orzeł łódz falubaz zielona góra typy bukmacherskie fot. 400mm.pl
  • Żużel

Typy na żużel. Szykuje się niespodzianka eWinner 1. Ligi? Orzeł powalczy z Falubazem? 

Pomimo różnicy w tabeli są zdecydowane argumenty, które pozwalają wierzyć w Orła. Typujemy, że gospodarze mocno się postawią i zdobędą min. 43 punkty.

Mój typ: Orzeł wygra z handicapem +4.5 pkt

Orzeł jest w wysokiej formie i w obliczu problemów wyjazdowych Falubazu powinien zdobyć min. 43 pkt. Nasz typ możesz obstawić z cashbackiem w eWinner. Gwarantuje on natychmiastowy zwrot w przypadku przegranej.

kurs: 2.10
Obstaw w eWinner

W sobotę, 6 sierpnia, Orzeł Łódź i Falubaz Zielona Góra zainaugurują fazę play-off eWinner 1. ligi żużlowej. Zdaniem ekspertów faworytem w tej rywalizacji jest Falubaz, ale naszym zdaniem w Łodzi, zielonogórzan czeka bardzo trudna przeprawa.

Poniższa tabela teoretycznie wskazuje na gości, ale moja analiza pokaże wam, że łodzian zdecydowanie stać na równą walkę na własnym obiekcie. Cenię jednak klasę gości, dlatego typuję, że Orzeł wygra, ale z handicapem +4.5 pkt.

Orzeł Łódź
Orzeł Łódź
Falubaz Zielona Góra
Falubaz Zielona Góra
H2H H2H
5. Pozycja w tabeli 2.
14 Punkty 24
3 Punkty bonusowe 4
5 Wygrane mecze 9

Typ na wygraną Orła z handicapem najlepiej obstawiać w eWinner, który ma bardzo atrakcyjna ofertę na żużel.

Jak obstawiać żużel bez ryzyka w eWinner?

  • Po rejestracji z naszym kodem do eWinner będziesz mógł wykorzystać 110 zł zakładu bez ryzyka (wystarczy wpłacić depozyt i obstawić za min. 20 zł).
  • Jeśli wygrasz, to pieniądze możesz od razu wypłacić. Podobnie jest w przypadku przegranej. eWinner wypłaca ci zwrot, który możesz od razu wypłacić na swoje konto bankowe.

Typuj żużel w eWinner

Typując wygraną Orła z handicapem po kursie około 2,10 możesz wygrać ponad 230 zł. Twój pierwszy zakład będzie w 100% pozbawiony ryzyka, więc śmiało możesz dorzucić do tego kolejne selekcje. Nasze propozycje znajdziesz w zakładce z typami bukmacherskimi.

Wysoka forma Orła 

Pod koniec sezonu zasadniczego łodzianie notowali zdecydowaną zwyżkę formy, co według nas jest najważniejszym argumentem świadczącym, że będą w stanie postawić się Falubazowi. Oto dokładne rezultaty podopiecznych Michała Widery w 4 ostatnich meczach: 

Ostatnie 4 mecze Orła
Orzeł Łódź
Orzeł Łódź
ROW Rybnik (wyjazd) 43:47 Porażka
Start Gniezno (dom) 52:37 Wygrana
Polonia (wyjazd) 44:46 Porażka
Wilki Krosno 50:40 Wygrana

Od pewnej wygranej z bardzo mocnymi Wilkami na własnym terenie zaczęła się dużo lepsza jazda Orła. Na własnym obiekcie udało się także pokonać broniący się przed spadkiem Start Gniezno. 

Jeśli chodzi o 2 porażki, to były one minimalne i zarówno w Bydgoszczy jak i Rybniku łodzianie mieli szanse na wygraną aż do ostatniego wyścigu. Szczególnie imponująco wyglądali na terenie niepokonanej u siebie Polonii, z którą nawet prowadzili do 7 biegu i niewiele zabrakło aby wywieźli z Bydgoszczy punkty.

Spotkania z Polonią i Wilkami pokazały, że na ten moment Orzeł jest w stanie toczyć równe boje z faworytami. Nie inaczej powinno być z Falubazem, który w fazie zasadniczej na łódzkiej Moto Arenie zanotował zaledwie remis. Naszym zdaniem teraz gospodarze są jeszcze mocniejsi i nawet jeśli nie wygrają to z łatwością zanotują co najmniej 43 “oczka”. Ich cel jest jednak znacznie wyższy.

“Naszym celem jest wykorzystanie domowego obiektu i zdobycie na Moto Arenie więcej niż 50 punktów. Byłby to wynik, który dawałby dużą nadzieję na utrzymanie przewagi w Zielonej Górze i awans do dalszej fazy rywalizacji w play-offach”

Michał Widera dla orzel.lodz.pl 

Prawdziwy lider

Symbolem lepszych wyników Orła jest przede wszystkim Brady Kurtz i warto poświęcić mu kilka osobnych zdań. Australijczyk będzie kluczową postacią w rywalizacji z Zieloną Górą, a jego forma zdecydowanie napawa optymizmem.

Brady Kurtz – ostatnie 4 mecze
brady kurtz
Brady Kurtz
vs Wilki 8+1
vs Polonia 13+2
vs Start 11
vs ROW 15+1

Taka postawa Kurtza oznacza, że Orzeł ma zawodnika, który będzie w stanie zatrzymać Maxa Fricke’a. Brady w Łodzi do tej pory wykręcił średnią 2,143. Jego rosnąca forma pokazuje jednak, że stać go na jeszcze więcej i mecz z Falubazem będzie ważnym testem. 13+2 w Bydgoszczy i 15+1 w Rybniku pokazało jednak, że sprzęt jedzie bez zarzutu, a sam styl jazdy Kurtz ma bardzo dobry

Kłopoty Falubazu na wyjeździe

Lepsza forma Orła to jedno, a drugie to bardzo słaba jazda Falubazu na wyjazdach:

Wyniki Falubazu na wyjazdach
Falubaz Zielona Góra
Falubaz Zielona Góra
2. kolejka Wilki 0:40 walkower
3. kolejka Landshut 48:42 wygrana
5. kolejka Orzeł 45:45 remis
7. kolejka ROW 55:35 wygrana
9. kolejka Polonia 41:49 porażka
11. kolejka Wybrzeże 40:50 porażka
14. kolejka Start 44:46 porażka

3 wygrane, 3 porażki, 1 remis zdobywanych to bilans zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zwłaszcza, że wygraną w Krośnie Falubaz dostał za darmo i bardzo prawdopodobne jest, że tamto spotkanie wygraliby ich przeciwnicy.

Dobrym zwiastunem dla Orła jest przede wszystkim dyspozycja zielonogórzan w 3 ostatnich meczach wyjazdowych, które zakończyły się porażkami. O ile niepowodzenie w Bydgoszczy mogło być wkalkulowane, to dwie kolejne porażki były sensacją. Wybrzeże pomimo braku Jakuba Jamroga i Wiktora Trofimowa wygrało nawet z bonusem. Z kolei Start był już pewny spadku do II ligi, a i tak wygrał z jadącym w pełnym składzie Falubazem.

Mecze na wyjeździe są frustrujące zarówno dla zawodników jak i działaczy. Przypominamy, że po porażce w Gdańsku z posadą pożegnał się trener Piotr Żyto i od tamtego momentu atmosfera w klubie jest gęsta. Istotniejsze są jednak problemy liderów, którzy na wyjazdach radzą sobie znacznie gorzej niż na własnym terenie.

ZawodnikŚrednia u siebieŚrednia na wyjeździe
Max Fricke2,7812,063
Krzysztof Buczkowski2,333 2,161
Rohan Tungate2,2731,690

W przypadku Buczkowskiego ta dysproporcja nie jest jeszcze aż tak znacząca. Jeśli jednak chodzi o dwóch Australijczyków to jest to różnica zatrważająca. W porównaniu z meczami domowymi ten duet zdobywa mniej o około 6,5 punktu. Jest to różnica, która ma niebagatelny wpływ na wyniki zespoły, co było bardzo widoczne w Gdańsku, gdzie zdobyli łącznie 10+2.

Podsumowując, Falubaz zdobywa w tym sezonie w meczach wyjazdowych około 45,5 pkt. Jeśli ta średnia zostanie podtrzymana lub nawet zwiększona o 1 lub 2 punkty, to mój typ się sprawdzi.

Przewaga Orła na juniorce

Juniorzy H2H
Orzeł Łódź
Orzeł Łódź
Falubaz Zielona Góra
Falubaz
5,71 Śr. pkt juniorów 5,54

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Orzeł większej przewagi na juniorce nie ma. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że z tych ponad 5,5 pkt, około 3,5 zdobywał kontuzjowany Dawid Rempała, to sytuacja nie wygląda już tak kolorowo.

Aktualnie formację juniorską zespołu z Zielonej Góry tworzą Maksym Borowiak i Fabian Ragus. Ten pierwszy został wypożyczony z Unii Leszno, ale po 17-latku, który w tym sezonie ligowym odjechał łącznie 12 biegów cudów nie należy się spodziewać. Ragus do tej pory wystartował w 33 biegach, w których aż 18 razy zajął 4. pozycję.

W Orle sytuacja ma się znacznie lepiej. Trener Widera ma do dyspozycji 3 juniorów i każdy z nich dorzuca cenne „oczka”, szczególnie na własnym terenie.

ZawodnikŚrednia biegowaŚrednia u siebie
Nikodem Bartoch1,2111,273
Mateusz Dul1,1671,263
Aleksander Grygolec1,0000,917

Cała trójka jest zdrowa i w konfrontacji ze swoimi rówieśnikami powinna wypaść zdecydowanie lepiej. Bieg juniorski będzie bardzo ważny dla przebiegu meczu i oczekuję tutaj przewagi gospodarzy. Jeśli wyrobią swoją średnią blisko 6 punktów, to Orzeł z pewnością barierę 43 punktów przeskoczy.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *