Alcaraz - Sinner - typy bukmacherskie
  • Tenis

Siódmy ćwierćfinał Alcaraza? Typy na Wimbledon 2022

Carlos Alcaraz w 1/8 finału Wimbledonu. Zmierzy się w nim z Jannikiem Sinnerem. Jeśli wygra, zaliczy swój siódmy ćwierćfinał w 2022 roku. Obstawiamy mecz z handicapem.

Mój typ: Alcaraz wygra z handicapem -1,5 seta

Alcaraz będzie chciał szybko przejąć inicjatywę, bo trzy zwycięstwa dodały mu pewności siebie. Zachowując poziom skupienia z poprzednich meczów, gdzie popełnił bardzo mało niewymuszonych błędów jest w stanie pokonać Sinnera z handicapem -1,5 seta. Kluczem będzie tu podobna jak w meczu z Otte liczba piłek kończących i agresja przy własnym podaniu.

kurs: 1.68
Obstaw w Fuksiarzu

Carlos Alcaraz w 1/8 finału Wimbledonu. Zmierzy się w nim z Jannikiem Sinnerem. Jeśli wygra, zaliczy swój siódmy ćwierćfinał w 2022 roku. Hiszpan idzie w tym roku jak burza i nic nie wskazuje na to, by miał się zatrzymać już teraz. Nawet biorąc pod uwagę trawę, na której nie czuje się zbyt pewnie.

Niezależnie do tego, co wydarzy się w Londynie i w przyszłych miesiącach, Carlos Alcaraz może powiedzieć sobie: “to jest mój rok”. Statystyki w wykonaniu młodego zawodnika z hiszpańskiej Villeny są w tym sezonie godne pozazdroszczenia. Na 39 rozegranych w tym roku meczów, Alcaraz tylko 4 razy schodził z kortu pokonany. Jak to wygląda na poszczególnych nawierzchniach?

NawierzchniaZwycięstwaPorażki
Twarda122
Mączka202
Trawa30
Carlos Alcaraz w 2022 roku

Cztery zwycięstwa i dwie porażki

Biorąc pod uwagę Wielkie Szlemy i najbardziej prestiżowe turnieje z serii ATP, największy od czasów Nadala talent hiszpańskiego tenisa tylko w dwóch przypadkach nie dotarł do ćwierćfinału – w Monte Carlo odpadł w drugiej rundzie i w Australian Open zakończył grę na etapie trzeciej rundy. Jak prezentował się Alcaraz na pozostałych turniejach?

TurniejFazaMecz
French OpenĆwierćfinał1:3 ze Zverevem
Indian WellsPółfinał1:2 z Nadalem
Rio De JaneiroZwycięstwo2:0 ze Schwartzmanem
MiamiZwycięstwo2:0 z Ruudem
BarcelonaZwycięstwo2:0 z Carreno-Bustą
MadrytZwycięstwo2:0 ze Zverevem

Żaden tenisista – poza triumfującym w dwóch Wielkich Szlemach Nadalem – nie może się w tym roku pochwalić takimi osiągnięciami. To dało Carlosowi Alcarazowi miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu. I na Wimbledonie póki co udowadnia, że szybko za nią nie wypadnie. 

Ten mecz możecie obstawić w Fuksiarzu z kodem EXTRA40 – dzięki niemu otrzymacie miesięczny pakiet Polsat Box Go Sport o wartości 40 złotych dodawany za pomocą naszego kodu do standardowej oferty bukmachera. To właśnie na kanałach Polsatu Sport można obejrzeć wszystkie mecze Wimbledonu 2022. 

W 1/16 finału londyńskich zawodów Carlos Alcaraz brutalnie rozprawił się z Oscarem Otte (6:3, 6:1, 6:2). W naszej analizie dotyczącej tego starcia prognozowaliśmy, że problemy Alcaraza z grą na trawie mogą być na tyle duże, że mecz może zakończyć się zwycięstwem Niemca. Nic takiego nie miało miejsca, a 19-letni Alcaraz z gry na trawie czyni powoli swój atut. 

Dość powiedzieć, że hiszpański zawodnik zdobył 87% punktów po pierwszym serwisie, 61% po drugim, a wcale nie gorzej wychodziło mu to przy returnach. Tam wręcz zdemolował Oscara Otte – 38% po pierwszym i 67% punktów po drugim returnie serwisowym. 

Skupienie i determinacja

Teraz zadanie będzie dużo trudniejsze, bo Jannik Sinner to stały bywalec ćwierćfinałów w największych tenisowych imprezach. Zameldował się w nim w Australian Open, Dubaju, Miami, Monte-Carlo, Rzymie. Nigdy nie zdarzyło mu się to jednak na Wimbledonie – rok temu zakończył zmagania już w pierwszej rundzie. 

Tegoroczny bilans Sinnera jest niezły (30-8), ale nie jest to taka skala jak w przypadku Alcaraza. Na kortach trawiastych Sinner w tym roku wygrał trzy mecze, przegrał raz. Nie może sobie też zapisać żadnego zwycięstwa w zawodach rangi ATP. 

Alcaraz będzie chciał szybko przejąć inicjatywę, bo trzy zwycięstwa dodały mu pewności siebie. Zachowując poziom skupienia z poprzednich meczów, gdzie popełnił bardzo mało niewymuszonych błędów jest w stanie pokonać Sinnera z handicapem -1,5 seta. Kluczem będzie tu podobna jak w meczu z Otte liczba piłek kończących i agresja przy własnym podaniu.

Mój typ: wygrana Alcaraza z handicapem -1,5 seta – kurs 1.68 @Fuksiarz

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *