując live ważna jest nie tylko analiza oraz wyciąganie wniosków z tego co dzieje się na torze, ale również możliwości techniczne bukmachera, takie jak aplikacja, szybka aktualizacja oferty, czy też szybkie rozliczanie zakładów. Opis wszystkich tych elementów pod kątem obstawiania live nie tylko żużla, ale także innych dyscyplin znajdziesz w naszych poradach dotyczących zakładów na żywo.

Jak obstawiać żużel (5 porad)

Teraz przedstawiamy 5 najważniejszych porad jak obstawiać żużel.

 • Sprawdź kalendarz zawodnika – żużlowcy poza ligą polską mogą jeździć również w zagranicznej lidze oraz w licznych turniejach indywidualnych. Dlatego nie w każdych zawodach są przygotowani na 100% i te teoretycznie mniej ważne traktują bardziej testowo. Dlatego przed obstawieniem na zwycięstwo czy też punktowy under/over danego żużlowca należy sprawdzić, czy ten nie jest świeżo po ważnych zawodach lub nie ma ich w bliskiej perspektywie. 
 • Zwróć uwagę na warunki torowe – tor w żużlu ma ogromny wpływ na dyspozycję zawodników. Jedni z żużlowców preferują tory twarde, a inni bardziej przyczepne. Dlatego przed typowaniem sprawdź, jak interesujący cię zawodnicy radzili sobie na danym obiekcie w poprzednich latach i weź to pod uwagę przy swoim typie. 
 • Korzystaj ze statystyk – bardzo pomocne przy obstawianiu żużla są dokładne statystyki żużlowca. Na portalach żużlowych takich możemy znaleźć rozbudowane statystyki dotyczące żużlowców i drużyn. Dowiemy się chociażby jaką zawodnik ma średnią na danym torze, w jakiej jest formie w ostatnich meczach i jak radzi sobie z poszczególnych pól startowych. To zdecydowanie ułatwia typowanie. 
 • Bierz pod uwagę pola startowe – porada dotycząca obstawiania zakładów live. W trakcie zawodów często konkretne pole startowe daje zawodnikowi handicap. Przy obstawianiu zwycięzcy danego wyścigu jest to kluczowy aspekt. 
 • Unikaj zbyt mocno rozbudowanych kuponów AKO – w żużlu poza umiejętnościami na wynik ma także wpływ kwestia sprzętowa. Motocykle czasem defektują, a zawodnikom zdarzają się taśmy. Oznacza to, że jeśli obstawisz 4/5 zdarzeniowy AKO jest duża szansa, że przez kwestie losowe twój kupon nie wejdzie.

Gdzie oglądać żużel? 

Poniżej przedstawiamy rozpiskę transmisji żużlowych w sezonie 2023.

 • Grand Prix – Player.pl (pełen cykl), TTV (polskie turnieje)
 • PGE Ekstraliga – Canal+Sport 5, Eleven Sports
 • eWinner 1LŻ, 2. liga żużlowa – Canal+Sport 5
 • SEC – TVP Sport

Jak widać, polscy miłośnicy żużla mają duży wybór transmisji. Kilka liczących się telewizji działających na terenie Polski stara się powalczyć o kibiców tej dyscypliny.

Komentarze: 2
 • Janek 16 lipca 2020 o 18:55

  W żadnym z podanych bukmacherów nie można postawić na żużel zakład 1×2

 • Darmowe Zakłady 17 lipca 2020 o 09:17

  Większość podanych przez nas bukmacherów posiada zakłady 1×2 na żużel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *