Hubert Hurkacz - typy bukmacherskie fot. 400mm.pl
  • Tenis

Hubert Hurkacz – Ilja Iwaszka – typy na US Open

Hurkacz ma szansę na historyczny sukces w amerykańskim Wielkim Szlemie. Rywal nie wydaje się zbyt wymagający, ale trzeba będzie zachować koncentrację.

Mój typ: powyżej 9,5 gemów w 1. secie

Obstaw typ gemowy za darmo w Betters! Z naszym kodem promocyjnym możesz liczyć na ekskluzywny freebet 50 PLN na start. Załóż konto, wpłać depozyt i graj, nie tracąc własnych środków. Oferta skierowana jest tylko dla osób rejestrujących się u bukmachera z naszym kodem.

kurs: 1.90
Obstaw w Betters

Hubert Hurkacz bez trudu poradził sobie z nieprzygotowanym do turnieju Oscarem Otte. Jego przeciwnikiem będzie teraz Ilja Iwaszka, z którym powalczy o życiowy sukces na US Open.

Hurkacz – Iwaszka – typ na drugą rundę US Open

Mimo świetnego występu Hurkacza w meczu pierwszej rundy, bukmacherzy dość ostrożnie typują wygraną Polaka w kolejnym starciu. Hubert pozostaje faworytem, ale kurs na zwycięstwo Iwaszki oscylujący w okolicy 3.50 daje do myślenia. Powód tego może być tylko jeden – Hurkacz dotychczas ani razu nie awansował do trzeciej rundy US Open. Iwaszce ta sztuka udała się w ubiegłym roku i był to jego drugi najlepszy rezultat w turniejach wielkoszlemowych. Rok temu osiągnął czwartą rundę Wimbledonu.

Hubertowi życzę wygranej, ale bez względu na to, który z graczy awansuje do trzeciej rundy, spodziewam się powtórzenia pewnego wzoru, który możemy zaobserwować w meczach obu zawodników. Niezależnie od tego, ile setów i gemów rozegrają tenisiści, typuję, że w pierwszym secie zobaczymy powyżej 9,5 gemów.

Mój typ: powyżej 9,5 gemów w 1. secie
kurs: 1.90
Obstaw w Betters

Wymarzony początek Hurkacza

Po meczu z Oscarem Otte żartowano, że podpisywanie przez Huberta piłek i ręczników trwało dłużej niż samo spotkanie. Polak poradził sobie z Niemcem w trzech krótkich setach i ani razu nie znalazł się w sytuacji, w której musiał bronić break pointów. Sam wykorzystał 4 z 12 okazji na przełamanie, zaserwował 18 asów i wygrał 14 z 15 punktów przy siatce. Rywal jednak okazał się niezbyt wymagający. Chaotyczna gra Otte, który dobre passing shoty przeplatał uderzeniami w siatkę psując niemal 100% sytuacje okazała się potwierdzeniem tego, jak ważna jest adaptacja do danego rodzaju nawierzchni oraz rywalizacja w turniejach przygotowawczych.

Nie masz konta na Betters?

Masz świetną okazję, aby je założyć, bo z naszym kodem promocyjnym otrzymasz darmowy zakład w wysokości 50 zł.

  • Wystarczy zarejestrować się z naszym kodem,
  • wpłacić depozyt,
  • postawić pierwszy zakład za minimum 25 zł.
Odbierz specjalny freebet 50 PLN

Ilja Iwaszka również nie miał większych problemów z ograniem Sama Querreya, dla którego występ na US Open był pożegnaniem z tenisem. Amerykaninowi mimo kiepskiej formy udało się wygrać pierwszego seta, ale w kolejnych trzech lepszy okazał się Białorusin. Querrey popełnił aż 18 podwójnych błędów serwisowych, co dla tenisisty opierającego grę przede wszystkim na serwisie nigdy nie wróży dobrze. Sporo punktów Iwaszce przyniosły również niewymuszone błędy Querreya. Popełnił ich aż 74, czyli blisko trzy razy więcej niż jego rywal.

Typy bukmacherskie na mecze tenisa, piłki nożnej i sportów walki. Sprawdź nasze zapowiedzi oraz analizy bukmacherskie i wybierz najlepszy typ dla siebie.

Bilans H2H na korzyść Polaka

Hurkacz i Iwaszka zagrają ze sobą po raz szósty. Bilans starć bezpośrednich wynosi obecnie 3:2 na korzyść Huberta. Wszystkie mecze rozegrane zostały na twardej nawierzchni. 3 z 5 meczów rozegrane zostały na pełnym dystansie. Tylko w pierwszym meczu udało się Iwaszce wygrać pierwszego seta. Przy obecnej dyspozycji Huberta dobrym typem wydaje się jego zwycięstwo w pierwszym secie oraz wygrana całego meczu. Oczywiście w sporcie różnie bywa. Wystarczy porażka w pierwszym secie, a typ okaże się nietrafiony, dlatego proponuję przyjrzeć się poniższej tabeli, która posłuży jako jeden z argumentów uzasadniających wybór proponowanego typu – powyżej 9,5 gemów w meczu.

Zestawienie meczów Hurkacz – Iwaszka

TurniejMeczWynikGemy w 1. secie
Canberra 2019Hurkacz – Iwaszka6:4, 4:6, 6:210
Pune 2019Iwaszka – Hurkacz6:7, 6:2, 6:313
Waszyngton 2018Hurkacz – Iwaszka6:4, 6:310
Zhuhai 2018Hurkacz – Iwaszka7:6, 7:613
Quanzhou 2017Iwaszka – Hurkacz6:4, 4:6, 7:510

Widać, że dotychczas w każdym meczu tenisiści rozegrali przynajmniej 10 gemów. Ponieważ statystyki sprzed kilku lat mogą nie być zbyt miarodajne, nawet jeśli widać w nich pewien powtarzający się schemat, to spójrzmy jak wygląda to w ostatnich sześciu meczach obu panów. Okazuje się, że w większości przypadków ta tendencja się utrzymuje.

Ostatnie 6 meczów Hurkacza

MeczWynik pierwszego setaGemy w 1. secie
Hurkacz – Otte6:410
Isner – Hurkacz7:613
Carreno-Busta – Hurkacz3:69
Hurkacz – Ruud5:712
Hurkacz – Kyrgios7:613
Hurkacz – Ramos-Vinolas6:713

W 5 z 6 ostatnich meczów Hurkacza suma gemów w pierwszym secie wyniosła więcej niż 9. Zobaczmy zatem, jak w pierwszych setach sześciu ostatnich meczów radził sobie Iwaszka.

Ostatnie 6 meczów Iwaszki

MeczWynik pierwszego setaGemy w 1. secie
Iwaszka – Querrey4:610
Huesler – Iwaszka7:613
Iwaszka – Gojowczyk6:410
Kokkinakis – Iwaszka7:512
Iwaszka – Sock6:28
Korda – Iwaszka6:410

Tu także w 5 z 6 spotkań rozegranych w pierwszym secie rozegrano powyżej 9 gemów. Pamiętajmy, że zarówno Hurkacz jak i Iwaszka dobrze serwują i utrzymują swoje gemy serwisowe. Nie spodziewam się zatem zbyt wielu przełamań.

Hubert Hurkacz oraz Iga Świątek wygrają swoje mecze w II rundzie do 0? GOplusbet podwyższa kurs na te łączone zdarzenia to 6.00!

Skorzystaj z podwyższonego kursu w Goplusbet

Szanse na przełamanie

Jedynym zagrożeniem proponowanego typu mogą okazać się przełamania w pierwszym secie. Zaledwie jedno przełamanie w pierwszej części seta może zakończyć go wynikiem 6:3, sprawdźmy zatem, jak wyglądają statystyki dotyczące tego aspektu gry.

Statystyki break pointów na kortach twardych w sezonie 2022:

HurkaczIwaszka
Przełamania obronione73%54%
Przełamania zdobyte41%46%

W ostatnich 6 meczach Huberta tylko z Albertem Ramosem-Vinolasem mogliśmy oglądać więcej niż jedno przełamanie w pierwszym secie. Polak znacznie lepiej radzi sobie z obroną break pointów w tym sezonie (aż 73% obronionych przełamań). U Iwaszki ta statystyka wygląda nieco gorzej – 54% przełamań obronionych.

Pod względem wykorzystanych szans na przełamanie nieznacznie lepszy w sezonie okazuje się Iwaszka, ale obie wartości procentowe wskazują, że ten element gry nie jest u żadnego z tenisistów szczególnie mocny. Nie zdziwiłbym się gdyby o losach pierwszego seta miał zadecydować tie-break.

Mój typ: powyżej 9,5 gemów w 1. secie
kurs: 1.90
Obstaw w Betters
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *