Custom Bet u bukmachera – co to jest?

Jeśli masz pomysł na zakład i chciałbyś go obstawić, ale żaden z bukmacherów nie ma go w swojej ofercie to custom bet może zaspokoić Twoje pragnienie. Jak można się domyślić w ofercie custom bet możesz zaproponować bukmacherowi zakład. Następnie jego pracownicy zdecydują czy wystawić taką ofertę i jeśli odpowiedź będzie pozytywna to uzyskasz możliwość zawarcia wybranego przez Ciebie zakładu.

Co to jest Custom Bet?

Pokrótce wprowadziliśmy do tematu powyżej, ale warto rozwinąć temat. Główną ideą custom bet jest stworzenie zakładu, który nie jest dostępny na rynku zakładów. Bukmacher ma z tego pewną korzyść, ponieważ czasami może zdarzyć się tak, że nie uwzględni rynku, na który może być popyt. Oczywiście Ty jako użytkownik możesz jedynie zaproponować rodzaj zakładu, natomiast to analitycy bukmachera oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia i na tej podstawie przygotowują propozycje kursu. Dopasowany zakład to opcja dostępna u prawie każdego bukmachera i nie każdy o tym wie, ale warto podkreślić, że świadomość polskich użytkowników zakładów wzajemnych online zwiększyła się dzięki bukmacherowi eWinner, która jako pierwsza postanowiła stworzyć osobne narzędzie – a właściwie zakładkę – które zbiera wszystkie propozycje graczy.

W poniższym artykule przyglądamy się bliżej opcji custom bet i sprawdzamy jak zgłosić swój zakład. Dodatkowo opisujemy najciekawsze zakłady jakie zostały zaproponowane przez graczy i być może dzięki temu podpowiemy Ci jak w ciekawy sposób wykorzystać custom bet. Pamiętaj, że z naszym kodem promocyjnym eWinner otrzymasz dodatkowe środki na start.

Custom Bet w eWinner

eWinner zgłoś zakład

Usługa Custom Bet w eWinner dostępna jest zaraz po wejściu na główną stronę bukmachera. Wpisując w przeglądarkę internetową ewinner.pl dostajemy się do serwisu i w pasku menu głównego jedną z kategorii jest właśnie Custom Bet. Po kliknięciu przechodzimy do strony poświęconej jedynie zaproponowanym zakładom. Na samym początku bukmacher krótko wyjaśnia na czym polega opcja Custom Bet i jak można z niej korzystać. Następnie podano przykłady zakładów jakie dzięki temu narzędziu można próbować obstawić. Zaproponowane zakłady pokazują jak bardzo możesz dać się ponieść wyobraźni w zakładach custom bet, ponieważ masz możliwość obstawienia nawet takiego kuponu jak: Ile metrów w najbliższym meczu przebiegnie Robert Lewandowski, Ile asów zaserwuje Wilfredo Leon czy też ile przechwytów zaliczy Mateusz Ponitka.

Formularz do zgłoszenia własnego zakładu

Przede wszystkim, aby ułatwić graczom stawianie zakładów, eWinner udostępnił formularz zgłoszeniowy. Po wypełnieniu go możesz być pewny, że nie pominąłeś żadnej istotnej części i twój zakład zostanie rozpatrzony przez odpowiednie osoby pracujące w tych zakładach wzajemnych online. W pierwszej części musisz podać swój adres e-mail. Oczywiście potrzebny on jest do tego, żeby powiadomić cię, że twój zakład został przyjęty i jest już dostępny na stronie. Zwracamy uwagę również na to, że nie trzeba posiadać konta na eWinner, żeby zaproponować zakład. Możesz je założyć dopiero po tym jak Twój zakład zostanie przyjęty.

Następnie musisz podać datę meczu. W przypadku zakładów długoterminowych wystarczy, że podasz datę, w której będzie można rozliczyć Twój zakład. Ewentualnie jeśli chcesz założyć się o to czy na przykład Polska wejdzie do strefy euro to podaj proponowany przez siebie termin rozstrzygnięcia, czyli Polska wejdzie do strefy euro do 31 grudnia 2023 roku. Kolejnym polem, którego wypełnienia domaga się bukmacher jest pole z nazwą rozgrywek/wydarzenia. W tym miejscu wpisz proponowane przez siebie kategorię zdarzenia tj. Serie A, Premier League, rozrywka, polityka, pogoda. W dalszej kolejności uzupełnij pole wpisując mecz lub zdarzenie, o które chcesz się założyć. De facto w tym miejscu wpisujesz hasłowo proponowany przez siebie zakład, czyli na przykład Robert Lewandowski strzeli minimum trzy gole z gry i zaliczy dwie asysty w trzech następnych meczach.

Ostatnie pole jest stosunkowo istotne, ponieważ musisz w nim opisać szczegóły swojego zakładu. Przydaje się to szczególnie w momencie, w którym interpretacja rozstrzygnięcia zakładu może być różna. Weźmy na warsztat powyżej zaproponowane przez nas zdarzenie, czyli Robert Lewandowski strzeli minimum trzy gole z gry i zaliczy dwie asysty w trzech następnych meczach.

W szczegółach podalibyśmy informację, że nie chcemy wliczać bramek Roberta strzelonych z rzutów rożnych i rzutów wolnych. Możemy dodać, że nasz zakład dotyczy na przykład jedynie meczów Bayernu Monachium, a nie reprezentacji Polski, czy też że zakład ma dotyczyć meczów w Bundeslidze i rozgrywki Pucharu Niemiec. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, czy mamy trzy bramki rozumieć jako trzy bramki w jednym meczu, czy też po jednym golu w każdym. Jak widzisz pole do interpretacji może być duże, wiec warto doprecyzować swoje zakłady.

Ważne jest też źródło, w oparciu o które rozstrzygane będą Twoje propozycje. To może być istotne na przykład w przypadku zakładu dotyczącego przebiegniętych kilometrów przez piłkarza lub innych statystyk dotyczących występów poszczególnych piłkarzy. Zakłady wzajemne bukmacherzy zazwyczaj rozstrzygają w oparciu o oficjalne statystyki udostępniane przez FIFA i UEFA. Nie będziesz mógł mieć zatem pretensji, że na innej stronie statystyka wskazuje, że zakład powinien być rozstrzygnięty na Twoją korzyść. Jeśli wypełnisz wszystkie pola to następnie wystarczy, że klikniesz w żółty przycisk „wyślij CUSTOM BET.”

Jak eWinner przyjmuje i rozlicza zakłady?

Po tym jak klikniesz we wspomniany żółty przycisk zaproponowany przez Ciebie zakład dotrze do analityków bukmacherskich pracujących dla spółki eWinner zakłady wzajemne. Następnie zostanie on rozpatrzony co oznacza, że pracownicy oceniają szanse jego powodzenia. Na wykonanie odpowiedniej analizy bukmacher zapewnia, że potrzebuje maksymalnie 12 godzin. Z zastrzeżeniem, że w godzinach o 00:00 do 8:00 pracownicy eWinner nie rozpatrują tego typu zakładów, więc jeśli złożysz dyspozycję custom bet o godzinie 2 w nocy to musisz liczyć się z tym, że najpóźniej będzie on rozpatrzony o godzinie 20:00 tego samego dnia. Jeśli Twoja propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie to zostaniesz o tym poinformowany wiadomością na podany wcześniej adres e-mail. Dodatkowo sam zakład zostanie dodany do ogólnej oferty i będzie widoczny w panelu bocznym na głównej stronie bukmachera w zakładce custom bet.

MyBet w BETFAN

Zgłoś swój zakład Betfan

Podobne rozwiązanie, czyli osobną zakładkę dla niestandardowych zakładów znajdziemy w BETFAN. Ten bukmacher postanowił umieścić odpowiednią kategorię pod menu głównym i opisać ją jako my bet. Formularz zgłoszeniowy jest tu o wiele prostszy, ponieważ składa się z dwóch pól, w których musisz uzupełnić adres e-mail oraz opisać dokładnie treści swojego zakładu. Dodatkowo bukmacher prosi o podanie proponowanej daty rozliczenia. Następnie jesteś proszony o zaakceptowanie regulaminu promocji, a ta jest stosunkowo ciekawa, ponieważ jeśli Twój zakład będzie na tyle ciekawy, że pojawi się na stronie głównej to możesz zostać nagrodzony  specjalnym bonusem przyznawanym przez bukmachera. Jeden użytkownik może otrzymać maksymalnie 5 bonusów dziennie.

Po tym jak wypełnisz wszystkie pola wystarczy, że klikniesz w żółty przycisk „wyślij”. BetFan zapewnia, że Twoja propozycja zakłady zostanie rozpatrzona w ciągu 24 godzin od wysłania zgłoszenia. Po pozytywnej weryfikacji bukmacher wyśle do Ciebie maila z informacja zwrotną oraz wystawi ofertę, która będzie dostępna nie tylko dla Ciebie, ale również dla wszystkich graczy korzystających z usług tego serwisu.

Czy można stworzyć własny zakład u innych bukmacherów?

Innowacyjność narzędzia Custom Bet w eWinner polega przede wszystkim na tym, że przyjęte przez bukmachera propozycje zakładów zgłoszonych przez graczy, znajdują się na stronie głównej buka. Umieszczenie ich na samej górze menu pokazuje, że jest to ważny element oferty eWinner. Trzeba oczywiście osoby zarządzające tym bukmacherem pochwalić za pomysł, ponieważ z marketingowego punkty widzenia był to rzeczywiście świetny ruch. Dodatkowo sama opcja stworzenia własnego zakładu jest po prostu ciekawym rozwiązaniem zwiększającym możliwości strony bukmacherskiej. Jednak musimy być uczciwi i przyznać, że własny zakład można zaproponować u prawie wszystkich legalnych bukmacherów online w Polsce. Wymaga to więcej wysiłku, ale nie jest niemożliwe. Dlatego poniżej prezentujemy jak to zrobić u innych legalnych bukmacherów.

STS – zakład na życzenie

U największego polskiego bukmachera możemy założyć się korzystając z opcji czatu online lub z formularza kontaktowego dostępnego dla wszystkich klientów. Umieszczony on został w stopce w kolumnie „o firmie” w ostatnim rzędzie zatytułowanym „kontakt”. Wystarczy, że wśród dostępnych tematów wybierzesz „pomysły/sugestie” lub „pozostałe” i opiszesz propozycje swojego zakłady. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z czatu to możesz opisać proponowany przez siebie zakład, a konsultant prześle go do działu analitycznego. O tym czy zakład został przyjęty zostaniesz poinformowany drogą mailową, a sam zakład zostanie umieszczony w odpowiedniej kategorii na stronie.

PZBuk – szybka odpowiedź na własny zakład

Możliwość skonstruowania własnego kuponu z zaproponowanym przez nas zakładem istnieje również w PZBuk. Podobnie jak w przypadku STS można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest wysłanie na adres kontakt@pzbuk.pl swojej propozycji. Najlepiej zrobić to w ten sposób jaki wymagany jest na stronie eWinner, czyli podać dokładny opis zakładu oraz datę rozliczenia. Tak samo działać to będzie w przypadku czatu online, gdzie należy wytłumaczyć konsultantowi na czym zakład ma polegać. Następnie osoba z obsługi klienta powinna przesłać Twoją propozycję do działu sportowego, który w oparciu o dostępne statystyki i własne doświadczenie zaproponuje kurs. Warto podkreślić, że PZBuk zapewnia, że jest w stanie po 30 minutach od zgłoszenia, zaproponować i wystawić kurs do ogólnodostępnej oferty.

forBET – propozycja zakładu od użytkownika

Bardzo sprawnie proponowanie własnego zakładu działa na stronie forBET. Na własnej skórze przetestowaliśmy bukmachera i założyliśmy się z bukiem za pośrednictwem czatu online. Przed rozpoczęciem turnieju finałowego Ligi Mistrzów w Lizbonie zaproponowaliśmy zakład „Robert Lewandowski wygra Ligę Mistrzów i w turnieju finałowym strzeli co najmniej trzy bramki”. Na odpowiedź od działu bukmacherskiego musieliśmy czekać mniej niż godzinę i zakład pojawił się na stronie. Dodatkowo poprosiliśmy konsultanta o to, żeby poinformował nas o tym czy sam zakład został przyjęty i tak też się stało. W momencie umieszczenia zakładu na stronie otrzymaliśmy wiadomość e-mail na naszą skrzynkę. Oprócz tego istnieje możliwość skonstruowania zakładu pisząc na adres obsługi klienta: pomoc@ifobet.pl . Oczywiście ze względu na fakt, że czat działa szybciej to rekomendujemy tę formę kontaktu.

Fortuna – zgłoś zakład

Drugi podmiot pod względem wysokości obrotów na polskim rynku bukmacherskim również posiada opcję przygotowania własnego zakładu. Możemy tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszym jest opisanie propozycji korzystając z formularza kontaktowego, drugim napisanie maila na callcenter@efortuna.pl.

TOTALbet – dowolny zakład gracza

To kolejny bukmacher, u którego możesz wyjść z propozycją własnego zakładu. Podobnie jak reszta opisywanych w tej części firm nie posiada on specjalnej zakładki na niestandardowe zakłady, ale całość odbywa się sprawnie za pomocą czatu online. Postawiliśmy taki sam zakład jak w przypadku forBET. Odpowiedź nadeszła po praktycznie chwili. Konsultant zapowiedział, że przekaże sprawę do działu bukmacherskiego firmy, a o tym czy zakład został przyjęty poinformuje drogą mailową. Czekaliśmy jedynie 2 minuty na analizę działu bukmacherskiego i po tym czasie otrzymaliśmy odpowiedź negatywną, że TOTALbet nie przyjmie naszego zakładu i tym samym nie wystawi kursów na takie zdarzenie. Byliśmy lekko zawiedzeni, ale doceniamy, że odpowiedź nadeszła błyskawicznie. Oczywiście możemy jeszcze zaproponować własny zakład korzystając z formularza kontaktowego oraz z adresu e-mail na stronie TOTALbet, ale biorąc pod uwagę fakt, że czat online działa tak sprawnie to jednak zalecamy przetestowany przez nas sposób.

LVBET – zaproponuj swój zakład

Kolejnym bukmacherem, którego postanowiliśmy wziąć pod lupę był LV BET. W tym przypadku również zaproponowaliśmy zdarzenia związane z występem Roberta Lewandowskiego na turnieju Ligi Mistrzów w Lizbonie. Konsultant od początku zaznaczył, że wyśle prośbę do działu sportowego firmy i dopiero po analizie użytkownik dostanie decyzję. Jednocześnie poinformowano nas, że nie wiadomo ile cała procedura może potrwać. W tym momencie zaproponowaliśmy wspomniany zakład i jakież było nasze zaskoczenie jak otrzymaliśmy odpowiedź praktycznie po chwili. Konsultant poprosił nas o chwilę cierpliwości i dokładnie po trzech minutach poinformowano nas, że taki zakład wkrótce pojawi się na stronie specjalna zakładka w kategorii: Piłka Nożna w dziale Europa.

Superbet – zgłoszenie zakładu

SuperBet zaczął działać na polskim rynku online w 2020 roku. Mimo krótkiego stażu radzi sobie całkiem dobrze o czym może świadczyć fakt, że odpowiedź na propozycję własnego zakładu otrzymaliśmy stosunkowo szybko. Kompetentna obsługa na czacie online poinformowała, że odpowiedź otrzymamy w ciągu 15/20 minut od zgłoszenia i będzie ona wysłana na podany przez nas adres e-mail. Inną możliwością jest skontaktowanie się z bukmacherem za pomocą adresu e-mail customer.support@superbet.pl.

Co warto wiedzieć o custom bet?

Jak widzicie custom bet daje duże możliwości użytkownikom zakładów bukmacherskich. Jeśli wpadliśmy na pomysł zakładu to warto go zaproponować kilku bukmacherom. Dzięki temu będziemy mieli większy wybór kursowy. Na samą odpowiedź nie trzeba długo czekać, więc tym bardziej wystarczy poświęcić góra godzinę, żeby mieć pełną opcję zakładów. Pamiętajcie, że custom bet można wykorzystać też w zakładach na rozrywkę np. kto wygra taniec z gwiazdami, czy też jaki firm wygra złoty glob. Dodatkowo możemy pobawić się i wysłać propozycję zabawnych zakładów: na przykład czy jakaś gwiazda potknie się na schodach odbierając oscara. Jednak najlepiej traktować custom bet jako uzupełnienie oferty, czyli jeśli bukmacher, u którego gramy nie wystawił kursów na strzelca bramki to możemy zapytać się czy nie chce się założyć z nami o to.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *