Apator Toruń - Włókniarz Częstochowa typy fot. 400mm.pl
 • Żużel

Włókniarz – Apator typy i kursy. Obstawiaj mecz o brąz i potrój swoją wygraną!

Włókniarz za sprawą Kacpra Woryny wywiózł z Torunia bardzo dobry wynik i jest faworytem do brązowego medalu. Spodziewam się pewnego zwycięstwa gospodarzy i kolejnego dobrego meczu Woryny.

Mój typ: Włókniarz wygra ponad 10 punktami i Woryna powyżej 10.5 pkt

Zakład łączony na mecz Włókniarza z Apatorem najkorzystniej obstawić w Etoto. Przy rejestracji przez naszą stronę będziesz mógł skorzystać z bonusu od wpłaty 200%, który potroi twoją wygraną.

kurs: 2,70
Postaw w Etoto

W sobotę 24 września poznamy brązowego medalistę Drużynowych Mistrzostw Polski 2022. Wielce prawdopodobne, że będzie to Włókniarz Częstochowa, który w pierwszym meczu w Toruniu przegrał tylko 44:46 i w rewanżu powinien spokojnie odrobić straty.

Dlatego w tym meczu przewiduję zwycięstwo Włókniarza więcej niż 10 punktami. Do tego dorzucam powyżej 10.5 punktu Kacpra Woryny. Taki zakład łączony z kursem 2,70 znajdziecie wyłącznie w ofercie Etoto. Ponadto, jeśli zarejestrujecie się z kodem promocyjnym będziecie mogli zwiększyć swoją wygraną 3-krotnie, dzięki bonusowi 200% od wpłaty Oto szczegóły:

Jak potroić swoją wygraną w Etoto?
 1. Zarejestruj się z kodem EXTRA20
 2. Wpłać pieniądze (najkorzystniej 100 zł)
 3. Otrzymasz bonus 200% od wpłaty. Jeśli wpłaciłeś 100 zł, będziesz miał 300 zł na grę (3x więcej na grę)
 4. Postaw mój typ za wpłacone środki i bonus
 5. Zgarnij ponad 700 zł (pieniądze będziesz mógł od razu wypłacić)
Obstawiaj w Etoto

Włókniarz – Apator typy. Częstochowianie murowanym faworytem

Każdy inny scenariusz niż pewne zwycięstwo Włókniarza będzie uznawany za sensację. Częstochowianie czują się bowiem na swoim owalu znakomicie i poza półfinałowym niepowodzeniem ze Stalą Gorzów prezentowali się niemal perfekcyjnie.

Włókniarz Częstochowa
Włókniarz Częstochowa Domowe mecze
Sylwetka
Sezon 2022
 • Mecze 9
 • Wygrane 7
 • Przegrane 2
 • Średnia punktów u siebie 52,4 (2. miejsce w lidze)

Po drugiej stronie barykady, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe jest Apator Toruń. „Anioły” w tym sezonie bardzo męczą się na obcych torach. Warto tutaj podkreślić chociażby „ciężary” w Ostrowie, gdzie wygrali tylko 47:43 (najniższa porażka Ostrowa w sezonie). Tak naprawdę dobre występy Apatora w delegacjach możemy policzyć na palcach jednej ręki, co jest fatalnym prognostykiem przed sobotnim rewanżem. Oto szczegółowe liczby torunian na wyjazdach:

Apator Toruń
Apator Toruń Wyjazdowe mecze
Sylwetka
Sezon 2022
 • Mecze 9
 • Wygrane 2
 • Porażki 7
 • Średnia punktów na wyjeździe 40 pkt (6. wynik w lidze)

Liczby bardzo wyraźnie pokazują jakiego wyniku możemy się w sobotnim meczu spodziewać. Włókniarz średnio na własnym obiekcie notuje ponad 52 punkty. Z kolei Apator na wyjazdach tylko 40. W bezpośrednim meczu pomiędzy tymi zespołami w rundzie zasadniczej częstochowskie „Lwy” wygrały u siebie 50:40. Nikt zatem nie powinien być zdziwiony, jeśli spotkanie zakończy się wygraną gospodarzy ponad 10 punktami. Oznacza to, że nasz handicap spokojnie się sprawdzi.

Brak wyjazdowych liderów

Apator ma w tym sezonie dość wyrównany skład, ale o ile w meczach domowych liderują Robert Lambert i (najczęściej) Patryk Dudek, to na wyjazdach takiego lidera z prawdziwego zdarzenia nie ma. Oto jak wyglądają wyjazdowe średnie zawodników Apatora w porównaniu do domowych:

ZawodnikŚrednia domŚrednia wyjazd
Patryk Dudek2,0821,981
Robert Lambert2,3281,947
Jack Holder1,7501,471
Paweł Przedpełski1,9671,370
Krzysztof Lewandowski1,1880,783
Denis Zieliński1,0000,435

Jak widać ani jeden zawodnik nie ma średniej wyższej niż 2,00, a więc w momencie, gdy torunianie jeżdżą z Z/Z za Emila Sayfutdinova brak lidera jest aż nadto widoczny. Zwłaszcza, że gigantyczny regres na wyjazdach notują Paweł Przedpełski i Jack Holder. W przypadku Polaka jest to około 3,5 pkt mniej na mecz, natomiast w przypadku Australijczyka blisko 2 „oczka”. To są właśnie główne przyczyny tego, że torunianie na wyjazdach zdobywają średnio prawie 9 punktów mniej niż u siebie.

W Częstochowie kłopoty Apatora będą bardzo widoczne, ponieważ żużlowcy Włókniarza czują się u siebie kapitalnie. Leon Madsen ma 2. najwyższą domową średnią w lidze. Do tego mamy świetnie jeżdżącego Kacpra Worynę (2,130) i Fredrika Lindgrena (2,150). To właśnie Szwed jest kluczem do tak dobrej domowej jazdy swojego zespołu, ponieważ dostarcza swojemu zespołowi przeciętnie ok. 2.5 pkt więcej niż w spotkaniach na wyjeździe.

Dominacja na pozycjach juniorskich

Ostatnim kluczowym argumentem, który potwierdza, że Włókniarz bez większych problemów powinien pokonać Apator co najmniej 9 punktami są młodzieżowcy. Oto jak prezentuje się w tym sezonie dorobek duetu Świdnicki – Miśkowiak.

Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki
1,827 (1. junior) Średnia 1,452 (5. junior)
1,795 (1. junior) Średnia dom 1,737 (3. junior)
1,857 (1. junior) Średnia wyjazd 1,143 (4. junior)
139 pkt (1. junior) Liczba punktów 84 pkt (4. junior)
15 (vs Stal) Najwięcej punktów 10 pkt (vs Sparta, Stal)

Kuba Miśkowiak jedzie sezon wybity i jego osiągnięcia trudno traktować w kategoriach juniora. 21-latek ma 20. średnią w lidze przed takimi zawodnikami jak Piotr Pawlicki, Paweł Przedpełski, Jack Holder, czy Bartosz Smektała. Mateusz Świdnicki aż tak dobrze nie jeździ, ale również zanotował kilka meczów z dwucyfrówką i jest bardzo mocnym punktem swojego zespołu. Ta dwójka zapewnia Włókniarzowi gigantyczny handicap, a oto jak wygląda w porównaniu ze swoimi vis-a-vis z Torunia:

Juniorzy Włókniarz vs Apator
Włókniarz Częstochowa
Włókniarz Częstochowa
Apator Toruń
Apator Toruń
11,74 (najwięcej w lidze) Śr. punktów 4,16 (7. miejsce w lidze)

Włókniarz – Stal typy. Kacper Woryna powyżej 10.5 pkt

Druga część mojego typu to over punktowy Kacpra Woryny. Zdobycie 11 punktów nie powinno sprawić wychowankowi ROW-u Rybnik żadnych problemów, co potwierdzają poniższe liczby:

Kacper Woryna
Kacper Woryna Włókniarz Częstochowa
Sylwetka
Sezon 2022
 • Śr. biegowa 2,011
 • Śr. domowa 2,130
 • Liczba meczów z dwucyfrówką (dom) 8/9
 • Liczba meczów z min. 11 pkt 7

Woryna jest niemal gwarancją dwucyfrówek i poza pojedynczymi słabszymi występami (głównie) na wyjazdach nie notował wpadek. Jedyne domowe spotkanie, w którym nie potrafił zdobyć min. 10 punktów, to to ostatnie przeciwko Stali Gorzów. Kacper jednak szybko się zrehabilitował i w meczu o brąz na Motoarenie wywalczył kapitalne 11+1. Teraz ze słabo jeżdżącym Apatorem jego co najmniej 11 punktowy wynik stawiamy za pewniak.

Mój typ: Włókniarz wygra ponad 10 punktami i Woryna powyżej 10.5 pkt
kurs: 2,70
Postaw w Etoto
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *