GP Japonii typy fot. 400mm.pl
  • F1

Formuła 1 GP Japonii 2022 – typy. Alonso wyżej od Russella?

Fernando Alonso pokazywał w piątek i sobotę, że w Japonii będzie bardzo mocny. Dla George Russella, może to być natomiast drugi z rzędu, rozczarowujący weekend.

Mój typ: H2H: Alonso wyżej od Russella

Jeżeli podobnie jak my, wierzysz w Fernando Alonso, możesz obstawić ten typ bez ryzyka za dowolną kwotę do 1280 zł. Wystarczy rejestracja z kodem promocyjnym EXTRA280, wpłata depozytu i postawienie pierwszego zakładu po rejestracji.

kurs: 2.40
Obstaw w forBET

Na uwielbianym przez kierowców torze Suzuka w Japonii, Max Verstappen ma szansę na zapewnienie sobie tytułu Mistrza Świata. My jednak z uwagą będziemy śledzić bezpośrednia rywalizację Fernando Alonso z George’m Russellem. Istnieje wiele przesłanek ku temu, aby twierdzić, że mimo zasiadania w słabszym bolidzie, Hiszpan zakończy wyścig wyżej od kierowcy Mercedesa.

Kursy bukmacherskie na Grand Prix Japonii w forBET wskazują, że faworytem jest jak zwykle Max Verstappen:

Max VerstappenCharles LeclercCarlos SainzSergio Perez
1.50.5.0010.0010.00

F1 GP Japonii – typy bukmacherskie

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne jakie panowały na Suzuce podczas piątkowych sesji treningowych, jej wyników nie powinno się traktować jako miarodajne. Najlepszy czas wykręcony przez Fernando Alonso w P1, okazał się jednak dobrym prognostykiem przez sobotnim ściganiem (w P2 najlepszy był Russell). Doświadczony Hiszpan czuł się znakomicie i był jednym z najlepszych kierowców na torze. Lepiej radził sobie od George Russella zarówno w 3. treningu, jak i podczas każdego segmentu kwalifikacji.

Mój typ: H2H: Alonso wyżej od Russella
kurs: 2.40
Obstaw w forBET

Nasz typ polecamy postawić u bukmachera forBET. Ma on nie tylko wysoki kurs na to zdarzenie, ale również posiada ciekawą promocję na start, czyli zakład bez ryzyka do 1280 zł, który możesz odebrać z naszym kodem. Jak to zrobić?

Zakład bez ryzyka do 1280 zł w forBET
  1. Załóż konto przez przycisk poniżej
  2. Upewnij się, że w formularzu masz wpisany kod 280EXTRA
  3. Wpłać depozyt min. 20 zł
  4. Zagraj bez ryzyka pierwszy zakład po rejestracji
  5. Przegrałeś? Bukmacher zwróci ci stawkę zakładu na konto bonusowe
  6. Wypłać środki z konta bonusowego grając kupon z 3 zdarzeniami
  7. Minimalny kurs jednego zdarzenia to 1.30
Zarejestruj się z kodem 280EXTRA

Russel – Alonso porównanie

Ze względu na obfite opady podczas P1 i P2, brak było możliwości sprawdzenia tego, jak na dłuższych przejazdach radzą sobie maszyny Mercedesa i Alpine. Na bazie m.in. obserwacji sobotniej rywalizacji, dajemy jednak Alonso spore szanse na to, że zakończy niedzielny wyścig na wyższej pozycji niż 24-letni Brytyjczyk.

Porównanie rezultatów Russella i Alonso w 3 sesji treningowej
George Russell kursy bukmacherskie
George Russell
Alonso kursy
Fernando Alonso
6. Pozycja 4.
1:31.530 Czas 1:31.320
+0.210 H2H -0.210
Russell – Alonso H2H w Q1
George Russell kursy bukmacherskie
George Russell
Alonso kursy
Fernando Alonso
7. Pozycja 4.
1:31.865 Czas 1:30.603
+0.262 H2H -0.262
Russell – Alonso H2H w Q2
George Russell kursy bukmacherskie
George Russell
Alonso kursy
Fernando Alonso
7. Pozycja 2.
1:31.465 Czas 1:30.343
+0.122 H2H -0.122
Russell – Alonso H2H w Q3
George Russell kursy bukmacherskie
George Russell
Alonso kursy
Fernando Alonso
8. Pozycja 7.
1:31.389 Czas 1:31.322
+0.0.067 H2H -0.067

Niewiele brakowało, a Russella w ogóle nie oglądalibyśmy w Q3:

Typy na GP Japonii F1 – pechowy Alonso, słabszy Russell

Ostatnie dwa wyścigi były dla Fernando Alonso bardzo frustrujące, bowiem mimo dobrej jazdy, nie udało się mu w nich wywalczyć ani jednego punktu. Słabiej niż jeszcze kilka tygodni temu spisywał się natomiast George Russell.

W Singapurze, Alonso jechał na doskonałej, 5. pozycji, ale z powodu awarii jednostki napędowej musiał się wycofać. Dopiero 14. miejsce zajął George Russell, który startował z alei serwisowej, a podczas wyścigu założono mu opony na suchą nawierzchnię, która de facto jeszcze nie była w takim stanie.

We Włoszech, Fernando pogrążyły problemy z ciśnieniem wody, choć do jego jazdy nie można mieć większych zarzutów, gdyż 41-latek w momencie awarii rywalizował o miejsca 6-8. Russell zakończył wyścig na 3. miejscu, ale należy pamiętać, że wydatnie pomogły mu w tym liczne przesunięcia na starcie czołowych kierowców, którzy na Monzy wymieniali jednostki napędowe.

Kolosalna różnica doświadczenia

41-letni Fernando Alonso ma gigantyczną przewagę doświadczenia nad 24-letnim Russellem. Wynika ona nie tylko z samego wieku i czasu spędzonego w bolidach Formuły 1, ale i samej liczby startów w GP. Japonii. Dotychczas, Brytyjczyk tylko raz, w 2019 roku startował na Suzuce. Wówczas, zasiadając w bolidzie Williamsa zajął 16. miejscem wyprzedzając tylko Roberta Kubicę. Dla Alonso, tegoroczny start będzie już szesnastym jaki zaliczy na tym torze. Kilkukrotnie odnosił na nim sukcesy:

I miejsceII miejsceIII miejsce
112
(2006, Renault)(2011, Ferrari)(2005 w Renault, 2009 w Ferrari)
Starty Fernando Alonso na torze Suzuka

To bez wątpienia jeden z najbardziej wymagających torów w całym kalendarzu. Zespoły mają do dyspozycji najtwardsze mieszanki opon, gdyż Suzuka jest bardzo obciążająca dla ogumienia. W warunkach, w których należy zadbać o stan opon, Fernando Alonso będzie mógł skorzystać ze swojego doświadczenia i udowodnić, że nie bez powodu jest nazywany jednym z najlepszych kierowców Formuły 1 w XXI wieku.

Typy na GP Japonii F1 – Alonso optymistą, zespół liczy na deszcz

Kierowca Alpine po kwalifikacjach cieszył się z 7. miejsca. Podkreślał też, że jego zespół może być jeszcze bardziej konkurencyjny na mokrym torze. Był zadowolony z tego jak sprawował się samochód i wyraził nadzieję, że przy odpowiednich warunkach uda się ukończyć wyścig w TOP5.

Mieszane warunki byłyby dla nas idealne. W chaotycznych wyścigach, kierowcy walczący o mistrzostwo świata nie mogą podejmować zbyt dużego ryzyka. My możemy i to dla nas lepsze. Myślę, że jesteśmy gotowi na każde warunki.

O tym, że charakterystyka toru pasuje do bolidu mówił również jego kolega z teamu – Esteban Ocon. Zdaniem Francuza, wszystkie wprowadzone ulepszenia odniosły skutek, a jego optymizm podziela Alan Permane, dyrektor Alpine:

Możemy być jutro konkurencyjni w każdych warunkach. Istnieje duża szansa na deszcz, ale piątkowy trening pokazał, że nie mamy z tym żadnych problemów. Ze spokojem czekamy na to co się zdarzy.

GP Japonii F1 2022 – typy. Bolid Mercedesa nie pasuje do Suzuki

Optymistą przed niedzielnym wyścigiem nie jest George Russell. Mówi on nawet wprost, że przed Mercedes jest w Japonii wolniejszy od Alpine.

Mercedes zdecydował się na ustawienia bolidu z dużą siłą docisku, aby dobrze radzić sobie z ciasnym I sektorem i wymagającą szykaną. Zdaniem 24-latka, doprowadziło to jednak do sytuacji, w których tor eksponuje problemy Mercedesa z prędkością na prostych. Brytyjczyk przyznał, ze zespół ma świadomość tego, że nie jest to miejsce, w którym mogą liczyć na szczególnie dobry wynik:

W tym momencie, aby liczyć się w walce o zwycięstwo, potrzebujemy toru o określonej charakterystyce. Nie spodziewaliśmy się jednak, że będziemy tutaj tak daleko za liderem i tak daleko za Alpine.

Rywalizacja z McLarenem – dodatkowa motywacja kierowców Alpine

Zespół Fernando Alonso i Estabana Ocona w minionym tygodniu zaliczył fatalny start, przez który spadł w klasyfikacji konstruktorów za McLarena.

Zespółpunkty
Red Bull576
Ferrari439
Mercedes373
McLaren129
Alpine125
Aktualna klasyfikacja konstruktorów – typy na F1 GP Japonii 2022

W teamie zdają sobie jednak doskonale sprawę, z przewagi jaką mają w Japonii nad swoim bezpośrednim konkurentem. W tym momencie strata wynosi zaledwie 4 punkty, a Fernando Alonso ma być tym, dzięki któremu Mclaren znów będzie oglądał plecy Alpine.

Mój typ: H2H: Alonso wyżej od Russella
kurs: 2.40
Obstaw w forBET
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *