GP Challange typy bukmacherskie fot. 400mm.pl
  • Żużel

Grand Prix Challange typy. Kto wywalczy stałe miejsce w cyklu GP?

Na torze w Glasgow poznamy 3 nowych stałych uczestników cyklu Grand Prix. W gronie faworytów są oczywiście gospodarze, a moim zdaniem "czarnym koniem" zostać może Rasmus Jensen. Sprawdź mój łączony zakład na ten turniej.

Mój typ: Bewley i Lambert w TOP 3 i Jensen wyżej od Bellego

Ten zakład możecie obstawić wyłącznie w Etoto, które w ramach specjalnej promocji na żużel zapewnia freebety. Jeśli nie macie konta, możecie również skorzystać m.in. z bardzo łatwego w użyciu bonusu od wpłaty.

kurs: 2,70
Obstaw w Etoto

W sobotę w Glasgow odbędzie się coroczny turniej GP Challange, który wyłoni trójkę stałych uczestników przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Na tę okazję stworzyłem rozbudowany zakład złożony z 3 selekcji.

Typuję, że dwaj Brytyjczycy – Robert Lambert i Dan Bewley znajdą się w TOP 3. Ponadto dorzucam, że Rasmus Jensen uplasuje się wyżej od Davida Bellego. Łączny kurs to 2,70 i znajdziecie go wyłącznie w Etoto, które poza moim typem, oferuje również specjalną promocję „Żużel na grubo”, która gwarantuje freebety za typowanie żużla.

  • Zapisz się do promocji i postaw kupon AKO z zakładami wyłącznie na żużel.
  • Kurs kuponu musi wynieść min. 2,20, a poj. selekcji 1,25
  • Jeśli spełniłeś te warunki, to niezależnie od tego czy wygrałeś czy nie, dostaniesz freebet w wysokości połowy postawionej stawki do 100 zł. 
Typuj w Etoto

Jeśli nie masz jeszcze konta w Etoto, to po rejestracji przez naszą stronę otrzymasz podwyższony pakiet powitalny. W jego skład wchodzi bonus od wpłaty do 200 z bardzo atrakcyjnymi warunkami obrotu. Otrzymasz również 20 zł bonusu na aplikację, który nie wymaga żadnego obrotu.

GP Challange typy – Dan Bewley w TOP 3

Moją analizę zaczynam od największego pewniaka. Dan Bewley jedzie kapitalny sezon, a ostatnio jego forma eksplodowała. Najlepszym tego potwierdzeniem jest zwycięstwo w Grand Prix Cardiff, gdzie Brytyjczyk prezentował wyśmienitą dyspozycję.

Faktem jest, że po powrocie do zdrowia po feralnym wypadku podczas ligowego spotkania z Włókniarzem Częstochowa, Bewley złapał niesamowitą prędkość. Oto co zawodnik Sparty zdążył osiągnąć w ciągu nieco ponad miesiąca po powrocie na tor:

PGE EkstraligaLiga szwedzkaTurnieje
vs Apator – 10 pktvs Lejonen – 10+2Zwycięstwo w GP Cardiff
vs GKM – 18 pktvs Indianerna – 143. miejsce w SEC w Guestrow
vs Sparta – 11 pktvs Vastervik – 13+12. miejsce w SoN (5. najlepszy punktujący)

Były zawodnik ROW-u Rybnik nie pojechał po kontuzji słabych zawodów, a nawet przeciętnych. Nie jest to tylko kwestia sprzętowa, bo 23-latek świetnie jedzie zarówno po twardych torach w Polsce jak i po znacznie bardziej wymagających torach skandynawskich czy brytyjskich (Cardiff). Daje to pewność, że również w Glasgow rozpędzony Bewley zajmie miejsce w czołowej trójce.

Znajomość toru

Kolejną kwestią jest fakt, że Bewley jako jeden z 3 zawodników w stawce reprezentował barwy miejscowego klubu – Glasgow Tigers. Było to co prawda w 2017 roku, ale doświadczenie nabyte na tak specyficznym szkockim torze będzie procentować. Zwłaszcza, że Dan jeździł kilka sezonów w niższych ligach brytyjskich i wówczas również rywalizował na obiekcie w Glasgow.

Kolejne cenne doświadczenie zawodnik Sparty Wrocław nabył również w zeszłym roku, podczas towarzyskiego meczu Wielka Brytania – Polska w Glasgow. Bewley wywalczył tam 11 punktów w 4 startach, czym potwierdził, że świetnie czuje się na owalu w Glasgow.

Znajomość toru, świetna forma i ogromna pewność, którą Bewley zebrał w ostatnich tygodniach sprawiają, że jest to najpewniejsza część mojego typu.

GP Challange typy – Robert Lambert w TOP 3

Robert Lambert podobnie jak Dan Bewley rywalizował w zeszłym roku we wspomnianym meczu Wielka Brytania Polska. Poszło mu tam bardzo dobrze i wywalczył 8 „oczek” w 4 startach (3,W,3,2). Ustawienia motocykla nie będą więc problemem, co będzie handicapem żużlowca Apatora Toruń.

Istotniejszą kwestią jest jednak to, jak równo i dobrze przez cały sezon jedzie Robert Lambert. Oto jego tegoroczne dokonania:

Robert Lambert
Robert Lambert Wielka Brytania
Sylwetka
Sezon 2022
  • PGE Ekstraliga 2,174 (9. średnia)
  • Grand Prix 52 pkt (10. miejsce)
  • Liga szwedzka 2,389 (3. średnia)

Brytyjczyk od lat notuje stały progres i w tym sezonie stał się bardzo solidny. Najlepiej potwierdzają to jego występy w barwach Apatora. W 14 meczach dla toruńskiego klubu zdobył komplet dwucyfrowych zdobyczy, co jest rezultatem kapitalnym.

W Grand Prix jest nieco mniej kolorowo. 10. miejsce i strata 8 punktów do TOP 6 oczywiście jeszcze nie zamykają drogi do utrzymania się w cyklu, ale na pewno Lambert będzie bardzo zmotywowany, aby w Glasgow zająć miejsce premiowane awansem. Sądząc po jego stabilnej i wysokiej dyspozycji oraz objeżdżeniu na brytyjskich torach jest to scenariusz wielce prawdopodobny.

GP Challange typy. Jensen wyżej od Bellego

Ostatnia część mojego typu, a więc Rasmus Jensen wyżej od Davida Bellego. Patrząc na dokonania obu zawodników w tym sezonie trudno wyobrazić sobie, aby Duńczyk uplasował się niżej od Francuza. Oto osiągnięcia kapitana Wybrzeża Gdańsk.

Rasmus Jensen Dania
Sylwetka
Sezon 2022
  • eWinner 1 liga 2,224 (6. średnia)
  • Liga szwedzka 2,064 (14.)
  • SEC 7. miejsce

Powyższe liczby to jedno, ale jeśli odjęlibyśmy początek sezonu, który Jensen miał słaby, to potem było to prawdziwe show Duńczyka, który był łączony z klubami z PGE Ekstraligi. Najlepszym potwierdzeniem w jakiej formie jest zawodnik Wybrzeża jest jego kilka ostatnich występów w eWinner 1 lidze żużlowej.

Rasmus Jensen
Rasmus Jensen
vs Polonia (wyjazd) 18+1
vs Polonia (dom) 16+1
vs Wilki (wyjazd) 13+2
vs Polonia (dom) 14
vs Start (wyjazd) 13+1
vs Falubaz (dom) 17
vs ROW (wyjazd) 18+1

Rasmus Jensen jest aktualnie na poziomie pierwszoligowym niełapalny i według mnie może być czarnym koniem GP Challange i nawet znaleźć się w czołowej trójce. Jestem natomiast pewny, że sklasyfikuje się nad Davidem Bellego. Zwłaszcza, że Duńczyk ścigał się w barwach Glasgow Tigers w 2019 roku. Był wówczas 3. najskuteczniejszym zawodnikiem ligi.

Z kolei Bellego po przejściu do PGE Ekstraligi dobrze wszedł w sezon, ale ostatnie miesiące są dla niego bardzo trudne. Były zawodnik Polonii zawodzi zarówno w Lesznie, jak i w swoim klubie w Szwecji.

David Bellego
PGE Ekstraliga (średnia) 1,456 (37.)
Liga szwedzka (średnia) 1,391 (41.)

Bellego jedzie słabo na wszystkich frontach, a jego brak doświadczenia na brytyjskich torach będzie aż nadto widoczny. Francuz bowiem w swojej karierze notował tylko epizodyczne występy na wyspach i w tak mocno obsadzonym turnieju nie zajmie wysokiego miejsca.

Zwłaszcza, że dzień szybciej David startował meczu ćwierćfinałowym w Lesznie. Spotkanie zakończyło się o 22:30, a więc pod względem logistycznym i wypoczynkowym czas przed zawodami będzie dla tego żużlowca bardzo trudny.

Mój typ: Bewley i Lambert w TOP 3 i Jensen wyżej od Bellego
kurs: 2,70
Obstaw w Etoto
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *