Falubaz - Wilki typy
 • Żużel

Falubaz – Wilki typy, kursy, analiza. Zgarnij specjalny freebet z kodem!

W rewanżowym meczu eWinner 1 ligi żużlowej faworytem jest Falubaz i moim zdaniem gospodarze wygrają pewnie to spotkanie. Do zwycięstwa powinien poprowadzić ich Max Fricke.

Mój typ: Falubaz wygra (-6.5 pkt) i Max Fricke najlepszym punktującym meczu

Mój zakład specjalny na to spotkanie znajdziecie tylko w Etoto, które dodatkowo dorzuca wam 200% od wpłaty, jeśli zarejestrujecie się z naszym kodem promocyjnym.

kurs: 3,55
Postaw w Etoto

W niedzielę 18 sierpnia wyjaśni się czy to Falubaz Zielona Góra czy Wilki Krosno w przyszłym sezonie będą ścigać się w PGE Ekstralidze. Na początku sprawdźmy jak wyglądają kursy bukmacherskie na awans w Etoto:

Falubaz vs Wilki – kto awansuje?
Falubaz Zielona Góra
Falubaz Zielona Góra
Wilki Krosno
Wilki Krosno
Kurs na awans Falubazu 1,50
Kurs na awans Wilków 2,40

Pomimo wygranej Wilków 50:40 w pierwszym spotkaniu, dość wyraźnym faworytem do awansu jest Falubaz. Uważam, że zielonogórzanie na pewno wygrają w rewanżu, ale czy wystarczająco dużo, by odrobić 10-punktową stratę?

Tego pewny nie jestem, dlatego typuję wygraną Falubazu, ale z handicapem -6.5 pkt i do tego dorzucam, że Max Fricke będzie najlepszym punktującym meczu. Taki zakład łączony z kursem 3,55 znajdziecie wyłącznie w Etoto. Jeśli założycie tam konto z naszym kodem promocyjnym będziecie mogli odebrać także szereg bonusów na obstawianie żużla.

Co otrzymam po rejestracji w Etoto?
 1. Zarejestruj się z kodem EXTRA20
 2. Dokonaj depozytu (najkorzystniej 100 zł)
 3. Odbierz bonus 200% od wpłaty
 4. Jeśli wpłaciłeś 100 zł, otrzymasz łącznie 300 zł na grę (100 zł+200 zł bonus)
 5. Aby wypłacić bonus, wystarczy 1-krotny obrót na kuponach z kursem 2,50
Odbierz bonus w Etoto

Aby wypłacić bonus, który otrzymasz po wpłacie, wystarczy tylko 1-krotny obrót na kuponie z kursem min. 2,50. Zatem, jeśli postawisz całość środków (gotówka + otrzymany bonus) na mój typ i okaże się on skuteczny, to będziesz mógł wypłacić na swoje konto bankowe ok. 1000 PLN. Możesz oczywiście rozbić obrót na większą liczbę kuponów. Wszystkie szczegóły znajdziesz w artykule o ofercie powitalnej Etoto.

Falubaz – Wilki typy. Twierdza Zielona Góra nie do zdobycia

Falubaz w tym sezonie bardzo często pokazuje dwa oblicza. Jedno z nich – to wyjazdowe zdecydowanie nie wygląda tak jak życzyliby sobie kibice przy W69. Z kolei to drugie – w 100% spełnia standardy 7-krotnego Mistrza Polski. Oto komplet wyników Falubazu przed własną publicznością:

Wyniki Falubazu u siebie
Falubaz Zielona Góra
Falubaz Zielona Góra
vs Polonia 55:35 (W)
vs Orzeł 52:38 (W)
vs Wilki 59:30 (W)
vs Landshut 54:36 (W)
vs Orzeł 57:33 (W)
vs ROW 56:34 (W)
vs Polonia 48:42 (W)
vs Wybrzeże 47:43 (W)
vs Start 45:45 (R)

Poza dwoma pierwszymi meczami, Falubaz był dla swoich rywali bardzo niegościnny. Najdobitniej przekonała się o tym Polonia Bydgoszcz, która w półfinale została zbita 20 punktami. W ogóle od 4. kolejki sezonu, czyli od 22 maja, zespół z Lubuskiego nie zszedł poniżej 52 punktów, co wygląda imponująco. Podsumowując, Falubaz to po prostu najlepsza drużyna domowa w eWinner 1 lidze żużlowej i trudno wyobrazić sobie, aby w starciu z Wilkami nie wygrała więcej niż 6 punktami.

Dopasowanie zawodników do domowego obiektu

Największą siłą Falubazu w meczach u siebie jest to, że każdy żużlowiec czuje się na torze bardzo dobrze. Najlepiej widać to po różnicach w ich średnich punktowych u siebie i na wyjeździe.

ZawodnikŚr. domowaŚr. wyjazdowa
Max Fricke2,6672,128
Rohan Tungate2,2791,981
Krzysztof Buczkowski2,1671,957
Piotr Protasiewicz2,0331,539
Jan Kvech1,6671,528
Mateusz Tonder1,8001,308
Maksym Borowiak1,4000,929
Antoni Mencel1,3330,000

Każdy z zawodników, którego możemy zobaczyć w niedzielnym meczu jest skuteczniejszy u siebie niż na wyjeździe. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Piotra Protasiewicza, który w Krośnie nie zdobył punktu i pojechał tylko 1 bieg. Rewanżowy mecz finałowy będzie dla „PePe” ostatnim w karierze i chyba nikt nie wyobraża sobie, aby tak słaby mecz przytrafił mu się ponownie.

Warto też zwrócić uwagę, na to, że zielonogórzanie w przegranym meczu w Krośnie przywieźli aż 9 zer, a mimo to przegrali „tylko” 10 punktami. Nie zawiodły bowiem dwie armaty – Max Fricke – Rohan Tungate. Łącznie Falubaz pozwolił rywalom na indywidualne zwycięstwa tylko w 6 wyścigach. Wilkom w Zielonej Górze o zwycięstwa będzie jeszcze trudniej, co na łamach Przeglądu Sportowego podkreślił Jacek Gajewski.

Problemem Krosna może się okazać brak indywidualnych zwycięstw. Proszę zwrócić uwagę na to, że w pierwszym meczu finałowym zawodnicy Wilków wygrali tylko 6 biegów, z czego trzy juniorzy! Niby szybko zdobyli przewagę w spotkaniu, niby wygrali bardzo wyraźnie, ale goście właśnie indywidualnymi wygranymi uratowali wynik i pozostawili sprawę otwartą. Żużlowcy Stelmet Falubazu zaliczyli sporo zer, ale pięć wygranych Rohana Tungate’a i trzy Maxa Fricke pozwoliło im zostać w grze.

Jacek Gajewski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego

W tamtym meczu punktów nie przywieźli Protasiewicz, Tonder i Mentzel. Do tego Kvech i Buczkowski łącznie zanotowali 11 „oczek”. Niemal pewne jest to, że każdy z tych żużlowców u siebie pojedzie znacznie lepiej, co także podkreślił były menadżer Apatora Toruń

W poniedziałek tylko jeden wyścig wygrał Krzysztof Buczkowski, który na swoim torze powinien być dużo skuteczniejszy niż w Krośnie. Falubaz ma też inne rezerwy. Piotr Protasiewicz czy Jan Kvech na pewno w niedzielę wypadną o wiele lepiej, niż w pierwszym spotkaniu finałowym

Jacek Gajewski dla „PS”

Kłopoty Wilków na wyjazdach

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę są występy Wilków Krosno na wyjazdach. Na pewno wprowadzają niepokój w sercach ich kibiców przed rewanżem.

Wilki Krosno
Wilki Krosno Mecze na wyjeździe
Sylwetka
Sezon 2022
 • Mecze 9
 • Zwycięstwa 4
 • Porażki 5

Porażki pojawiały się często i trzeba też podkreślić, że ostatnie 5 wyjazdów to aż 4 niepowodzenia. Ostatnie to porażka w Łodzi 41:49. Wcześniej był pogrom w Zielonej Górze (30:59), ale tam zabrakło m.in. Andrzeja Lebiediewa. Zdarzyła się również wpadka w Landshut i przegrana w Bydgoszczy. Przy okazji tych 5 meczów krośnianie zdobywali średni nieco ponad 40 punktów i niewiele wskazuje na to, aby te statystykę poprawili w niedzielę.

Falubaz – Wilki typy. Max Fricke najlepszym punktującym meczu

Australijczyk notuje wybitny sezon i już teraz wiemy, że za rok będzie ścigał się w PGE Ekstralidze w barwach GKM-u Grudziądz. Na jego sukces złożyły się następujące liczby:

max fricke
Max Fricke Falubaz Zielona Góra
Sylwetka
Sezon 2022
 • Średnia biegowa 2,382 (1. w lidze)
 • Średnia domowa 2,667 (1. w lidze)
 • Średnia wyjazdowa 2,128 (5. w lidze)
 • Wygrane wyścigi 50 (1. w lidze)

Fricke na torach pierwszoligowych jest niemal niełapalny, dlatego typuję, że w najważniejszym meczu sezonu będzie najlepszym punktującym. Nie będzie to większa niespodzianka, ponieważ taka sytuacja miała w tym sezonie miejsce już 6-krotnie w następujących meczach:

 • vs Landshut (dom) – 12 pkt
 • vs Orzeł (dom) – 14+1 pkt
 • vs Polonia (wyjazd) – 13+1 pkt
 • vs ROW (dom) 14+1 pkt
 • vs Polonia (dom) 15+1 pkt
 • vs Wybrzeże (dom) – 15 pkt

W 6 meczach, w których Fricke był najlepszym punktującym aż 5-krotnie było to w Zielonej Górze. Jest to kolejny dowód tego, że mój typ powinien się sprawdzić. Większego wpływu na dyspozycję Maxa nie powinien mieć również upadek w ostatnim GP Malilli. Fricke przeszedł po nim szybki zabieg, ale jak potwierdza jego manager po kilku dniach odpoczynku jest gotowy do walki o PGE Ekstraligę.

Mój typ: Falubaz wygra (-6.5 pkt) i Max Fricke najlepszym punktującym meczu
kurs: 3,55
Postaw w Etoto
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *