swiatek Tomljanovic typy kursy bukmacherskie ATP ostrawa 400mm.pl
  • Tenis

Świątek – Tomljanovic. Typy bukmacherskie na turniej WTA Ostrawa 2022

W ubiegłym roku Iga Światek dotarła do półfinału WTA Ostrava. Jak będzie w tym roku? Według bukmacherów jest faworytką do zwycięstwa w tym turnieju. Przed nią pierwsze stracie - z Ajlą Tomljanovic.

Mój typ: Iga Świątek wygra mecz i poniżej 20,5 gemów w meczu

Ten zakład łączony możecie obstawiać u bukmachera Fortuna z atrakcyjnym cashbackiem do 600 zł. Wystarczy zarejestrować się z naszym kodem EXTRA10, a w razie przegranej bukmacher zwróci całą stawkę zakładu. Dodatkowo otrzymacie także freebet 10 zł.

kurs: 1.89
Obstaw w Fortunie

Iga Świątek wraca do Ostrawy. W ubiegłym roku dotarła do półfinału, ale w tym sezonie gra znacznie lepiej i jest faworytką do tytułu. Zagra z Ajlą Tomljanovic, którą niecałe dwa miesiące temu gładko pokonała w Toronto. Spodziewam się powtórki tego rezultatu.

Świątek – Tomljanovic kursy bukmacherskie na WTA Ostrawa

Zdecydowaną faworytką meczu jest nasza rodaczka. Kursy bukmacherskie na zwycięstwo Igi Świątek to 1.15-1.19, a na wygraną Tomljanovic – 4,42 -5,25. Zatem warto połączyć wygraną Światek z typem na under liczby gemów w meczu.

Mój typ: Iga Świątek wygra mecz i poniżej 20,5 gemów w meczu
kurs: 1.89
Obstaw w Fortunie

Iga Świątek – forma na WTA Ostrava

Iga Świątek już w weekend zaczęła treningi w Ostrawie i wygląda na to, że jest pełna optymizmu przed środowym meczem z Ajlą Tomljanovic. Nic dziwnego, skoro w bezpośrednich starciach Polka ma bilans 2:0 i choć tylko jedno z tych spotkań rozegrane zostało do końca, to Iga pokazała, że bez trudu radzi sobie z Australijką w grze na twardej nawierzchni. Obecna liderka rankingu zaprezentowała na Instagramie fragment treningu, który określiła jako sposób na rozprostowanie kości po podróży:

Ajla Tomljanovic po pierwszym meczu w drabince głównej z Shuai Zhang zapytana o to, czy wie, z kim zagra w środę, odpowiedziała, że nie ma pojęcia. Gdy padło nazwisko Świątek, Australijka stwierdziła, że to na pewno będzie trudny mecz.

To raczej dobra mina do złej gry, bo trudno uwierzyć, żeby zawodniczka nie zdawała sobie sprawy, z kim zagra w kolejnej rundzie, a stwierdzenie, że mecz będzie trudny w przypadku, gdy niecałe dwa miesiące temu udało się z trudem wygrać z tą zawodniczką zaledwie 3 gemy, jest chyba zbyt optymistyczne.

Świątek – Tomljanovic typy bukmacherskie

Wiele wskazuje na to, że dla Tomljanovic pokonanie Igi Świątek będzie zadaniem arcytrudnym, wykraczającym daleko ponad jej siły i możliwości. Australijka, podobnie jak w Toronto, musiała przedzierać się w Ostrawie przez kwalifikacje. Dość szczęśliwie trafiła na zawodniczki, które nie sprawiły jej żadnych kłopotów.

W meczu turnieju głównego było już jednak widać pierwsze oznaki słabszej gry. Wątpię, aby Tomljanovic była w stanie wygrać z Igą więcej niż 8 gemów. Typuję zwycięstwo Świątek i sumę gemów w meczu poniżej 20,5.

Ten zakład łączony możecie obstawiać u bukmachera Fortuna po kursie 1,89. Dla tych, którzy nie mają konta u tego operatora, mamy specjalną ofertę powitalną w Fortunie. Rejestrując się w Fortunie z naszym kodem EXTRA10 możecie zagarnąć dodatkowy freebet 10 zł i obstawić ten mecz bez ryzyka z cashbackiem nawet do 600 zł. Co trzeba zrobić?

Obstawiaj mecze WTA Ostrava bez ryzyka
  1. Zarejestruj się w Fortunie przez przycisk poniżej.
  2. Wpłać pierwszy depozyt i postaw zakład. Jeśli chcesz zdobyć bonus o maksymalnej wartości, wpłać 682 zł, czyli 600 zł powiększony o 12% podatku.
  3. Trafiony zakład to wygrana na Twoim koncie.
  4. Jeśli zabraknie Ci szczęścia – dostajesz zwrot nawet do 600 zł.
Obstaw bez ryzyka w Fortunie

Za pełną rejestrację w Fortunie otrzymasz 2800 punktów lojalnościowych Fortuna Klub Plus, które możesz wymienić na freebet 20 zł, a z naszym kodem EXTRA10 jeszcze dodatkowy frebbet 10 zł.

Zobacz najnowsze typy na tenisa oraz inne dyscypliny

Debiut Tomljanovic w Ostrawie

Alja Tomljanovic gra w turnieju w Ostrawie po raz pierwszy i ze względu na rangę turnieju (WTA 500) oraz swoją pozycję w rankingu (34) musiała rozegrać dwa mecze w kwalifikacjach. Często w takich przypadkach tenisistka zyskuje lekką przewagę nad zawodniczkami, które nie miały jeszcze możliwości przyzwyczaić się do danej nawierzchni. Ta reguła nie znajdzie jednak zastosowania w przypadku Igi Świątek, która nie tylko miała okazję odbyć w Ostrawie już kilka treningów, ale też grała na tych kortach rok temu.

Mecz Tomljanovic z Shuai Zhang pokazał, że Australijka nawet w komfortowej sytuacji ma problemy z zamknięciem meczu. Mimo wyraźnej dominacji w pierwszym secie i bardzo kiepskiej gry Zhang, Chince udało się wykorzystać 2 z 3 przełamań, a w drugim secie niewiele brakowało by doszło do wyrównania. Uniemożliwiła to jedna słaba dyspozycja serwisowa Zhang.

Mecz Świątek – Tomljanovic. Rewanż za Toronto

Alja Tomljanovic z pewnością źle wspomina mecz drugiej rundy w Toronto, kiedy to Iga potrzebowała nieco ponad godziny, aby wyeliminować ją z turnieju. Co ciekawe, Tomljanovic przegrała z Igą trzy lata wcześniej również w Toronto. Tamten mecz zakończył się co prawda przed czasem. Tomljanovic musiała poddać partię z powodu kontuzji przy wyniku 4:1 dla Świątek. Niemniej jednak już wtedy było widać, że polska tenisistka przewyższa rywalkę o kilka klas.

2022 TorontoŚwiątek vs. Tomljanovic6:1, 6:2
2019 TorontoŚwiątek vs. Tomljanovic1:0 (4:1, krecz)
Bilans H2H

Oglądając fragmenty meczu sprzed niecałych dwóch miesięcy i mając w pamięci niedawny tryumf Igi na US Open, trudno odnieść wrażenie, że Tomljanovic ma realne szanse na rewanż. W tym meczu typuję jednak ostrożnie jeśli chodzi o sumę gemów, zakładając, że Polka może mieć znów problemy z przyzwyczajeniem się do piłek, które są inne niż na US Open. Myślę, że nawet w przypadku, gdy zaczną pojawiać się niewymuszone błędy, to przy obecnej dyspozycji Igi zobaczymy podobny scenariusz do tego z turnieju w Toronto.

Świątek częściej przełamuje

W ubiegłym roku w pierwszej rundzie w Ostrawie Polka zamknęła mecz z Julią Putincewą w 20 gemach wykorzystując „zaledwie” 3 z 7 szans na przełamanie (43% skuteczności). W tym sezonie skuteczność break pointów Świątek wynosi 53%, więc nie powinno być problemu z wygraną w dwóch setach i sumą gemów poniżej 20,5. Tomljanovic nieznacznie poprawiła skuteczność przełamań, ale pogorszyła przy tym rozgrywanie punktów, gdy sama broni break pointów. Iga z kolei w tym roku lepiej radzi sobie również w sytuacjach zagrożenia utraty serwisu.

Statystyki przełamań w sezonie 2021
Iga Światek
Alja Tomljanovic
53% Przełamania zdobyte 47%
60,9% Przełamania obronione 52,7%

W ubiegłym roku tenisistki miały podobny procent skuteczności jeśli chodzi o grę w sytuacjach zagrożenia utraty serwisu. Tomlajnovic częściej przełamywała. W tym roku różnica jest dużo większa.

Statystyki przełamań w sezonie 2022
Iga Światek
Alja Tomljanovic
41,5% Przełamania zdobyte 45,3%
54,1% Przełamania obronione 55,1%

W tym sezonie Iga przełamuje zawodniczki znacznie częściej i rozgrywa lepiej kluczowe punkty przy swoim serwisie. Tomljanovic nie tylko pogorszyła statystyki gry w obronie, ale jej trzy ostatnie mecze pokazały, że w Ostrawie radzi sobie w tym aspekcie gry wyjątkowo kiepsko. W dwóch pierwszych meczach rywalkom udało się przełamać Australijkę – po jednym razie wykorzystując pierwszą nadążającą się okazję, co daje 0% przełamań obronionych. W meczu z Shuai Zhang wyglądało to niewiele lepiej. Tomljanovic udało się obronić tylko 1 z 3 break pointów, co daje skuteczność na poziomie 33%.

Przewaga psychologiczna, wyraźnie lepsza dyspozycja w całym sezonie oraz w grze na kortach twardych, a także problemy Tomljanovic w sytuacjach zagrożenia własnego serwisu wskazują na to, że australijska tenisistka nie będzie w stanie zagrozić Idze w awansie do kolejnej rundy.

WTA Ostrawa3-9.10.2022
Kategoria turniejuWTA 500
Nawierzchniakorty twarde
Kurs na zwycięstwo Światek w całym turnieju2,60 – STS

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *