Fortuna zakłady bukmacherskie

fortuna zakłady bukmacherskie
100 130 zł bez ryzyka
+ 20 zł freebet
+ 100% od pierwszego depozytu
Z kodem 30 zł więcej
kod: FORTUNAVIP
Odbierz bonus

Jeden z najpopularniejszych bukmacherów jakim jest Fortuna to stabilny, posiadający dobre opinie partner wśród typerów oraz fanów piłki nożnej. Znany jest ze sponsorowania klubów piłkarskich ekstraklasy jak Legia Warszawa czy Raków Częstochowa. Jako główny sponsor wspiera także rozgrywki 1 ligi oraz PZN.

Stawka minimalna:2 zł
Bonus bez depozytu:20 zł
Kod promocyjny:FORTUNAVIP
Bonus od wpłaty:do 1000 zł
Gra bez podatku:Happy Hours +14%

Licencję na oferowanie zakładów bukmacher otrzymał w styczniu 2012 i zajmuje miejsce nr 2 pod względem liczby zarejestrowanych graczy zaraz po STS. Fortuna należy do czeskiej grupy Fortuna Entertainment Group, która oferuje zakłady w Polsce oraz na Słowacji.

fortuna zaklady bukmacherskie

Jakie opinie o bonusach na start ma Fortuna?

Oprócz genialnej aplikacji bukmacher Fortuna posiada ciekawy zestaw promocji powitalnych. Wielkość bonusów na start zależy przede wszystkim od tego jaki kod promocyjny Fortuna uzupełnisz w formularzu pod czas rejestracji. Do zgarnięcia masz bonus bez depozytu, zakład bez ryzyka oraz bonus od wpłaty.

Bonus powitalnyWartość bonusuWymagany obrót
Zakład bez ryzyka100 zł 130 zł (z kodem)1x (bez min. kursu)
Bonus bez depozytu20 zł1x (bez min. kursu)
Bonus 100% od wpłatydo 1000 zł4x (min. 3 typy, min. kurs 1,9)

Co daje kod promocyjny Fortuna?

Swoją ofertę powitalną możesz powiększyć przy udziale kodu. Korzystając z naszego kodu promocyjnego Fortuna Twój bonus na start zostanie zwiększony. Z kodu warto skorzystać przede wszystkim dlatego, że powiększa wartość zakładu bez ryzyka ze 100 zł na 130 zł. Oczywiście otrzymasz także pozostałe elementy składające się na pakiet startowy, czyli bonus bez depozytu oraz bonus od wpłaty.

Fortuna
bonus bez depozytu
Freebet 20 zł za rejestrację + Zakład bez ryzyka do 100 130 zł + 100% od pierwszego depozytu do 1000 zł
kod: FORTUNAVIP
odbierz bonus

Fortuna – zakład bez ryzyka

Najkorzystniejszym z tych trzech bonusów jest zakład bez ryzyka. Jego atrakcyjność polega nie tylko na wielkości (130 zł), ale także na bardzo korzystnych warunkach obrotu, gdyż nie ma wymagań co do ilości typów oraz wysokości kursów na kuponie. By grać bez ryzyka należy:

 1. dokonać wpłaty
 2. postawić pierwszy zakład
 3. odebrać zwrot za nietrafiony zakład lub cieszyć się wygraną

Aby maksymalnie skorzystać z zakładu bez ryzyka i odebrać 130 zwrotu należy postawić 147 zł, a gdy kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot pomniejszony o 12% podatku czyli 130 zł.

Fortuna
zakład bez ryzyka
Zakład bez ryzyka do 100 130 zł + Freebet 20 zł za rejestrację + 100% od pierwszego depozytu do 1000 zł
kod: FORTUNAVIP
odbierz bonus
VIP

Jak odebrać bonus bez depozytu za punkty FKP?

Każdy, kto założy konto u bukmachera Fortuna, ma prawo do bonusu bez depozytu, a z kodem promocyjnym otrzymasz też bonus bez depozytu. Środki premiowe otrzymasz w postaci 2800 punktów FKP (Fortuna Klub Plus), możesz wymienić punkty na obstawienie kuponu o wartości 20 zł. Wystarczy, że zarejestrujesz się i zweryfikujesz konto, a na Twoim koncie pojawią się dodatkowe punkty. Wśród bonusów bez depozytu dostępnych u legalnych bukmacherów ten oferowany przez Fortunę jest jest jednym z najlepszych lecz nie może konkurować z freebetami TOTALbet ze względu na wartość oraz warunki obrotu.

Czy warto odebrać bonus od wpłaty?

Trzecim z kolei jest bonus od wpłaty. Fortuna podwaja pierwszy depozyt aż do kwoty 1000 zł. To znaczy, że gdy wpłacisz 100 zł na Twoim koncie pojawi się 200 zł, a gdy wpłacisz 1000 zł to otrzymasz dodatkowy 1000 gratis. By wypłacić ten bonus należy spełnić bardzo konkretne warunki obrotu. Ponieważ te są dość wymagające, to warto rozważyć jego wykorzystanie. Całe szczęście, że Fortuna wprowadziła ten bonus opcjonalnie i by go odebrać należy:

 1. zaznaczyć  podczas pierwszego logowania po rejestracji chęć otrzymania bonusu
 2. dokonać wpłaty w ciągu 3 dni od wykonanej akceptacji
 3. postawić kupon w okresie 4 dni od wpłaty
 4. obrócić 4x wartością depozytu w ciągu 30 dni od postawienia pierwszego kuponu (kupony z min. 3 zdarzeniami i kursem min. 1.6)
Fortuna
bonus od depozytu
100% od pierwszego depozytu do 1000 zł + Freebet 20 zł za rejestrację + Zakład bez ryzyka do 100 130 zł
kod: FORTUNAVIP
odbierz bonus

Jak wypłacić bonusy powitalne?

Bukmacher Fortuna posiada korzystne warunki dotyczące wypłaty bonusów powitalnych i wypada bardzo dobrze na tle polskich legalnych bukmacherów. Zarówno wygraną z bonusu bez depozytu jak i zwrot z zakładu bez ryzyka należy postawić 1 raz by środki trafiły na saldo depozytowe. W obu przypadkach nie ma dodatkowych wymogów co do liczby pozycji na kuponie oraz wysokości kursu.

Nieco inaczej przedstawia się sprawa wypłaty środków z bonusu od wpłaty. Jak już wyżej wspomniałem, gdy otrzymamy bonus 100% jesteśmy zobowiązani do 4-krotnego obrotu jego wartością z kursem minimalnym 1.6. Jeśli zatem wpłacisz 200 zł i otrzymasz dodatkowe 200 zł w formie bonusu, to by móc go wypłacić należy łącznie obstawić kupony o wartości 800 zł.

Rejestracja krok po kroku

fortuna instalacja aplikacji

Proces rejestracji nie powinien stanowić najmniejszego problemu. By otrzymać bonusy na start w Fortunie oraz w pełni cieszyć się możliwościami konta należy, na stronie lub aplikacji przejść  etapy:

 1. wypełnić krótki formularz rejestracyjny z kodem promocyjnym
 2. zweryfikować maila
  (nastąpi aktywacja konta tymczasowego)
 3. przesłać dokument tożsamości i uzupełnić numer konta bankowego
  (nastąpi aktywacja konta stałego)

Rodzaje kont gracza w Fortunie:

 • KONTO TYMCZASOWE – umożliwia dokonywanie wpłat i stawianie zakładów
 • KONTO STAŁE – dodatkowo pozwala na odebranie bonusów oraz dokonywanie wypłat

Ważne, aby podczas pierwszego logowania zaznaczyć chęć odebrania bonusu 100% od wpłaty. Decyzja należy do każdego gracza lecz możliwość taka jest tylko przy pierwszym logowaniu.

Co obstawiać w Fortunie?

Fortuna posiada bogatą ofertę na zakłady. Gracze poprzez stronę internetową lub aplikację bukmacherską Fortuna mają okazję do obstawiania tysięcy zróżnicowanych zakładów na żywo oraz przedmeczowych. W Fortunie możesz typować rezultaty sportów zespołowych, sportów walki jak i wyścigów sportowych. W ofercie oprócz zakładów na żywo i przedmeczowych łatwo zauważyć zakładkę sporty wirtualne. Gdy nie ma interesującego nas wydarzenia możemy obstawić wirtualne rozgrywki. Są to skrócone symulacje wybranych sportów, które trwają kilka minut.

Ligi Alternatywne w Fortunie

Symulowane rozgrywki zakładów wirtualnych są dobrą alternatywą w czasie gdy nie ma interesujących wydarzeń sportowych. Fortuna oferuje zakłady na wiele europejskich lig oraz ligi mistrzów, których rezultaty bazują na algorytmie biorącym pod uwagę statystyki z około 10 lat wstecz. Nie jest to typowo losowa gra lecz bardzo zbliżone do rzeczywistości mecze piłkarskie, które łatwiej przewidzieć. Częstotliwość rozgrywek oraz czas trwania meczu odbywa się tak jak w prawdziwych ligach. 

Kursy na tle konkurencji

Patrząc na kursy można śmiało stwierdzić, że Fortuna zajmuje miejsce w czołówce najwyższych kursów wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Zdecydowałem się zrobić porównanie z STS, który jest największym bukmacherem w Polsce pod względem obrotu i liczby graczy oraz z forBET, który regularnie zbiera nagrody w kategorii najlepsze kursy.

Pod lupę wziąłem mecz z Bundesligi po wznowieniu rozgrywek w maju 2020:

Frankfurt vs. M.Gladbach

BukmacherKurs
Fortuna2.95 x 3.50 x 2.40
ForBET3.00 x 3.50 x 2.37
STS2.89 x 3.45 x 2.40

Łatwo zauważyć, że Fortuna wypada trochę lepiej niż STS i porównywalnie z ForBET, także wniosek jest taki, że pod względem kursów możemy spokojnie typować u tego bukmachera.

Fortuna stawia na piłkę nożną

Każdy bukmacher w Polsce wkłada wiele energii, by przekonać zwolenników typowania piłki nożnej do założenia konta. Jest to bowiem najliczniejsza grupa fanów, którzy biorą udział w zakładach. Fortuna radzi sobie w tej rywalizacji bardzo dobrze, zarówno pod względem kursów jak i oferowaniu promocji na konkretne rozgrywki. Często możemy natknąć się na podwyższenie wygranej w promocji Happy Hours.

Najlepsza stała promocja bukmachera

Fortuna oferuje szereg promocji dla graczy. Godną uwagi jest promocja Happy Hours, której zasady zmieniają się zależnie od obecnych wydarzeń lecz zasada działania jest niezmienna. Obstawiając co najmniej 3 zdarzenia z kursem 1,3 każdy, wygrana zostanie powiększona aż o 14%. Promocja specjalna obowiązuje zarówno na zakłady live jak i przedmeczowe lecz nie możemy z niej skorzystać wykorzystując środki bonusowe.

Wymieniaj punkty Fortuna Klub Plus na zakłady

Przygodę z punktami rozpoczniesz podczas zakładania konta. Za rejestrację Fortuna na start doładuje Twoje konto lojalnościowe wartością 2800 punktów. Korzystając regularnie z konta za każdy zakład gracz otrzymuje punkty lojalnościowe, które w rezultacie może wymienić na różne nagrody. By odebrać nagrodę należy:

 1. kliknąć zakładkę promocje
 2. wybrać opcje e-shop
 3. wybrać prezent

Wśród prezentów do wyboru masz zakłady bez ryzyka lub bonusy od wpłaty.

Aplikacja Fortuna – opinie

fortuna aplikacja mobilna

Jako faworyt na rynku bukmacherskim Fortuna postarała się o bardzo dobrze działającą aplikację mobilną. Gracze mogą korzystać z dobrodziejstw zakładów zarówno na telefonach z systemem Android jak i iOS. Aplikacja daje wiele możliwości takich jak:

 • założenie konta
 • aktywacja i wykorzystanie bonusów na start
 • możliwość szybkich wpłat i wypłat
 • obstawianie zakładów
 • śledzenie relacji wydarzeń sportowych
 • oglądanie transmisji meczów

Biorąc pod uwagę wachlarz możliwości oraz dobre usytuowanie przycisków funkcyjnych Fortuna za aplikację otrzymuje głównie pozytywne opinie. Jedynym minusem dla gracza może być częsta aktualizacja oprogramowania, lecz z drugiej strony oznacza to ciągłe doskonalenie funkcjonalności aplikacji dedykowanych użytkownikom.

Zalety aplikacji:

 • szybka rejestracja – możliwość obstawiania w 3 min. po ściągnięciu aplikacji
 • touch id – szybkie logowanie na odcisk palca
 • strefa typera – bieżące komentarze oraz kupony graczy
 • transmisje wielu wydarzeń – Fortuna TV

Transmisje czyli Fortuna TV

Wielką zaletą Fortuny jest możliwość oglądania wydarzeń sportowych na stronie oraz aplikacji mobilnej. By mieć taką możliwość należy spełnić 2 warunki:

 1. posiadać środki na koncie
 2. mieć aktywny złożony zakład w ciągu 7 dni

Dostęp do transmisji możesz znaleźć w zakładce Fortuna TV, klikając na wybrany mecz zauważysz znak trójkąta, po naciśnięciu którego włącza się transmisja. Ciekawe jest to, że niektóre transmisje widnieją np. z logiem 11 Eleven Sports lub innym sportowym kanałem. W aplikacji możemy udostępnić oglądanie na telewizorze lub innym urządzeniu np. z większym ekranem. Podczas oglądania, pod transmisją widnieje lista zakładów wraz z kursami, co daje dużą wygodę w oglądaniu i obstawianiu.

Metody płatności w Fortunie

Jeśli chodzi o kwestię zasilenia konta to Fortuna umożliwia kilka metod. Dla mnie najszybszą formą jest przelew blik. Polega on na skopiowaniu numeru BLIK z aplikacji bankowej i wklejeniu go do aplikacji bukmachera. Na sam koniec należy tylko potwierdzić taka płatność jeszcze raz w banku i pieniądze trafiają na konto gracza.

U każdego bukmachera w Polsce, ze względu na regulacje prawne, jedyną opcją wypłaty środków jest przelew na konto. Niektórzy bukmacherzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, korzystają z firm umożliwiających szybkie płatności. Robi to duże wrażenie na osobie, która wygrała i po chwili dostała pieniądze na konto.

FAQ – częste pytania o Fortunę

Jakie działa Fortuna cashout?

Early Cashout działa w kuponach, na których brak jest nietrafionych typów, a co najmniej 1 typ jest trafiony.

Jaka jest minimalna stawka zakładu?

Minimalna stawka zakładu to 2 zł.

Jak odebrać bonus Fortuna?

Bonus otrzymasz używając kod promocyjny Fortuna w pierwszym kroku formularza rejestracyjnego.

Czy warto użyć kod promocyjny Fortuna?

Kod promocyjny uruchamia większy zakład bez ryzyka pozostawiając warunki obrotu niezmiennie. Z tego względu warto wykorzystać kod promocyjny.

Jak wpłacić pieniądze na konto Fortuna?

Jeśli posiadasz aplikację bankową w telefonie to najszybszą metodą depozytu środków jest przelew bankowy lub przelew blik. Jeśli korzystasz zaś z komputera doładowanie konta będzie 

Czy wypłata środków trwa długo?

Fortuna przelewa wygraną w ciągu 1 dnia roboczego. Nie ma co liczyć na błyskawiczną wypłatę środków jak w przypadku innych bukmacherów, jak Totolotek, u którego na wypłatę nie czekamy nawet godziny.