Bukmacher bez podatku

Bukmacher bez podatku

Polski legalny bukmacher bez podatku? Czy jest to możliwe? Wokół podatku hazardowego w Polsce urosło wiele mitów. W tym artykule nie chcemy bronić daniny, którą zabiera nam państwo w trakcie obstawiania, ale postaramy się wyjaśnić skąd i dlaczego się wzięła, a przede wszystkim opiszemy promocje, które mają zrekompensować jej działanie. Wytłumaczymy dlaczego korzystanie z bonusów typu „graj bez podatku” u legalnych bukmacherów bardziej opłaca się niż gra u nielicencjonowanych podmiotów, które nie podlegają pod krajowe przepisy, a więc też nie odprowadzają państwu należnych 12 proc.

Dlaczego na polskich stronach pobierany jest podatek od stawki?

Pewnie nie raz każdy z Was natknął się na wpis na forum, który brzmiał mniej więcej tak „polskie buki ściągają kasę, dlatego nie ma sensu u nich grać”. Zapewniamy Was, że nie ma chyba zdania, które bardziej działa na nerwy kadrze zarządzającej firm legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce. Jesteśmy przekonani, że większość prezesów zakładów wzajemnych w naszych kraju chciałoby odejść od tego typu rozliczania zakładów, ale do doliczania podatku obliguje ich ustawa. O tym jak niekomfortowy dla bukmacherów jest taki sposób rozliczania z państwem najlepiej właśnie świadczy fakt, że większość serwisów zachęca do korzystania z promocji „graj bez podatku”.

Ustawa hazardowa – obowiązki bukmacherów

Ustawa hazardowa gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, więc nałożenie podatku nie powinno tak przerażać samych użytkowników. Posiadanie konta i obstawianie u nielegalnych bukmacherów jest niezgodne z obowiązującym prawem, to łamanie art. 29a ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 (Dz. U. z 2016 r., poz. 471). Wystarczającym argumentem, by grać tylko u bukmacherów z licencją, jest gwarancja wypłaconych wygranych z obstawiania oraz gwarancja bezpieczeństwa danych. Nad wszystkim czuwa Komisja Nadzoru Finansowego, która we wrześniu 2016 roku wezwała dostawców usług płatniczych do zerwania umów z nielegalnymi bukmacherami. Ten komunikat zaowocował zablokowaniem przez niektóre banki płatności, czego konsekwencją był brak możliwości wypłaty wygranych uzyskanych na stronach bez licencji Ministerstwa Finansów.

Alternatywne rozwiązania

Od lat w środowisku podnoszone są głosy, żeby zmienić sposób rozliczania bukmacherów z państwem. Za przykład podaje się rozwiązania funkcjonujące w Danii, gdzie firmy hazardowe odprowadzają do budżetu państwa procent ze swoich przychodów. W Polsce zadecydowano jednak, że opodatkowaniu podlegać będzie stawka zakładu, a to wpływa negatywnie na odczucia klientów, ponieważ stawiając kupon widzą, że grają za mniej niż chcieli postawić. Grając na legalnych stronach bukmacherskich przykładowo za 100 zł tak naprawdę grasz za 88 zł, ponieważ 12 zł spółka zakładów wzajemnych musi oddać państwu. Niezależnie od tego czy wygrasz, czy też nie. Jak widzisz ta sytuacja też nie jest dobra dla bukmacherów, bo nawet w przypadku Twojej wygranej muszą oni oddać część Twoich pieniędzy państwu.

Plusy gry z podatkiem

Atuty gry z podatkiem nie wynikają z tego, że on obowiązuje, ale z tego posiadając licencję legalne zakłady wzajemne online muszą spełnić szereg wymagań technicznych i organizacyjnych, które uczynią obrót gotówki bezpiecznym, a także zapewnią najwyższe standardy bezpieczeństwa danym osobowym. W związku w powyższym należy zastanowić się, czy ewentualna utrata danych lub gotówki jest warta tego, żeby grać na nielegalnych stronach bukmacherskich, tym bardziej, że wiele licencjonowanych serwisów daje możliwość gry za pełną stawkę czyli bez podatku.

Bukmacher bez podatku 2022

Gdzie grać bez podatku? Na siedmiu stronach bukmacherskich można znaleźć oferty podwyższające wygrane, które w wielu przypadkach nazywane są grą bez podatku. Poniżej przybliżamy warunki każdej z nich.

Fortuna – Happy Hours

fortuna happy hours

Obok bonusu powitalnego jedną z głównych promocji w zakładach bukmacherskich Fortuna jest Happy Hours. W okresie obowiązywania promocji ruch w serwisie bukmachera idzie w górę również ze względu na to, że w połączeniu z atrakcyjnymi kursami Fortuna jest wtedy bukmacherem, którego oferta nierzadko jest najlepsza na rynku zakładów w Polsce. Kiedy można skorzystać z happy hours ? Najczęściej promocji uruchamiana jest w dni meczowe ważnych wydarzeń sportowych np. w tygodniach Ligi Mistrzów lub też w weekendy rozgrywek ligowych. Bonus aktywowany jest w wybranych godzinach np. Od 17.00 do 18.00 i stawka kuponów, które spełnią wymagania będzie mnożona przez 1,15 (normalny mnożnik wynosi 0,88) w związku z czym potencjalna wygrana może być wyższa o 14% i tym samym w pełni pokrywa stratę, którą zabrałby podatek. Zazwyczaj do promocji kwalifikują się wszystkie kupony postawione w formule AKO lub MAXIKOMBI składające się z co najmniej 3 dowolnych zdarzeń w formule prematch (nie obejmuje rozgrywek wirtualnych). Minimalna stawka wynosi 20 zł. W związku z tym, że oferta happy hours nie jest promocją stałą, najlepiej zapisać się do newslettera Fortuny, ponieważ wówczas użytkownicy otrzymują informację na bieżąco o zbliżających się promocjach.

Totolotek – King Size

Totolotek zdecydował, że będzie powiększał sumę wygranych w szczególnych przypadkach. Akcja nazwana jest „King Size” i rzeczywiście rozmach działania jest zauważalny, ponieważ bukmacher umożliwia powiększanie wygranej nawet o 66%. Wysokość promocji zależy od liczby zdarzeń wybranych do kuponu. Jednak najpierw należy spełnić określone wymagania, które naszym zdaniem nie są szczególnie wymagające. Minimalna stawka zakładu, który kwalifikuje się do powiększenia zakładu to 20 zł, minimalna liczba obstawianych zdarzeń wynosi 5, a minimalny kurs pojedynczego zdarzenia 1,20. Następnie, w zależności od tego o ile chce się powiększyć wygraną, należy wybrać próg. W przypadku 5 zakładów bukmacher powiększa wygrane o 5%, w momencie umieszczenia 6 zakładów na kuponie wygrana zostanie powiększona o 10%, a 7 zdarzeń powoduje, że wygrana zwiększa się o 15%, czyli de facto od tego momentu Twoja gra staje się grą bez podatku. Kolejne progi to: 8 – 20%, 9 – 25%, 10 – 30%, 11 – 35%, 12 – 40%, 13 – 45%, 14 – 50%, 15-29 – 52%, w przypadku w którym umieścisz na kuponie 30 zdarzeń z kursem minimalnym pojedynczego zdarzenia wynoszącym 1,20 i okaże się on trafiony to Totolotek powiększy Twoją wygraną aż o 66%. Środki w tej promocji dostępne są do wypłaty od razu, czyli bez konieczności spełniania warunków obrotu.

TOTALbet bez podatku

totalbet  bez podatku

TOTALbet swoją promocję nazywa bezpośrednio grą bez podatku. Warunki promocji z pewnością są atrakcyjne dla gracza, ponieważ akcja nie jest ograniczona godzinowo i nie ustalono minimalnej stawki zakładu, więc kwalifikują się do niej wszystkie kupony spełniające trzy następujące warunki. Po pierwsze zakład musi być postawiony na minimum trzy zdarzenia, czyli musi być to zakład wielokrotny. Po drugie kurs każdego pojedynczego zdarzenia na kuponie nie może być niższy niż 1,20. Po trzecie zdarzenia zaliczane jako prawidłowe to wszystkie oferty przedmeczowe i live, oprócz sportów wirtualnych. Ostatnia uwaga dotyczy tego, że nie wolno stawiać zakładów za środki bonusowe, więc musi być to kupon za wpłacone przez Ciebie pieniądze. Tym samym klienci po spełnieniu warunków uczestnictwa w promocji są uprawnieni do zwiększenia przewidywanej wygranej na kuponie o kwotę niwelującą podatek. 

W forBET bez podatku na komórkach

Mobilne granie bez podatku w forBET to propozycja gry za normalna stawkę u trzeciego pod względem obrotów bukmachera w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje promocja dotyczy zakładów postawionych z poziomu smartfona lub tabletu, a więc z urządzeń na których można odpalić stronę w wersji mobilnej lub ściągnąć aplikację mobilną forBET. Zasady są następujące: na kuponie muszą znajdować się minimum 3 zdarzenia – każde wybrane z kursem minimalnych 1,30. Do promocji zaliczają się zdarzenia z oferty przedmeczowej, na żywo oraz wirtualne l (wirtualna piłka nożna, koszykówka, tenis, wyścigi koni i psów). O tym, że prawidłowo skonstruowałeś kupon świadczyć będzie to, że współczynnik zmieni się automatycznie na 1,0. Na końcu pamiętaj, że musisz zagrać za swoje środki, ponieważ do promocji nie zaliczają się kupony zagrane za środki bonusowe. 

PZBuk Kombodoładowanie

PZBuk Kombodoładowanie

Aż dwie promocje związane z grą bez podatku przygotowano dla użytkowników PZBuk. Pierwsza promocja to Kombodoładowanie i jest klasyczną wersją, której liczba zdarzeń umieszczonych na kuponie jest powiększana o wybrany przez bukmachera procent. Znakiem rozpoznawczym tej akcji promocyjnej jest to, że już dwa zdarzenia powodują, że wygrana jest wyższa. Co prawda w sytuacji, w której umieszczasz dwa wydarzenia na kuponie i okażą się one zgodne z Twoimi przewidywaniami to wygrana zostanie powiększona jedynie o 2%, ale kolejne progi są już bardziej atrakcyjne dla gracza. Za trzy prawidłowo wytypowane zdarzenia na jednym kuponie otrzymasz 5% więcej, za cztery – 7% więcej, za pięć – 10% więcej, tzw. Gra bez podatku zaczyna się od sześciu poprawnie wytypowanych zdarzeń na jednym kuponie, ponieważ PZBuk mnoży wówczas wygraną razy 1,15, od siedmiu do dziesięciu prawidłowych rozstrzygnięć daje Ci 25% więcej, a za jedenaście i więcej otrzymasz maksymalny bonus w wysokości 30%. Maksymalna kwota dodatkowych wygranych z jednego kuponu ustalona jest jako równowartość 5 000 EUR przeliczoną na PLN według średniego kursu NBP z dnia 24 maja 2019. Kłopot polega jedynie na tym, że jest wysoki próg wejścia dotyczący kursu, ponieważ każde wybrane przez użytkownika zdarzenie zawarte na kuponie wielokrotnym musi posiadać kurs co najmniej 1,5.

Druga promocja w PZBuk, która dotyczy tematu artykułu, to zakłady wirtualne bez podatku. Warunki uczestnictwa są niezwykle proste, ponieważ należy postawić kupon składający się z co najmniej z 2 zdarzeń, każde z kursem min. 1,35, a tym samym stawka zakładu będzie mnożona raz 1,14 co oznacza, że wygrana będzie powiększona o 14%.

Multi+ w Betclic powiększa wygrane

W Betclic gra bez podatku możliwa jest za sprawą promocji Multi+, która sprawia, że do kuponów ako zostanie dopisane powieszenie wygranej. Minimalna liczba zdarzeń kwalifikująca do odebrania promocji wynosi pięć. Plusem akcji jest fakt, że biorą w niej udział również zdarzenia w formule live. Minimalny kurs wybranych na kuponie zdarzeń nie może być niższy niż 1,20. Wraz ze zwiększaniem liczby zdarzeń Twoja potencjalna wygrana ulega powiększeniu i tak więc od 6 zdarzeń grasz bez podatku, ponieważ wygrana powiększona jest o 14%, 7 zdarzeń – wygrana wyższa o 20%, 8 – 20%, 9 – 30%. 10 – 35%. 11 – 40%, 12 – 45%, 13 i więcej – 50%. Jednak w naszej opinii promocja ma trzy minusy. Ograniczona jest do 1000 zł i w związku z tym jest to maksymalna kwota jaką możesz uzyskać dodatkowo, a druga sprawa dotyczy minimalnej stawki uprawniającej do odbioru, która ustanowiona została na 50 zł. Ostatni minus może być dla wielu graczy wykluczającym, ponieważ wydarzenia na jednym kuponie muszą być rozegrane oraz rozliczone tego samego dnia do godziny 23:59.

Jak widać obstawianie bez podatku jest możliwe. Najcześciej dotyczy to zakładów wielokrotnych, ale mimo wszystko powoduje to, że gracz może zgarnąć tyle, ile wygrałby u nielegalnych bukmacherów, ale ma w tym przypadku pewność bezpieczeństwa danych i płatności. Oczywiście trzeba spełnić konkretne wymogi, ale dla tych, którzy ubolewają nad wprowadzeniem ustawy hazardowej to bardzo korzystna opcja!

FAQ – Bukmacher bez podatku

🤔💸 Czy istnieje bukmacher bez podatku?

Nie, każdy bukmacher jest zobowiązany zapłacić podatek od naszego zakładu, ale legalni bukmacherzy w Polsce wprowadzają specjalne promocje podwyższające wygrane, które w wielu przypadkach nazywane są grą bez podatku. W naszym artykule opisujemy dokładnie aktualne promocje!

🤔💸 Ile wynosi podatek od zakładów bukmacherskich?

Zgodnie z przepisami Ustawy o grach hazardowych (ustawa hazardowa) podatek od zakładów bukmacherskich wynosi 12 proc.

🤔💸 Czym jest gra bez podatku?

Obstawianie bez podatku jest możliwe. Najprościej rzecz ujmując, legalni bukmacherzy powiększają stawkę gracza (jest to obwarowane pewnymi warunkami), dzięki czemu gracz ma szansę wygrać taką kwotę, jaką mógłby wygrać obstawiając za stawkę bez odjęcia podatku 12 proc. lub – jak w niektórych promocjach – więcej niż 12 proc.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *