GP Malilla typy fot. 400mm.pl
  • Żużel

GP Malilla typy, kursy, promocje specjalne

Sobotnie GP Malilli będzie bardzo ważne dla dwóch polskich zawodników. Bartosz Zmarzlik stanie przed szansą na zapewnienie sobie tytułu Mistrza Świata. Z kolei Maciej Janowski walczy o utrzymanie w cyklu. Spodziewam się dobrego występu tej dwójki.

Mój typ: Zmarzlik wygra i Janowski w TOP 8

Mój łączony zakład na GP Malilli najkorzystniej typować w Etoto. Jeśli nie masz tam jeszcze konta, to możesz skorzystać z mającego świetne warunki obrotu bonusu 200% od wpłaty. Jeśli z kolei masz już konto, to do dyspozycji jest specjalna promocja "Żużel na grubo".

kurs: 3,75
Postaw w Etoto

W sobotę 17 września w szwedzkiej Malilli odbędzie się przedostatnia runda tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. W gronie faworytów znów będą oczywiście Polacy i to właśnie dwóm z nich poświęciłem swoją analizę. Typuję, że Bartosz Zmarzlik wygra Grand Prix, a Maciej Janowski zamelduje się w czołowej ósemce.

Taki zakład możecie obstawić w Etoto, a kurs wynosi 3,75. Obstawianie u tego bukmachera przynosi również kilka innych korzyści:

Dlaczego warto obstawiać żużel w Etoto? 

  • Jeśli nie masz jeszcze konta i założysz je z naszym kodem promocyjnym, to będziesz mógł skorzystać z bonusu  od wpłaty do 200%. Oznacza to, że przy wpłacie 100 zł, będziesz miał na grę łącznie aż 300 zł. 
  • Jeśli masz już konto, to do dyspozycji masz promocję „Żużel na grubo”. Daje ona gwarancje zwrotu 50% stawki do 50 zł za przegrany kupon AKO na żużel.
Postaw w Etoto

Największą zaletą bonusu od wpłaty w Etoto jest to, że wymaga on zaledwie 1-krotnego obrotu. Wystarczy, że otrzymany bonus przeznaczysz na kupon z kursem min. 2,50. Zatem, jeśli po wpłacie 100 zł i otrzymaniu dodatkowych 200 zł bonusu postawisz wszystko na nasz typ i wygrasz, to będziesz mógł wypłacić blisko 1000 zł. Wszystkie szczegóły oferty powitalnej oraz kod promocyjny znajdziesz w naszym artykule o bonusach w Etoto.

GP Malilla typy. Zmarzlik pewniakiem do zwycięstwa

Jeśli chodzi o Bartosza Zmarzlika, to na ten moment zwyczajnie nie ma żużlowca, który byłby w stanie choćby zbliżyć się poziomem do reprezentanta Polski. Najlepszym tego potwierdzeniem są wyniki, na przestrzeni sierpnia i września.

PGE EkstraligaTurnieje indywidualneLiga szwedzka
vs Motor (d) – 16+1GP Vojens – 1. miejsce vs Lejonen – 13+1 pkt
vs Włókniarz (w) – 18 pktFinał IMP Rzeszów – 1. miejsce vs Smederna – 17 pkt
vs Włókniarz (d) – 14 pktGP Wrocław – 5. miejsce
vs Apator (d) -18 pktFinał IMP Krosno – 2. miejsce
vs Apator (w) – 19 pktGP Cardiff – 2.miejsce
vs Motor (w) – 10 pkt

Zmarzlik przyzwyczaił nas do najwyższego poziomu, ale to co wyczynia w ostatnich tygodniach przechodzi ludzkie pojęcie. Wraz z Martinem Vaculikiem pociągnął Stal do finału PGE Ekstraligi. Proszę sobie wyobrazić, że 2-krotny Mistrz Świata w fazie play-off legitymuje się średnią 2,77! Do tego Zmarzlik dorzucił w ubiegłym tygodniu zwycięstwo w GP Vojens, a kilka dni wcześniej zdobył Mistrzostwo Polski. Na Zmarzlika nie ma mocnych, co jeszcze lepiej obrazuje fakt, że w play-off Ekstraligi wygrał 25 z 31 odjechanych wyścigów. Wszystkie te liczby pokazują, że Bartek jest pewniakiem do wygrania w Malilli.

Brak realnej konkurencji

Drugim argumentem, który przemawia za wygraną Zmarzlik jest dość przeciętna forma rywali. Aktualnie w teorii największa zagrożenie czyha ze strony Leona Madsena, Brytyjczyków oraz być może Patryka Dudka, czy Macieja Janowskiego. Jeśli jednak spojrzymy na dokonania Zmarzlika i reszty stawki w tym sezonie Grand Prix, to widać bardzo dużą dysproporcję.

Klasyfikacja generalna to jedno, ale dominację Polaka potwierdzają również inne statystyki takie jak:

bartosz zmarzlik kursy bukmacherskie
Bartosz Zmarzlik
Najwięcej wygranych turniejów Zmarzlik i Bewley (2)
Najwięcej miejsc na podium Zmarzlik (5)
Najwięcej półfinałów Zmarzlik i Madsen (8)

Liczby stoją oczywiście za Zmarzlikiem bardzo mocno, ale dodatkową kwestią jest to, że tak jak wspominałem jego główni konkurenci w ostatnich tygodniach mają swoje problemy. Oto przykłady:

  • Leon Madsen (2. miejsce w klasyfikacji generalne) – W przypadku Duńczyka warto podkreślić znaczące obniżenie lotów w PGE Ekstralidze. W meczu o 3. miejsce w Toruniu przywiózł zaledwie 5+1. W rewanżowym meczu półfinałowym przeciwko Stali także nie zachwycił i potrafił wygrać tylko 1 bieg.
  • Dan Bewley (3. miejsce w klasyfikacji generalnej) – Brytyjczyk po odpadnięciu Sparty Wrocław nie ma już tylu okazji do startów i być może to nieco odbija się na jego dyspozycji. W ostatnim GP Vojens Brytyjczyk zdobył tylko 6 punktów i nie awansował do półfinału. Bewley nie powinien zagrozić Zmarzlikowi
  • Patryk Dudek (4. miejsce w klasyfikacji generalnej) – Wychowanek Falubazu notuje bardzo nierówny sezon. Ostatnio częściej jednak zawodzi, o czym najboleśniej przekonują się fani Apatora. Ich krajowy lider nie zanotował dwucyfrówki już od 3 meczów

Fakty są takie, że jeśli Zmarzlik pojedzie chociaż w 80% na swoim poziomie, to żaden z rywali nie będzie w stanie go objechać. 27-latek w Szwecji może zapewnić sobie 3 tytuł IMŚ. Do tego potrzebuje uplasowania się wyżej od Madsena. Jeśli więc wygra turniej w Malilli, to nie pozostawi rywalom żadnych złudzeń.

Tor w Mallili

Warto jeszcze wspomnieć kilka słów o torze w Malilli. Bartek na tym obiekcie czuje się doskonale, co potwierdzają jego wyniki w poprzednich latach.

Zmarzlik w GP Malilli
bartosz zmarzlik kursy bukmacherskie
Bartosz Zmarzlik
2021 1. miejsce
2019 7. miejsce
2018 5. miejsce
2017 1. miejsce

Komplet półfinałów i dwie wygrane świetnie oddają to jak Zmarzlik czuje się na torze w Malilli, który pozwala na świetne ściganie. Ponadto Bartek w tym sezonie ligi szwedzkiej w meczu z miejscową Dackarną wywalczył 14 punktów. Nie ma więc wątpliwości, że tor będzie jego sprzymierzeńcem.

GP Malilla typy. Niezbędny dobry występ Janowskiego

Przechodzę teraz do drugiej części mojego typu, a więc do miejsca Macieja Janowskiego w TOP 8. Solidny występ wrocławianina jest dla niego koniecznością, ponieważ walczy o utrzymanie w cyklu. Oto jak wygląda jego sytuacja:

Maciej Janowski
Maciej Janowski
Miejsce 6. Maciej Janowski 76 pkt
Miejsce 7. Tai Woffinden 74 pkt
Miejsce 8. Fredrik Lindgren 74 pkt
Miejsce 9. Mikkel Michelsen 70 pkt
Miejsce 10. Jason Doyle 68 pkt

Chętnych na miejsce Janowskiego jest więc bardzo dużo i każdy z tych zawodników poza kontuzjowanym Mikkelem Michelsenem ma realne szanse na wyprzedzenie polskiego żużlowca. Dlatego turniej w Malilli jest bardzo istotny. Na szczęście jest sporo przesłanek, które świadczą o tym, że to właśnie Janowski zajmie w Szwecji dobrą pozycję.

Występy w barwach Dackarny Malilla

Głównym atutem Macieja Janowskiego będzie znajomość toru w Malilli. „Magic” na co dzień jest bowiem zawodnikiem miejscowej Dackarny, w której jeździ już 4 sezon. Będzie to bardzo dużym handicapem. Zwłaszcza, że jest to jedyny zawodnik z cyklu, który w owej Dackarnie występuje. Oto statystyki Janowskiego z tegorocznych domowych występów w Szwecji.

Maciej Janowski
Maciej Janowski Dackarna Malilla
Sylwetka
Występy u siebie 2022
  • Średnia 2,385 (6. domowa średnia w lidze)
  • Liczba dwucyfrówek 6/8
  • Komplety punktów 2

Występy Janowskiego w GP Malilli

Regularne objeżdżenie na obiekcie Skrotfrag Arena dawało Janowskiemu bardzo dobre efekty także w poprzednich turniejach na tym stadionie.

Maciej Janowski w GP Malilli
Maciej Janowski
Maciej Janowski
2021 6. miejsce
2019 3. miejsce
2018 6. miejsce
2017 4. miejsce
2016 5. miejsce

Ostatnie 5 turniejów to komplet półfinałów, 2 finały i 1 miejsce na podium. Jest to prawdopodobnie najlepszy dowód na to, że i w tym sezonie Janowski zamelduje się w TOP 8. Według mnie czeka nas bardzo udany Biało-Czerwony wieczór ze zwycięstwem Zmarzlika i wysokim miejscem Macieja Janowskiego.

Mój typ: Zmarzlik wygra i Janowski w TOP 8
kurs: 3,75
Postaw w Etoto
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *