Sparta - Włókniarz typy fot. 400mm.pl
 • Żużel

Typy na żużel. Typujemy AKO na rewanżowe mecze ćwierćfinałów Ekstraligi

W niedziele czekają nas rewanżowe mecze ćwierćfinałów PGE Ekstraligi. Ja skupiłem się na meczach Stal - Apator oraz Włókniarz - Sparta. Sprawdź analizę i skorzystaj z mojego kuponu AKO.

Mój typ: Apator wygra z handicapem 6.5 pkt, zwycięstwo Włókniarza i Lindgren +9.5 pkt (AKO)

W meczach rewanżowych skupiłem się na meczach Stal - Apator i Włókniarz - Sparta. Mój typ AKO zapewnia wysoki kurs 4,20, a Etoto gwarantuje na typ bardzo korzystną promocję, która zapewnia zdobycie darmowego zakładu.

kurs: 4,20
Postaw w Etoto

W niedzielę 28 sierpnia poznamy półfinalistów PGE Ekstraligi. Na spotkania Stal vs Apator oraz Włókniarz vs Sparta stworzyłem kupon AKO. z wysokim kursem 4,20. W rywalizacji zespołów z Gorzowa i Torunia, typuję wygraną gości z handicapem +6.5 pkt, natomiast w starciu Częstochowy z Wrocławiem przewiduję, że Fredrik Lindgren zdobędzie co najmniej 10 „oczek” oraz wygraną częstochowskich „Lwów”.

Mój kupon AKO najkorzystniej typować w Etoto. Przede wszystkim dlatego, że znajdziecie tam najlepszą stałą promocję na żużel „Żużel na grubo”, która przy skorzystaniu z mojego typu zagwarantuje zdobycie freebetu w wysokości połowy postawionej stawki do 100 zł. Oto warunki:

 • Zapisz się do promocji
 • Postaw kupon AKO na żużel z kursem min. 2,20 (kurs poj. selekcji 1,25)
 • Jeśli spełniłeś te warunki niezależnie od tego czy wygrałeś czy przegrałeś, otrzymasz freebet 50% stawki do 100 zł
 • Ponadto, jeśli postawiłeś przez apkę, zgarniesz dodatkowy freebet (10% stawki)
Typuj Ekstraligę w Etoto

Bukmacher Etoto dysponuje bardzo dobrze działającą aplikacją, która pozwala komfortowo typować żużel czy to w ofercie przedmeczowej czy na żywo. Ponadto, jeśli zarejestrujesz się z naszym kodem promocyjnym Etoto, to otrzymasz darmowy zakład 20 zł do wykorzystania w aplikacji. Warunki są bardzo korzystne i jeśli wygrasz swój zakład, to pieniądze możesz od razu wypłacić.

Typy na żużel. Apator zmaże plamę z zeszłego tygodnia?

Zaczynamy od rewanżowego meczu Stal – Apator, w którym typuję zwycięstwo gości z czteropunktowym zabezpieczeniem.

Z uwagi na pierwsze spotkanie, w którym torunianie wymęczyli wygraną z bardzo osłabionym Gorzowem, ten typ dla wielu może być zaskakujący, ale patrząc realnie, to Apator ma duży potencjał ludzki i powinien stoczyć ze Stalą bardzo równy bój. Na początek prezentuje bilans obu zespołów w bezpośrednich meczach tego sezonu.

Stal vs Apator H2H
stal gorzow
Stal Gorzów
Apator Toruń
Apator Toruń
3 Mecze 3
1 Wygrane 2
2 Przegrane 1
134:136 Bilans pkt 136:134

Są to dwie równorzędne drużyny i w żadnym z 3 rozegranych spotkań różnica nie była większa niż 4 „oczka”. Apator w rundzie zasadniczej pokazał, że dobrze czuje się w Gorzowie, gdzie zdobył 43 punkty, a wówczas Stal jechała w pełnym składzie. Teraz gorzowianie będą osłabieni, dlatego uważam, że Apator zdobędzie min. 42 punkty.

Zdrowotna klątwa gorzowian

Pod względem zdrowotnym Stali w tym sezonie można tylko współczuć. W rewanżowym starciu z Apatorem, trener Stanisław Chomski nie będzie mógł skorzystać z usług Andersa Thomsena. Ponadto po kilkutygodniowych kontuzjach dopiero teraz do składu powracają Martin Vaculik oraz Oskar Paluch.

Dyspozycja Słowaka i utalentowanego Polaka będzie więc ogromną niewiadomą. Zwłaszcza, że Vaculik dzień wcześniej pojedzie w GP we Wrocławiu, a po operacji złamanej łopatki tak intensywny powrót na tor może okazać się trudny. Słowak w niedzielę w związku z Z/Z za Thomsena będzie musiał wystartować prawdopodobnie 6-krotnie. Będzie więc mocno eksploatowany i według mnie nie będzie w stanie dać Stali więcej niż 8-9 „oczek”.

Jeśli chodzi o Oskara Palucha, to problem może okazać się jeszcze większy. Gorzowianin miał rozjeździć się w finale MIMP, ale zawody odwołano w trakcie trwania 1. serii startów. Paluch będzie więc od razu rzucony na głęboką wodą i po dłuższej przerwie, w tak ważnym spotkaniu może sobie po prostu nie poradzić. Zwłaszcza, że juniorzy Apatora jeżdżą osatnio bardzo przyzwoicie i bardzo prawdopodobne, że torunianie będą mieli na tej pozycji przewagę.

Juniorzy Apator vs Stal
Apator Toruń
Apator Toruń
stal gorzow
Stal Gorzów
4,27 (7.) Śr. meczowa 3,47 (8.)
2,87 (4.) Śr. w biegach juniorskich 2,27 (7.)
7 Wygrane biegi juniorskie 2
2 Zremisowane biegi juniorskie 3
6 Przegrane biegi juniorske 10

Bardziej wyrównany skład Apatora

Zespół z Torunia w przeciwieństwie do Stali pojedzie w rewanżu w pełnym składzie. Tak jak pisałem pod kątem juniorów spodziewam się przewagi Apatora. Natomiast, jeśli chodzi o kwestię seniorów to prezentuje się ona następująco:

Stal vs Apator (seniorzy)
stal gorzow
Stal
Apator Toruń
Apator
43,27 Średnia 40,06

Jak widać nieznaczną przewagę mają seniorzy Stali, ale nie jest to dysproporcja przygniatająca. Szczególnie, że zabraknie przecież Andersa Thomsena, a stosowane przez niego Z/Z mogą nie dać tylu punktów, co waleczny Duńczyk. Torunianie do tej pory odjechali 7 meczów wyjazdowych i w ponad połowie z nich zdobyli min. 43 punkty. Teraz ten wyczyn powinni powtórzyć.

Typy na żużel. Lindgren liderem Włókniarza?

Szwed to najprawdopodobniej najbardziej krytykowany zawodnik Włókniarza. Czy zasłużenie? Pod wieloma względami na pewno nie. Lindgren w środku sezonu zrobił sobie kilka tygodni przerwy na podreperowanie zdrowia i od tego czasu jego forma w lidze prezentuje się następująco.

Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren
vs Sparta (wyjazd) 7 pkt
vs Leszno (wyjazd) 9 pkt
vs Lublin (dom) 13 pkt
vs Ostrów (dom) 14 pkt

Dwa świetne występy, jeden solidny i ostatni na trudnym torze we Wrocławiu nieco słabszy. O ile wyjazdowa forma Lindgrena może jeszcze kibiców Włókniarza troszkę niepokoić, to u siebie Szwed po powrocie do zdrowia jedzie kapitalnie, co potwierdził występem w meczu z Motorem Lublin. Dlatego uważam, że spokojnie w rywalizacji ze Spartą powinien spokojnie zdobyć dwucyfrówkę.

Doskonała jazda u siebie

Tak jak napisałem, po powrocie do zdrowia Lindgren w meczach z Motorem i Ostrowem zdobył łącznie 27 punktów. Nie były to jednak 2 pojedyncze wyskoki, ponieważ Szwed przez cały sezon jedzie u siebie doskonale.

Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren Szwecja
Sylwetka
Mecze u siebie
 • Śr. biegowa 2,345 (7. w lidze)
 • Śr. meczowa 11,3
 • Mecze z dwucyfrówką 5/6

Jak widać Lindgren na własnym terenie jest niemal gwarancją dwucyfrowej zdobyczy, którą w tym meczu przewiduję. Jedyny przypadek, kiedy ta sztuka mu się nie udała miał miejsce w 1. kolejce przeciwko Unii Leszno. Od tamtego momentu wiele się jednak zmieniło i Szwed na silnikach od holenderskiego tunera Berta Van Essena spisuje się doskonale.

Tabela biegowa

Sprzymierzeńcem Lindgrena będzie również numer startowy. Trener Kędziora ustawił swojego zagranicznego zawodnika pod numerem 13. Oto jak wyglądać będą jego 4 podstawowe starty:

Bieg 3.

 • Janowski
 • Jeppesen
 • Bewley
 • Lindgren

Bieg 6.

 • Lindgren
 • Bewley
 • Miśkowiak
 • Czugunow

Bieg 8.

 • Woffinden
 • Lindgren
 • Z/Z
 • Świdnicki

Bieg 13.

 • Smektała
 • Janowski
 • Lindgren
 • Woffinden

Po pierwsze Lindgren tylko raz jedzie po równaniu, a więc będzie mógł w swoim stylu walczyć na dystansie. Po drugie poza biegiem 13., który będzie trudny, w pozostałych startach Szwed będzie faworytem do zajęcia 1. lub 2. miejsca. Po 4 biegach powinien mieć w okolicach 9 punktów i albo już wypełni oczekiwane minimum (10 punktów), albo zrobi to w biegu nominowanym.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *