Iga Świątek - typy fot. 400mm.pl
  • Tenis

WTA 1000 w Toronto. Świątek – Tomljanović – typy bukmacherskie

Iga Świątek rozpoczyna zmagania w Toronto w ramach WTA 1000. Jest faworytką nie tylko tego meczu, ale i całego turnieju. W pierwszym spotkaniu zmierzy się z agresywnie grającą Tomljanović.

Mój typ: Tomljanović wygra seta

Agresywna gra Australijki może przynieść jej co najmniej seta w meczu. Typuj w Fortunie za 600 zł bez ryzyka. Zarejestruj się z naszym kodem, by skorzystać z tej promocji. Kwota z pierwszego kuponu do 600 zł w razie porażki zostanie zwrócona na twoje konto.

kurs: 2.94
Obstaw w Fortunie

Iga Świątek rozpoczyna zmagania w turnieju WTA 1000 w Toronto od drugiej rundy. Liderka światowego rankingu mogła w spokoju przyglądać się potencjalnym rywalkom, które w pierwszej rundzie kanadyjskich zawodów stworzyły ciekawe widowisko. To pierwsze poważne granie Igi Świątek po Wimbledonie, bo Warsaw Open, na którym Iga wystąpiła przed podróżą do Kanady, nie ma jeszcze takiej rangi. WTA Toronto to pierwszy z dużych turniejów przygotowujących do US Open, czyli ostatniego Wielkiego Szlema w tym sezonie.

Fortuna przygotowała promocję związaną z występami Igi Świątek w Toronto. 

Zarejestruj się w Fortunie z naszym kodem promocyjnym w dniach 10-14 sierpnia, wpłać minimum 30 zł do bukmachera i zagraj na zwycięstwo Świątek w całym turnieju za minimum 4 złote. Otrzymasz 20 zł za każde wygrane spotkanie polskiej tenisistki. 

Pod uwagę przez bukmachera będzie brany pierwszy zakład po rejestracji. Każde 20 zł, jakie otrzymasz za wygraną Świątek będzie trzeba obrócić zaledwie raz, na kuponie bez wymogu kursowego!

Załóż konto w Fortunie i graj o 20 zł za wygraną Igi

Świątek – Tomljanovic – typy bukmacherskie 

W pierwszym meczu Polka zmierzy się z australijską tenisistką Ajlą Tomljanović (72 WTA), która pokonała w pierwszej rundzie Weronikę Kudiermietową (18 WTA) po zaciętym, trzysetowym spotkaniu. Tomljanović stała się tym samym autorką jednej z największych niespodzianek w początkowej fazie zawodów. Iga Świątek według kursów bukmacherskich jest faworytką tego meczu.

Mój typ: Tomljanović wygra seta
kurs: 2.94
Obstaw w Fortunie

Iga powinna zwrócić uwagę w swoim pierwszym spotkaniu na pewno na determinację i agresję przy returnach Ajli Tomljanović. Australijka uczyniła z tego w ostatnim meczu swój atut, czym napsuła sporo krwi Rosjance Kudiermietowej. 

Przełamania Tomljanović: 

  • 1. set: jedno
  • 2. set: jedno
  • 3. set: trzy
  • Tie-break: trzy 

Łącznie osiem przełamań w trzy setowym meczu zaliczyła Tomljanović. W dwóch setach przełamanie następowało już w pierwszych gemach. Warto jednak odnotować, że przełamując rywalkę, Australijka dosyć pewnie zmierzała do wygrania gema. 

Wygrane przełamane gemy:

  • 1:0 w 1. secie (40:0),
  • 1:2 w 2. secie (40:15), 
  • 0:1 w 3. secie (40:15),
  • 1:2 w 3. secie (40:15),
  • 5:6 w 3. secie (40:0). 

Kudiermietowa w przegranych podaniach nie potrafiła powalczyć. Tomljanović deklasowała rywalkę też w punktach zdobytych po drugim returnie w dwóch wygranych przez siebie setach. Cała ta statystyka wygląda dla tenisistki z Australii bardzo okazale. 

Punkty po returnach
Kudiermietowa
Tomljanović
30/69 43% Punkty po 1. returnie 36% 15/42
13/39 42% Punkty po 2. returnie 57% 26/46
6/17 35% Przełamania 83% 5/6

Przejąć inicjatywę

Świątek meczem z Tomljanović zaczyna zmagania w Kanadzie, a w tym sezonie liderka rankingu WTA nie przegrała jeszcze meczu otwierającego turniej, na którym występowała. W ogóle biorąc pod uwagę turnieje z serii WTA 1000 w 2022 roku, to Iga Świątek może pochwalić się niezłą serią – wygrała 4 z 5 zawodów tej rangi.

Iga Świątek będzie musiała przejąć inicjatywę na wczesnym etapie meczu, bo Ajla wyjdzie na pewno zmotywowana i przeświadczona o tym, że agresywna gra popłaca. Iga może wymęczyć rywalkę długimi piłkami z głębi kortu, ale będzie musiała uważać na skróty i podejścia do siatki, z czego Tomljanović zapewnoe będzie korzystać. 

Rejestrując się w Fortunie, oprócz zakładu bez ryzyka możesz skorzystać też z trzech innych bonusów na start.

Dużo powinien załatwić pierwszy serwis, jeśli tylko będzie on u Igi funkcjonował poprawnie. Przy drugim podaniu Polka z tak returnującą przeciwniczką może mieć problemy. 

Załóż konto z naszym kodem promocyjnym w Fortunie i graj bez ryzyka do 600 PLN.

Po rejestracji obstaw pierwszy zakład do kwoty 600 PLN. Wygrałeś? Możesz zrobić z wygraną co chcesz. Przegrałeś? Postawiona kwota (maksymalnie do 600 PLN) wróci na twoje konto.

Załóż konto w Fortunie

Powstaje pytanie, w jakiej dyspozycji jest Iga Świątek po Wimbledonie. W Warsaw Open też nie awansowała do finału, nie mówiąc już o wygranej w całym turnieju, nawet jeśli był on przez Igę traktowany nieco luźniej. Ajla Tomljanović może wygrać w tym meczu co najmniej seta. 

Mój typ: Tomljanović wygra seta
kurs: 2.94
Obstaw w Fortunie
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *