Metody płatności u bukmacherów

Branża bukmacherska online różni się od typowych serwisów e-commerce tym, że oprócz wpłaty pieniędzy użytkownik musi mieć też możliwość wypłaty środków. W związku z tym metody płatności u bukmacherów w tym przypadku muszą stanowić istotną część oferty. To powoduje, że na stronach legalnych bukmacherów online przygotowanych jest zazwyczaj kilkanaście opcji wpłaty i wypłaty – w zależności od preferencji użytkowników.  Obstawiający legalne zakłady sportowe online mogą korzystać z karty kredytowej, karty debetowej, karty przedpłaconej, portfela elektronicznego, przelewu bankowego lub BLIKA, a także z platform przygotowanych przez operatorów. W niektórych krajach europejskich do metod zasilenia konta dodany jest również Bitcoin.

Rodzaje metod płatności w zakładach online

Metody płatności u bukmacherów

Oczywiście wybór dostępnych metod wpłaty zależy od bukmachera i omów jakie ma podpisane z dostarczycielami oprogramowania płatniczego. My postanowiliśmy opisać wszystkie podstawowe opcje, ich wady i zalety oraz poinformować, co można znaleźć w serwisach bukmacherów online w Polsce. Zazwyczaj kluczowym czynnikiem wpływającym na ocenę i miejsce danego operatora w rankingu bukmacherów jest czas jaki mija od zlecania wpłaty do pojawienia się pieniędzy na koncie bukmacherskim i na odwrót, czyli czas jaki potrzebny jest, aby zwycięskie środki trafiły ze strony zakładów wzajemnych na nasze konto bankowe.

Karty kredytowe i debetowe – MasterCard, VISA, Maestro

metody płatności u bukmacherów internetowych

Przelewy z kart to jedna z najczęściej wybieranych przez użytkowników z Polski metod doładowania konta bukmacherskiego. W przypadku zakładów wzajemnych ten sposób nie różni się niczym od procesu zakupów, z którym mamy do czynienia na stronach sklepów popularnych marek, np. Adidasa, Nike czy też Zary. Wystarczy podać kwotę wpłaty, szesnastocyfrowy numer karty (w Polsce najczęściej są to karty MasterCard i VISA), imię i nazwisko właściciela karty, datę ważności danej karty, oraz kod CVC, który znajduje się na odwrocie i składa z trzech cyfr. Zdecydowaną zaletą używania kart kredytowych i debetowych jako metod płatności jest szybkość działania. Zazwyczaj proces zasilenia konta trwa góra dwie minuty i nie musimy w tym przypadku przechodzić na strony banku, logować się itd. Co ciekawe w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2020 regulator zakazał korzystania z kart kredytowych w celu zasilenia konta bukmacherskiego, a jako przyczynę podawano właśnie zbyt łatwą drogę doładowania konta. 

Portfele elektroniczne – PayPal, Neteller, Skrill 

Jak sama nazwa wskazuje portfel elektroniczny jest odpowiednikiem tradycyjnego portfela tylko, że w formie cyfrowej. Atutem tego typu rozwiązań jest fakt, że pod e-wallet możesz podpiąć kilka kart debetowych i kredytowych (tak jakbyś trzymał w tradycyjnym portfelu gotówkę i karty), więc nie musisz za każdym razem w trakcie doładowywania konta spisywać numeru karty i kody CVC. Minusem oczywiście jest fakt, że na swoje konto musisz się zalogować, więc czasowo płatność za pomocą portfela elektronicznego zajmie mniej więcej tyle samo czasu, co w przypadku płatności kartą. Jeszcze jedną wadą e-potfeli jest opłata, która w niektórych przypadkach występuje na Skrillu i Netelerze (dotyczy ona wpłat na konto).

Karty prepaid

Alternatywa dla kart kredytowych. Kartę przedpłacową możemy uzyskać w banku i dokonywać za jej pomocą płatności z rachunku, który jest bezpośrednio z nią powiązany. Od zwykłej party płatniczej różni się tym, że ma z góry ustalone limity i prowadzona jest tylko w celu rozliczania się za pomocą karty. W Polsce metoda prepaidowa nie jest szczególnie popularna. Co ciekawe, do rodzaju transakcji kartami prepaidowymi zaliczamy opcję płatności przez Paysafecard.

Przelewy bankowe

Prawie wszystkie transakcje polegają na przepływie pieniędzy z banku do bukmachera i w drugą stronę, więc nie może zabraknąć tradycyjnego przelewy bankowego, który – o dziwo – wciąż ma swoich zwolenników. Piszemy z lekkim zdziwieniem, ze względu na fakt, że przelewy bankowe to najbardziej czasochłonny ze wszystkich sposobów zasilenia konta. Należy pamiętać swój login i hasło do systemu bankowego, zlecić przelew i podać kod smsowy, więc zazwyczaj tego typu transakcja zajmuje najwięcej czasu. W przypadku przelewów bankowych najważniejszą sprawą z punktu widzenia gracza jest to czy dany bank współpracuje z serwisem bukmacherskim. Jednak w obecnych czasach mając konto w najbardziej popularnych bankach możesz mieć pewność, że jego platforma jest kompatybilna z legalnymi zakładami online w Polsce.

