Żużel - typy bukmacherskie fot. 400mm.pl
 • Żużel

Stal – Włókniarz i Apator – Motor: typy, kursy, zapowiedź (2.09.2022)

W piątek zobaczymy dwa półfinały PGE Ekstraligi, a ja stworzyłem kupon AKO na te spotkania. W rywalizacji Stali z Włókniarzem przewiduję under punktowy Szymona Woźniaka. Z kolei w Toruniu spodziewam się świetnego występu Mikkela Michelsena.

Mój typ: Woźniak -9.5 pkt i Michelsen najlepszym punktującym meczu (AKO)

Kupon AKO na półfinały Ekstraligi najkorzystniej obstawiać w eWinner, ponieważ zarówno nowi jak i stali gracze znajdą coś dla siebie. Jeśli nie masz jeszcze konta, to będziesz mógł zagrać bez ryzyka. Z kolei jeśli jesteś już zarejestrowany, to czeka na ciebie promocja "Postaw na Żużel", która gwarantuje zdobycie freebetów.

kurs: 6,70
Postaw w eWinner

W piątek 2 września czekają nas pierwsze półfinałowe spotkania PGE Ekstraligi. W Gorzowie Stal podejmie Włókniarza Częstochowa, a w Toruniu Apator powalczy z Motorem Lublin.

Na te spotkania przygotowałem kupon AKO w eWinner. W starciu Stal – Włókniarz przewiduję, że Szymon Woźniak zdobędzie poniżej 9.5 pkt. Natomiast w rywalizacji Apatora z Motorem obstawiam, że Mikkel Michelsen zostanie najlepszym punktującym meczu. Kurs łączny na mój to aż 6,70.

Dlaczego mój zakład warto typować w eWinner? 

 • Jeśli nie masz jeszcze konta, to po rejestracji z naszym kodem promocyjnym, będziesz mógł skorzystać z zakładu bez ryzyka w wysokości 110 zł.
 • Jeśli masz już konto, to do dyspozycji masz promocję „Postaw na Żużel”. Daje ci ona możliwość zdobywania freebetów 30 zł. Wystarczy, że obstawisz kupon AKO (taki jak mój) za 49 zł ze zdarzeniami z oferty na żużel. Łącznie jest opcja zgarnąć 90 zł freebetów, a z promocji korzystać możesz przez cały weeekend
Typuj żużel eWinner

Największą zaletą zakładu bez ryzyka w eWinner jest to, że w przypadku porażki możesz od razu wypłacić go na swoje konto bankowe. Dlatego spokojnie możesz obstawić kupon AKO z moimi typami za kwotę 125,40 zł. Wówczas, jeśli przegrasz, to otrzymasz maksymalny zwrot 110 zł (bukmacher zabiera podatek). Natomiast, jeśli wygrasz, to zgarniesz ponad blisko 740 zł w gotówce.

Stal – Włókniarz typy bukmacherskie. Czy Włókniarz zatrzyma Woźniaka?

W pierwszym meczu na moim kuponie zdecydowałem się wytypować poniżej 9.5 punktu Szymona Woźniaka. Wychowanek Polonii Bydgoszcz nie jest w najlepszej formie, co potwierdzają jego rezultaty w ostatnich ekstraligowych meczach:

Szymon Woźniak – ostatnie 5 spotkań
Szymon Woźniak
vs Apator (dom) 8+1 pkt (6 startów)
vs Apator (wyjazd) 8+1 pkt (6)
vs Motor (wyjazd) 7+1 pkt (5)
vs Unia (dom) 10 pkt
Apator (wyjazd) 7+1

Woźniak jeździ przyzwoicie, ale jak widać zdecydowanie brakuje mu błysku. W ostatnich 5 spotkaniach tylko raz przekroczył barierę 9 punktów. Według mnie w rywalizacji z tak rozpędzonym Włókniarzem ta sytuacja nie zostanie odwrócona i Woźniak znów zdobędzie w granicach 7-9 „oczek”.

Zwłaszcza, że senior Stali wcale nie czuje się w tym sezonie na swoim obiekcie domowym jakoś szczególnie dobrze. W 7 meczach na stadionie im. Edwarda Jancarza wywalczył tylko 3 dwucyfrówki, co oznacza, że obstawianą przeze mnie linijkę punktową przekroczył właśnie tylko trzykrotnie. Daje to bardzo duże prawdopodobieństwo, że mój typ się sprawdzi.

Bardzo trudny numer startowy Woźniaka

W meczu z Włókniarzem Szymon Woźniak ustawiony został pod trudnym numerem 9. Oznacza to, że jego tabela biegowa będzie wyglądała następująco:

Bieg 1:

 • Leon Madsen
 • Szymon Woźniak
 • Kacper Woryna
 • Martin Vaculik

Bieg 7:

 • Mateusz Świdnicki
 • Patrick Hansen
 • Fredrik Lindgren
 • Szymon Woźniak

Bieg 9:

 • Szymon Woźniak
 • Leon Madsen
 • Patrick Hansen
 • Bartosz Smektała

Bieg 11:

 • Z/Z
 • Miśkowiak/Świdnicki (za Jeppesena)
 • Szymon Woźniak
 • Leon Madsen

Woźniak aż trzykrotnie będzie rywalizował z Leonem Madsenem, a więc wiceliderem cyklu Grand Prix i 4. najskuteczniejszym żużlowcem PGE Ekstraligi. W tych wyścigach o wygraną będzie bardzo trudno. Dodatkowo wyścig numer 1. zapowiada się dla Woźniaka raczej jako zerówka.

Szacuję więc, że z powyższych 4 startów Woźniak wyciągnie maksymalnie ok. 6 „oczek”. Do tego dojdzie wyścig jako ZZ i wymagający bieg nominowany. Dowodzi to, że bardzo mało prawdopodobne jest, aby polski zawodnik zdobył więcej niż 9 punktów.

Mój typ: Woźniak -9.5 pkt i Michelsen najlepszym punktującym meczu (AKO)
kurs: 6,70
Postaw w eWinner

Apator – Motor typy bukmacherskie. Kolejny świetny występ Michelsena?

Przechodzę teraz do drugiego typu na moim kuponie na mecz Apator Toruń – Motor Lublin: Mikkel Michelsen najlepszym punktującym meczu.

Michelsen jedzie w PGE Ekstralidze sezon życia i swoją wysoką potwierdza niemal w każdym spotkaniu. Oto jak prezentują się jego tegoroczne ekstraligowe statystyki:

Mikkel Michelsen
Mikkel Michelsen Motor Lublin
Sylwetka
Sezon 2022
 • Śr. biegowa 2,349 (5. w lidze)
 • Śr. meczowa 12.6 (4. w lidze)
 • Śr. dom 2,385 (5.)
 • Śr. wyjazd 2,319 (4.)
 • Wygrane wyścigi 48 (2. wynik w lidze)

Stabilność formy Duńczyka jest delikatnie mówiąc imponująca. Michelsen w 15 meczach w tym sezonie zanotował (licząc z bonusami) komplet dwucyfrowych zdobyczy! Michelsen wchodził na absolutny top w tym sezonie kilka razy, co potwierdzają jego osiągnięcia:

 • 18 punktów – 2x
 • 16 punktów – 2x
 • 14 punktów – 3x

Te równe i kapitalne wyniki złożyły się na to, iż Michelsen w 15 meczach, w których wystąpił aż 8-krotnie był najlepiej punktującym żużlowcem. Było to w następujących spotkaniach:

Michelsen – najlepiej punktujący meczu
Mikkel Michelsen
Mikkel Michelsen
1. kolejka vs Stal 14 pkt
4. kolejka vs Apator 14 pkt
5. kolejka vs Unia 17 pkt
6. kolejka vs Ostrów 15 pkt
7. kolejka vs Sparta 18 pkt
10. kolejka vs Unia 14 pkt
12. kolejka vs GKM 16 pkt
13. kolejka vs Włókniarz 12 pkt

Warto dodatkowo podkreślić występ byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk w Toruniu, podczas meczu rundy zasadniczej. Zdobył tam 14 punktów (U,3,3,2,3,3). Jak widać, gdyby nie upadek, to Michelsen mógłby zapunktować jeszcze lepiej.

Brak konkurencji

W zespole Motoru Michelsen jest niekwestionowanym liderem i żaden z kolegów z zespołu nie powinien zdobyć więcej „oczek” od Michelsena. Oto średnie punktowe pozostałych seniorów:

ZawodnikŚrednia
Dominik Kubera2,136
Jarosław Hampel1,878
Maksym Drabik1,840

O ile Kubera jeszcze punktuje na w miarę zbliżonym poziomie, to Hampel i Drabik są raczej solidnym wsparciem niż liderami. Zwłaszcza, jeśli mówimy o meczach wyjazdowych.

Większe zagrożenie może czyhać ze strony gospodarzy. Jeśli ma już ono nadejść, to ze strony 2 zawodników. Patryka Dudka i Roberta Lamberta. Przyjrzyjmy się ich statystykom z tego sezonu.

Dudek i Lambert – statystyki
Patryk Dudek
Patryk Dudek
Robert Lambert
Robert Lambert
2,124 (10.) Śr. biegowa 2,152 (8.)
1,93 Ostatnie 5 meczów (średnia) 2,06

Panowie jadą solidnie, ale sporo brakuje im do Michelsena. Zwłaszcza, jeśli chodzi o Patryka Dudka, który ostatnio w Gorzowie pojechał fatalnie i zdobył tylko 5 punktów. Wychowanek Falubazu otwarcie mówił po spotkaniu, że zupełnie nie wiedział jak odnaleźć prędkość, co na pewno nie jest dla niego dobrym prognostykiem przed półfinałami. Podobnie jak poniższa statystyka

Podsumowując, jedynym poważnym rywalem dla Michelsena może być Lambert. Brytyjczyk jednak też notuje słabsze biegi, a w rundzie zasadniczej na Motoarenie przegrał z Duńczykiem oba bezpośrednie biegi. Według mnie teraz będzie podobnie i to Michelsen zostanie najlepszym punktującym meczu.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *