Fortuna zakłady bukmacherskie

fortuna zakłady bukmacherskie
200 210 zł bez ryzyka
+ 20 zł freebet
+ do 2000 zł od depozytu
Z kodem 10 zł więcej
kod: FORBONUS
Odbierz bonus

Jeden z najpopularniejszych bukmacherów, jakim są Fortuna Zakłady Bukmacherskie to stabilny, posiadający dobre opinie partner wśród typerów oraz fanów piłki nożnej. Znany jest ze sponsorowania klubów piłkarskich ekstraklasy jak Legia Warszawa czy Raków Częstochowa. Jako główny sponsor wspiera także rozgrywki 1 ligi oraz PZN.

Fortuna zajmuje miejsce nr 2 pod względem liczby zarejestrowanych graczy zaraz po STS. Fortuna należy do czeskiej grupy Fortuna Entertainment Group, która oferuje zakłady w Polsce oraz na Słowacji.

Fortuna – legalne zakłady bukmacherskie

Zgodnie z przepisami Ustawy o grach hazardowych, bukmacher jest wpisany na listę legalnych podmiotów na rynku zakładów wzajemnych i gier hazardowych, oferowanych przez Internet. Licencję Ministerstwa Finansów o numerze PS4.6831.22.2017 z dnia 22 stycznia 2018 roku.

Oferta na zakłady bukmacherskie w Fortunie

Fortuna posiada bogatą ofertę na zakłady. Gracze poprzez stronę internetową lub aplikację bukmacherską Fortuna mają okazję do obstawiania tysięcy zróżnicowanych zakładów na żywo oraz przedmeczowych. W Fortunie możesz typować rezultaty sportów zespołowych, sportów walki jak i wyścigów sportowych. W ofercie oprócz zakładów na żywo i przedmeczowych łatwo zauważyć zakładkę sporty wirtualne. Gdy nie ma interesującego nas wydarzenia możemy obstawić wirtualne rozgrywki. Są to skrócone symulacje wybranych sportów, które trwają kilka minut.

fortuna zaklady bukmacherskie

Co najlepiej obstawiać w Fortunie?

Mając na tacy wszelkie możliwe wydarzenia dostępne na liście zakładów w Fortunie, gracze mogą przebierać do woli. Na naszej stronie skupiamy się przede wszystkim na typach piłki nożnej, ponieważ jest to najczęściej oglądany i typowany sport w Polsce. Umieszczając na kuponie europejskie mecze ligowe takich krajów, jak Włochy czy Wielka Brytania, mamy duże szanse określenia wygranej faworytów. Gdy nie ma ciekawych wydarzeń warto rozważyć również ligi alternatywne, które działają na zasadzie sportów wirtualnych, z tym że wyniki nie są wybierane losowo przez komputer.

Pakiet powitalny z kodem:2220zł 2230 zł
KOD PROMOCYJNYFORBONUS
Darmowy zakład:20 zł
Zakład bez ryzyka:210 zł
Bonus od depozytu:2000 zł

Obstawianie KSW w Fortunie

W ofercie bukmachera znajdziemy wiele pozycji zakładów dedykowanych sztukom walki. Fortuna jest głównym sponsorem KSW, dzięki czemu fani walk mogą być pewni, że zakładów tego typu nie zabraknie. Gracze mają możliwość obstawiania wydarzeń odbywający się zarówno za granicą, jak i w Polsce. Na liście sportów możemy znaleźć takie zakładki, jak KSW, MMA oraz UFC. W przypadku zagranicznych zawodów zazwyczaj możemy wybierać tylko typy na wygraną konkretnego zawodnika. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o Konfederację Sztuk Walki organizowaną w Polsce. Tutaj mamy możliwość również obstawiania typów na konkretne rundy.

Jesteś fanem MMA, KSW, UFC? Typujesz i obstawiasz zakłady na walki? Sprawdź nasze darmowe typy na najbliższe gale KSW i MMA!

Wirtualne sporty

Ten dział nie jest rozbudowany w Fortunie, tak jak u innych bukmacherów, i jest to pewnego rodzaju zaletą. Prostota wykonania pozwoli użytkownikowi wejść i postawić bez zbędnego studiowania tego typu oferty. Dla tych, co traktują zakłady wirtualne jako sporadyczny dodatek, korzystanie z tej zakładki będzie wygodne, lecz dla zwolenników częstszego obstawiania wirtuali lepiej przenieść się do innego bukmachera, np. do TOTALbetu. Wśród dyscyplin wirtuali w Fortunie mamy do wyboru wyścigi konne, piłka nożna, wyścigi psów, żużel oraz wyścigi samochodów.

Zakłady na żywo

Zakłady na żywo w Fortunie umieszczone są w sekcji Live. Abyy wybrać trwające wydarzenie możemy skorzystać z menu z listą sportów, na końcu którego znajdziemy zakładkę Fortuna TV. Po wejściu znajdziemy wszystkie trwające, możliwe do obstawiania, transmisje. Aby korzystać z możliwości oglądania wybranego meczu trzeba mieć wpłacony depozyt na koncie oraz obstawiony kupon w ciągu ostatnich 7 dni. Postawienie zakładu na żywo odbywa się szybko. Gdy po selekcji typów przejdziemy do kuponu, zauważymy opcję, w której możemy wybrać 1 z 3 opcji dotyczącą zmiany kursów:

 • nie akceptuję żadnych zmian kursów
 • akceptuję wszelkie zmiany kursu
 • akceptuję zmiany na wyższy kurs

Ze względu na dynamiczny charakter zakładów live, funkcja ta pełni istotną rolę. Gdy wybierzemy zaakceptowanie wszelkich zmian będziemy mogli szybciej postawić kupon z większą liczbą zakładów na żywo.

Ligi Alternatywne w Fortunie

Symulowane rozgrywki zakładów wirtualnych są dobrą alternatywą w czasie gdy nie ma interesujących wydarzeń sportowych. Fortuna oferuje zakłady na wiele europejskich lig oraz ligi mistrzów, których rezultaty bazują na algorytmie biorącym pod uwagę statystyki z około 10 lat wstecz. Nie jest to typowo losowa gra, lecz bardzo zbliżone do rzeczywistości mecze piłkarskie, które łatwiej przewidzieć. Częstotliwość rozgrywek oraz czas trwania meczu odbywa się tak jak w prawdziwych ligach. 

Zakłady na esporty

Ten nowoczesny typ zakładów pojawił się kilka lat temu i ze względu na dużą popularność wśród młodzieży będzie zyskiwał zwolenników z roku na rok. Typerzy mogą stawiać na pojedynki najlepszych światowych oraz krajowych drużyn rozmaitych gier komputerowych. Wśród najpopularniejszych możemy wyróżnić League of Legends, Counter Strike oraz DOTA2. Oprócz możliwość obstawiania meczy esportowych typerzy, mogą również liczyć na duży wybór transmisji ze zmagań najlepszych graczy.

Dodatkowe opcje zakładów

Czy zakłady bukmacherskie Fortuna oferują dodatkowe opcje zakładów wzajemnych? Tak, podobnie jak inni legalni bukmacherzy, Fortuna wprowadziła cashout i grę bez podatku.

Cashout

Rozstrzygnięcie kuponu przed czasem jest pomocne w sytuacji, gdy część zakładów okaże się trafiona, a do reszty mamy spore wątpliwości. To gracz ocenia, jakie są szanse, aby weszły wszystkie typy. Jeśli udało się nam trafić kursy typu 4,5 czy 2,5 a została nam ostatnia 1,5 to warto poczekać aż skończy się ostatnie obstawiane wydarzenie. Jeśli natomiast jest odwrotnie i pozostał nam kurs 4,5 jako ostatni, to ryzyko może być spore i należy rozważyć skorzystanie z cashoutu. Oczywiście by skorzystać z tej opcji na kuponie nie mogą znajdować się przegrane zdarzenia.

Happy hours, czyli gra bez podatku

Każdy bukmacher w Polsce wkłada wiele energii, by przekonać zwolenników typowania piłki nożnej do założenia konta. Jest to bowiem najliczniejsza grupa fanów, którzy biorą udział w zakładach. Fortuna Zakłady bukmacherskie radzą sobie w tej rywalizacji bardzo dobrze, zarówno pod względem kursów jak i oferowaniu promocji na konkretne rozgrywki. Godną uwagi jest promocja Happy Hours, której zasady zmieniają się zależnie od obecnych wydarzeń, lecz zasada działania jest niezmienna. Obstawiając co najmniej 3 zdarzenia z kursem 1,3 każdy, wygrana zostanie powiększona aż o 14%. Promocja specjalna obowiązuje zarówno na zakłady live jak i przedmeczowe lecz nie możemy z niej skorzystać wykorzystując środki bonusowe.

Fortuna zakłady bukmacherskie – rejestracja

fortuna instalacja aplikacji

Proces rejestracji nie powinien stanowić najmniejszego problemu. By otrzymać bonusy na start w Fortunie oraz w pełni cieszyć się możliwościami konta należy, na stronie lub aplikacji przejść  etapy:

 1. wypełnić krótki formularz rejestracyjny z kodem promocyjnym
 2. zweryfikować maila
  (nastąpi aktywacja konta tymczasowego)
 3. przesłać dokument tożsamości i uzupełnić numer konta bankowego
  (nastąpi aktywacja konta stałego)

Rodzaje kont gracza w Fortunie:

 • KONTO TYMCZASOWE – umożliwia dokonywanie wpłat i stawianie zakładów
 • KONTO STAŁE – dodatkowo pozwala na odebranie bonusów oraz dokonywanie wypłat

Ważne, aby podczas pierwszego logowania zaznaczyć chęć odebrania bonusu 100% od wpłaty. Decyzja należy do każdego gracza lecz możliwość taka jest tylko przy pierwszym logowaniu.

Fortuna – kod promocyjny 2020

Oprócz genialnej aplikacji bukmacher Fortuna posiada ciekawy zestaw promocji powitalnych. Wielkość bonusów na start zależy przede wszystkim od tego, jaki kod promocyjny Fortuna uzupełnisz w formularzu pod czas rejestracji. Do zgarnięcia masz bonus bez depozytu, zakład bez ryzyka oraz bonus od wpłaty.

Bonus powitalnyWartość bonusuWymagany obrót
Zakład bez ryzyka200 zł
210 zł (z kodem FORBONUS)
1x (bez min. kursu)
Bonus bez depozytu20 zł1x (bez min. kursu)
Bonus 100% od wpłatydo 2000 zł4x (min. 3 typy, min. kurs 1,6)

Swoją ofertę powitalną możesz powiększyć przy udziale kodu. Korzystając z naszego kodu promocyjnego Fortuna Twój bonus na start zostanie zwiększony. Z kodu warto skorzystać przede wszystkim dlatego, że powiększa wartość zakładu bez ryzyka ze 200 zł na 210 zł. Oczywiście otrzymasz także pozostałe elementy składające się na pakiet startowy, czyli bonus bez depozytu oraz bonus od wpłaty.

Fortuna – zakład bez ryzyka

Najkorzystniejszym z tych trzech bonusów jest zakład bez ryzyka. Jego atrakcyjność polega nie tylko na wielkości (210 zł), ale także na bardzo korzystnych warunkach obrotu, gdyż nie ma wymagań co do ilości typów oraz wysokości kursów na kuponie. By grać bez ryzyka należy:

 1. dokonać wpłaty
 2. postawić pierwszy zakład
 3. odebrać zwrot za nietrafiony zakład lub cieszyć się wygraną

Aby maksymalnie skorzystać z zakładu bez ryzyka i odebrać 210 zwrotu należy postawić 238,65 zł, a gdy kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot pomniejszony o 12% podatku czyli 210 zł.

Fortuna
Zakład bez ryzyka do 200 210 zł + 100% od pierwszego depozytu do 2000 zł + Freebet 20 zł za rejestrację
VIP

Freebet za punkty Fortuna Klub Plus

Przygodę z punktami rozpoczniesz podczas zakładania konta. Za rejestrację Fortuna na start doładuje Twoje konto lojalnościowe wartością 2800 punktów. Korzystając regularnie z konta za każdy zakład gracz otrzymuje punkty lojalnościowe, które w rezultacie może wymienić na różne nagrody. By odebrać nagrodę należy:

 1. kliknąć zakładkę promocje
 2. wybrać opcje e-shop
 3. wybrać prezent

Wśród prezentów do wyboru masz zakłady bez ryzyka lub bonusy od wpłaty.

Fortuna
Freebet 20 zł za rejestrację + 100% od pierwszego depozytu do 2000 zł + Zakład bez ryzyka do 200 210 zł

Jak odebrać bonus bez depozytu za punkty FKP?

Każdy, kto założy konto u bukmachera Fortuna, ma prawo do bonusu bez depozytu, a z kodem promocyjnym otrzymasz też bonus bez depozytu. Środki premiowe otrzymasz w postaci 2800 punktów FKP (Fortuna Klub Plus), możesz wymienić punkty na obstawienie kuponu o wartości 20 zł. Wystarczy, że zarejestrujesz się i zweryfikujesz konto, a na Twoim koncie pojawią się dodatkowe punkty. Wśród bonusów bez depozytu dostępnych u legalnych bukmacherów ten oferowany przez Fortunę jest jest jednym z najlepszych, lecz nie może konkurować z freebetami TOTALbet ze względu na wartość oraz warunki obrotu.

Bonus od wpłaty

Trzecim z kolei jest bonus od wpłaty. Fortuna podwaja pierwszy depozyt aż do kwoty 2000 zł. To znaczy, że gdy wpłacisz 100 zł na Twoim koncie pojawi się 200 zł, a gdy wpłacisz 2000 zł to otrzymasz dodatkowy 2000 gratis. Aby wypłacić ten bonus należy spełnić bardzo konkretne warunki obrotu. Ponieważ te są dość wymagające, to warto rozważyć jego wykorzystanie. Całe szczęście, że Fortuna wprowadziła ten bonus opcjonalnie i aby go odebrać należy:

 1. zaznaczyć  podczas pierwszego logowania po rejestracji chęć otrzymania bonusu
 2. dokonać wpłaty w ciągu 3 dni od wykonanej akceptacji
 3. postawić pierwszy kupon w okresie 4 dni od wpłaty
 4. obrócić 4x wartością depozytu (jeśli wpłaciłeś 100 zł to zagraj za łączną sumę 400 zł) w ciągu 30 dni od postawienia pierwszego kuponu (kupony z min. 3 zdarzeniami i kursem min. 1.6)
Fortuna
100% od pierwszego depozytu do 2000 zł + Freebet 20 zł za rejestrację + Zakład bez ryzyka do 200 210 zł

Jak wypłacić bonusy powitalne?

Bukmacher Fortuna posiada korzystne warunki dotyczące wypłaty bonusów powitalnych i wypada bardzo dobrze na tle polskich legalnych bukmacherów. Zarówno wygraną z bonusu bez depozytu jak i zwrot z zakładu bez ryzyka należy postawić 1 raz by środki trafiły na saldo depozytowe. W obu przypadkach nie ma dodatkowych wymogów co do liczby pozycji na kuponie oraz wysokości kursu.

Nieco inaczej przedstawia się sprawa wypłaty środków z bonusu od wpłaty. Jak już wyżej wspomniałem, gdy otrzymamy bonus 100% jesteśmy zobowiązani do 4-krotnego obrotu jego wartością z kursem minimalnym 1.6. Jeśli zatem wpłacisz 200 zł i otrzymasz dodatkowe 200 zł w formie bonusu, to by móc go wypłacić należy łącznie obstawić kupony o wartości 800 zł.

Promocje bukmacherskie w Fortunie

Na jakie jeszcze promocje czasowe możemy liczyć na stronie zakładów bukmacherskich Fortuna?

Ekspert+

To akcja, w której typerzy umieszczają na kuponie wszystkie pozycje ze wskazanej przez bukmachera kolejki rozgrywek piłkarskich bądź wszystkie walki z wybranej edycji walk jak KSW. Ten to trafi wszystkie typy oprócz wygranej otrzyma dodatkową nagrodę, czyli część z puli 20 tyś złotych podzieloną na wszystkich, którzy tak samo poprawnie wskazali właściwe typy.

AKO Boost

To propozycja stworzona przez Fortunę i składająca się z kombinacji wybranych wydarzeń. Zaletą obstawiania takich kuponów jest podwyższony kurs, czyli w rezultacie większa wygrana. Warto rozważyć udział w tej promocji, gdy zgadzamy się ze wszystkimi typami w poszczególnym pakiecie “boostowym”.

Pewniak

To nic innego jak dodatkowy bonus przy obstawieniu wskazanego wydarzenia. Tej promocji mogą towarzyszyć dodatkowe warunki do spełnienia, np. minimalna stawka czy liczba zdarzeń na kuponie.

Program Lojalnościowy Fortuna Klub Plus

To program polegający na zbieraniu punktów. Jest atrakcyjny zarówno dla graczy, którzy obstawiają wysokie stawki, jak i dla tych którzy korzystają z oferty Fortuny z dużą częstotliwością. Na przykładzie powitalnych środków bez depozytu w formie punktów FKP wiemy już, że by otrzymać 20 zł potrzebne jest 2800 punktów. Aby otrzymać taką liczbę punktów za zakłady musimy postawić łącznie 2800 złotych.

Kursy bukmacherskie w Fortunie

Patrząc na kursy można śmiało stwierdzić, że Fortuna zajmuje miejsce w czołówce najwyższych kursów wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Zdecydowałem się zrobić porównanie z STS, który jest największym bukmacherem w Polsce pod względem obrotu i liczby graczy oraz z forBET, który regularnie zbiera nagrody w kategorii najlepsze kursy.

Pod lupę wziąłem mecz z Bundesligi po wznowieniu rozgrywek w maju 2020:

Frankfurt vs. M.Gladbach

BukmacherKurs
Fortuna2.95 x 3.50 x 2.40
forBET3.00 x 3.50 x 2.37
STS2.89 x 3.45 x 2.40

Łatwo zauważyć, że Fortuna wypada trochę lepiej niż STS i porównywalnie z forBET, także wniosek jest taki, że pod względem kursów możemy spokojnie typować u tego bukmachera.

Aplikacja mobilna Fortuna

fortuna aplikacja mobilna

Jako faworyt na rynku bukmacherskim Fortuna postarała się o bardzo dobrze działającą aplikację mobilną. Gracze mogą korzystać z dobrodziejstw zakładów zarówno na telefonach z systemem Android jak i iOS. Aplikacja daje wiele możliwości takich jak:

 • założenie konta
 • aktywacja i wykorzystanie bonusów na start
 • możliwość szybkich wpłat i wypłat
 • obstawianie zakładów
 • śledzenie relacji wydarzeń sportowych
 • oglądanie transmisji meczów

Biorąc pod uwagę wachlarz możliwości oraz dobre usytuowanie przycisków funkcyjnych Fortuna za aplikację otrzymuje głównie pozytywne opinie. Jedynym minusem dla gracza może być częsta aktualizacja oprogramowania, lecz z drugiej strony oznacza to ciągłe doskonalenie funkcjonalności aplikacji dedykowanych użytkownikom.

Zalety aplikacji:

 • szybka rejestracja – możliwość obstawiania w 3 min. po ściągnięciu aplikacji
 • touch id – szybkie logowanie na odcisk palca
 • strefa typera – bieżące komentarze oraz kupony graczy
 • transmisje wielu wydarzeń – Fortuna TV

Transmisje na żywo, czyli Fortuna TV

Wielką zaletą Fortuny jest możliwość oglądania wydarzeń sportowych na stronie oraz aplikacji mobilnej. By mieć taką możliwość należy spełnić 2 warunki:

 1. posiadać środki na koncie
 2. mieć aktywny złożony zakład w ciągu 7 dni

Dostęp do transmisji możesz znaleźć w zakładce Fortuna TV, klikając na wybrany mecz zauważysz znak trójkąta, po naciśnięciu którego włącza się transmisja. Ciekawe jest to, że niektóre transmisje widnieją np. z logiem 11 Eleven Sports lub innym sportowym kanałem. W aplikacji możemy udostępnić oglądanie na telewizorze lub innym urządzeniu np. z większym ekranem. Podczas oglądania, pod transmisją widnieje lista zakładów wraz z kursami, co daje dużą wygodę w oglądaniu i obstawianiu.

Metody płatności w Fortunie

Jeśli chodzi o kwestię zasilenia konta to Fortuna umożliwia kilka metod. Dla mnie najszybszą formą jest przelew blik. Polega on na skopiowaniu numeru BLIK z aplikacji bankowej i wklejeniu go do aplikacji bukmachera. Na sam koniec należy tylko potwierdzić taka płatność jeszcze raz w banku i pieniądze trafiają na konto gracza.

U każdego bukmachera w Polsce, ze względu na regulacje prawne, jedyną opcją wypłaty środków jest przelew na konto. Niektórzy bukmacherzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, korzystają z firm umożliwiających szybkie płatności. Robi to duże wrażenie na osobie, która wygrała i po chwili dostała pieniądze na konto.

Obsługa klienta w Fortunie

Jak na drugiego z największych bukmacherów w Polsce przystało, Fortuna oferuje swoim graczom sprawny czat, który jest dostępny tylko dla zalogowanych graczy. Osoby które jeszcze konta nie mają mogą rozwiać swoje wątpliwości korzystając z formularza kontaktowego. Konsultant na czacie na pytanie dotyczące obrotu bonusu odpowiedzi udzielił wyczerpująco.

Fortuna wspiera sport

Działalność marketingowa w kwestii sponsoringu sportowego w Fortunie jest rozwinięta na bardzo wysokim poziomie. Bukmacher finansuje nie tylko szereg piłkarskich klubów ekstraklasy, takich jak Legia Warszawa czy Raków Częstochowa, ale także jest sponsorem tytularnym 1 ligi piłki nożnej. Bukmacher nie zapomniał także o sportach zimowych, aktywnie wspierając Polski Związek Narciarski.

Fortuna zakłady bukmacherskie – opinie

Z pewnością zakłady bukmacherskie Fortuna są rozpoznawalną marką wśród typerów, ale należy sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego osoba, która nie ma jeszcze konta u tego bukmachera powinna się zarejestrować. Głównym atutem w codziennym użytkowaniu jest przede wszystkim bardzo prosta i wygodna aplikacja, która posiada intuicyjne funkcje filtrowania zakładów pod względem wydarzeń, dyscyplin sportowych jak i czasu ich trwania. Dla nowych użytkowników będzie istotny również zestaw bonusów, z których na szczególne wyróżnienie zasługuje zakład bez ryzyka. Warto z niego skorzystać przede wszystkim dlatego, że ma dużą wartość oraz tylko jednokrotny wymóg obrotowy. Szeroka gama wydarzeń oraz przyjazne warunki promocji Happy Hours z powiększoną wygraną, zachęcają do obstawiania wybranych przez nas wydarzeń sportowych.

FAQ – Fortuna zakłady bukmacherskie

🤔 Jak działa Fortuna cashout?

Early Cashout działa w kuponach, na których brak jest nietrafionych typów, a co najmniej jeden typ jest trafiony.

🤔 Jaka jest minimalna stawka zakładu?

Minimalna stawka zakładu to 2 zł.

🤔 Jak odebrać bonus w Fortunie?

Bonus otrzymasz używając kod FORBONUS w pierwszym kroku formularza rejestracyjnego.

🤔 Czy warto użyć kod promocyjny Fortuna?

Nasz kod promocyjny uruchamia większy zakład bez ryzyka pozostawiając warunki obrotu niezmiennie.

🤔 Jak wpłacić pieniądze na konto?

Jeśli posiadasz aplikację bankową w telefonie to najszybszą metodą depozytu środków jest przelew bankowy lub przelew blik. Jeśli korzystasz zaś z komputera doładowanie konta będzie 

🤔 Czy wypłata środków trwa długo?

Fortuna przelewa wygraną w ciągu 1 dnia roboczego. Nie ma co liczyć na błyskawiczną wypłatę środków jak w przypadku innych bukmacherów, jak Totolotek, u którego na wypłatę nie czekamy nawet godziny.