canelo golowkin kursy bukmacherskie 400mm.pl
 • Boks

Canelo – Gołowkin typy bukmacherskie. Canelo zakończy karierę GGG?

Dopięcie trylogii dwóch legend zawodowego boksu. Czy legendarny "GGG" postawi trudne warunki absolutnemu mistrzowi dywizji? Przeczytajcie naszą analizę!

Saul Canelo Alvarez kursy bukmacherskie
Mój typ: Saul Alvarez wygra na punkty

Obstawiam, że absolutny mistrz dywizji półśredniej, Saul Alvarez po raz kolejny pokona Gołowkina, jednak, podobnie jak wszyscy dotychczasowi rywale Kazacha, nie zdoła posłać go na deski. Polecamy obstawić ten typ zakładem bez ryzyka w TOTALbet, w razie przegranej - bukmacher zwróci pełną stawkę.

kurs: 2.10
Obstaw w TOTALbet

Fanów szermierki na pięści czeka prawdziwa uczta. Wczesnym niedzielnym porankiem czasu polskiego, 18 września 2022 roku, w T-Mobile Arenie w Las Vegas, odbędzie się pojedynek o mistrzostwo kategorii super średniej pomiędzy Saulem „Canelo” Alvarezem a Giennadijem Gołowkinem. Przygotowaliśmy na walkę Canelo – Gołowkin kursy i typy bukmacherskie.

Canelo – Gołowkin 3 kursy bukmacherskie

Zdaniem bukmacherów większe szanse na wygraną ma Saul Alvarez. Kursy bukmacherskie na wygraną Canelo wynoszą ok. 1.14-1.28. Fortuna w przypadku wygranej Canelo wypłaca wygrane po przeliczniku 1.25, natomiast jeśli wygra Golovkin po kursie 4.88. Najwyższy kurs na wygraną Gołowkina ma TOTALbet i wynosi on 5,15.

Starcie w amerykańskiej stolicy hazardu będzie dopięciem trylogii dwóch legend pięściarstwa. Tym razem jednak faworyt tego starcia jest od początku znany. Mowa oczywiście o Saulu Alvarezie. Obstawiam jednak, że Meksykanin będzie musiał się sporo namęczyć, by wygrać z Kazachem, a o jego triumfie zadecydują sędziowie.

Mój typ: Saul Alvarez wygra na punkty
kurs: 2.10
Obstaw w TOTALbet

Zakład ten możesz obstawić bez ryzyka utraty pieniędzy po najwyższym kursie w TOTALbet. Wystarczy, że założysz konto z naszym kodem promocyjnym na ofertę powitalną w TOTALbet.

Obstaw nasz typ bez ryzyka w TOTALbet
 1. zarejestruj konto za pomocą przycisku poniżej
 2. wpłać depozyt
 3. obstaw zakład za maksymalnie 200 zł
 4. odbierz wygraną z kuponu – 370 zł lub odzyskaj zwrot całej stawki w razie przegranej, czyli 200 zł.
Obstaw bez ryzyka w TOTALbet

Sprawdź inne nasze typy bukmacherskie na dziś, jutro i weekend

Saul Alvarez – mistrz świata czterech kategorii 

Meksykanin do niedawna uznawany był za najlepszego boksera bez podziału na kategorie wagowe. Sytuacja ta uległa zmianie po majowej konfrontacji z mistrzem kategorii półciężkiej Dimitrim Bivolem (20-0, 11 KO), którą Canelo nieoczekiwanie przegrał na punkty. Rosjanin imponował skuteczną gardą i mocnymi ciosami kontrującymi, na które faworyzowany rywal nie mógł znaleźć recepty w ringu. Sensacja stała się faktem, a Canelo zanotował drugą porażkę w karierze. Mimo to, dorobek 32-latka w dalszym ciągu przedstawia się imponująco.

Saul Canelo Alvarez kursy bukmacherskie
Saul „Canelo” Alvarez Meksyk
Sylwetka
57-2-2
 • Wiek 32
 • Wzrost 173 cm
 • Zasięg 179 cm
 • Pozycja Klasyczna
 • Wygrane przez KO/TKO 39 (64%)

Canelo nie jest typowym królem nokautu, o czym świadczy jego procentowa statystyka walk wygranych przez KO/TKO, wynosząca „zaledwie” 64%. Mimo to, zdołał wywalczyć mistrzostwo świata w 4 kategoriach wagowych. Jego największym sukcesem w karierze jest zunifikowanie wszystkich pasów w dywizji super średniej, czego dokonał jako pierwszy zawodnik w historii. Co więcej, zajęło mu to zaledwie 11 miesięcy.

Canelo vsDataWynikOsiągnięcia
Caleb Plant06.11.2021Wygrana przez techniczny nokaut w 11. rundzieObronił pasy WBA, WBC i WBO, zdobył pas IBF
Billy Joe Saunders08.05.2021Wygrana przez techniczną decyzję w 8. rundzieObronił pasy WBA i WBC, zdobył pas WBO
Callum Smith19.12.2020Wygrana przez jednogłośną decyzjęZdobył pasy WBA i WBC

W drodze po tytuł „undisputed” dywizji super średniej, Meksykanin pokonał trzech mistrzów, którzy do momentu walki z nim nie zaznali porażki na zawodowych ringach. Warto dodać, że ostatnim czasie wielokrotnie zmieniał kategorie wagowe z okazji walk z różnymi rywalami, jednak pojedynek z GGG stoczy właśnie w kategorii do 76,2 kg.

Giennadij Gołowkin – dominator kategorii średniej

Kazachski pięściarz to absolutny dominator dywizji średniej, w której przeboksował praktycznie całą swoją karierę. Swoją ostatnią walkę stoczył w kwietniu tego roku, a jego rywalem był superczempion WBA dywizji średniej, Ryota Murata (16-3, 13 KO). Gołowkin ostatecznie wygrał przez TKO w 9. rundzie.

giennadij golowkin kursy bukmacherskie
Giennadij „GGG” Gołowkin Kazachstan
Sylwetka
42-1-1
 • Wiek 40
 • Wzrost 179 cm
 • Zasięg 178 cm
 • Pozycja Klasyczna
 • Wygrane przez KO/TKO 37 (84%)

Ponieważ ma już 40 lat na karku, w ostatnich latach boksuje znacznie rzadziej, a przy tym uważniej dobiera sobie przeciwników. Jego wizytówka są 23 wygrane w pojedynkach o tytuły mistrzowskie dywizji średniej. Słynie również ze stalowej szczęki – nigdy nie leżał na deskach, i to zarówno jako zawodowiec, jak i amator. Łącznie, stoczył aż 394 (!) walki bez choćby jednego knockdownu.

Gołowkin vsDataWynikOsiągnięcia
Ryota Murata09.04.2022Wygrana przez TKO w 9. rundzieObronił pasy IBF i IBO, zdobył pas WBA (Super)
Kamil Szeremeta18.12.2020Wygrana przez techniczną decyzję w 7. rundzieObronił pasy IBF I IBO
Sergiy Derevyanchenko05.10.2019Wygrana przez jednogłośną decyzjęZdobył pasy IBF I IBO
Steve Rolls08.06.2019Wygrana przez KO w 4. rundzie

Mimo iż GGG nie był ostatnio szczególnie aktywny, to poza walką z Ukraińcem Sergiyem Derevyachenką (17-4, 10 KO) pokonywał swoich rywali przed czasem. Wśród pokonanych był również Polak – Kamil Szeremeta (25-2-1, 6 KO). 

Mój typ: Saul Alvarez wygra na punkty
kurs: 2.10
Obstaw w TOTALbet

Canelo – Gołowkin 3 – dopięcie trylogii

Dotychczasowy bilans pojedynków tych dwóch zawodników jest korzystny dla Meksykanina, który wygrał ich ostatnie starcie przez większościową decyzję. Starcie to odbyło się 15.09.2018 roku. Ich pierwszy pojedynek odbył się niemal równo rok wcześniej i zakończył się remisem, mimo iż zdecydowana większość ekspertów twierdziła, że wygrana należała się Kazachowi.

Zdecydowanym faworytem trzeciego starcia żywych legend boksu jest jednak Meksykanin. Dlaczego?

 • Gołowkin ma już 40 lat i prawdopodobnie jest bliski zakończenia kariery. Saul Alvarez ma 32 lata i przeżywa obecnie swój prime time.
 • Kazach nigdy nie walczył w kategorii super średniej. Meksykanin jako pierwszy w historii zunifikował wszystkie pasy tej dywizji.
 • Od czasu ich ostatniego pojedynku GGG stoczył 4 walki, a Canelo – 8.
 • Warunki fizyczne były jednym z atutów GGG w ich dwóch pierwszych starciach. Od tamtej pory, Alvarez nabrał doświadczenia w pojedynkach z rywalami większymi od siebie. 

Jeśli chodzi o atuty GGG w tym starciu, to z pewnością będą to:

 • technika,
 • silne ciosy bite z najróżniejszych kątów,
 • piekielnie mocna szczęka.

Pamiętajmy jednak, że w historii boksu niewielu było zawodników, którym udało się wygrać z przemijającym czasem. Biorąc pod uwagę fakt, że Canelo stał się wyraźnie silniejszy, a Gołowkin – nieco wolniejszy, jestem zdania, że bukmacherzy słusznie przewidują wygraną Meksykanina.

Canelo – Gołowkin typy bukmacherskie na walkę 18.09.2022

Podsumowując, mimo iż klasa i spuścizna Giennadija Gołowkina jako boksera nie podlega żadnej dyskusji, wiele wskazuje na to, że do trzeciego pojedynku z Canelo dochodzi zdecydowanie za późno. Spodziewam się, że prawdopodobny „Last Dance” twardego Kazacha może okazać się dla niego bolesnym zderzeniem z rzeczywistością i ciosami rywala, który obecnie jest znacznie lepszym pięściarzem niż 4 lata temu. Tym samym, obstawię zwycięstwo faworyta przy jednoczesnym zachowaniu twarzy przez underdoga – mój typ, to wygrana Canelo na kartach sędziowskich.

Mój typ: Saul Alvarez wygra na punkty
kurs: 2.10
Obstaw w TOTALbet
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *