David Goffin Cameron Norrie typy-bukmacherskie fot. 400mm.pl
  • Tenis

David Goffin – Cameron Norrie. Typ na ćwierćfinał Wimbledonu

Norrie to wielka nadzieja brytyjskich kibiców. Ćwierćfinał Wimbledonu można nazwać jego życiowym osiągnięciem. Czy wygra najbliższy mecz?

Mój typ: handicap gemowy -3,5 dla Norrie

Norrie to wielka nadzieja brytyjskich kibiców. Ćwierćfinał Wimbledonu można nazwać jego życiowym osiągnięciem, a na pewno najlepszym występem w Wielkim Szlemie. Niemniej, jest to zawodnik, który ma już na koncie niemałe sukcesy, o czym świadczy 12. miejsce w rankingu ATP. Mimo iż jego rywal góruje nad nim doświadczeniem, wydaje się, że wsparcie własnej publiczności może zaprocentować i że Norie poradzi sobie z Belgiem, nawet jeśli bukmacherzy nieco niedoszacowali szans jego rywala. Typuję, że Brytyjczyk zdobędzie w tym spotkaniu o co najmniej 3,5 gema więcej od swojego rywala.

kurs: 1.74
Obstaw w Etoto

Tegoroczny turniej na kortach Wimbledonu wkracza w decydującą fazę. Niejako w cieniu pojedynków wielkich faworytów, mecz o półfinał rozegrają faworyt gospodarzy Cameron Norrie i doświadczony Belg, David Goffin. Dla obydwu będzie to prawdopodobnie najważniejsze spotkanie w karierze, gdyż żaden z nich nie miał jeszcze okazji grać w półfinale turniejów z serii Grand Slam. Brytyjczyk pokazywał już w trakcie tego turnieju, że potrafi dominować nad swoimi rywalami przez długie fragmenty gry, wygrywając gem za gemem. Typuję, że na przestrzeni spotkania zdobędzie co najmniej 3,5 gema więcej od swojego rywala, po wysokim kursie. Znajdziemy go u bukmachera Etoto, który ma dla naszych graczy większy bonus z kodem promocyjnym. W przypadku niepowodzenia, bukmacher zwróci nam połowę obstawionej stawki, w gotówce.

Podczas całego Wimbledonu, klienci Etoto mogą każdego dnia skorzystać z cashbacku 50% do 100 PLN na kupony z min. 3 zdarzeniami z oferty na Wimbledon. Zwrot przyznany zostaje w postaci gotówki, którą można od razu wypłacić. Nie ma wymagań dotyczących minimalnej stawki i kursu.

Goffin wyrównuje swoje najlepsze osiągnięcie z Wimbledonu

David Goffin wystąpił w Wimbledonie po raz pierwszy po dwuletniej przerwie. Sezon rozpoczął z najgorszym rankingiem od 2014 roku – jeszcze w lutym zajmował w nim 74. pozycję. Podczas Wimbledonu, 58. obecnie zawodnik touru spisuje się bardzo dobrze, jednak faktem jest, że nie miał do tej pory rywali z najwyższej półki. W swoim ostatnim pojedynku pokonał po epickim pięciosetowym boju wyżej notowanego Francesa Tiafoe (ATP 28.). Był to najdłuższy mecz tegorocznego Wimbledonu. W spotkaniu tym zaserwował 18 asów i wygrał 6 z 16 break pointów. Wcześniej, eliminował kolejno Redu Albota (ATP 113.), Sebastiana Baeza (ATP 35.) i Ugo Humberta (ATP. 112).

Poniżej, garść statystyk dotyczących gry Belga w tegorocznym tourze, a także w samym tegorocznym Wimbledonie:

Wygrane i przegrane mecze w 2022 roku18-15
Wygrane mecze na kortach trawiastych w 2022 roku4:1
Gemy na Wibmledonie 202287-70
Break pointy wygrane na Wimbledonie22/49

Goffin nie miał większych problemów z rywalami spoza pierwszej setki rankingu. Niemniej, w pojedynku z wyżej notowanym Tiafoe stoczył zażarty bój, który udało mu się ostatecznie wygrać. Pytanie, jak mocno 4,5 godzinne starcie z Amerykaninem wpłynie na dyspozycję 31-latka w ćwierćfinale. Warto w tym miejscu nadmienić, że chociaż Goffin nie będzie faworytem tego starcia, to bukmacherzy mogli nieco nie doszacować jego szans – nawet jeśli nie ma najlepszych statystyk w meczach z zawodnikami z czołówki rankingu, to grać na trawie lubi i potrafi.

Czy Norrie poradzi sobie z presją?

W środowisku sportowym brytyjskie media znane są jako te, które wywierają na swoich zawodników największą presję poprzez pompowanie balona w przypadku sukcesów lub ostrą krytykę za porażki. Pytanie, czy nadal młody Norrie sobie z nią poradzi. W tegorocznym Wimbledonie spisuje się naprawdę dobrze – 3 z 4 meczów wygrał w trzech set, a jedynym rywalem, który sprawił mu większe problemy był Jaume Munar (ATP 71.). W meczu tym, po niezbyt udanym początku, zaserwował kibicom piorunujący comeback, wygrywając dwa ostatnie sety 6:0 i 6:2. Wydaje się być to dobry prognostyk przed jego najważniejszym meczem w karierze.

Statystyki Norrie prezentują się następująco:

Wygrane i przegrane mecze w 2022 roku27-15
Wygrane mecze na kortach trawiastych w 2022 roku5-2
Gemy na Wibmledonie 202263-33
Break pointy wygrane na Wimbledonie21/47

Norrie spisuje się w tym turnieju bardzo dobrze i poza zaciętym meczem z Munarem tak naprawdę zdecydowanie dominował nad swoimi rywalami. W trzech spotkaniach na londyńskich kortach w tym roku, trzykrotnie udało mu się ugrać seta „na czysto”. Brytyjczyk potrafi więc dominować nad swoimi rywalami, jednak zdarzają mu się słabsze momenty, tak jak w spotkaniu ze wspomnianym Hiszpanem.

Ponadto, już jeden raz miał okazję mierzyć się z Goffinem – w ubiegłym roku, na mączce w Barcelonie, najpierw wygrał pierwszego seta 6:0, a w drugim Belg skreczował przy swoim prowadzeniu 3-5. Meczu tego nie można więc traktować do końca jako wyznacznik różnicy poziomu pomiędzy obydwoma zawodnikami, jednak potwierdza to fakt, że gdy Brytyjczyk wrzuci drugi bieg, to jest niezwykle trudny do zatrzymania. 

Warto dodać, że do pokonania Tommy’ego Paula w poprzedniej rundzie potrzebował 32 gemów. W spotkaniu tym wygrał 4 z 8 break pointów. Co więcej, Brytyjczyk wygrał 8 kolejnych setów na kortach Wimbledonu. Jest więc w gazie, a przy tym nie powinno brakować mu energii na dalszą część turnieju. Wydaje się, że będzie w stanie poradzić sobie z Belgiem, który w Londynie rozegrał już 157 gemów, a do tego ma za sobą piekielnie trudne i bardzo długie spotkanie w 1/8 finału. Co więcej, Norrie będzie mógł liczyć na wsparcie publiczności. Mój typ będzie jednak dotyczył handicapu gemowego -3,5 dla Brytyjczyka, z racji tego, że często wysoko wygrywa sety w meczach z niżej notowanymi zawodnikami.

Mój typ na mecz to: handicap gemowy na wygraną Norrie -3,5 – kurs 1.74 w Etoto

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *