Złota Piłka 2020 odwołana

W tym roku nie dojdzie do wręczenia nagrody Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza roku. W poniedziałek, 20 lipca, magazyn “France Football” ogłosił, że z powodu wyjątkowych okoliczności, spowodowanych pandemią koronawirusa, nie ma wystarczająco sprawiedliwych warunków do rozstrzygnięcia plebiscytu.

Jak informują przedstawiciele “France Footballu” w specjalnym oświadczeniu, w tym roku nie ma uczciwych warunków, aby przyznać nagrodę. Pisząc o uczciwości organizatorzy podkreślają, że przy laureacie tegorocznej edycji plebiscytu nie chcieliby umieszczać specjalnej gwiazdki, informującej o tym, że jest to „trofeum zdobyte w wyjątkowych okolicznościach z powodu kryzysu zdrowotnego Covid-19”, dlatego decydują się na to, aby po raz pierwszy od 1956 roku nie przyznać nagrody. Dodają, że historia Ballon d’Or jest zbyt cenna, aby poddawać ją eksperymentowi, który zostawiłby trwałą bliznę na wartościach, jakie budowały prestiż Złotej Piłki.

“Historia Złotej Piłki jest zbyt cenna, by podejmować ryzyko. W tych gorączkowych czasach zrobienie sobie rocznej przerwy jest luksusem i nieocenioną koniecznością” – czytamy w oświadczeniu “France Football”.

Przedstawiciele magazynu “France Football” swoją decyzję motywują także faktem, iż jedynie w styczniu i w lutym panowały sprawiedliwe warunki do wyłonienia najlepszego piłkarza, a to zdecydowanie za mało.

Złota Piłka 2020 – szanse i kursy

Poniższy tekst powstał na początku drugiego tygodnia lipca 2020 r. Kursy przedstawione w naszej analizie są z dn. 8.07.2020. Zostawiamy je, aby pokazać, jak blisko otrzymania trofeum był Robert Lewandowski i kim byli jego główni rywale do tytułu najlepszego piłkarza.

W związku z tym, że w kapitalnej formie był Robert Lewandowski, to polskie zakłady bukmacherskie miały na swoich stronach wystawione kursy na zwycięzcę Złotej Piłki 2020. W tym artykule sprawdzaliśmy wszystkie dostępne opcje u legalnych bukmacherów, analizowaliśmy kursy i szanse zawodników wymienianych w roli faworytów. Wyścig – jeszcze na początku lipca – był bardzo wyrównany i wielu zawodników miało duże szanse na końcowy sukces, więc zakłady na Złotą Piłkę w tym roku mogły być pasjonującą rozrywką u legalnych bukmacherów online. 

W związku z odwołaniem tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki bukmacherzy dokonają zwrotu postawionych zakładów.

Zasady wyboru zwycięzcy w plebiscycie Ballon d’or

Wyboru najlepszego piłkarza świata w danym roku kalendarzowym dokonują dziennikarze z całego świata. Francuski magazyn “France Football” na początku przygotowuje listę trzydziestu piłkarzy, na których można oddać głos. Każdy z żurnalistów musi następnie wybrać pięciu, którym przyzna kolejno sześć, cztery, trzy, dwa i jeden punkt. Redakcja magazynu podkreśla, że ocenie podlega okres od listopada zeszłego roku do listopada roku bieżącego. Następnie te dwieście głosów sumuje się i na tej podstawie klasyfikuje piłkarzy. Regulamin rywalizacji o Złotą Piłkę wskazuje, że kryteria jakie należy wziąć pod uwagę to klasa zawodnika (talent i postawa fair play), obecna forma, zdobyte trofea i dotychczasowa kariera. 

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Roberta Lewandowskiego

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Robert Lewandowski 4,003,2525%

W tej chwili napastnik reprezentacji Polski jest głównym faworytem do zdobycia Złotej Piłki. Polskie zakłady bukmacherskie jego szanse oceniają aż na 25%. Sezon 2019-2020 jest dla Roberta Lewandowskiego wyjątkowo udany i chyba nigdy nie było większej szansy na to, że to właśnie kapitan naszej kadry zdobędzie ten wyjątkowo prestiżowy tytuł.

Nawet okoliczności zewnętrzne sprzyjają Lewandowskiemu. 25 lutego w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea, Lewy doznał złamania kości piszczelowej i ta kontuzja miała go wyeliminować z gry na co najmniej miesiąc, a to dla naszego napastnika oznaczało wykluczenie z kilku kluczowych meczów Bundesligi i Ligi Mistrzów. Z pomocą przyszła… pandemia koronawirusa, która spowodowała odwołanie wszystkich meczów, a naszemu reprezentantowi pozwoliła wrócić spokojnie do formy.

STS
Zakład bez ryzyka 200 259 zł + 20 zł na sporty wirtualne + Bonus 100% od wpłaty do 1200 zł + Zakład bez ryzyka 20 zł na Betgames
VIP
forBET
Cashback 0 250 zł + Bonusy od dwóch wpłat do 2200 zł
VIP

Nie ma co ukrywać, że w kontekście Złotej Piłki, odwołanie Mistrzostw Europy też jest na rękę Lewandowskiemu. Zazwyczaj zawodnicy występujący w finałach turniejów mistrzowskich są później triumfatorami lub plasują się na wysokich miejscach w podobnych plebiscytach. Nie powinniśmy się łudzić, że Reprezentacja Polski miałaby szansę na zajęcie dobrego miejsca w Mistrzostwach Europy, a tylko to pozwalałoby wówczas Lewandowskiemu marzyć o nagrodzie Złotej Piłki. Kapitanowi naszej kadry odpadły więc dwie duże przeszkody. 

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Lewandowskiego na Złotą Piłkę 

robert lewandowski złota piłka 2020

Analitycy zakładów wzajemnych są pewni, że kursy mogą się jeszcze zmienić jeśli Bayern Monachium zajdzie wysoko w Lidze Mistrzów. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ wszystko wskazuje na to, że w ćwierćfinale Bayern trafi na FC Barcelonę, a w półfinale najprawdopodobniej będzie rywalizował z kimś z trójki Real Madryt, Manchester City i Juventus Turyn. Jednak jesteśmy przekonani, że dziennikarze wezmą też pod uwagę fakt, że Lewandowski najpewniej zostanie królem strzelców obecnej edycji Ligi Mistrzów, a w ostatnim dziesięcioleciu ten tytuł wędrował do poprzednich zdobywców Złotej Piłki – Cristano Ronaldo i Leo Messiego. Jedno jest pewne: jeszcze nigdy w historii Lewandowski nie był tak blisko zdobycia Złotej Piłki. Pokazują to kursy na Złotą Piłkę dla Lewandowskiego i liczba wzmianek w tym kontekście w zagranicznej prasie. 

Typy na Roberta Lewandowskiego – za i przeciw

Czy w tej chwili typujemy Lewandowskiego do zdobycia Złotej Piłki? Tak, ale nie można zapominać, że do końca sezonu pozostało jeszcze trochę czasu. Za kapitanem naszej reprezentacji przemawia fakt, że został królem strzelców Bundesligi, gdzie dodatkowo strzelił rekordowe 34 bramki, został również królem strzelców Pucharu Niemiec i nikt już mu nie powinien zagrozić w klasyfikacji najlepszego strzelca Champions League. To wszystko musi być wzięte pod uwagę przy ocenianiu Lewandowskiego i same te tytuły wskazywałyby, że statuetka powędruje do Lewandowskiego. Ale na drodze stoi też kilka poważnych przeszkód i co ciekawe większość z nich nie jest związana z piłką nożną.

Niestety większość dziennikarzy głosujących w plebiscycie pochodzi z krajów, dla których Bundesliga nie jest przedmiotem szczególnego zainteresowania. Wystarczy spojrzeć na listę ostatnich triumfatorów i najczęściej są to piłkarze występujący na co dzień w dwóch najbardziej medialnych piłkarskich rozgrywkach na świecie, a więc angielskiej Premier League i hiszpańskiej La Lidze. Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że dla większości obserwatorów dopiero wygrana w Lidze Mistrzów będzie dostatecznym powodem, żeby uwzględnić Lewego na liście. 

Złota Piłka 2020 dla Roberta Lewandowskiego?
Polscy legalni bukmacherzy dają mu 25 proc. szans!

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Leo Messiego 

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Leo Messi6,004,9517%

Argentyńczyk jest piłkarzem, który ma na swoim koncie największą liczbę triumfów w tym plebiscycie. Piłkarzowi Barcelony udawało się wygrywać głosowanie aż sześciokrotnie! Ostatni raz udało mu się to osiągnąć w ubiegłym roku, gdy dość niespodziewanie dla niektórych, wyprzedził Virgila van Dijka. Co prawda przewaga Messiego była minimalna, bo jedynie siedmiopunktowa, ale to pokazuje jak dużą popularnością wciąż cieszy się Leo Messi. Oczywiście nie odmawiamy Argentyńczykowi talentu, bo należy pamiętać, że ubiegły sezon miał bardzo udany, ponieważ został królem strzelców La Liga z 36 bramkami i królem strzelców Ligi Mistrzów z 12 bramkami. Jednak zazwyczaj głównym kryterium wyboru większości dziennikarzy był triumf w najważniejszych imprezach, a tą była w zeszłym sezonie Liga Mistrzów. Obecnie na podstawie kursów udostępnionych przez polskich, legalnych bukmacherów można powiedzieć, że Messi ma 17% szans na zwycięstwo w plebiscycie Złotej Piłki. 

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Messiego na Złotą Piłkę 

leo messi złota piłka

Problemem Messiego w obecnym sezonie jest obniżka formy Barcelony od momentu wznosienia rozgrywek hiszpańskiej La Ligi po pandemii koronawirusa. Ktoś może powiedzieć, że przecież Barcelona nie przegrała od tego czasu spotkania, ale po pierwsze styl drużyny nie przekonywał, a po drugie blaugrana dała się wyprzedzić Realowi Madryt i przez to straciła szanse na tytuł mistrzowski. Eksperci nie mają wątpliwości, że zwycięstwo w Lidze Mistrzów może zatrzeć złe wrażenie i przyczynić się do kolejnego zwycięstwa Leo Messiego w Ballon d’Or.

Typy na Messiego – za i przeciw

Lionel Messi ma jedną największą przewagę, o której wspominaliśmy przy okazji sprawdzania „za i przeciw” Roberta Lewandowskiego. Argentyńczyk gra w lidze hiszpańskiej, a oprócz całej otoczki marketingowej pamiętać trzeba o tym, że język hiszpański jest drugim najbardziej popularnym językiem na świecie. Zdajemy sobie sprawę, że brzmi to nieco abstrakcyjnie, ale przy wyborze najlepszego piłkarza świata nawet takie szczegóły należy brać pod uwagę. Nie bez przyczyny to właśnie Premier League i La Liga cieszą się największą popularnością na świecie.

Duży wpływ na taką sytuacje ma właśnie fakt, że większa część świata posługuje się tymi dwoma językami. Nie chcemy podważać umiejętności Messiego, bo te rzeczywiście są niezwykłe, ale podkreślamy, że w plebiscytach typu Złota Piłka ma to znaczenie. Największą przeszkodą dla Argentyńczyka będzie jednak brak ewentualnego trofeum. Barcelona w tym roku szybko odpadła z rywalizacji o Puchar Króla, ligę hiszpańską wygrał Real, więc brak triumfu w Lidze Mistrzów spowoduje, że kursy na Leo Messiego pójdą do góry.

Złota Piłka 2020 dla Leo Messiego?
Bukmacherzy dają mu 17 proc. szans!

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Cristiano Ronaldo

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Cristiano Ronaldo 7,0010,1014%

Od 2008 do 2019 roku tylko jednemu piłkarzowi udało się przełamać dominację Cristiano Rolando i Leo Messiego w plebiscycie France Football na najlepszego piłkarza na świecie. W 2018 roku głosowanie wygrał Luka Modric, ale należy podkreślić, że popularny CR7 zajął wówczas trzecie miejsce. Portugalczyk zdobył najwięcej głosów w 2008, 2013, 2014, 2016 i 2017 roku, a w 2007, 2009, 2011, 2012 i 2018 był drugi, natomiast w 2019 roku zajął trzecie miejsce. Nic więc dziwnego, że obecnie ponownie zaliczany jest do ścisłego grona faworytów.

Patrząc na kursy wystawione przez bukmacherów można powiedzieć, że Portugalczyk ma 10% szans na zdobycie Ballon d’Or. Jeszcze do niedawna obecność zawodnika Juventusu nie była tak pewna, ponieważ pierwsza część sezonu nie była dla CR7 szczególnie udana. Jednak dokładnie o 1 grudnia nastąpiła eksplozja formy Ronaldo, która trwa do dziś. W tym okresie Cristiano zanotował aż 18 meczów z rzędu w lidze włoskiej, w których wpisał się do protokołu sędziego notując asystę lub strzelając bramkę. Ta postawa pozwoliła mu dogonić Ciro Immobile i włączyć się do rywalizacji o tytuł capocannoniere, a wiec króla strzelców Serie A. Zdobycz bramkowa pozwala obydwu zawodnikom myśleć również o próbie upolowania Złotego Buta – nagrody dla najlepszego strzelca w Europie.

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Cristiano Ronaldo na Złotą Piłkę

złota piłka cristiano ronaldo

Podobie jak w przypadku Leo Messiego i Cristiano Ronaldo wszystko rozstrzygnie się w meczach Ligi Mistrzów. Jak na ten moment Juventus nie jest faworytem do zwycięstwa Ligi Mistrzów, bukmacherzy większe szanse dają Bayernowi i Barcelonie, więc taka sytuacja również ma swoje odbicie w kursach na zwycięstwo Cristiano Ronaldo w głosowaniu na najlepszego piłkarza sezonu. Z pewnością CR7 ma nad Leo Messim dwie przewagi, a są nimi: prawie pewne scudetto dla Portugalczyka i jednak fakt, że do ma na swoim koncie zdecydowanie więcej bramek od Argentyńczyka. Wszystko powinno rozegrać się w sierpniu, gdy dojdzie do finałowej rywalizacji w Champions League.

Typy na Cristiano Ronaldo – za i przeciw

Czynniki przemawiające za tym, że CR7 zdobędzie tytuł najlepszego piłkarza na świecie podobne są do tych, o których wspominaliśmy przy okazji Leo Messiego. Fakt, że Portugalczyk przez lata grał w Primera Division wpłynął na jego popularność. Zarówno Messi, jak i Ronaldo, to ikony współczesnej piłki nożnej, więc nawet jak są pod formą to wielu dziennikarzy umieści ich na swoich listach i przyzna kilka punktów, co automatycznie włącza ich do grona najbardziej prawdopodobnych zwycięzców.

Naszym zdaniem trzeba jeszcze brać pod uwagę fakt, że turniej finałowy Ligi Mistrzów rozgrywany jest w Lizbonie, czyli w mieście, w którym Ronaldo spędził dużą część swojej kariery. Nie można też zapominać, że CR7 już raz zdobywał Puchar Ligi Mistrzów w stolicy Portugalii – w 2014 roku, podczas finału Real Madryt – Atletico Madryt. Największym minusem i argumentem przemawiającym za tym, że Ronaldo nie zdobędzie w tym roku Złotej Piłki jest postawa jego obecnej drużyny Juventusu. Pod wodzą nowego trenera Maurizio Sarriego włoska ekipa nie przekonuje i pomimo zwycięstw słabo radzi sobie na boisku. Naszym zdaniem taka forma może nie wystarczyć w sierpniu, a dla CR7 oznaczałoby to kłopoty w plebiscycie.

Złota Piłka 2020 dla Cristiano Ronaldo?
Polscy legalni bukmacherzy dają mu 14 proc. szans!

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Kevina de Bruyne 

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Kevin De Bruyne 9,0011,2011%

Belg jeszcze nigdy nie znalazł się w piątce najlepszych piłkarzy świata według dziennikarzy głosujących w plebiscycie organizowanym przez France Football. Wielu może zastanawiać się skąd w takim razie bierze się jego obecność w naszym zestawieniu głównych kandydatów do Złotej Piłki. Oprócz tego, że analitycy odpowiedzialni za wystawienie kursów przyznają Belgowi w tej chwili aż 11% szans to jeszcze trzeba pamiętać, że dla Manchesteru City sezon jeszcze się nie skończył i drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę ma jeszcze duże szanse na satysfakcjonujące zakończenie obecnego sezonu.

Kevin de Bruyne jest przede wszystkim mistrzem ostatniego podania. W trwającym sezonie Premier League ma na swoim koncie aż 18 asyst. Nie można również zapominać o tym, że dodatkowo Belg potrafi być skuteczny pod bramką rywali, ponieważ w lidze angielskiej w tym sezonie znalazł drogę do bramki rywali juz 11-krotnie. W Lidze Mistrzów rudowłosy zawodnik może pochwalić się dużo skromniejszym dorobkiem, ponieważ zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty, ale na jego usprawiedliwienie trzeba dodać, że w trakcie rozgrywania rundy grupowej wracał dopiero po kontuzji stawu skokowego.

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Kevina de Bruyne na Złotą Piłkę 

kevin de bruyne

Naszym zdaniem prawdopodobieństwo wygrania przez Kevina de Bruyne mogą w najbliżśzych tygodniach mocno wzrosnąć. Już nikt nie odbierze The Citizens drugiego miejsca w Premier League, a do tego są faworytem starcia w 1/8 finałów Ligi Mistrzów z Realem Madryt. W ćwierćfinale tych rozgrywek na zespół Pepa Guerdioli czekać będzie Juventus Turyn lub Olimpique Lyon i nie mamy wątpliwości, że bukmacherzy będą widzieli w angielskiej drużynie faworyta tych starć. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Belga to w finale będzie rywalizował nie tylko o puchar Champions League, ale również o Złotą Piłkę. 

Typy na Kevina de Bruyne – za i przeciw

Belg jest najjaśniejszym punktem bardzo silnego Manchesteru City. Już sam fakt, że jest wspierany przez takich piłkarzy jak Aguero, Mahrez, Silva, Rodrygo, Foden, Jesus, Laporte czy Cancelo sprawia, że Kevin de Bruyne może mieć więcej swobody na boisku, bo oczy rywali nie są skupione tylko na nim. Największym atutem Belga jest właśnie zespół i jeśli forma jego kolegów pozwoli na zwycięstwo w Lidze Mistrzów to wydaje się, że Belg wyrośnie na głównego kandydata do tytułu. Tym bardziej, że Premier League dociera do milionów telewidzów na całym świecie.

Z pewnością dużym mankamentem kandydatury Kevina de Bruyne jest fakt braku zdobycia Mistrzostwa Anglii, które w tym roku powędrowało do Liverpoolu. Z drugiej jednak strony w zeszłym sezonie drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki zdobył Virgil van Dijk, grający na co dzień właśnie w zespole The Reds, który zajął w 2019 roku skończył zmagania ligowe na drugim miejscu, a wygrał Ligę Mistrzów. Ten drugi sukces przekonał wielu dziennikarzy i Holender osiągnął drugi wynik punktowy.

Złota Piłka 2020 dla Kevina de Bruyne?
Polscy legalni bukmacherzy dają mu 11 proc. szans!

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Virgila van Dijka

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Virgil van Dijk15,0019,107%

Szczerze mówiąc jesteśmy nieco zdumieni, że zakłady wzajemne online tak wysoko umieściły holendra na swojej liście. Zdaniem analityków Virgil van Dijk jest piątym w kolejce piłkarzem, który ma w tym roku szanse na zdobycie Złotej Piłki. Prawdopodobieństwo tego, że urodzony w Bredzie 29-latek wygra plebiscyt wynosi 7%. Jedni powiedzą, że to mało, ale wydaje nam się, że patrząc na to, że Liverpool już za wiele w tym roku nie osiągnie na arenie rozgrywek klubowych to i tak klasyfikowany jest wysoko. Trzeba przyznać jednak, że defensywa The Reds drugi rok z rzędu wyglądała perfekcyjne i to w dużej mierze dzięki postawie Virgila van Dijka zespołowi, prowadzonemu przez Jurgena Kloppa, udało się osiągnąć w 15 meczach czyste konto, co biorąc pod uwagę poziom rywalizacji w Premier League jest świetnym wynikiem. 

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Virgila van Dijka

virgil van dijk

Naszym zdaniem im dłużej będzie trwał sezon tym szanse Holendra będą spadać i małe jest prawdopodobieństwo, że zakończy on listopadowe głosowanie w pierwszej piątce najlepszych piłkarzy na świecie. Żeby tak się stało drużyna The Reds musiałaby ponownie zaliczyć niewyobrażalnie dobrą jesień w Premier League. Cały problem Holendra polega na tym, że obecni mistrzowie Anglii odpadli z Ligi Mistrzów w 1/8 finału, w której rywalizowali z Atletico Madryt. Stracona szansa spowodowała, że ciężko wyobrazić sobie, żeby Virgil van Dijk prześcignął Cristiano Ronaldo, Leo Messiego czy Roberta Lewandowskiego.

Typy na Virgila van Dijka – za i przeciw

Napiszemy jasno i nie zamierzamy owijać w bawełnę. Naszym zdaniem taki poziom kursów na obrońcę Liverpoolu jest niewytłumaczalny i nie ma oparcia w faktach. Virgil van Dijk nie ma szans na wygranie Złotej Piłki i fakt, że zakłady bukmacherskie umieściły go tak wysoko wynika przede wszystkim z faktu popularności Premier League na całym świecie. Do 29 lutego 2020 roku jedynym argumentem przemawiającym za tym, żeby Holendra brać pod uwagę, była forma Liverpoolu w lidze angielskiej, w której właśnie do 29 lutego ekipa The Reds nie przegrała żadnego meczu. Jednak od tego czasu przydarzyła się jeszcze porażka 0:4 z Manchesterem City. Van Dijk mógłby jeszcze myśleć o Złotej Piłce w sytuacji rozgrywania Mistrzostw Europy, ale te z powodu pandemii zostały odwołane, więc być może dopiero w przyszłym roku sięgnie po statuetkę dla najlepszego piłkarza.

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Neymara

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Neymar18,0019,106%

28-letni Brazylijczyk przeniósł się w 2017 roku do Paris Saint Germain między innymi ze względu na to, że chciał być uznanym za najlepszego piłkarza na świecie. Jego zdaniem bycie liderem francuskiej drużyny mogło się do tego walnie przyczynić. Z pewnością miał w tym wiele racji, ponieważ we wspomnianym 2017 roku znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Ballon d’Or.

Neymar zawsze był blisko nagrody, ale zawsze też czegoś brakowało. W 2013 roku zajął 5 miejsce, w 2015 roku – trzecie i w 2016 roku – ponownie piąte. W tym sezonie Brazylijczyk w 15 meczach Ligue 1 zdobył 13 bramek i zaliczył sześć asysty, natomiast w Lidze Mistrzów w czterech spotkaniach trzy razy trafił do bramki rywala i zanotował dwie asysty. Te liczby pokazują, że Neymar może jeszcze sporo namieszać. Obecnie kursy na Neymara dają temu piłkarzowi jedynie 6% szans na wygranie głosowania France Football, ale koleje miesiące mogą tylko grać na korzyść zawodnika PSG. 

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Neymara

neymar złota piłka

Jak wspomnieliśmy na korzyść Neymara może wpłynąć druga część roku. W pierwszej z wielu meczów wyłączyła go kontuzja, a następnie epidemia koronawirusa. PSG co prawda zdobyło tytuł Mistrza Francji, ale ze względu na panującą sytuację władze ligi uznały, że nie ma możliwości dokończenia rozgrywek i przerwały go po rozegraniu 28 kolejki. Przez to Brazylijczyk nie mógł już poprawić swojego wyniku bramkowego. Jednak najbardziej niepokojące dla drużyny z Parku Książąt jest to, że nie może przygotować się odpowiednio do rozrywanego w sierpniu turnieju finałowego w Lizbonie. Chociaż z jednej strony brak rytmu meczowego może odbić się na formie PSG to jednak z drugiej strony, Mistrzowie Francji trafili do teoretycznie słabszej połówki, w której w 1/8 spotkają się z Atalantą, a w półfinale czekać będzie na nich Atletico Madryt lub RB Lipsk. 

Typy na Neymara – za i przeciw

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wszystko wskazuje na to, że pozycja Neymara może jedynie się poprawiać. Wśród kryteriów, którymi powinni kierować się dziennikarze jest również przebieg całej kariery, więc czterokrotne znalezienie się w pierwszej piątce poprzednich plebiscytów Złotej Piłki France Football również odgrywa istotna rolę. Wszystko teraz w nogach Brazylijczyka, a przede wszystkim w jego zdrowiu. Nikt nie wątpi, że w najlepszych czasach Neymar potrafił wznieść się na poziom Messiego i Ronaldo. Wygrana w Lidze Mistrzów jest celem i marzeniem Neymara, więc determinacji nie powinno mu zabraknąć. Wśród największych przeszkód stojących na drodze 29-latka upatrujemy jego kolegę klubowego Kyliana Mbappe, ale o tym piszemy więcej w następnych akapitach.

Złota Piłka 2020 dla Virgila van Dijka?
Polscy legalni bukmacherzy dają mu 7 proc. szans!

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Karima Benzemę

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Karim Benzema22,0023,605%

Wydawało się, że główną rolę w tym sezonie odgrywać będzie Eden Hazard i jeśli ktoś zapytałby nas kto z graczy Realu ma szansę na zdobycie Złotej Piłki w 2020 roku to pomyślelibyśmy o Belgu, o Luce Modricu, Sergio Ramosie, czy tem Garecie Bale’u. A jednak to Francuz wyrósł na jedną z głównych postaci Królewskich i to właśnie on zaliczany jest przez polskich legalnych bukmacherów do grona zawodników, którzy w tym roku powalczą o statuetkę Złotej Piłki France Football. W chwili obecnej szanse Karima Benzemy analitycy zakładów wzajemnych oceniają na 5%. Co prawda przez Francuzem i zespołem Zinedine’a Zidane’a jeszcze długa droga, ale jeszcze nie wszystko stracone w tym sezonie. Karim Benzema jak do tej pory w lidze hiszpańskiej trafił do siaki rywala 19 razy i zaliczył 8 asyst. Reprezentantowi trójkolorowych bardzo dobrze idzie również w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w których w tym sezonie zdobył cztery bramki i zanotował dwie asysty. 

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Karima Benzemy 

karim benzema

W przypadku Francuza wszystko będzie wiadomo zapewne wiadome 7 sierpnia kiedy to Real Madryt przystąpi do rewanżowego spotkania w ramach 1/8 finałów z Manchesterem City. Jeśli Królewskim uda się odrobić straty z pierwszego meczu, a Karim Benzema odegra w tym znaczącą rolę to Francuz powinien dołączyć do ścisłego grona faworytów, a przy okazji już na dobre wyeliminuje z tej rywalizacji Kevina de Bruyne’a. Dlatego wszystko jest jeszcze możliwe tym bardziej, że jeśli do gry na dobrym poziomie wróci Eden Hazard to Benzema będzie mógł jeszcze tylko zwiększyć swoją skuteczność.

Typy na Karima Benzemę – za i przeciw

W tej chwili więcej argumentów przemawia za tym, że Francuzowi nie uda się wskoczyć nawet do finałowej piątki. Tym bardziej, że nawet bukmacherzy są zdania, że Manchester City powinien bez większych problemów awansować do kolejnej rundy. Problemem Benzemy jest też jego wizerunek. Napastnik Realu nigdy nie był uznawany za najważniejszego piłkarza drużyny, w której występował. Najlepiej świadczy o tym fakt, że Benzema jest czwartym najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, jej czterokrotnym triumfatorem, a przy tym ani razu nie dostał odpowiedniej liczby punktów, która pozwoliłaby mu na zajęcie jednego z pięciu pierwszych miejsc plebiscytu France Football. Gdybyśmy mieli typować to w tym roku ta sztuka również nie uda się napastnikowi królewskich, ale pozostawiamy ten ułamek szans na to, że jakby Real odwrócił swoje losy w Lidze Mistrzów i będąc jednocześnie Mistrzem Hiszpanii to kapituła składająca się ze 180 dziennikarzy świata musiałaby uwzględnić go na swoich kartach punktacji.

Złota Piłka 2020 dla Karima Benzemy?
Polscy legalni bukmacherzy dają mu 5 proc. szans!

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Kyliana Mbappe

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Kylian Mbappe20,0019,105%

21-letni Francuz to zdecydowanie materiał na zawodnika, który w przyszłości może wywrzeć taki wpływ na piłkę nożną, jaki wywarli już Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Zdecydowanie najmłodszy w tej stawce Mbappe wcale nie stoi na straconej pozycji, mimo że w STS kursy na Złotą Piłkę plasują go dopiero na ósmej pozycji. Lionel Messi miał 22 lata, gdy pierwszy raz sięgnął po nagrodę dla najlepszego piłkarza świata, więc francuski napastnik Paris Saint Germain ma okazję pobić ten rekord. Mimo, że na dziś bukmacherzy oceniają prawdopodobieństwo odebrania przez Mbappe Złotej Piłki na jedynie 5 proc. to naszym zdaniem Francuz jest najbardziej niedoszacowanym zawodnikiem w tej stawce. W zakończonym sezonie Ligue 1, Mbappe został królem strzelców rozgrywek strzelając 18 bramek w 20 meczach i notując 7 asyst. W Lidze Mistrzów młody napastnik może popisać się bardzo dobrym wynikiem w klasyfikacji kanadyjskiej, w której zgromadził 5 bramek i 5 asyst. 

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Kyliana Mbappe

kylian mbappe

Wymienione przez nas liczby muszą robić wrażenie i w tym miejscu nie zgadzamy się z przewidywaniami bukmacherów dotyczącymi szans Kyliana Mbappe. Naszym zdaniem notowania Francuza są nawet wyższe niż jego klubowego kolegi Naymara. Zaskakujące byłoby gdyby po wygraniu przez PSG finału Ligi Mistrzów piłkarz z gorszymi statystykami sięgnął po Złotą Piłkę, ale właśnie to jest teraz główne zadanie klubu z Paryża i samego Kyliana Mbappe. Z pewnością Paris Saint Germain do samego finału będzie stawiane przez bukmacherów w roli faworyta. Nie piszemy oczywiście, że podopieczni Thomasa Tuchela mają łatwą drogę w drabince turniejowej, ale chyba każdy przyzna, że mogli trafić na znacznie trudniejszych rywali. Problemem wciąż pozostaje brak rytmu meczowego, który spowodowany jest decyzją władz francuskiej ligi o przedwczesnym zakończeniu sezonu. 

Typy na Kyliana Mbappe – za i przeciw

Jeśli tylko Paris Saint Germain odegra znaczącą rolę w Champions League to naszym zdaniem śmiało można spróbować umieścić na swoim kuponie typ „Kylian Mbappe wygra Złotą Piłkę”. Co prawda wciąż obarczony on będzie pewnym ryzykiem, ale ze względu na fakt, że Ligue 1 nie jest na świeczniku dla wielu dziennikarzy to dopiero sukces w prestiżowym klubowym turnieju może być dla Mbappe przepustką do wymarzonej nagrody. Do kategorii potencjalnych zagrożeń i minusów dopisujemy jednak wiek Mbappe. Mimo, że jest to plebiscyt wyłaniający najlepszego piłkarza to zdajemy sobie sprawę, że głosujący mogą kierować się innymi czynnikami i nie zagłosują na Francuza będąc przekonanymi, że jego czas jeszcze nadejdzie.

Złota Piłka 2020 dla Kyliana Mbappe?
Polscy legalni bukmacherzy dają mu 5 proc. szans!

Złota Piłka 2020. Kursy bukmacherskie na Ciro Immobile 

Piłkarz \ bukmacherSTSforBETprawdopodobieństwo triumfu na podstawie kursów
Ciro Immobile28,0029,304%

W pewnym sensie obecność 30-letniego Włocha jest największym zaskoczeniem w tym zestawieniu. Jednak dla napastnika Lazio Rzym obecny sezon jest najlepszym w karierze, a ze względu na fakt, że występuje on na co dzień w jednej z pięciu najlepszych lig na świecie to analitycy zakładów bukmacherskich zdecydowali się umieścić na liście również jego nazwisko.

Ciro Immobile ściga się z Robertem Lewandowskim i Cristiano Ronaldo w rywalizacji o Złotego Buta, a przy okazji, dzięki jego postawie, Lazio wciąż ma szanse na Mistrzostwo Włoch w trwającym sezonie Serie A. Być może to nie wystarczy do końcowego triumfu we wszystkich tym kompetencjach, ale trzeba docenić fakt, że Immobile potrafił w wieku 30 lat dołączyć do najlepszych piłkarzy świata i stanąć z nimi do rywalizacji. Tym bardziej warte jest to podkreślenia ze względu na fakt, że Ciro występuje na co dzień w zdecydowanie najsłabszej drużynie niż wymienieni wcześniej piłkarze. Obecnie kursy bukmacherskie dają Włochowi 4% szans na to, że w grudniu odbierze Złotą Piłkę. 

Przewidywania bukmacherów dotyczące szans Ciro Immobile

ciro immobile

Naszym zdaniem we wrześniu Ciro Immobile wypadnie z grona kandydatów, którzy obecnie umieszczeni są w sekcji „zwycięzca Złotej Piłki 2020” w zakładach bukmacherskich. Napastnik Lazio zakończy sezon wraz z ostatnią kolejką Serie A i nie będzie miał już szans na poprawienie swojego wyniku. Pewną nadzieją może być dla niego fakt, że głosujący muszą brać pod uwagę okres od listopada poprzedniego roku do listopada roku, w którym odbywa się gala i być może runda jesienna w wykonaniu Immobile będzie równie imponująca. Jednak trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że szanse na to są iluzoryczne. 

Typy na Ciro Immobile – za i przeciw

W tym akapicie wszystko przemawia za tym, żeby nie umieszczać żadnych typów sugerujących możliwość zdobycia przez Ciro Immobile Złotej Piłki. Lazio nie występuje w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, Robert Lewandowski jak na ten moment prowadzi w klasyfikacji Złotego Buta, a do tego klub z Rzymu nie zdobył w tym roku nawet Pucharu Włoch. Dlatego dla Włocha już samym sukcesem jest fakt, że bierze się go pod uwagę w typach zakładów bukmacherskich na Złotą Piłkę. 

Złota Piłka 2020 dla Ciro Immobile?
Polscy legalni bukmacherzy dają mu 4 proc. szans!

Kto jeszcze może zdobyć Złotą Piłkę?

Tak naprawdę z dziewięciu wymienionych przez nas piłkarzy szanse sześciu wymieniamy jako całkiem prawdopodobne. Są nimi:

  • Robert Lewandowski,
  • Leo Messi,
  • Cristiano Ronaldo,
  • Neymar,
  • Mbappe,
  • Kevin de Bruyne.

Prawdopodobnie wszystko będzie jasne już 23 sierpnia 2020 roku kiedy to na Estadio da Luz zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów. Cały turniej finałowy to będzie pojedynek wymienionych piłkarzy o Złotą Piłkę. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że być może do rywalizacji jeszcze ktoś się włączy.

Z dostępnych obecnie piłkarzy na liście zakładów bukmacherskich STS raczej nikt już nie ma szans lub ma je tylko teoretyczne. Największy polski bukmacher wystawił kursy na Ellinga Haalanda, Trenta Alexandra Arnolda i Sadio Mane – za jedna postawioną złotówkę na tych piłkarzy można zyskać 30 złotych, ale przy tym należy pamiętać, że ich zespołu odpadły już z Ligi Mistrzów co znacznie osłabia ich szanse na zwycięstwo w plebiscycie organizowanym przez France Football. Jednak dopuszczamy możliwość, że turniej finałowy Ligi Mistrzów wyłoni gwiazdę, więc sprawdziliśmy jeszcze piłkarzy, na których kursy udostępnił forBET. Wybraliśmy z tego sześć nazwisk, które w jakimś stopniu mogą włączyć się do rywalizacji, a jeśli w Lizbonie wykażą się bardzo dobrą formą to nawet mają szanse na zdobycie Złotej Piłki.

Thomas Muller – kurs: 35 

Za Niemcem przemawia przede wszystkim rekordowa liczba asyst. W zakończonym sezonie Bundesligi uzbierał ich aż 21. Jeszcze nikomu nie udała się taka sztuka na niemieckich boiskach. Do tego 30-latek dołożył 8 bramek. Zmiana trenera spowodowała, że Thomas Muller odżył i jeśli podtrzyma formę w sierpniu to może zakończyć rok bardzo wysoko. Oczywiście w takim przypadku jego największą przeszkodą byłby Robert Lewandowski.

Rahim Sterling – kurs: 58

W zeszłym sezonie 25-letni Anglik był kluczową postacią w maszynie Pepa Guardioli. W tym nieco obniżył loty, ale wciąż trzeba pamiętać o tym, że w tym sezonie na swoim koncie ma 17 bramek w Premier League i 5 bramek w Lidze Mistrzów. Jeśli eksploduje z formą w sierpniu to inwestycja w kupon, na którym umieścimy Rahima Sterlinga może być bardzo opłacalna.

Paulo Dybala – kurs: 69

Obok Cristano Ronaldo kluczowa postać Starej Damy. Dybala jest piłkarzem bardzo uniwersalnym, ponieważ ma na swoim koncie 11 bramek i 10 asyst w Serie A i 3 bramki i dwie asysty w Lidze Mistrzów. Wojciech Szczęsny powiedział kiedyś w wywiadzie, że w 2017 roku Dybala był na poziomie Cristano Ronaldo i Leo Messiego. Naszym zdaniem jeśli wejdzie na tej poziom w trakcie turnieju finałowego w Lizbonie to może być wymieniany w grudniu wśród faworytów.

Sergio Ramos – kurs: 115 

Kapitan reprezentacji Hiszpanii i Realu Madryt to postać ikoniczna. W dużej mierze jego charyzmie i jego grze Real zawdzięcza cztery puchary Ligi Mistrzów, cztery Mistrzostwa Hiszpanii i dwa Puchary Króla. Ramos na ciężkie zadanie, bo jest obrońcą, ale trzeba pamiętać o tym, że w tym sezonie ma już 10 bramek w La Lidze i 22 czerwca został najskuteczniejszym obrońcą w historii rozgrywek.

Jan Oblak – kurs: 170

Uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie, 27-letni Słowak jest gwiazdą drużyny Atletico. Zespół prowadzony przez Diego Simeone znany jest z żelaznej defensywy, więc Oblak odgrywa kluczową rolę. Zadanie jednak byłoby ciężkie, bo ostatni raz bramkarz wygrał Złotą Piłkę w 1963 roku. 

Matthijs de Ligt – kurs: 170

Juventus zrobił złoty interes ściągając 20-letniego Holendra do siebie. Początek sezonu miał może nieudany i sprokurował kilka rzutów karnych, ale od dłuższego czasu prezentuje się na tyle dobrze, że wyrósł na pierwszego oborońcę Starej Damy, a nie można zapominać, że w składzie Juventusu są tacy gracze jak Giorgio Chiellini czy Leonardo Bonucci. W turnieju finałowym musiałby jeszcze dołożyć więcej z przodu, ale eksperci wiedzą, że młody Holenderski obrońca jest bardzo skuteczny przy stałych fragmentach gry, dlatego nie przekreślają szans de Ligta.

Złota Piłka 2020. Kiedy typować?

Najlepszym czasem na typowanie Złotej Piłki jest zazwyczaj runda finałowa wielkiego turnieju piłkarskiego, bo wówczas widzimy, który piłkarz wyrasta na gwiazdę rozgrywek i który będzie na językach wszystkich dziennikarzy. W związku z tym, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przełożone na przyszły rok to głównym turniejem jest Liga Mistrzów. Specyficzny format, który został wymuszony przez epidemię koronawirusa sprawi, że znaczenie Champions League w kontekście Złotej Piłki jeszcze tylko wzrośnie. Dlatego zwycięzcę Ballon d’Or najlepiej typować właśnie w lipcu i sierpniu bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *