Zakład bez ryzyka u bukmacherów

Zakład bez ryzyka to jedna z najciekawszych pozycji w portfolio bonusowym legalnych bukmacherów online. Za sprawą stosunkowo przejrzystych reguł oraz możliwych wymiernych korzyści z punktu widzenia użytkowników, zakład bez ryzyka odgrywa w ofercie zakładów wzajemnych coraz większą rolę.

Niektóre serwisy zdecydowały nawet, że ten rodzaj promocji będzie głównym bonusem oferowanym graczom, którzy dopiero zamierzają założyć konto. W poniższym artykule wyjaśnimy dokładnie na czym polega promocja zakład bez ryzyka, co warto o niej wiedzieć oraz na co zwracać uwagę. Na końcu opiszemy dokładnie ofertę, jaką w tym zakresie posiadają polscy legalni bukmacherzy posiadający licencję Ministerstwa Finansów, a więc operujący w naszym kraju legalnie.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Jeśli kiedyś zetknąłeś się z brytyjskimi bukmacherami to najprawdopodobniej zauważyłeś, że duża część z nich zachęcając do skorzystania z oferty wykorzystuje hasło cashback. Zakład bez ryzyka to właśnie nic innego jak cashback, czyli taki typ zakładu, w którym w pewnych okolicznościach postawione środki wracają na konto gracza. Jak można się domyślić w zakładach bukmacherskich środki mogą wrócić na konto użytkownika w sytuacji, w której postawiony zakład „nie wejdzie”.

zaklad bez ryzyka u bukmacherow

Stąd też wzięła się nazwa „bez ryzyka”, ponieważ w pewnym sensie nie ryzykujesz utraty środków. Należy jednak dodać, że nie wszystkie cashbacki są zakładami bez ryzyka. Bukmacherzy stosują też zwrot pieniędzy w sytuacji, w której na kuponie AKO nie wejdzie jedno wydarzenie lub kiedy mecz skończy się określonym wynikiem (np. remisem 0:0). W naszym artykule skupiamy się na zakładzie bez ryzyka.

Najlepsze zakłady bez ryzyka u bukmacherów w 2021 roku

Przyjrzyjmy się tabeli. Zebraliśmy dla Was najlepsze zakłady bez ryzyka, uwzględniając kwotę i warunki obrotu:

BukmacherWysokość zakładu bez ryzykaWymagania obrotoweBonus
Superbet500 zł4x na min. 2 zdarzenia (min. 1,30) z kursem łącznym min. 1,80Odbierz
LV Bet333 złJednokrotnie z kursem min. 1,75Odbierz
STS259 złBonus dostępny do wypłaty bez wymagań obrotowychOdbierz
forBET250 zł Czterokrotnie, po kursie min. 2.0Odbierz
Fortuna210 złJednokrotnie po dowolnym kursieOdbierz
PZBuk200 złJednokrotnie na kupon AKO, z kurs pojedynczym min. 1.40Odbierz
eWinner155 złBonus dostępny do wypłaty bez wymagań obrotowychOdbierz
Zakłady bez ryzyka – ranking na 2021 rok

Przykład działania zakładu bez ryzyka (bez podatku):

Dla łatwiejszego zobrazowania przedstawiamy wyliczenie na kwotach bez odjęcia podatku bukmacherskiego (12 proc.). Żeby zagrać za kwotę 100 zł, należy obstawić za ok. 113,70 zł.

  • Polska vs Anglia
  • typ użytkownika: wygrana Polski 
  • kurs 2,50 
  • stawka: 100 zł (ok. 113,70 zł przed odjęciem podatku)

Możliwe rozstrzygnięcia:

  1. wygrana Polski: wypłata wygranej w wysokości 250 zł
  2. remis: zwrot na konto bonusowe kwoty 100 zł
  3. wygrana Anglii: zwrot na konto bonusowe kwoty 100 zł

Zakład bez ryzyka – na co zwrócić uwagę?

Oczywiście do tej pory wszystko brzmi zbyt pięknie i jeśli jesteś osobą pozorną to zapytasz o tzw. haczyki tej promocji, bo przecież nikt nie rozdaje pieniędzy „za darmo”. Aby zrozumieć specyfikę tej promocji musisz zrozumieć mechanizmy branży bukmacherskiej w całości. Po pierwsze spółki zakładów bukmacherskich ustalają wysokość promocji również na podstawie dotychczasowych osiągnięć użytkowników, więc są w stanie wyliczyć kwotę, jaką mogą zaoferować w ramach bonusu bez ryzyka.

Musisz pamiętać, że grając na wyższych kursach zmniejsza się prawdopodobieństwo trafienia zakładu. Pamiętaj, że zakład bez ryzyka daje Ci pewną przewagę nad bukmacherem, ale jednocześnie warto racjonalnie z niego korzystać i starać się skonstruować kupon z wysokim kursem, ale znajdującym się z zasięgu. 

Cashback – jakie warunki obrotu?

Oczywiście główną przeszkodą w wypłacie środków są zazwyczaj wymogi dotyczące obrotu. Polega to na tym, że bukmacher najpierw transferuje kwotę, którą przegrałeś na tzw. konto bonusowe i aby znajdujące się tam sumy znalazły się w Twojej dyspozycji musisz najpierw za nie postawić kupony z określonym kursem określona liczbę razy. Zauważ, że w przypadku promocji o niższych wartościach wymagania bukmacherów nie są skomplikowane. Natomiast w sytuacji, w której zakład bez ryzyka wynosi 400 złotych w górę to zadanie, które stawia przed Tobą bukmacher staje się trudniejsze. Ma o związek z tym o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie, w którym zwracaliśmy uwagę, że wysokość bonusów jest dokładnie obliczona. Czasami więc lepiej wybrać promocję o niższej wartości, bo daje ona większe szanse na realne uzyskanie wspomnianych środków. 

Kolejna rzecz, o której musisz pamiętać jest charakterystyczna dla rynku polskiego. W naszym kraju obowiązuje 12-procentowy podatek od stawki zakładu. Oznacza to, że w momencie, w którym obstawiasz kupon, firma bukmacherska musi oddać państwu 12 procent z tego co postawiłeś. Dlatego na stronach zakładów wzajemnych spotkasz się z tzw. mnożnikiem 0,88, który odpowiada za obliczenie wartości, które wędruje do Skarbu Państwa w ramach podatku.

W praktyce obstawiając za 10 zł Twoja realna stawka zakładu wynosi 8,8, przy 20 zł faktyczna stawkę będzie 17,60 zł, przy 50 zł – 44 zł, a przy 100 zł – 88 zł. Piszemy o tym dlatego, że zazwyczaj w promocji zakład bez ryzyka bukmacherzy podając maksymalna kwotę mają na myśli realną stawkę zakładu, więc aby skorzystać z bonusu w pełni musisz postawić odrobinę więcej.

Zakłady bez ryzyka u polskich bukmacherów

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć mechanizmy działania zakładu bez ryzyka, więc pora przyjrzeć się temu co dostępne jest na stronach legalnych polskich bukmacherów.  Zwróć uwagę na wymagania obrotowe, ponieważ często to one wpływają na realną wartość promocji. Oczywiście te z niższymi wymaganiami łatwiej można wypłacić. 

forBET cashback

Bukmacher forBET dla naszych Użytkowników przygotował specjalny kod BEZRYZYKA250 na wyższy cashback. Zwrot przysługuje za pierwszy postawiony i zarazem nietrafiony kupon.

Zwrot nastąpi w środkach bonusowych, a wartością bonusu trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2 i kursem minimalnym kuponu 2,00;

Na koniec jeszcze jedna, ważna informacja: aby otrzymać zwrot należy napisać e-mail o tytule „Zakład bez ryzyka” na adres  marketing@iforbet.pl i podać swój login.

Superbet z zakładem bez ryzyka

Operator, który w formie online działa w Polsce od początku 2020 roku również zdecydował się, że jego główną promocją będzie zakład bez ryzyka. Dodatkowo postanowił, że bonus będzie obowiązywał przez pierwszy tydzień od złożenia przez użytkownika pierwszego depozytu. W sytuacji, w której pierwsze 7 dni na stronie zakończysz z ujemnym saldem, Superbet zwróci Ci pieniądze do kwoty 500 zł. W celu wypłaty środków musisz w ciągu 14 dnia czterokrotnie obrócić kwotą cashbacku grając na kuponach z minimum dwoma zdarzeniami (kurs pojedynczego zdarzenia min. 1,30) z kursem łącznym w wysokości 1,80. Co ciekawe, do obrotu bonusem wliczają się również zakłady zagrane ze środków depozytowych oraz stawki kuponów przegranych.

Cashback w LV Bet

W LV BET zakład bez ryzyka uzyskujesz w momencie złożenia trzeciego depozytu. Maksymalna kwota została ustanowiona na wysokość 333 złotych. W związku z tym, że wysokość bonusu jest powiązana ściśle z Twoją trzecią wpłatą to musisz pamiętać, żeby zasilić konto kwotą minimum 333 zł.

Minimalna kwota wpłaty, która zaliczy Twoje konto do promocji zakład bez ryzyka wynosi 25 zł. Następnie należy obstawić zakład w formule SOLO lub AKO z kursem minimalnym 1,75. Jeśli zakład zostanie rozstrzygnięty jako przegrany wówczas otrzymasz zwrot na konto bonusowe. W dalszej kolejności będziesz chcąc przetransferować pieniądze na swoje konto do wypłaty będziesz musiał obrócić środki bonusowe jednokrotnie na kuponie z kursem minimalnym 1,75.

STS zakład bez ryzyka

Bonus zakład bez ryzyka w STS jest bardzo atrakcyjny i jest częścią specjalnego powitalnego zakładów wzajemnych STS dla naszych użytkowników o wartości aż 1499 złotych na start. U największego polskiego bukmachera do promocji zaliczany jest pierwszy postawiony przez Ciebie kupon.

sts zaklad bez ryzyka

Gracz, który wpisał odpowiedni kod promocyjny BEZRYZYKA otrzyma zwrot postawionych środków. W tym celu należy dokonać wpłaty oraz obstawić zakład. W przypadku przegranej, nastąpi zwrot (na konto depozytowe) postawionej stawki do kwoty 259 zł, której nie trzeba obracać i można wypłacić na konto bankowe. Oczywiście pamiętając o obowiązującym w Polsce podatku chcąc otrzymać maksymalną premię stawka zakładu powinna wynieść 295 zł.

Fortuna zakład bez ryzyka

Jeden z tych bukmacherów, którzy potencjał drzemiący w zakładzie bez ryzyka widzieli już od dłuższego czasu. Drugi pod względem obrotów operator w Polsce od kilku lat posiada w swojej ofercie atrakcyjny zakład bez ryzyka. Obecnie jego standardowa wysokość to 200 złotych, jednak jeśli zarejestrujesz się w Fortunie przechodząc na stronę tego operatora przez nasz serwis, otrzymasz wyższy zakład bez ryzyka w wysokości 210 złotych.

fortuna zaklad bez ryzyka

Podobnie jak w przypadku opisywanych przez nas wcześniej bukmacherów kwota zwrotu dotyczy realnej stawki, a więc takiej pomnożonej przez współczynnik 0,88. Dlatego jeśli chcesz otrzymać zwrot w maksymalnej wysokości powinieneś obstawić dowolne wydarzenie za stawkę 239 zł. Dodatkową zachętą może być fakt, że zakład bez ryzyka w Fortunie możesz również wykorzystać grając środkami zgromadzonymi w programie lojalnościowym FKP. Dodatkowym plusem jest zapis w regulaminie, który mówi o tym, że bonus podlega tylko jednemu obrotowi z dowolnym kursem, więc teoretycznie jego uzyskanie jest łatwiejsze niż u konkurencji.

PZBuk zakład bez ryzyka

Kolejny bukmacher, dla którego cashback bez ryzyka jest jednocześnie główną promocją powitalną. Wysokość premii została ustalona na 200 złotych, a więc aby skorzystać z niej w pełni należy postawić kupon za stawkę 224,50 zł. Najbardziej intrygująca rzecz związana z promocją PZBuk zakład be ryzyka dotyczy tego jaki kupon kwalifikuje się do promocji.

Zgodnie z zapisami regulaminu będzie to nie pierwszy postawiony przez Ciebie kupon, a pierwszy przegrany zakład. W tej sytuacji szanse na skorzystanie z promocji są stosunkowo duże. Wystarczy, że wyślesz kupon wielokrotny z kursem minimalnym 1,40 na każde wydarzenie. Pierwszy przegrany zakład z spełniający powyższe warunki spowoduje, że bukmacher odda na Twoje konto bukmacherskie równowartość stawki do 200 zł. Użytkownik ma 30 dni na wykorzystanie zakładu. Czas liczony jest od momentu aktywowania oferty promocyjnej.

eWinner – wyższy cashback z kodem

Jeden z najmłodszych stażem bukmacherów na polskim rynku zakładów wzajemnych online. Firma od początku starała się przekonać użytkowników do skorzystania z oferty, udostępniając atrakcyjne promocje. Jedną z nich jest właśnie zakład bez ryzyka w wysokości 155 złotych. Przy czym należy podkreślić, że standardowa kwota wynosi 150 zł, a dodatkowe 5 zł można uzyskać rejestrując się w eWinner z wykorzystaniem przycisków znajdujących się na naszym serwisie.

U tego bukmachera wysokość bonusu zależy po pierwsze od wysokości pierwszej wpłaty, a po drugie od wartości pierwszego zakładu, bo od niego naliczana jest promocja. Aby skorzystać z zakładu bez ryzyka musisz postawić pierwszy kupon na dowolne wydarzenie, ale stawka kuponu nie może być niższa niż 20 złotych. Chcąc natomiast skorzystać z pełni możliwości bonusu należy postawić kupon ze stawką 177 złotych, wówczas w przypadku przegranej na Twoje konto zostanie przelane 155 złotych. Kolejnym plusem zakładu bez ryzyka w eWinner jest fakt, że bukmacher nie zdecydował się na wymagania obrotowe, więc środki będziesz mógł przeznaczyć na kolejne zakłady lub będziesz mógł je od razu wypłacić.

Najlepsze zakłady bez ryzyka – podsumowanie

Oferta zakładów bez ryzyka na polskim rynku bukmacherskim jest stosunkowo różnorodna. Na pewno warto wspomnieć, że możesz otworzyć kilka kont bukmacherskich i przekonać się, który z bonusów jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Naszym zdaniem ciekawą propozycję wydają się oferty STS i Fortuna ze względu na stosunkowo proste warunki do spełnienia przy wypłacie. Ponad to warto jeszcze wspomnieć o ofercie eWinner, która może nie jest najwyższa, ale nie warunków obrotu.

Inny cashback u bukmacherów

Jeśli przyglądasz się polskiemu rynkowi zakładów wzajemnych to zapewne zauważyłeś, że nie wszyscy bukmacherzy zostali umieszczeni przez nas w powyższej tabeli. Powód jest prosty, a wynika z faktu, że nie wszyscy zdecydowali się uruchomić tę zakład bez ryzyka w tradycyjnej formie na swojej stronie. Wspomnimy więc o dwóch ofertach, które warunkami bardzo zbliżone są do zakładu bez ryzyka.

zaklady bez ryzyka

Pierwszą z nich jest bezpieczny zakład w TOTALbet, w którym bukmacher zwraca środki jeśli jedno z wydarzeń na kuponie wielokrotnym okaże się nietrafione. Drugim jest promocja dostępna w Noblebet, która powoduje, że przy remisie 0:0 i nietrafionym kuponie w meczu piłki nożnej postawiona przez Ciebie stawka zakładu przelewana jest na konto bonusowe

FAQ – cashback u bukmacherów

👉 Czym jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka to tzw. zakład ubezpieczony, zwany także cashbackiem. Daje on gwarancję tego, że w przypadku przegranej z pierwszego kuponu gracz otrzyma zwrot postawionej stawki.

👉 Który bukmacher ma najlepszy zakład bez ryzyka (cashback)?

bukmachera STS z naszym kodem promocyjnym BEZRYZYKA możesz wykorzystać cashback do 259 zł. Aby otrzymać zwrot stawki za przegrany zakład wystarczy postawić kupon z jednym zakładem po dowolnym kursie.

👉 Który bukmacher ma zakład bez ryzyka na start?

Bukmacherzy, którzy oferują nowym graczom zakład bez ryzyka to m.in.: Fortuna, Betclic, forBET, eWinner, PZBuk, Superbet, LV BET. Aby otrzymać lub zwiększyć wartość zakładu bez ryzyka należy podczas rejestracji użyć kodu promocyjnego – znajdziecie je w zakładce bonusy bukmacherskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *