Nowi bukmacherzy w Polsce

Każdego roku na rynku hazardowym dochodzi do kilku debiutów i oznacza to, że do gry wkraczają zupełnie nowi bukmacherzy online. W Polsce w 2021 roku pojawiło się kilku nowych bukmacherów online.

Oto lista nowych bukmacherów świadczących usługi w Internecie, którzy uruchomili swoje serwisy na przestrzeni ostatnich trzech lat:

nowi bukmacherzy licencja

Dla użytkowników pojawienie się nowych legalnych bukmacherów to sytuacja bardzo korzystna, ponieważ wzrost konkurencji prawie zawsze niesie za sobą bardziej intensywną walkę o klientów i wysyp specjalnych ofert. W tym artykule prześledzimy politykę jaką stosują nowi bukmacherzy, odpowiemy na pytania typu: kto na przestrzeni ostatniego roku uruchomił swoją ofertę, jak radzą sobie debiutujące firmy i co niesie za sobą pojawienie się nowego bukmachera.

Oczywiście nie zabraknie też odpowiedzi na pytanie, czy jest szansa, że w najbliższym czasie grono legalnych bukmacherów w Polsce jeszcze się powiększy.

Kiedy pojawią się kolejni nowi bukmacherzy w Polsce?

Uważnie śledzimy rynek bukmacherski, więc jeśli któryś z podmiotów uruchomi swoją działalność online, poinformujemy Was o tym w niniejszym artykule. Większość spółek trzyma w tajemnicy informacje o dacie debiutu do ostatniej chwili. Powodem jest oczywiście obawa przez ewentualnymi wpadkami na starcie, więc w większości przypadków okres od momentu przyznania licencji do uruchomienia serwisu poświęcony jest na testowanie produktu. Możemy wyznaczyć jednak orientacyjne daty debiutów dzięki doświadczeniu. W przypadku opisanych przez nas spółek, które zadebiutowały w 2019-2021 roku na rynku średnio zajmowało to 6-7 miesięcy.

BukmacherData uzyskania licencjiData uruchomienia serwisu
Betters16 kwietnia 2021 24 czerwca 2021
Fuksiarz9 grudnia 2020marzec 2021
BetX17 marca 2020 28 maja 2020
SuperBet24 października 201918 lutego 2020
Traflistopad 201827 lipca 2019
eWinner30 października 201825 września 2019
Noblebet3 stycznia 201918 września 2019
Betclic28 września 20181 lipca 2019
Betfan29 października 201925 kwietnia 2019
Nowi bukmacherzy w Polsce 2019-2021

Obecnie na liście podmiotów są cztery spółki, które uzyskały zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych online i jeszcze nie pokazały internautom swojej strony. Oto nowi bukmacherzy, którzy niebawem zadebiutują:

  • BestBet (www.bestbet24.pl)
  • Betcris (www.betcris.pl)
  • Bet4fun (www.bet4fun.pl)

Musimy wspomnieć jeszcze jednym zdaniem o tym, że wśród operatorów legalnych jest GO BET Sp. z o.o., ale jego działalność zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie resortu finansów ma dotyczyć jedynie rynku naziemnego. Otwartym pozostaje pytanie, czy właściciel Noblebet, czyli Polski Bukmacher Sp. z o.o., zdecyduje się uruchomić serwis okbet.pl Na ten moment nic na to nie wskazuje, ponieważ pod adresem okbet.pl nie ma żadnej informacji o trwających pracach.

TOP 3 najlepsze debiuty bukmacherskie 2019-2021

Rynek bukmacherski śledzimy od ponad 10 lat, co pozwala nam bardzo szybko ocenić, czy dany bukmacher ma szansę sprawić, że ugruntowana pozycja zakładów bukmacherskich z wieloletnim stażem może zostać zachwiana. Oto – naszym zdaniem – najlepsze debiuty bukmacherskie ostatnich lat.

BukmacherData debiutuOferta na start
Superbet 2020
eWinner2019
Fuksiarz2021
Najlepsze debiuty bukmacherskie w latach 2019-2021

Nowi bukmacherzy internetowi w 2021 roku

Rok 2021 na rynku zakładów wzajemnych w Polsce zapowiada się bardzo ciekawie. W pierwszym kwartale tego roku zadebiutował bukmacher Fuksiarz, którego ambasadorem jest obecnie dziennikarz sportowy, Krzysztof Stanowski. Kolejne podmioty szykują się już do debiutu, być może ich ofertę zdążymy poznać przed EURO.

Betters – czerwiec 2021

Betters Zakłady Bukmacherskie zadebiutowały na polskim rynku latem 2021 roku. 16 kwietnia 2021 firma uzyskała od Ministerstwa Finansów licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych online. Nieco ponad dwa miesiące później ruszyła jej strona internetowa, co jest jednym z najkrótszych czasów w historii polskich zakładów bukmacherskich. Betters jest 17. legalnym bukmacherem online działającym na polskim rynku.

Betters – informacje podstawowe

Marka Betters należy do firmy Silesia Entertainment Sp. z o. o., której siedziba znajduje się w Cieszynie. Spółka ta została zarejestrowana 3 marca 2020 roku z kapitałem zakładowym wynoszącym 2 000 000 PLN. Jej numer zezwolenia na prowadzenie działalności bukmacherskiej to PS4.6831.7.2020. Na swojej stronie, bukmacher chwali się tym, że posiada w 100% polski kapitał. Założycielami, a jednocześnie właścicielami tego operatora są Henryk Łukasik i Konrad Łabudek. Większościowy pakiet udziałów tej firmy należy do drugiego z nich. Konrad Łabudek jest zresztą osobą znaną w branży bukmacherskiej – w latach 2014 – 2018 był prezesem innego legalnego bukmachera, Fortuny. Ponadto, aktywnie działa w strukturach organizacji związanych z branżą bukmacherską, w tym w Stowarzyszeniu Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

Jak wystartował Betters?

Strona internetowa bukmachera Betters została uruchomiona dokładnie 24 czerwca 2021 roku. Jej ambasadorem praktycznie od samego początku jest popularny dziennikarz i komentator sportowy Bożydar Iwanow, który ma na koncie współpracę ze stacjami telewizyjnymi Polsat i TVP. Co ciekawe nie jest to jego pierwsza kooperacja w branży bukmacherskiej – wcześniej z jego wizerunku korzystał bukmacher forBET, a on sam pisał na blogu giełdy bukmacherskiej Betfair.

Jeśli chodzi o inny istotny punkt działalności marketingowej Betters, czyli promocje, to są one niemal wyłącznie oparte na freebetach. Gracz może otrzymać freebet o wartości 20 PLN na start, skorzystać z oferty „Threebet”, w ramach której gracze mogą uzyskać 3 freebety o wartości 20 PLN każdy oraz zyskać na ofercie 50/50, w ramach której co 50-ty zarejestrowany użytkownik Betters otrzyma freebet o wartości 50 PLN. 

Okazji do uzyskania środków na darmowe zakłady w Betters jest więc sporo, jednak w porównaniu do innych buków ich wartość jest dość skromna. Bukmacher zapowiada jednak, że już niedługo wprowadzi bonus cashback, którego rzekomo na polskim rynku jeszcze nie były. My dodamy od siebie, że życzylibyśmy sobie również aplikacji mobilnej oraz promocji na kursy. W tym drugim przypadku co prawda możliwa jest gra bez podatku, jednak obejmuje ona jedynie wspomniane freebety.

Fuksiarz – marzec 2021 

Pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku na polski rynek zakładów wzajemnych online wszedł bukmacher Fuksiarz. Licencję Ministerstwa Finansów na legalną działalność bukmacherską otrzymał niewiele wcześniej, bo 9 grudnia 2020 roku. Wygląda więc na to, że jego włodarze byli bardzo dobrze przygotowani na ewentualność szybkiego uruchomienia serwisu. Strona fuksiarz.pl ruszyła pod koniec marca tego roku, a pojawienie się 16. legalnego bukmachera internetowego stało się faktem.

Fuksiarz – informacje podstawowe

Bukmacher Fuksiarz należy do Bukmacherska Sp. z o. o., którą zarejstrowano 3 października 2019 roku. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, a jej kapitał zakładowy wynosi 2 000 005 złotych. Prezesem zarządu spółki jest Marcin Szpalerski, który w branży bukmacherskiej funkcjonuje od wielu lat, a wcześniej pracował w spółce Betclic Everest Group. Głównym inwestorem bukmachera Fuksiarz jest Johan Pontus Lindvall, który jest również właścicielem i szefem znanego holdingu z branży gamingowej, grupy Betsson AB.

Jak wystartował Fuksiarz?

Chociaż szefom Fuksiarza udało się uruchomić swój serwis w krótkim czasie od momentu uzyskania licencji, to już sam proces oczekiwania na zielone światło od Ministerstwa Finansów był długi. Głównym tego powodem była pandemia i związane z tym problemy administracyjne. Niemniej, nie można odmówić temu bukmacherowi wejścia na rynek z przytupem. Marka bardzo szybko nawiązała współpracę z jednym z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w Polsce, Krzysztofem Stanowskim. Założyciel grupy Weszło został ambasadorem tego bukmachera, a jego firma głównym partnerem medialnym.

Na tym jednak działalność marketingowa Fuksiarza się nie skończyła. Na jego nowych klientów czeka bonus cashback 50% o maksymalnej wartości 500 PLN. Bukmacher chwali się również bardzo ciekawym podejściem do cash out’u. Opcja Early Payout umożliwia wcześniejsze zamknięcie zakładu, jeśli wytypowany przez zespół będzie prowadził dwiema bramkami. Kupon zostanie wówczas rozliczony w pełnej kwocie, a gracz nie będzie musiał stresować się dalszym przebiegiem spotkania. Dodatkowo, można skorzystać z opcji Boost, dzięki której uzyskamy wyższe kursy na wybrane wydarzenia. Wady? Brak sportów wirtualnych i skromna oferta dostępnych do obstawiania dyscyplin.

Nowi bukmacherzy w 2020 roku

W 2019 oraz w 2020 roku swoją premierę miało siedem serwisów bukmacherskich, poniżej opisujemy je wszystkie zaczynając od najświeższego debiutu. 

BetX – maj 2020 

Jedno możemy powiedzieć z dużą pewnością, BetX jest posiadaczem rekordu w kategorii spółki, która od momentu uzyskania licencji Ministerstwa Finansów do czasu udostępniania klientom strony z zakładami bukmacherskimi potrzebowała najmniej czasu. BetX Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, bo tak brzmi pełna nazwa zarejestrowanego podmiotu, została dopisana przez urzędników do listy legalnych zakładów wzajemnych 17 marca 2020 roku, a już w maju 2020 można było się zarejestrować w serwisie i postawić zakłady. 

BetX – informacje podstawowe

Zgodnie z informacjami dostępnymi w KRS, spółka została zarejestrowana 16 czerwca 2016 roku, a więc blisko na rok przed zmianami ustawy hazardowej, która zrewolucjonizowała polski rynek hazardowy. Główna siedziba bukmachera mieści się w Bielsku-Białej, a jej kapitał zakładowy ustalony został na kwotę 2 100 000 zł i tym samym jest wyższy o 100 tysięcy niż minimum wymagane przez ustawodawcę. Prezesem spółki jest Krzysztof Wal, a w skład zarządu wchodzi Peter Kusik. Na liście wspólników widnieje pięć pozycji: Krzysztof Mrowiec, EVONA Electoronic, INVEST COM Sp. z o.o., K21 Sp. z o.o. oraz Katarzyna Agnieszka Stańko. Warto zaznaczyć, że EVONA jest słowacką firmą zajmującą się dostarczaniem rozwiązań technologicznych dla branży hazardowej. 

Jak wystartował BetX?

Debiut na polskim rynku betX zbiegł się z powolnym luzowaniem ograniczeń spowodowanych lockdownem. Bukmacher zaczynał więc w trudnych okolicznościach, ale warty podkreślenia jest fakt, że zazwyczaj pierwsze tygodnie nowych podmiotów zakładów wzajemnych skupiają się na wyeliminowaniu ewentualnych błędów, więc BetX uruchomił serwis raczej bez większego szumu medialnego. Zapewne na większe akcje marketingowe jeszcze chwilę poczekamy i być może po wakacjach, BetX będzie chciało dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. W tej chwili na stronie dostępne są usługi zakładów przedmeczowych, zakładów na żywo oraz sporty wirtualne w postaci wyścigów koni i psów. Każdy element wymaga jednak dopracowania, ponieważ konkurencja oferuje zdecydowanie bardziej rozwinięty produkt. Na plus jednak wyróżniamy niskie marże bukmacherskie.

W momencie naszej analizy w Anglii przygotowywano się do hitowego starcia Liverpool – Manchester City i prowizja wynosiła jedynie 3%, co uplasowało BetX wysoko w rankingach bukmacherów w Polsce. Można z pewną śmiałością stwierdzić, że te zakłady wzajemne będą chciały rywalizować o klienta wysokością bonusów powitalnych. Główna akcja marketingowa, której celem jest nagrodzenie nowych użytkowników ustalona została na 100% do 5000 zł, bezpieczny zakład 200 zł i freebet 30 zł. Te bonusy były w momencie debiutu najwyższymi na polskim rynku zakładów wzajemnych online.

Superbet – luty 2020

24 października 2019 roku zakłady Superbet otrzymały zezwolenie na urządzenie zakładów przez Internet. Niektórzy mogą zadać pytanie, jak to jest możliwe skoro placówki naziemne Superbet funkcjonują w Polsce od ponad dwóch lat. Odpowiedź jest prosta, bukmacher wchodząc na polski rynek skupił się na rozwoju sieci stacjonarnej i wystąpił o licencję jedynie na działanie w takim trybie. Dopiero w 2019 roku rozpoczął starania o zezwolenie na zakłady online. Co ciekawe, strona Superbet działała normalnie od 2017 roku, ale w tym czasie nie można było się na niej zarejestrować ani postawić zakładu.

Superbet – informacje podstawowe

Marka została założona w Rumunii w 2009 roku i tam prowadzi swoją główną działając szczycąc się siecią 1200 punktów naziemnych. Główna polska siedziba zlokalizowana jest w Katowicach, spółka została zarejestrowana w KRS 3 marca 2017 roku, jej kapitał zakładowy to 2 000 000 zł, prezesem jest Ilan Rosen, a jedynym udziałowcem SB Group Ltd z siedzibą w Londynie. 

Jak wystartował Superbet?

nowy bukmacher oferta

Tak jak wspomnieliśmy Superbet dysponował już serwisem internetowym, niestety, jego funkcjonalności nie były w pełni udostępnione użytkownikom. Zmieniło się to 18 lutego 2020 roku, gdy oficjalnie pozwolono rejestrować się nowym graczom i uruchomiono ofertę bonusową zachęcającą do zakładania konta. Twarzą Superbet online pozostał były reprezentant Polski i były bramkarz Liverpoolu, Jerzy Dudek, który ma podpisaną umowę wizerunkową od momentu debiutu Superbet na rynku naziemnym. Jak można się domyślać start strony internetowej wypadł dla bukmachera w najgorszym z możliwych momentów, ponieważ dokładnie na miesiąc przed wybuchem epidemii koronawirusa. O dużym pechu może mówić spółka, ponieważ do tej pory bazowała na przychodach z rynku naziemnego, a w momencie, w którym strategia miała przenieść swój ciężar na rynek online to ze względu na odwołane wydarzenia nie było większych możliwości obstawiania. Szkoda, ponieważ wizualnie serwis Superbet prezentuje się naprawdę dobrze.

Zakłady wzajemne postanowiły zachęcić nowych graczy bonusem od trzech pierwszych depozytów o łącznej wartości 600 zł co jak na nowego bukmachera jest bezpieczną strategią. Do plusów należy zaliczyć rozbudowaną ofertę zakładów na żywo. Dobrze prezentują się również zakłady wirtualne, które dostarcza dostawca oprogramowania 7platform. Tym samym Superbet jest jedynym bukmacherem na polskim rynku korzystającym z usług tej firmy, a to dobrze wpływa na różnorodność oferty w naszym kraju.

Debiuty bukmacherskie 2019 roku

Rynek zakładów wzajemnych w Polsce od 2017 roku rozwija się dynamicznie co powoduje, że wciąż jesteśmy świadkami dużego przyrostu nowych firm. Jest to bym bardziej warte podkreślenia, ponieważ aby rozpocząć tego typu działalność należy wyłożyć stosunkowo duży kapitał na starcie. W 2019 zadebiutowało aż 5 podmiotów.

Traf – lipiec 2019

Spółka Traf uzyskała zezwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych w listopadzie 2018 roku i blisko 9 miesięcy zajęło jej oficjalne otwarcie serwisu online. Stało się to dokładnie 27 lipca 2019 roku. Zdajemy sobie sprawę z tego jednak, że nawet jeśli dokładnie śledzisz rynek zakładów sportowych mogłeś nigdy nie odwiedzić strony internetowej tego bukmachera. Powodem jest fakt, że Traf prowadzi specyficzny rodzaj działalności i oferuje jedynie zakłady na wyścigi konne organizowane na warszawskim Służewcu, sopockim Hipodromie, na wrocławskiej Partynice oraz na wybranych francuskich torach. 

Traf – informacje podstawowe

Traf został zarejestrowany w KRS dokładnie 10 lat temu, ponieważ stało się to 17 czerwca 2010 roku. Do tej pory spółka oferowała zakłady stacjonarnie właśnie między innymi na torze Służewiec. Siedziba firmy mieści się w Warszawie na ulicy Kijowskiej, a jej kapitał zakładowy to 4,6 mln złotych. W związku z faktem, że monopol na organizowanie zakładów wzajemnych, w których w Polsce rywalizują zwierzęta posiada państwo, to właścicielem Traf sp. z o.o. jest grupa Totalizator Sportowy. W skład wspólników wchodzą jeszcze Lottomerkury sp z o.o. oraz Merkury Invest sp z o.o., które również powiązane się z Totalizatorem Sportowym i w grupie odpowiadają za dostarczanie oprogramowania. Prezesem zakładów wzajemnych Traf jest od kwietnia 2020  r., były dyrektor Toru Służewiec, Dominik Nowacki.

Jak wystartował Traf?

Skrócimy ten akapit do niezbędnego minimum, ponieważ specyfika prowadzenia działalności przez Traf Zakłady Bukmacherskie jest tak odmienna od pozostałych operatorów, że ciężko nam opracować miarodajne porównanie. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością fakt, że strona jest estetyczna i dostosowana do obowiązujących trendów. Gracze mają wgląd do dostępnych zakładów oraz typów na poszczególne gonitwy. Traf nie oferuje bonusów dla nowych użytkowników, a związku z tym próżno też szukać pola z kodem promocyjnym w formularzu rejestracyjnym.

eWinner – wrzesień 2019

Spółka eWinner sp. z o.o. zezwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych drogą internetową otrzymała 30 października 2018 roku za sprawą decyzji o numerze PS4.6831.29.2017. Natomiast 25 września 2019 roku oficjalnie rozpoczęła swoją działalność bukmacherską uruchamiając serwis pod adresem ewinner.pl. Spółka jest jedną z sześciu na oficjalnej liście podmiotów licencjonowanych, które nie zdecydowały się wystąpić o zezwolenie na oferowanie zakładów drogą naziemną i jej polityka skupia się wokół kanału online.

eWinner – informacje podstawowe

Bukmacher został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym 31 sierpnia 2017 roku. Miejscem głównej siedziby jest miasto Gdynia, a kapitał zakładowy został ustanowiony na kwotę 12 000 000 złotych. Prezesem Zarządu został Roman Nowak, związany wcześniej między innymi z branżą banków spółdzielczych SKOK. Właścicielem wszystkich udziałów jest Spółka ALAEM Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni.

Jak wystartował eWinner?

Data rozpoczęcia oferowania zakładów bukmacherskich przez eWinner nie była przypadkowa, ponieważ okres jesienny jest czasem, w którym użytkownicy zwiększają swoja aktywność w zakładach wzajemnych. Przyznajemy, że debiut eWinnera był miłym zaskoczeniem, ponieważ spodziewaliśmy się „topornego” małego bukmachera, a okazało się, że firma ta prowadzona jest z pomysłem. Po pierwsze eWinner postanowił zmienić obowiązujące podejście do zakładów, które proponują klienci i uczynił z tego jeden z głównych elementów oferty. Powstała specjalna zakładka, na której każdy z graczy może zaproponować bukmacherowi dowolny zakład. Następnie analitycy dokonują jego wyceny i wówczas można postawić pieniądze. Stosunkowo solidnie wyglądała od początku kategoria zakładów na żywo, ale przyznajemy, że nie wyróżniała się ona na tle konkurencji.

Na stronie eWinner próżno jednak szukać zakładów wirtualnych. Zaproponowana na początku oferta bonusowa została utrzymana do dziś i premiuje 3 pierwsze depozyty. Cztery miesiące po debiucie eWinner nawiązał współpracę z Marcinem Gortatem i były zawodnik NBA stał się ambasadorem marki. Przy tej okazji wprowadzono dodatkowy freebet dla użytkowników. 

Noblebet – wrzesień 2019

18 września 2019 roku był dniem uruchomienia nowego bukmachera w Polsce. Zostały nim zakłady wzajemne Noblebet, które wymaganą licencję uzyskały od organów administracji publicznej 3 stycznia 2019 roku. Co ciekawe właściciel Noblebet do adresów stron, na której zamierza prowadzić działalność bukmacherską dopisał również okbet.pl, ale jak do tej pory nie uruchomił jeszcze zakładów pod tym adresem.

Noblebet – informacje podstawowe

Spółką, która występowała do Ministerstwa Finansów o licencję jest Polski Bukmacher Sp. z o.o. Zarejestrowana została 11 sierpnia 2017 roku, a siedziba mieści się w Dąbrowie Górniczej na Śląsku. Kapitał zakładowy spełnia wymogi dotyczące spółek zakładów wzajemnych, ponieważ wynosi 2 100 000 zł. Prezesem spółki jest Agnieszka Wójtowicz, która jednocześnie zasiada w radzie nadzorczej innego legalnego bukmachera, czyli spółki LV BET. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że prezesem LV BET jest Pan Rafał Wójtowicz. Udziałowcem Polski Bukmacher sp. z o.o. jest NPCC sp. z o.o.

Jak wystartował Noblebet?

Podobnie jak w przypadku eWinner osoby zarządzające postanowiły zadebiutować we wrześniu 2019 roku. Z pewnością Noblebet od początku wyróżniał się stylistyką strony. Postanowiono, że osią kampanii reklamowej zostanie postać sir Richarda McCavina. Miało to być nawiązanie do tego, że bukmacher skierowany jest do ekskluzywnego typu gracza szukającego rozrywki na najwyższym poziomie. Nie wiemy, czy pomysł wypalił, ale obecnie głównego ambasadora wymieniono na również postać fikcyjną sir Edwarda Noble. Zakłady wzajemne Noblebet uruchomiły rozpoczęły działalność od standardowych ofert. Użytkownik mógł uzyskać 1600 zł bonusu od dwóch pierwszych depozytów oraz zakład bez ryzyka do 50 zł za trzeci depozyt. W przeciwieństwie do niektórych nowych bukmacherów, Noblebet od razu zaczął oferować zakłady na sporty wirtualne. Przy okazji debiutu zabrakło jednak aplikacji mobilnej, jednak musimy zaznaczyć, że obecnie jest ona dostępna. 

Betclic – lipiec 2019

26 września 2018 roku BEM Operations Limited z siedzibą na Malcie otrzymało pozwolenie od Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich w Internecie. Niecały rok spółce zajął proces przygotowywania serwisu online, z którego mogliby skorzystać polscy użytkownicy. Oficjalny debiut w Polsce miał miejsce 1 lipca 2019 roku. Co ciekawe firma działała już w naszym kraju wcześniej, bo jej strona była dostępna dla w języku polskim od 2007 do 2017 roku. Jednak informowano wówczas, że jej zawartość przeznaczona jest dla użytkowników polskojęzycznych, mieszkających poza granicami Polski.

Betclic – informacje podstawowe

Właścicielem jest maltańskie BEM Operations Limited, które w Polsce działa za pośrednictwem swojego przedstawiciela Spółkę Gaming in Poland Sp. z o.o. mającej swoja siedzibę we Wrocławiu zarejestrowaną w KRS 26 listopada 2018 roku. Na jej czele stoi Michał Plota, a wspólnikami są Michael Miasek oraz Marek Plota. Sama Grupa Betclic jest francuskim podmiotem założonym w 2007 roku i tam też w mieście Bordeaux ma swoją główną siedzibę. 

Jak wystartował Betclic?

Niewątpliwie debiutu tego nowego-starego bukmachera wyczekiwało wielu graczy. Przez wiele tygodni przed startem po wpisaniu adresu url Betclic użytkowników witała grafika informująca, że wkrótce zostanie uruchomiony serwis i podkreślono na niej, że bukmacher dostępny będzie na urządzenia mobilne z systemami operacyjnym Android i iOS, oraz że będzie w pełni responsywny. Bukmacher dotrzymał danego słowa i zaraz po starcie serwisu 1 lipca 2019 roku można było nie tylko korzystać z zakładów na stronie, ale również ściągnąć aplikację mobilną i za jej pomocą stawiać zakłady bukmacherskie. Poza tym zdecydowano się na uruchomienie zupełnie odmiennej od pozostałych, promocji startowej dla nowych użytkowników w postaci wartego 500 zł cashbacku (obecnie bonus za sprawą kodu promocyjnego Betclic jest wyższy o 50 zł i wynosi 550 zł). Co istotne promocja obejmowała i wciąż obejmuje graczy, którzy przed 2017 roku mieli założone konto w Betclic.

Do dziś cechą charakterystyczną nowej strony bukmacherskiej Betclic są wysokie kursy, za sprawą których często najbardziej opłacalne z punktu widzenia gracza jest obstawiania właśnie w tych zakładach bukmacherskich. Osoby decyzyjne jak do tej pory postawiły wszystkie karty na model tradycyjnej oferty i nie posiadają takich produktów jak sporty wirtualne czy też popularne ostatnio gry karciane. Można nawet powiedzieć, że strona Betclic jest ascetyczna i nastawiona na użytkowników mobilnych, co może w przyszłości wyjść na dobre przy rozwoju firmy.

Betfan – kwiecień 2019 

Na początku drugiego kwartału 2019 roku do grona legalnych bukmacherów posiadających aktywną ofertę zakładów wzajemnych dołączył Betfan. Od czasu wydania licencji, co nastąpiło 29 października 2018 roku do oficjalnego wejście minęło więc prawie dokładnie pół roku. Zdaniem ekspertów jest to średni czas jakiego potrzebują nowi bukmacherzy. 

Betfan – informacje podstawowe

Betfan spółka z ograniczona odpowiedzialnością powstała 13 kwietnia 2019 roku i na główną siedzibę wybrała Warszawę. Kapitał zakładowy ustanowiony został na 2 000 000 zł. Prezesem spółki jest Piotr Sienkiewicz, znany wcześniej w branży bukmacherskiej w Polsce, ponieważ był między innymi członkiem zarządu forBET Sp. z o.o., Interactive Marketing Managerem w Totolotku oraz Affiliate Manager w Sportingbet. Jedynym udziałowcem w spółce jest NEWBET Sp. z o.o.

Jak wystartował Betfan?

Debiut, nowego bukmachera nastąpił dokładnie 25 kwietnia 2020 roku i od razu można było zauważyć, że firma ta będzie stosowała odważną strategię pozyskiwania klientów. Cechą wyróżniającą ofertę Betfan miała być część oferty na rozrywkę. Codziennie przygotowywano kursy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, społecznej, gospodarczej czy nawet pogodowej. Podobnie jak ma to miejsce na stronie STS, bukmacher zdecydował, że zakłady na esport zostaną umieszczone na belce głównej i będą stanowiły osobną część oferty zakładów.

Promocja główna dla nowych klientów to niezmienione do dziś 3000 zł od trzech pierwszych depozytów. Dodatkowo postawiono na wyróżnienie promocji gry bez podatku. Na początku nie przygotowano aplikacji mobilnej, ale obecnie taka możliwość stawiania kuponów jest już dostępna. Bukmacher wciąż nie zdecydował się uruchomić na swojej stronie zakładów wirtualnych. Ważnym etapem w zwiększeniu rozpoznawalności marki było podpisanie umowy, w ramach której ambasadorem marki został były strongman Mariusz Pudzianowski. Naszym zdaniem do jednym z błędów bukmachera było utrzymywanie wysokich prowizji na zakładach. Przekładało się to na mało atrakcyjne kursy w stosunku do konkurencji. 

Kto stara się o licencję na zakłady wzajemne?

nowi bukmacherzy 2021

Urzędnicy Ministerstwa Finansów poinformowali, że obecnie rozpatrywane są kolejne wnioski spółek, które chcą dołączyć do grona nowych bukmacherów prowadzących legalną działalność w Polsce.

Niestety, zgodnie z polityką resortu nie zostały ujawnione nazwy w/w podmiotów i nie poinformowano kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia decyzji.