BLIK

BLIK jest systemem płatności mobilnych, który zrobił furorę w naszym kraju. Płatności za pośrednictwem BLIKA są charakterystyczne dla polskich firm i nie inaczej wygląda sytuacja na stronach legalnych bukmacherów. Plusem BLIKA jest szybkość transakcji i doładowanie konta zajmuje ze wszystkich wspomnianych metod najmniej czasu.

Gotówka

Kolejnym, ale nieoczywistym, sposobem wpłaty i wypłaty jest tradycyjna gotówka. W tym celu należy udać się do punktu stacjonarnego wybranego bukmachera, który takie punkty posiada i tam podając swój numer klienta wpłacić pieniądze. Ktoś zapyta się skąd w dobie transakcji elektronicznych pomysł zasilania konta za pomocą gotówki w punktach naziemnych. Odpowiedzi należy szukać w przeszłości, gdy startowały strony bukmacherskie online. Była to wówczas jedyna możliwość obstawiania na stronach internetowych. Płatności internetowe nie były na tyle rozwinięte i żeby zasilić konto należało zrobić to w punkcie przyjmowania zakładów. 

Przegląd opcji płatności u polskich bukmacherów i opcje szybkiej wypłaty

Przychodzi taki czas, że chcemy wypłacić swoją wygraną i szczerze mówiąc bardzo często od tej opcji zależy opinia o bukmacherze. Bardzo często użytkownicy od razu chcą mieć pieniądze na swoim koncie. W tym celu najlepiej szukać możliwości szybkiej wypłaty. Niektórzy bukmacherzy zapewniają, że wygrane środki mogą znaleźć się na Twoim koncie już po 15 minutach od zlecenia wypłaty.

STS kompleksowa obsługa płatności

Bukmacher zapewnia siedem opcji wpłaty pieniędzy. Można tego dokonać za pomocą kart kredytowych VISA i Mastercard. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 zł, a zgodnie z zapowiedzią bukmachera pieniądze pojawiają się na koncie błyskawicznie. Obsługę płatności zapewniają platformy PayU oraz Dotpay. W tym pierwszym możemy zapłacić BLIKIEM, a w tym drugim Paysafecard. Oprócz tego obsługiwane są 26 banki. Minimalna kwota wpłaty to również 1 zł, a kwota powinna od razu wylądować na koncie. Dostępne są również e-wallety, jednak w tym przypadku ustanowiono wyższe limity minimalnej wpłaty. Jeśli doładowujesz konto za pomocą Skrilla to musisz wysłać minimum 20 zł, a w przypadku Netellera 10 zł. Przelewy bankowe zapewnia platforma tpay i nie ustanowiono minimalnego limitu wpłaty. Tam samo wygląda sytuacja, jeśli doładowujesz konto bukmacherskie w punkcie stacjonarnym STS. Należy zaznaczyć, że każda transakcja jest darmowa z punktu widzenia konsumenta, ponieważ nie są pobierane od nich prowizje.

Opcje wpłaty i wypłaty środków w Fortunie

Oczywiście w Fortunie również można zasilić konto za pomocą kart kredytowych VISA i Mastercard, płatność jest dokonywana natychmiastowo, a minimalna kwota wpłaty wynosi 1 zł. Bukmacher udostępnia płatności za pomocą BLIKA, który ma takie same wymagania jak wspominane karty płatnicze. W zasadach bukmchetrskiech Fortuna obsługiwanych jest 17 banków funkcjonujących w Polsce, w tym te najbardziej znane, m.in.: PKO, mBank, Santander, Pekao, Alior, ING. Płatności można również dokonać za pośrednictwem platform PayU oraz Tpay. Z e-walletów dostępny jest jedynie Skrill, ale w tym miejscu trzeba zaznaczyć, ze minimalna kwota depozytu przy pomocy Skrilla to aż 100 zł. Fortuna posiada najwięcej punktów stacjonarnych w Polsce, więc nie powinno zaskakiwać, że również w nich możemy doładować konto internetowe. Trochę pracy przed zespołem bukmachera w kwestii wypłat, ponieważ w chwili obecnej udostępniona jest jedynie możliwość przelewu na rachunek bankowy i czas zależy od sposobu księgowania w banku, ale wypłata może zająć 1-2 dni robocze, co jest szczególnie kłopotliwe w weekendy. Minimalna kwota wypłaty to 2 zł.

forBET z funkcją szybkiej wypłaty

forbet szybkie wypłaty

W forBET dzięki platformom PayU oraz Dotpay można dokonać wpłaty. Plusem oferty jest to, że obie usługi obsługują ponad 30 różnych banków. Oczywiście nie ma opłat i prowizji za dokonanie depozytu. Systemy działają przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Oprócz obsługi banków na PayU oraz Dotpay można dokonać płatności ze swojej karty płatniczej. Dodatkowo Dotpay umożliwia wpłatę poprzez jednej portfeli elektronicznych Paysafecard lub popularny w większych miastach SkyCash.

Minimalna kwota doładowania zależy od wybranego sposobu wpłaty. Najniższą możliwą wartością jest 1 PLN. Jeśli chcesz wypłacić środki ze swojego konta na rachunek bankowy, musisz kliknąć w ikonę „Wypłaty” na koncie gracza. Wypłaty są realizowane każdego dnia w godzinach 9.00-23.00. Dzięki usłudze Quick Pay istnieje możliwość dokonania ekspresowej wypłaty. Mogą z niej skorzystać klienci banków BNP Paribas, mBank, PKO BP, Santander, Millennium, ING, Credit Agricole Bank, Alior Bank, Pekao S.A., Getin Noble Bank. Jednak należy pamiętać o tym, że Quick Pay dotyczy tylko wypłat od 100 zł w górę.

Totolotek – depozyty i wypłaty

Zakłady wzajemne Totolotek korzystają z systemów Dotpay, Tpay co powoduje, że dostępna jest obsługa większości banków w naszym kraju. Jeśli chcesz doładować konto za pomocą karty płatniczej VISA lub Mastercard to w totolotku możesz tego dokonać. Podobnie jak skorzystanie z portfela elektronicznego Skrill lub z Paysafecard. Niestety bukmacher nie posiada opcji szybkiej wypłaty i wypłacając środki musimy uzbroić się z cierpliwość. Wszystko zależy od tego, o której godzinie zlecimy wypłatę, ponieważ wnioski złożone do godz. 10 realizowane są jeszcze tego samego dnia, natomiast jeśli zlecimy wypłatę po godz. 10 to otrzymamy pieniądze dopiero do godz. 12 kolejnego dnia. Tu pojawia się kolejny problem, ponieważ obsługa przelewów działa jedynie w dni robocze, więc chcąc wypłacić pieniądze w piątek po godzinie 10, trzymamy je dopiero w poniedziałek do godziny 12.

eWinner z ekspresowymi przelewami

ewinner metody płatności

U jednego z najmłodszych polskich bukmacherów wpłaty można rezazliwować na czerty sposoby. Za pomocą pay-by-link, BLIKa, opcji szybkiego przelewu przez platformę Blue Media oraz za pomocą karty płatniczej VISA i Mastercard. Pieniądze pojawiają się natychmiastowo na betkoncie. eWinner udostępnia opcję szybkich wypłat, ale zaznacza, że czas uzależniony jest od banku, w którym posiadasz konto. Niestety niektóre banki nie mają opcji ekspresowego przelewu i wówczas musisz dłuższej poczekać na wygraną. Jedyne ograniczenie czasowe dotyczy godzin, w których wypłaty są realizowane, ponieważ możesz uczynić to od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-23.00 oraz w weekendy w godzinach 8.00-16.00. Minimalna kwota wypłaty wynosi 20 zł.

TOTALbet najszybszy sposób wypłaty

płatności totalbet
p

W TOTALbet za przelewy odpowiadają platformy PayU, Dotpay oraz Przelewy24. Bukmacher szczyci się tym, że wypłaty na jego stronie realizowane są najszybciej w Polsce, ponieważ wygrana może pojawić się na koncie już w 8 minut od momentu zlecenia. Procedura wolna jest od prowizji i działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a maksymalnie można w ten sposób wypłacić 5000 zł. Systemy wpłaty podobne są jak u innych bukmacherów, więc na wspomnianych platformach mamy dostęp do 30 najważniejszych banków w Polsce, do BLIKA, Paysafecard, VISA i Mastercard. Średni czas doładowania wynosi 1 minutę.

PZBuk

pzbuk wpłaty wypłaty

Dokładnie z takich samych dostawców usług płatniczych jak TOTALbet korzysta PZBuk. Doładować konto możemy dzięki systemom PayU, Dotpay, Przelewy24, Mastercard, VISA, BLIK i Tpay. W PZBuk ustanowiono limit wpłaty na 5 zł, a przelew realizowany jest natychmiastowo. Za wypłaty odpowiadają platformy Przelewy24 oraz Dotpay. Bukmacher zapewnia, że pieniądze pojawiają się na koncie w 10 minut, jednak zastrzega, że w niektórych przypadkach może przedłużyć się do 48 godzin. Minimalna kwota wypłaty to podobnie jak w przypadku zasilenia konta 5 zł.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *