Aplikacje bukmacherskie

aplikacje bukmacherskie

Aplikacje bukmacherskie to obecnie “must have” w portfolio zakładów wzajemnych online. Bez tego elementu oferty ciężko przebić się do czołówki i na poważnie rywalizować na naszym rynku w walce o klienta. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ smartfon daje nam możliwość obstawiania w każdym miejscu, a nierzadko zdarza się tak, że użytkownicy stawiają zakłady intuicyjnie. Dlatego firmy coraz więcej uwagi poświęcają aplikacjom moblilnym i starają się je dopracować w najmniejszym szczególe. Ale co właściwie znaczy, że dana aplikacja bukmacherska jest dobra? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym przeglądzie aplikacji bukmacherskich w Polsce, w którym przetestowaliśmy wszystkie dostępne apki zakładów wzajemnych.

Elementy dobrej mobilnej aplikacji bukmacherskiej 2021

Zanim zaczniemy, zastanówmy się co powinna zawierać dobra aplikacja?Według badań z kwietnia 2020 roku, blisko 94% użytkowników smartfonów w Polsce korzysta z urządzeń opartych na systemie Android, a 5,5% z urządzeń z systemem iOS. Już sama ta statystyka pokazuje, że jednym z podstawowych elementów jest dostępność aplikacji. Na podstawie powyższych wyników można dojść do stwierdzenia, że wystarczy udostępnić swój produkt na telefony z Androidem, ale jednak jesteśmy zdania, że o AppStorze nie wolno zapominać, ponieważ korzysta z niego zupełnie inny typ gracza. Bardzo często jest tak, że iPhone i iPada, posiadają osoby stosunkowo młode i skłonne do częstszego korzystania z nowoczesnych rozwiązań bukmacherskich. 

Kolejnym elementem, na który zwracamy uwagę jest intuicyjność aplikacji i stabilność jej działania. To problem, z którymi mierzyły się firmy bukmacherskie w początkowych fazach udostępniania oferty na telefony. Bardzo często użytkownicy skarżyli się na fakt, że aplikacje zacinały się, nagle wylogowywały, czy też niektóre przyciski okazywały się być nieaktywne. W związku z czym wiele osób wracało do gry na desktopie. Intuicyjność wiąże się z jeszcze jedna kwestią. Aplikacje zyskują przewagę jedynie w przypadku, w którym jako użytkownicy jesteśmy w stanie szybko się zalogować, znaleźć interesujące nas wydarzenie i postawić kupon. W innym przypadku wystarczy strona mobilna. Wspominamy o tym dlatego, że niektórzy bukmacherzy zapominają po co właściwie są aplikacje bukmacherskie i przenoszą jeden do jednego wygląd i działania swojej strony mobilnej, co naszym zdaniem jest nieracjonalnym działaniem.

Czy oferta mobile jest taka sama jak na stronach?

aplikacje mobilne u bukmacherów

Z punktu widzenia gracza ważne jest również jakie rynki i jakie zakłady dostępne są u bukmacherów. Wspominaliśmy o tym, że aplikacje mobilne dają przede wszystkim możliwość obstawienia wydarzeń w dowolnym miejscu. Fundamentem nowoczesnych zakładów bukmacherskich są zakłady na żywo. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której oglądasz w pubie ze znajomymi finał ligi mistrzów lub oglądacie z kumplami mecz reprezentacji w domu i przypomnij sobie ile razy ktoś w pewnym momencie rzucał „ciekawe jaki jest kurs na Polskę”. Nikt przecież nie będzie odpadał laptopa, żeby to sprawdzić, tylko każdy sprawdza telefon i tu pojawia się zasadnicze pytanie. Czy aplikacje posiadają obstawianie live, bo kogo by interesował tylko kurs przedmeczowy. Oprócz tego ważne będzie też liczba kursów na zdarzenia meczowe. Reasumując ten wątek, w naszej opinii oferta dostępna w aplikacjach mobilnych nie może być gorsza niż oferta, z którą spotykamy się na stronie.

Streaming online w aplikacjach bukmacherskich

Opcje streamingowe to kolejny obszar, który z powodzeniem mogą być realizowane przez aplikacje bukmacherskie. Po raz kolejny wracamy do przewagi obstawiania ze smartfonu, a więc faktu, że możesz to robić niezależnie od tego gdzie się obecnie znajdujesz. Załóżmy, że musisz odbyć podróż służbową pociągiem w czasie interesującego Cię meczu. Niektóre firmy dzięki podpisanym umową z podmiotami uprawnionymi do dysponowania prawami telewizyjnymi, udostępniają transmisje live ze spotkań. Taka sytuacja dotyczy np. Meczów Serie A, Bundesligi, La Ligi, NBA. Dzięki temu już samo posiadanie konta bukmacherskiego powoduje, że masz możliwość śledzenia legalnego streamingu. 

Promocje i bonusy. Nasz serwis skupia się głównie na darmowych zakładach, a te bardzo często są związane właśnie z akcjami marketingowymi, które mają przyciągnąć do serwisu nowych klientów. Oczywiście aplikacje mobilne są też częstym obszarem, na promocji których skupiają się legalni bukmacherzy. Dlatego kolejny element dotyczy tego, czy zainstalowanie apki sprawia, że otrzymujesz większe korzyści. Niejednokrotnie dzieje się tak, że za grę na smartfonach użytkownicy odbierają grę bez podatku, lub zakłady bez ryzyka.

Aplikacje bukmacherskie na Android. Dlaczego nie ma ich w Google Play?

Zanim przejdźmy do poszczególnych firm musimy wspomnieć o jednej bardzo ważnej sprawie. Wielu użytkowników spotyka się z sytuacją, w której nie możne znaleźć aplikacji bukmacherskich w sklepie Google Play. Przyczyną jest jedynie polityka Google wobec wszelkich form hazardu. Firma postanowiła, że jeśli chcesz zainstalować aplikację zakładów bukmacherskich musisz to zrobić ręcznie, a nie przez sklep Google. Zaznaczamy przy tym, że bezpieczeństwo zapewniają spółki bukmacherskie i starają się one, żeby aplikacje były zgodne z wymaganiami ochrony danych. Aby zainstalować aplikację bez wchodzenia na Google Play należy wejść na stronę bukmachera, znaleźć zakładkę mobile i tam kliknąć w ikonę „pobierz dla Android”. Aby to zrobić na swoim Androidzie musisz włączyć opcję instalacji aplikacji z „nieznanych źródeł”. Jednocześnie podkreślamy, że na iPhone i iPad wszystkie apki dostępne są w AppStore.

Przegląd oferty aplikacji bukmacherskich w Polsce

Czas na sprawdzenie, jak z wymienionymi przez nas obszarami dają sobie radę legalni bukmacherzy funkcjonujący na naszym rynku.

STS na urządzenia mobilne

Zaczynamy od zakładów bukmacherskich STS, bo w tym przypadku poprzeczka ustawiona jest na wysokim poziomie. Wśród elementów, które wymienialiśmy jako kluczowe znalazły się: dostępność, stabilność, intuicyjność, oferta zakładów, promocje. Z aplikacji STS mogą korzystać użytkownicy telefonów z systemem Android, jak i iOS. Jeśli ktoś nie posiada jednego z tych dwóch systemów może również korzystać ze strony w wersji mobilnej. O tym, że aplikacja jest stabilna i cieszy się popularnością wśród użytkowników najlepiej świadczy liczba ocen na AppStorze oraz średnia ocena. W kategorii sport w Polsce STS zajmuje 4 miejsce z 11 tysiącami głosów i średnią 4,6/5. Najcześciej zgłaszana uwaga w recenzjach dotyczy braku wsparcia w języku angielskim, ale to jedynie pokazuje, że firma popularna jest nie tylko w Polsce. Poza tym otrzymujemy pełen wachlarz możliwości od gier karcianych BetGames, przez sporty wirtualne i esport. Oczywiście nie zabrakło najważniejszych rynków na piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, boks, MMA. Do tego na aplikacji można oglądać transmisje na żywo, nie tylko za pośrednictwem Match-trackera, ale także streamingi. Istnieje możliwość nawiązywania interakcji z innymi użytkownikami przez czat ogólny i czat meczowy. Dzięki STSPay wygrane można wypłacić w ciągu 15 minut. Musimy też wspomnieć o tym, że logować do serwisu można się przez odcisk palca. Bonusy i promocje również obowiązują i aby sprawdzić aktualne wystarczy wejść w „bonusy i akcje”. Właściwie nie ma się do czego przyczepić. Zdecydowanie jedna z najlepszych aplikacji na rynku.

 • Oferta sportowa
 • Betgames, esport, sporty wirtualne
 • cash-out
 • streaming
 • logowanie odciskiem palca
 • czat ogólny i meczowy
 • powiadomienia push
 • szybki zakład (3D touch)
 • pomoc online
 • iOS, Android, mobile

Aplikacja mobilna Fortuna

Jeśli spojrzymy na oceny w AppStore to Fortuna może pochwalić się najwyższą średnią, ponieważ przy blisko ocenach 6 tysięcy osób średnia ocena wynosi 4,8, co jest bardzo dobrym wynikiem jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że skala jest pięciostopniowa i że zazwyczaj użytkownicy nie są skłonni do przyznawania najwyższych ocen. Jednak Fortunie ta sztuka się udała, a sądząc pod komentarzach największym plusem aplikacji jest szybka reakcja zespołu bukmachera w przypadku wykrycia niedoskonałości.

Aktualizacje pojawiają się stosunkowo często i zdecydowanie wpływa to na jakość serwisu. Oczywiście dostępna jest na telefony z systemami Android i iOS, natomiast jeśli ktoś używa jeszcze systemu Windows Phone to można skorzystać z wersji mobilnej strony. Logowanie wykorzystuje najnowsze funkcje telefonów komórkowych, czyli możliwość wejścia do serwisu dzięki Face ID, Touch ID i 3D Touch. Oferta aplikacji nie odbiega od wersji desktopowej, więc znajduje się na niej kompletna oferta zakładów prematch i live. Te drugie nawet w opcji streamingu. Nie zabrakło również wirtualnych sportów. 3D Touch umożliwia zawarcie szybkiego zakładu. Jeśli nie możesz znaleźć interesującego Cię wydarzenia możesz skorzystać z fulltextowej wyszukiwarki. Co ciekawe wykonano również ukłon w stronę osób preferujących tradycyjne obstawianie w punktach naziemnych, ponieważ oprócz wyszukiwarki stacjonarnych placówek udostępniono opcję skanowania kuponu.

 • zakłady prematch, live
 • sporty wirtualne
 • powiadomienia push
 • streaming online
 • logowanie odciskiem palca, i face ID
 • możliwe przygotowanie kuponów maxikombi
 • Przegląd kuponów
 • analizy
 • Wyszukiwarka punktów
 • iOS, Android, mobile

ForBET na smartfonie

Trzecim bukmacherem, którego aplikacje bierzemy na tapetę są zakłady bukmacherskie forBET. Na początku sprawdziliśmy ogólną ocenę na AppStore i nie wygląda ona źle, ponieważ forBET od blisko tysiąca użytkowników otrzymał średnią oceną 4,7, co przekłada się na 27 miejsce wśród aplikacji sportowych w Polsce. Wynik niezły i tak też możemy powiedzieć o ofercie bukmachera. Apka dostępna jest dla urządzeń z systemami Android i iOS oraz w wersji mobilnej, czyli jeden z podstawowych warunków został spełniony. Duży plus za sam wygląd aplikacji. Kursy na poszczególne wydarzenia są bardzo czytelne, a znalezienie odpowiedniego rynku nie zajmuje wiele czasu. Całość wykonana jest tak, że użytkownik nie powinien się zgubić. Bardzo stabilnie działają też sporty wirtualne i ciekawe jest to, że znamy kilka osób, które nie będąc przekonanymi do tego typu rozgrywki na apce forBET nie mogli się oderwać od obstawiania. Na uwagę zasługuje również opcja szybkiej wypłaty oraz szybkie przechodzenie z kuponu do wydarzenia. Mecze można śledzić za pośrednictwem match trackera, co przy fakcie, że STS i Fortuna mają streaming to wydaje się być niewystarczającą opcją. Ale ten brak w pełni rekompensuje streaming wydarzeń esportowych. Z logowaniem nie ma najmniejszego problemu, ponieważ bukmacher zapamiętuje użytkownika, więc zakłady można stawiać szybko.

 • przyjazna użytkownikowi (wyraźne sterowanie i kursy)
 • łatwe logowanie
 • szybka wypłata
 • match trackery
 • zakłady przedmeczowe i live
 • sporty wirtualne
 • streaming esportów
 • Android, iOS, mobile

Mobile w BetClic

Jeśli dopiero ściągnąłeś aplikację Betcic to pewnie zdziwi Cię zestaw pytań, które otrzymujesz od bukmachera. Okazuje się, że jest to jednocześnie formularz rejestracyjny, ale tego sposobu rejestracji nie rekomendujemy, ponieważ nie ma w nim kodu promocyjnego za sprawą którego otrzymuje się dostęp do wyższych promocji. Jeśli masz już konto, to tym bardziej nie musisz odpowiadać na pojawiające się pytania i wystarczy, że klikniesz przycisk zamknij, który znajduje się w prawym górnym rogu. Betclic legalnie wszedł na polski rynek w 2019 roku, dlatego liczba oddanych głosów na AppStore nie jest imponująca (ponad 500), ale już średnia ocena 4,6/5 może napawać bukmachera optymizmem. Dostępna jest również na Androidy. Atutem jest fakt, że aplikacja nie zacina się i działa stabilnie. Do wyboru są wszystkie rynki dostępne również na stronę Betclic. Specjalne promocje można sprawdzać w każdej chwili, ponieważ odpowiednia zakładka została umieszczona w menu nawigacyjnym. W nim możesz sprawdzić również swoje kupony. Są trzy opcje śledzenia meczów na żywo. Plusem jest to, że dostęp pojawia się po kliknięciu w wydarzenie. Betclic TV oferuje streamingi online, wyniki live match trackera, a trzecią opcją są komentarze, czyli de facto czat z użytkownikami, którzy aktualnie obstawiają to samo wydarzenie.

 • zakłady przedmeczowe i live
 • transmisje na żywo
 • match tracker
 • historia kuponów
 • promocje
 • szybkie płatności
 • Android, iOS, mobile

Totolotek na urządzenia mobilne

Totolotek to jeden z tych bukmacherów, którzy oferują specjalne bonusy na aplikację mobilna. W tym przypadku otrzymujesz dodatkowe środki za wpłatę z poziomu aplikacji totolotka. Bonus ustalony jest na maksymalną kwotę 49 zł i otrzymasz tyle, jeśli zasilisz konto o taką sumę. W przypadku Totolotka celowo nie podajemy ogólnej oceny na AppStore, ponieważ stosunkowo niedawno za sprawą zmiany właściciela Totolotek wypuścił całkowicie zmienioną wersję aplikacji i ocena na AppSstore może wprowadzać w błąd. A mamy tu do czynienia w naprawdę solidną aplikacją. Bogata oferta zakładów przedmeczowych uzupełnia się z ofertą live, która daje dostęp do nawet 40 000 zakładów live w miesiącu. Oprócz tego każde wydarzenia możemy wyszukać za sprawą filtrowania. Nie mniej ważna jest informacja o udostępnieniu w aplikacji opcji cash-out. W tym przypadku również pomyślano o opcjach szybkiego logowania, a można to zrobić na dwa sposoby: za pomocą odcisku palce oraz przy użyciu karty członkowskiej BetClub.

 • Bogata oferta zakładów przedmeczowych i live
 • match tracker
 • błyskawiczne płatności
 • cash-out
 • historia kuponów
 • szybkie logowanie
 • Android, iOS, mobile

Promocje na mobile w PZBuk

Już samo wejście na główny serwis PZBuk może uzmysłowić, że mamy do czynienia z bukmacherem, który bardzo mocno celuje w użytkowników urządzeń mobilnych. Oczywiście aplikacja dostępna jest zarówno w appstore jak i na Android. Mała liczba ocen na AppStore wynika z faktu, że bukmacher na początku skupił się na systemach obecnych w telefonach Samsung, Huawei czy Xiaomi, ale użytkownicy iPhone dostali już to na co czekali i pierwsze komentarze w serwisie są entuzjastyczne. Nic w tym dziwnego, ponieważ aplikacja jest bardzo dopracowana, intuicyjna i stabilna. Co więcej dla posiadaczy aplikacji przygotowano specjalną opcję kardio, która powiększa wygrane. Dostępne jest też pełna oferta zakładów przedmeczowych, live i wirtuali w systemie 24/7. Pozytywną informacja jest również fakt, że aplikacja umożliwia wypłatę cash-out. Jednak naszym zdaniem największym plusem jest streaming meczów NBA. 

 • zakłady przedmeczowe i live
 • szybkie płatności
 • cash-out
 • sporty wirtualne 24/7
 • streaming NBA
 • historia kuponów
 • powiadomienia push
 • iOS, Android, mobile

Apka TOTALbetu

Aplikacja TOTALbet dostępna jest na telefony z systemami Android. Natomiast aplikacja bukmacherska iOS w TOTALbet jest wciąż niedostępna, ale bukmacher umieścił na swojej stronie krótki przewodnik jak dodać stronę mobilną na ekran iPhona, aby ułatwić jej użytkowanie. Bukmacher zapewnia, że pełna oferta zakładów przedmeczowych i live dostępna jest w apce. TOTALbet szczyci się najszybszymi wypłatami na rynku i nie mogło zabraknąć tej funkcjonalności w wersji na urządzenia mobilne z Androidem. Brakuje streamingu online, ale zastąpiony został śledzeniem wydarzeń boiskowych za pomocą match trackera, zapewniono jednocześnie to dostęp do statystyk. Za pomocą powiadomień push masz możliwość otrzymywania informacji o rozstrzygniętych kuponach, nowych promocjach i wyniku meczu.

 • zakłady przedmeczowe i live
 • powiadomienia push
 • match tracker
 • szybkie wypłaty
 • Android, iOS – tylko strona mobilna

eWinner aplikacja bukmacherska na telefon

Bukmacherowi trzeba oddać to, że nie bał się stosunkowo szybko po premierze uruchomić aplikacji na iOS i Android. Był to odważny krok jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość debiutujących zakładów czeka przynajmniej pół roku z premierą aplikacji. Flagowa usługa eWinneta, czyli custom bet, udostępniona jest również w aplikacji. Do tego działają wszystkie bonusy oraz opcja cash-out, czyli zamykanie kuponów przed zakończeniem wydarzenia. Nie zabrakło szybkich wpłat i wypłat. Śledzenie meczów funkcjonuje jedynie za pośrednictwem live match trackera.

 • iOS, Android, mobile
 • Pełna oferta prematch, live
 • Szybkie platności
 • Promocje i custombet
 • Cashout

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *