fot. 400mm.pl
 • MMA

Bellator MMA 283: Lima vs Jackson – typy na walkę

Jason Jackson postara się pokonać bardziej doświadczonego Douglasa Limę, ale czy mu się uda? Sprawdź typy na sobotnią galę.

Mój typ: Douglas Lima wygra

Doświadczenie będzie tu po stronie Limy. Typując jego zwycięsto w Fortunie zagraj bez ryzyka do 600 złotych. Zarejestruj się z naszym kodem i obstaw kupon, a w razie przegranej na twoje konto wróci stawka zakładu. Potem wystarczy tylko obrócić raz zwróconą kwotą, aby można było ją wypłacić.

kurs: 2.11
Obstaw w Fortunie

Czeka nas weekend pełen emocji w sportach walki. Oprócz takich gal jak KSW, UFC czy Oktagon MMA kibice będą mogli obejrzeć galę kolejnego amerykańskiego giganta – Bellatora MMA.

Spis treści

Bellator MMA 283: Douglas Lima vs Jason Jackson

Rozwiń spis treści

Typy na walki Bellator MMA

Karta walk gali Bellator MMA 283 zapowiada się imponująco, ale największe zainteresowanie budzi walka wieczoru na szczycie rankingu kategorii półśredniej pomiędzy Douglasem Limą i Jasonem Jacksonem. Czy były mistrz uczyni krok w drodze do odzyskania tytułu? A może to dobrze zapowiadający się reprezentant Jamajki uzyska kolejny cenny skalp? Sprawdźcie!

Typy na walkę Douglas Lima – Jason Jackson

Analizując kursy bukmacherskie na walkę Douglas Lima – Jason Jackson zdecydowanie widać, że operatorzy zakładów wzajemnych faworyta widzą w Jacksonie. Ja jednak przybliżę Wam argumenty za tym, że to Lima jest w lepszej kondycji i jego szanse na zwycięstwo są większe niż przewidują bukmacherzy.

Mój typ: Douglas Lima wygra
kurs: 2.11
Obstaw w Fortunie

Douglas Lima – kariera, statystyki, forma

Douglas Lima dołączył do Bellatora w 2011 roku z rekordem 18-4. Niemal z miejsca wdarł się do czołówki wagi półśredniej. Już w swojej czwartej walce bowiem zawalczył o pas mistrzowski z niezwykle utalentowanym i długo niepokonanym Benem Askrenem. To starcie przegrał, lecz zmotywowało go to do tego stopnia, iż zaraz rozpoczął serię pięciu zwycięstw z rzędu, zakończoną zdobyciem tronu wagi półśredniej w pojedynku z Rickiem Hawnem.

Douglas Lima typy bukmacherskie
Douglas Lima
Sylwetka
 • Wiek 34
 • Wzrost 186
 • Zasięg 189
 • Rekord w MMA 31-10 (16 KO, 10 Sub)
 • Rekord w Bellatorze 14-6 (9 KO, 1 Sub)
 • Pozycja w rankingu Bellator 3

W kolejnych latach jeszcze dwukrotnie wygrywał oraz przegrywał tytuł mistrzowski. Jego kariera z całą pewnością jest bardzo barwna i zasłużył na miano wciąż walczącej legendy organizacji Bellator MMA. W ciągu swojej przygody ze sportami walki pokonywał wiele bardzo mocnych nazwisk takich jak: Ben Saunders, Andrey Koreshkov, Lorenz Larkin, Rory MacDonald, Paul Daley czy Michael Page. Obecnie ma serię trzech porażek z rzędu, lecz trzeba wspomnieć, że mierzył się z samym topem i dwukrotnie w tym okresie walczył o pas mistrzowski.

Douglas Lima to niezwykle doświadczony i mocny zawodnik. Przegrał co prawda ostatnie trzy starcia, lecz dwukrotnie mierzył się o pas, a walka z Michaelem Page’em była bardzo bliska i zakończyła się poprzez niejednogłośną decyzję sędziów. Jason Jackson dopiero zmierza na szczyt i nie walczył jeszcze z tak mocnymi przeciwnikami. Siła ciosów i kopnięć Brazylijczyka może być dla niego nie lada problemem. Jego główną bronią jest szybkość, lecz z upływem czasu będzie coraz bardziej rozbity i zmęczony, co ograniczy ten atut.

Dodatkowo defensywa zapaśnicza Limy i jego doświadczenie mogą sprawić, że Jackson będzie także miał duże problemy z obalaniem go. W mojej opinii Douglas Lima będzie skutecznie unikał ciosów rywala i będzie blokował jego zapędy parterowe. W stójce na dystansie pięciu rund powinien za to skutecznie wypunktować Jamajczyka lub nawet go znokautować.

Jason Jackson – kariera, statystyki, forma

Jason Jackson po latach wysiłków w 2019 roku podpisał kontrakt z jedną z największych organizacji MMA na świecie. Wcześniej swoje umiejętności pokazywał głównie na mniejszych galach.

Jason Jackson typy bukmacherskie
Jason Jackson
Sylwetka
 • Wiek 31
 • Wzrost 185
 • Zasięg 199
 • Rekord w MMA 15-4 (4 KO, 3 Sub)
 • Rekord w Bellatorze 6-1 (1 KO)
 • Pozycja w rankingu Bellator 4

Próbował się także nieudanie dostać do UFC poprzez programy The Ultimate Fighter oraz DW’s Contender Series. Po wywalczeniu kontraktu z Bellatorem musiał uznać wyższość cenionego zapaśnika – Eda Rutha. Następnie jednak wygrał pięć walk z rzędu poprzez decyzje, pokonując między innymi: Naimana Gracie czy Paula Daleya. Zapewniło mu to awans na czwarte miejsce w rankingu wagi półśredniej i walkę z byłym mistrzem – Douglasem Limą.

Mocne strony Douglasa Limy

Douglas Lima jest przede wszystkim wyśmienitym stójkowiczem. Szesnaście wygranych przez nokaut nie jest żadnym przypadkiem. Posiada bardzo silny cios i wyprowadza je z dużą precyzją, szybkością i dobrą techniką. Nie ważne, czy atakuje, czy jest atakowany. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że jeden jego cios może zgasić światło rywalowi. Przekonał się o tym Andrey Koreshkov, kiedy zamknął Limę przy siatce, agresywnie atakując rywala i chwilę później sam został znokautowany.

Zazwyczaj Brazylijczyk używa całych kombinacji uderzeń i często dorzuca do tego kopnięcia. Właśnie kopnięcia potrafią narobić przeciwnikom kłopotów. Zadaje je na różnych wysokościach oraz z dużą szybkością i mocą. Niejednokrotnie po kopnięciach kończyły się jego walki. Rywale potrafili nawet nie wytrzymywać kumulacji jego low kicków. Warto także wspomnieć, iż mimo swojej czasami statyczności ma patent na dużo szybszych oponentów. Widać to było przykładowo w walkach z Michaelem Pagem. Umiejętnie odskakiwał przy atakach, lecz przy niektórych zwarciach podejmował wymiany. Był w nich bardzo elastyczny, rzadko dawał się trafiać i starał się kończyć poprzez low kicki, mające na celu stopniowe spowalnianie rywala.

Zapaśniczo oraz parterowo rzadko widzimy go w akcji. Mimo wszystko jest to czarny pas BJJ i widać, że potrafi poddawać. Ma na swoim koncie aż 10 poddań. Za sprawą swojej fizyczności także ciężko go obalać. Kieruje walkę pod siatkę, gdzie czuje się bezpieczniejszy. 

Jason Jackson – jak walczy?

Jason Jackson to zawodnik mocny w każdej płaszczyźnie. Zacznijmy więc od omówienia stójki. W płaszczyźnie kickbokserskiej mimo że nie ma mocnego ciosu to potrafi punktować. Bardzo dobrze rusza się na nogach i stara się zadawać ciosy z dużą szybkością, używa kombinacji ciosów i kopnięć, po czym odskakuje. Nie zawsze jednak celność tych ciosów jest zadawalająca. Często je przestrzela, jeśli rywal stosuje uniki.

Stójka jest mimo wszystko często wstępem do szukania obaleń. Zapaśniczo nie używa zbyt często klinczu tylko od razu stara się sprowadzać walkę do parteru i trzeba powiedzieć, że potrafi to robić i jeżeli jedna technika nie skutkuje to potrafi ją zmieniać. W samym parterze, co prawda obija przeciwników i próbuje szukać poddań, jednak nie jest w tych aspektach wybitny. Rzadko kończy pojedynki przed czasem.

Lima vs Jackson. Kto wygra walkę Bellator MMA?

Według mnie Jason Jackson będzie się starał narzucać presję poprzez swoją mobilność na nogach i punktowanie Brazylijczyka. Dla Limy może być to jednak woda na młyn, ponieważ uwielbia on wymiany i jest w nich bardzo groźny. Jeden najmniejszy błąd Jamajczyka może zakończyć się nokautem. Doskakując w celu punktowania byłego mistrza naraża się także na mocne kopnięcia, które na dystansie pięciu rund będą znacznie zmniejszały jego mobilność i szybkość. W odpowiednich momentach Jackson poszuka obaleń i być może nawet uda mu się sprowadzić rywala do parteru. Kwestią jest jednak jak długo uda mu się go tam utrzymać. Za sprawą swojej fizyczności, doświadczenia oraz umiejętności parterowych Lima zapewne będzie potrafił uciekać z niedogodnych pozycji. 

Mój typ: Douglas Lima wygra

Doświadczenie będzie tu po stronie Limy. Typując jego zwycięsto w Fortunie zagraj bez ryzyka do 600 złotych. Zarejestruj się z naszym kodem i obstaw kupon, a w razie przegranej na twoje konto wróci stawka zakładu. Potem wystarczy tylko obrócić raz zwróconą kwotą, aby można było ją wypłacić.

kurs: 2.11
Obstaw w Fortunie
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *