santos hill ufc typy kursy
  • MMA

Thiago Santos – Jamahal Hill. Typ na wygraną Hilla z wysokim kursem

Main event gali UFC Vegas 59. Mocny kandydat do walki o tytuł Jamahal Hill skrzyżuje rękawice z doświadczonym Thiago Santosem. Czy Amerykanin zanotuje kolejną wygraną przed czasem?

jamahal hill
Mój typ: Wygrana Jamahala Hilla w 3. rundzie

Przed utalentowanym i potężnie bijącym Jamahalem Hillem poważny sprawdzian z niezwykle doświadczonym Thiago Santosem. Mój typ to wygrana Hilla w 3. rundzie. Warto go obstawić z cashbackiem w Fortunie, dzięki któremu całość stawki po przegranej wraca na konto.

Wydarzeniem wieczoru gali UFC Vegas 59 będzie pojedynek w dywizji półciężkiej pomiędzy doświadczonym Thiago Santosem a piekielnie utalentowanym Jamahalem Hillem. Pojedynek zakontraktowano na pięć rund. Czeka nas brutalna walka, która najprawdopodobniej skończy się przed czasem.

Typ na walkę Thiago Santos – Jamahal Hill

Spodziewam się, że mocno bijący Hill wygra pojedynek z twardym Brazylijczykiem przez KO/TKO w 3. rundzie. Typ wydaje się być ryzykowny, ale biorąc pod uwagę wytrzymałość Thiago Santosa i skuteczność Hilla, jest również całkiem prawdopodobny.

Walka Santos – Hill 7.08.2022. Gdzie obstawiać?

Zakład ten możesz obstawić w Fortunie, po wysokim kursie. Polecamy rejestrację z kodem promocyjnym, dzięki czemu zyskasz dodatkowy freebet.

  • obstaw wygraną bez ryzyka za powitalny cashback 600 zł. Wygraj 4224 zł lub uzyskaj zwrot pełnej stawki w przypadku przegranej.
  • zagraj za powitalny bonus bez depozytu 20 zł i wygraj 140 PLN.

Jamahal Hill – nieustraszony striker

31-latek to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk dywizji półciężkiej. Od początku kariery imponował znakomitymi umiejętnościami bokserskimi, piorunującym uderzeniem i ogromną pewnością siebie. Legitymuje się znakomitym rekordem 10 wygranych (6 KO) i zaledwie jednej porażki. Dwie swoje ostatnie wygrane, kolejno z Jimmym Crutem (12-3, 5 KO, 4 Sub) i Johnnym Walkerem, zanotował w 1. rundzie.

Jamahal Hill – statystyki w UFC
jamahal hill
Jamahal Hill
Ciosy celne na minutę 7,06
Celność ciosów w proc. 51%
Ciosy przyjmowane na minutę 3,71
Skuteczność obrony przed ciosami 45%
Średnia obaleń na 15 minut 0,00
Skuteczność obaleń 0%
Obrona przed obaleniami 60%
Próby poddań na 15 minut 0,00

Statystyki ataków i obron Jamahala Hilla mówią o nim wszystko – specjalizuje się wyłącznie w walce w stójce. 7,06 ciosów wyprowadzanych na minutę to wynik, jak na tę dywizję, znakomity. Mimo iż nie jest mistrzem obrony, potrafi przyjmować ciosy – jeszcze nigdy nie został znokautowany. Jego umiejętności grapplerskie i zapaśnicze ograniczają się z kolei do obron obaleniami. Nie przeszkadza to jednak Hillowi w osiąganiu sukcesów – posiada potężne uderzenie z lewej ręki, a za sprawą ciężkich nokautów dorobił się przydomku „Sweet Dreams”. O sile jego uderzenia ostatnio przekonał się wspomniany Walker, który po jego ciosie padł jak rażony gromem.

Thiago Santos – stary wyjadacz dywizji półciężkiej

Brazylijczyka śmiało można nazwać jedną z ikon UFC. 38-latek był autorem wielu efektownych nokautów, które weszły do kanonu tej federacji. Niestety, lata lecą, a wymęczony kontuzjami Santos coraz bardziej obniża loty. Można śmiało powiedzieć, że jego ostatnim dużym sukcesem była wygrana z Janem Błachowiczem (29-9, 9 KO, 8 Sub) w lutym 2019 roku. Kilka miesięcy później postawił trudne warunki legendarnemu Jonowi Jonesowi (26-1, 10 KO, 6 Sub), z którym przegrał niejednogłośnie na punkty. Na 5 ostatnich walk udało mu się jednak wygrać zaledwie jeden raz.

Thiago Santos – statystyki w UFC
thiago santos
Thiago Santos
Ciosy celne na minutę 3,77
Celność ciosów w proc. 47%
Ciosy przyjmowane na minutę 2,37
Skuteczność obrony przed ciosami 55%
Średnia obaleń na 15 minut 0,54
Skuteczność obaleń 36%
Obrona przed obaleniami 65%
Próby poddań na 15 minut 0,1

Jak wiadać, Thiago Santos jest zawodnikiem o bardziej uniwersalnym od swojego najbliższego rywala. Nie wyprowadza co prawda tylu ciosów (3,77) co Hill, jednak w przeciwieństwie do niego sporadycznie inicjuje akcje zapaśnicze (0,54 obalenia na 15 minut) i grapplerskie (0,1 prób poddań na 15 minut). Niemniej, nie walczy już tak skutecznie jak za czasów pojedynków z Błachowiczem i Jonesem. Seria niepowodzeń sprawia, że obecnie jest bliski zakończenia współpracy z UFC.

Thiago Santos – Jamahal Hill – porównanie zawodników

Starcie Santosa z Hillem zapowiada się jako starcie zawodników o dość różnej charakterystyce, mimo iż obydwaj swoje pojedynki toczą najczęściej w stójce.

Santos vs Hill – porównanie
thiago santos
Thiago Santos
jamahal hill
Jamahal Hill
38 Wiek 31
188 cm Wzrost 193 cm
193 cm Zasięg 201 cm
22 (15 KO, 1 Sub) Wygrane 10 (6 KO)
10 (3 KO, 3 Sub) Porażki 1 (1 KO)
73% % wygranych przed czasem 60%

Hill jest od swojego rywala o 7 lat młodszy, więc możemy tutaj mówić o starciu dwóch różnych pokoleń zawodników. Amerykanin przeważa również pod względem fizycznym – jest od Santosa 5 cm wyższy i ma o 8 cm dłuższy zasięg ramion. Przewagą Brazylijczyka będzie bez dwóch zdań doświadczenie – ma na koncie aż 32 pojedynki stoczone w mieszanych sztukach walki, podczas gdy jego rywal – 12, w tym jedno starcie uznane za no contest.

5 ostatnich walk: przeciwnik – data – wynik
thiago santos
Thiago Santos
Magomed Ankalaev  12.03.2022 Porażka przez jednogłośną decyzję
Johnny Walker 02.10.2021 Wygrana przez jednogłośną decyzję
Aleksandar Rakić 06.03.2021 Porażka przez jednogłośną decyzję
Glover Teixeira 07.11.2020 Porażka przez poddanie w 3. rundzie
Jon Jones 06.07.2019 Porażka przez niejednogłośną decyzję

Patrząc na 5 ostatnich występów widać, że Santos nie ma najlepszej passy. Po niejednogłośnej porażce z ówczesnym dominatorem kategorii półciężkiej, Jonesem, zanotował 3 porażki w 4 pojedynkach. Należy jednak zauważyć, że regularnie mierzył się z zawodnikami z czołówki, z którymi w większości przypadków był w stanie przewalczyć pełen dystans – 4 z 5 ostatnich walk Brazylijczyka kończyło się na kartach sędziowskich. Niemniej, widać, że liczne kontuzje wpłynęły na jego obecną formę i nie jest już w stanie przewalczyć całego pojedynku na równym poziomie.

5 ostatnich walk: przeciwnik – data – wynik
jamahal hill
Jamahal Hill
Johnny Walker 19.02.2022 Wygrana przez nokaut w 1. rundzie
Jimmy Crute 04.12.2021 Wygrana przez nokaut w 1. rundzie 
Paul Craig 12.06.2021 Porażka przez nokaut w 1. rundzie
Ovince St. Preux 05.12.2020 Wygrana przez nokaut w 1. rundzie
Klidson Abreu 30.05.2020 Walka uznana za nieodbytą

Nie ulega wątpliwości, że Jamahal Hill przeżywa obecnie swój prime time. Co prawda na ostatnie 5 walk wygrał „zaledwie” 3 razy, jednak warto zauważyć, że w przegranym starciu z Paulem Craigiem (16-5-1, 3 KO, 13 Sub) szybko nabawił się poważnej kontuzji ręki, a pojedynek z Klidsonem Abreu został uznany za nieodbyty z powodu pozytywnego wykrycia obecności marihuany u Hilla. W samym oktagonie, „Sweet Dreams” zanotował efektowną wygraną po zaledwie 111 sekundach walki.

Obstawiasz sporty walki? Zobacz nasze typy bukmacherskie na MMA.

Hill kroczy po walkę o pas

Nie ulega wątpliwości, że Jamahal Hill jest obecnie w kapitalnej formie. Demoluje kolejnych rywali i zbliża się do pojedynku o pas mistrzowski. Jego najbliższy rywal znajduje się obecnie na przeciwległym biegunie kariery – jego ciało coraz trudniej znosi trudy treningów i walk. Niemniej, jest zawodnikiem niezwykle doświadczonym, który w dalszym ciągu posiada naprawdę twardą szczękę i solidne umiejętności stójkowe, mogące pozwolić mu przetrwać kilka rund z mocnym rywalem. Za najbardziej prawdopodobną opcję uważam wygraną Jamahala Hilla w 3. rundzie, oczywiście przez KO/TKO.

Mój typ: Wygrana Jamahala Hilla w 3. rundzie
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *