fot. 400mm.pl
  • Tenis

Rafael Nadal – Botic van de Zandschulp. Typ na Wimbledon

Lada moment ostateczne rozstrzygnięcia na Wimbledonie. W 1/8 finału z Rafa Nadal zmierzy się z Van De Zandschulpem, z którym powinien sobie poradzić w trzech setach.

Mój typ: powyżej 32,5 gema w meczu

Siła i skuteczność serwisu Van De Zandschulpa plus wygrane punkty po nim mogą zwiastować nam nieco bardziej wyrównany mecz. Nadal może będzie musiał się napracować przy gemach returnowych, więc nawet jeśli zakończy się to dla niego w trzech setach, to być może zobaczymy powyżej 32,5 gema.

kurs: 1.71
Obstaw w forBET

To będzie ich drugi mecz w tym roku. Pierwszej okazji Botic van de Zandschulp nie może wspominać dobrze. Na kortach Rolanda Garrosa przegrał z Nadalem 0:3, a sam Hiszpan sięgnął później po francuskie trofeum. Czy na trawie Holender ma nieco większe szanse w starciu z czwartą rakietą świata? Spodziewamy się nieco innego scenariusza w porównaniu do tego z Paryża. 

Van De Zandschulp pobił swój tegoroczny rekord gry na Wielkich Szlemach. Jest już w czwartej rundzie, a pozostałe dwa turnieje  – Australian Open i Roland Garros – kończył na etapie trzeciej rundy. Najdalej zaszedł w turniejach w Londynie (półfinał) i Monachium (finał, w którym musiał kreczować). We French Open odesłał go do domu Rafa Nadal, o czym wspominaliśmy, zaś w Melbourne przegrał z Daniiłem Miedwiediewem. 

Proponujemy obstawić nasz typ poniżej 32,5 gema w tym meczu u bukmachera forBET. Możecie to zrobić z cashbackiem 1280 złotych, co jest kwotą o 280 złotych wyższą od standardowej oferty powitalnej forBET-u. Wystarczy zarejestrować się z naszym kodem promocyjnym do bukmachera forBET klikając w zielony przycisk z napisem „odbierz bonus”.

Dobre pierwsze podanie. Czy to wystarczy?

Statystyka meczów Van De Zandschulpa w 2022 roku nie jest jakaś szczególna. Holender wygrał 24 spotkania, przegrywając 16. Co daje nam nieco ponad 50% skuteczności. Jego dotychczasowa drabinka przedstawia się następująco:

  • Feliciano Lopez 3:0
  • Emil Ruusuvuori – 3:1
  • Richard Gasquet – 3:1

Bilans holenderskiego tenisisty na kortach trawiastych w tym sezonie to 6 wygranych i 3 przegrane mecze. W czerwcowym turnieju w Londynie dotarł do półfinału, w którym przegrał z Matteo Berretinim 0:2. Rundę wcześniej, w ćwierćfinale odparwił z kwitkiem Alejandro Davidovicha Fokinę, który z kolei już w pierwszej rundzie Wimbledonu odprawił z kwitkiem Huberta Hurkacza.

W tych trzech dotychczasowych pojedynkach van de Zandschulp mierzył się z niżej od siebie rozstawionymi rywalami, a trzeba jeszcze pamiętać, że z powodu koronawirusa z turnieju musiał wycofać się Marin Cilić, który tę ewentualną drogę do 1/8 finału mógł Holendrowi zepsuć. 

Dokładnie taki sam bilans setów ma Rafa Nadal, ale co ciekawe, Van De Zandschulp spędził na londyńskich kortach o dwie godziny mniej od Hiszpana (8 godzin i 39 minut Nadal, 6 godzin i 33 minuty Van De Zandschulp). Obaj rozegrali nie tylko taką samą liczbę setów (11), ale i gemów (po 102). 

Gdzie Holender mógłby szukać swojej szansy w meczu z Nadalem?

  • Posłał więcej asów serwisowych (39 do 20 asów Nadala)
  • Wygrał 86% piłek po pierwszym podaniu (Nadal 73%)

Nie ma to jednak większego znaczenia, bo tak jak prognozowaliśmy w poprzednim typie na mecz Hiszpana, Nadal rozkręca się powoli, szczególnie na turniejach tej rangi, i jego pierwsze mecze nie zawsze są porywającym widowiskiem. Im dalej Rafa dochodzi, tym bardziej wybitny staje się jego tenis. Tak jakby wiedział, że w pierwszych rundach nie zawsze konieczne jest pokazywanie swoich 100%. 

W meczu z Lorenzo Sonego Nadal był bliski swojego najlepszego tenisa, bo nie dał Włochowi żadnych szans, a sam mecz – delikatnie mówiąc – nie przejdzie do historii. Celnie przewidywaliśmy w poprzedniej analizie dotyczącej meczu Nadala, że tenisista z Majorki powoli wchodzi na wyższy poziom, co doskonale było widać właśnie w meczu z Sonego. 

Jeśli Botic van de Zandschulp może narzucić Nadalowi swoją grę, to zdarzy się to przy pierwszym podaniu. Siła i skuteczność serwisu plus wygrane punkty po nim mogą zwiastować nam nieco bardziej wyrównany mecz niż ten z Lorenzo Sonego w 1/16 finału. Być może będziemy świadkami setów rozgrywanych w systemie gem za gem, punkt za punkt. Nadal będzie musiał się napracować przy gemach returnowych, więc nawet jeśli zakończy się to dla niego w trzech setach, to być może zobaczymy powyżej 32,5 gema. 

Mój typ na mecz: powyżej 32,5 gema w meczu – kurs 1.71 w forBET

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *