legierski kohout typy kursy oktagon mma fot. 400mm.pl
 • MMA

Mateusz Legierski wraca do Oktagonu. Typy na walkę z Kohoutem

Polak po dwuletniej przerwie wraca do organizacji Oktagon MMA, a w pierwszym starciu jego rywalem będzie silny Matous Kohout. Polak jest faworytem, ale to nie będzie łatwa walka.

Mój typ: Mateusz Legierski wygra walkę

Legierski jako zawodnik ze zdecydowanie szerszym wachlarzem zagrań jawi się tu jako faworyt do zwycięstwa. Nawet jeśli Polak przejdzie do defensywy, to jego kontrataki mogą okazać się dla przeciwnika zabójcze.

kurs: 1.60
Obstaw w Superbet

Czesko-słowacka organizacja MMA rozwija się bardzo szybko i często korzysta także z polskich zawodników. Jednym z nich jest właśnie Mateusz Legierski, czyli były mistrz wagi lekkiej Oktagon MMA. Polak powraca, aby odzyskać swój pas mistrzowski. Na pierwszej przeszkodzie stanie jednak solidny Matous Kohout. Jak potoczy się ta walka? Zapraszam do analizy.

Gdzie obstawiać walkę Legierski – Kohout?

Walkę Legierski – Kohout można obstawiać u największych polskich bukmacherów. My proponujemy Superbet.

W Superbet możesz wytypować walkę Legierskiego za freebet w wysokości 34 złotych. Promocja na start ma bardzo łatwe warunki, wystarczy przejść tylko kilka prostych etapów.

Oto one:

 • zarejestruj się z naszym kodem 34EXTRA w Superbet, 
 • wpłać co najmniej 50 PLN depozytu, 
 • obstaw swój pierwszy kupon (może to być walka Legierskiego z Kohoutem),
 • jeśli kupon okaże się wygrany, to musisz go obrócić tylko raz na kuponie po kursie 1.60.

Kariera Mateusza Legierskiego

Mateusz Legierski swoją karierę rozpoczynał od kickboksingu. Rozwijał jednak także swoje umiejętności MMA. Walczył na amatorskiej scenie w latach 2013-2017. W tym okresie osiągnął amatorski rekord walk wynoszący 9-1-1, z czego aż 7 walk zakończył przed czasem. Był w tym okresie bardzo obiecującym zawodnikiem. Nic więc dziwnego, że już w jego trzeciej zawodowej walce zainteresowała się nim organizacja Oktagon MMA. Stoczył dla niej cztery walki zakończone zwycięstwami, pokonując takich zawodników, jak Ronald Paradeiser czy Miroslav Strbak.

Mateusz Legierski - typy bukmacherskie
Mateusz Legierski
Sylwetka
 • Zawodowy rekord 7-1
 • Miejsce w rankingu Oktagon MMA 4
 • Wiek 25
 • Wzrost 178 cm

Z tym drugim wygrał niejednogłośną decyzją w walce o pas kategorii lekkiej. Następnie, jako niepokonany zawodnik, przeszedł do organizacji KSW. Tam rywale byli już ze zdecydowane wyższej półki. Co prawda pierwszą walkę wygrał (po bliskiej decyzji) z Francisco Barrio, lecz pojedynek z byłym pretendentem do pasa dwóch kategorii wagowych KSW, Romanem Szymańskim, przegrał w zdecydowany sposób. Oto ostatnie walki Mateusza Legierskiego:

RywalRekord przeciwnikaZakończenie walki
Roman Szymański14-6Przegrana – TKO
Francisco Barrio7-1Zwycięstwo – Decyzja
Miroslav Strbak18-9-1Zwycięstwo – Decyzja
Jakub Bahnik5-3Zwycięstwo – TKO
Ronald Paradeiser9-5Zwycięstwo – TKO

„Dynamit” w swojej zawodowej karierze legitymuje się obecnie bilansem walk 7-1, z których aż 5 kończył przed czasem.

Kariera Matousa Kohouta

Matous Kohout to zawodnik wywodzący się z Muay Thai. Efektowny styl walk zapewnił mu angaż w solidnych organizacjach MMA od początku kariery.

Matous Kohout - typy bukmacherskie
Matous Kohout
Sylwetka
 • Zawodowy rekord 7-4
 • Miejsce w rankingu Oktagon MMA 6
 • Wiek 29
 • Wzrost 181 cm

Walczył m.in. w Oktagon MMA oraz XFN. Przez większość swojej kariery przeplatał zwycięstwa porażkami. Dopiero w ostatnim czasie zanotował serię trzech zwycięstw z rzędu. Nie pokonał jednak w tym czasie nikogo mocnego. Oto jego niedawni rywale:

RywalRekord przeciwnikaSposób zwycięstwa
Arda Adas11-5TKO
Frantisek Fodor9-5TKO
Jan Siroky9-11Decyzja

Z dobrej strony pokazał się za to w programie Oktagon Underground. Na zmodyfikowanych zasadach MMA, ograniczających pole walki do stójki, zanotował trzy zwycięstwa oraz jedną porażkę. Trzeba też zaznaczyć, że wygrał w Super Finale turnieju z Ronaldem Paradeiserem.

Jak walczy Mateusz Legierski?

Popularny „Dynamit” to bardzo dobry kickbokser. W swoich walkach stara się być agresywny i stale narzuca presję. Momentami jego walka w stójce wygląda sztywno, lecz gdy Legierski wejdzie w swój rytm, to potrafi dobrze pracować unikami, doskakuje do rywala i sprawnie odskakuje oraz zadaje całe kombinacje ciosów i kopnięć. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na kopnięcia. Prowadzi je z dużą siłą i na różnych wysokościach. Służą zarówno do zdawania obrażeń rywalowi, jak i do dystansowania. W defensywie reprezentant Polski również spisuje się solidnie. Odskoki oraz wysoko trzymana garda chronią go przed zagrożeniami ze strony przeciwników. 

Stójka nie jest jednak jego jedyną bronią. Gdy nadarza się okazja potrafi szukać klinczu lub obalenia. Umiejętności zapaśnicze Legierskiego nie są na najwyższym poziomie, ale zdecydowanie wystarczają przy rywalach z niższej półki, tym bardziej że potrafi doskonale wyczuwać momenty, aby ich używać. 

W parterze także spisuje się wyśmienicie. Odpowiednio dociąża przeciwników, nie daje im uciekać i wymęcza ich ciosami. Pod względem grapplerskim nie można mu nic zarzucić. Nie raz wpinał się rywalom nawet z plecy i szukał różnego rodzaju poddań.

Jak walczy Matous Kohout?

Reprezentant Czech stylistycznie jest bardzo podobny do Legierskiego. Wywodzi się z Muay Thai. Za tym idą wysokie umiejętności stójkowe. Nie zawsze jednak potrafi je przenieść na MMA. Za bardzo skupia się na atakach, zapominając o obronie. Stara się wywierać presję poprzez ataki lub szarże do przodu. Zadaje mocne ciosy, lecz bardzo się przy tym odsłania. W stójce czuje się zbyt pewnie i opuszcza gardę, przy szarżach nie zwraca uwagi na to jak bardzo się odsłania, a w trakcie wymian nie zważa na swoje obrażenia. Między innymi właśnie przez to przegrał w płaszczyźnie stójkowej z Leo Brichtą. Dobre umiejętności, przy małym fighterskim IQ, nie przynoszą zbyt wielu korzyści.

W pozostałych płaszczyznach wygląda bardzo przeciętnie. Łatwo go skontrolować w parterze oraz utrzymać przy siatce. Jedynym aspektem, o którym warto wspomnieć jest defensywa zapaśnicza przy siatce. W tym miejscu potrafi sprawnie opierać się rywalom i nie łatwo go obalić. Z czasem jednak i tak zaczyna słabnąć i ostatecznie ląduje w parterze.

Legierski – Kohout kursy i typ na walkę 23.07.2022

Według mnie walka wyglądać w taki sposób, że Czech będzie starał się wywierać presję. Mający dobrą technikę kickbokserską Polak będzie wykorzystywał jego luki obronne w trakcie ataków i będzie pewnie punktował. Któryś z czystych ciosów może nawet sprowadzić rywala na deski. Ważną rolę odegrają też kopnięcia Legierskiego, które utrzymają dystans i spowolnią zapędy rywala. Gdy nadarzy się okazja to „Dynamit” zapewne poszuka także parteru, gdzie bez większych problemów powinien zakończyć walkę na swoją korzyść. 

Według mnie typ na zwycięstwo Mateusza Legierskiego jest dosyć pewny. Poza aspektami czysto technicznymi miał on okazję mierzyć się i pokonywać zdecydowanie mocniejszych rywali niż ci z którymi walczył Matous Kohout. Paradoksalnie więc nawet doświadczenie w zawodowych walkach przemawia za młodszym z zawodników. 

Gala odbędzie się już 23 lipca. Kurs na reprezentanta Polski jest bardzo kuszący i z całą pewnością warto dołożyć go do swojego kuponu w celu zwiększenia weekendowych emocji oraz poprawienia swojego budżetu. Dla odważniejszych polecam typ na wygraną Mateusza Legierskiego przed czasem poprzez KO/TKO/DQ.

Mój typ: Mateusz Legierski wygra walkę – kurs 1.60

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *