Faworyci NBA kursy i typy bukmacherskie

Amerykanie kochaj膮 liczby, statystyki i wszelkiego rodzaju rekordy, z rekordami Guinnessa, dlatego z przyjemno艣ci膮 napisali艣my tekst, w kt贸rym sprawdzamy kto ma szanse na zwyci臋stwo w NBA w sezonie 2020/21, kt贸rego pocz膮tek zosta艂 zaplanowany na 23 grudnia. Kim s膮 faworyci NBA? Przeczytajcie nasz膮 analiz臋!

Do napisania przewodnika pomog艂y nam kursy bukmacherskie na faworyt贸w NBA oraz bogate 藕r贸d艂o statystyk jakie znale藕li艣my na ameryka艅skich stronach zajmuj膮cych si臋 koszyk贸wk膮. Sprawd藕my zatem, czego mo偶emy spodziewa膰 si臋 w nadchodz膮cym sezonie National Basket League.

Faworyci NBA – kursy bukmacherskie na zwyci臋zc臋 rozgrywek w sezonie 2020/21

Oto kursy wystawione przez legalnych bukmacher贸w w Polsce:

Dru偶ynaTOTALbetSTSFortunaforBETeWinnerLV Bet
Los Angeles Lakers3,703,753,103,703,703,75
Brooklyn Nets6,606,507,506,606,606,50
Los Angeles Clippers6,807,007,106,906,807,00
Milwaukee Bucks6,607,006,606,706,607,00
Boston Celtics15,0015,0018,0015,4015,0017,00
Miami Heat17,0017,5022,0017,2017,0019,00
Denver Nuggets20,0020,0020,0021,0021,0021,00
Toronto Raptors25,0025,0038,0024,8025,0026,00
Golden State Warriors22,0020,0020,0023,4023,0021,00
Philadelphia 76ers18,0017,5021,0018,5018,0017,00
Dallas Mavericks25,0025,0027,0024,9025,0026,00
Utah Jazz30,0030,0033,0031,0030,0029,00
Houston Rockets40,0030,0036,0038,0040,0029,00
Phoenix Suns45,0040,0038,0044,0045,0041,00
Portland Trail Blazers45,0045,0043,0044,0045,0046,00
New Orleans Pelicans60,0060,00100,0059,0060,0061,00
Indiana Pacers100,00100,0095,0097,00100,00101,00
Atlanta Hawks100,00100,0085,0099,00100,00101,00
San Antonio Spurs100,00100,00215,00120,00101,00101,00
Memphis Grizzlies100,00125,00120,00125,00101,00126,00
Orlando Magics100,00125,00220,00135,00101,00126,00
Charlotte Hornets100,00125,00250,00170,00101,00126,00
Oklahoma City100,00150,00300,00190,00101,00151,00
Minnesota Timberwolves100,00150,00150,00160,00101,00151,00
Washington Wizards100,00100,00170,00105,00101,00101,00
Sacramento Kings100,00150,00300,00165,00101,00151,00
New York Knicks100,00150,00500,00270,00101,00151,00
Detroit Pistons100,00200,00350,00280,00101,00201,00
Chicago Bulls100,00150,00250,00190,00101,00151,00
Cleveland Cavaliers100,00200,00350,00350,00101,00251,00
Faworyci NBA kursy bukmacherskie z dn. 17.12.2020

Podali艣my kursy na wszystkie zespo艂y przyst臋puj膮ce do kolejnego sezonu zmaga艅 o pier艣cienie mistrzowskie, mimo 偶e tak naprawd臋 w stawce licz膮 si臋 praktycznie tylko cztery zespo艂y: broni膮ce tytu艂u mistrzowskiego Los Angeles Lakers, Brooklyn Nets, Los Angeles Clippers i Milwaukee Bucks.

Ciekawe informacje przynosi strona analityczna FiveThirtyEight, kt贸ra do grona faworyt贸w NBA dopisuje jeszcze zesp贸艂 Boston Celtics i twierdzi, 偶e dru偶yna ta ma 15 procent szans na ko艅cowe zwyci臋stwo i a偶 27 procent szans na awans do fina艂贸w.

W obu tych klasyfikacjach prowadzi Los Angeles Lakers z odpowiednio: 21 procentami szans na zwyci臋stwo i 33 procentami szans na osi膮gni臋cie fina艂u. Drug膮 si艂膮 na zachodzie s膮 Los Angeles Clippers, kt贸rym daje si臋 12 procent szans na ko艅cowy triumf i 22 procent szans na awans do fina艂u.

Z kolei na wschodzie g艂贸wnym rywalem Boston Celtics maj膮 by膰 Philadelphia 76ers z 12 procentami prawdopodobie艅stwa wygrania ligi oraz 24 procentami szans na wyst臋p w fina艂ach konferencji oraz Milwaukee Bucks z 22 procentami szans na osi膮gni臋cie fina艂u konferencji i 10 procentami szans na ko艅cowe zwyci臋stwo. Co ciekawe Brooklyn Nets, kt贸re w opinii analityk贸w bukmacherskich jest drugim zespo艂em w kolejce do mistrzowskich pier艣cieni, wed艂ug algorytm贸w FiveThirtyEight ma tylko 4 procent szans na fina艂y konferencji i 1 procent szans na zwyci臋stwo.

Kto awansuje do play-off贸w NBA?

Przyjrzyjmy si臋 tabeli z szansami dru偶yn Konfederacji Wschodniej i Zachodniej:

Konferencja ZachodniaKonferencja Wschodnia
Dru偶ynaSzanse na play-offDru偶ynaSzanse na play-off
Los Angeles Lakers94 proc.Boston Celtics98 proc.
Los Angeles Clippers89 proc.Milwaukee Bucks98 proc.
Denver Nuggets86 proc.Philadelphia 76ers97 proc.
Houston Rockets80 proc.Miami Heat91 proc.
Phoenix Suns75 proc.Toronto Raptors90 proc.
Dallas Mavericks72 proc.Brooklyn Nets84 proc.
Utah Jazz70 proc.Indiana Pacers70 proc.
Portland Trail Blazers60 proc.Orlando Magic67 proc.
Na podstawie oblicze艅 strony FiveThirtyEight

Faworyci NBA. Kto wygra?

Skoro ju偶 wiemy, co przewiduj膮 analitycy legalnych zak艂ad贸w wzajemnych online w Polsce oraz strony zajmuj膮ce si臋 analiz膮, to czas przedstawi膰 najwa偶niejsze dru偶yny, kt贸re od 23 grudnia zaczn膮 maraton spotka艅, kt贸rego ukoronowaniem b臋d膮 fina艂y NBA, kt贸re planowo maj膮 si臋 odby膰 w dniach 8-22 lipca 2021.

Los Angeles Lakers聽

los angeles lakers faworyci nba

Podobnie jak w zesz艂ym sezonie Jeziorowcy przyst臋puj膮 do rozgrywek w roli g艂贸wnego faworyta do zwyci臋stwa. W zesz艂ym roku nie by艂o wi臋kszych w膮tpliwo艣ci, 偶e Los Angeles Lakers zas艂u偶yli na triumf.

LeBron i Anthony Davis wspi臋li si臋 na wy偶yny w spotkaniach z Miami Heat i w sze艣ciu meczach poprowadzi swoj膮 dru偶yn臋 do zwyci臋stwa. Z zesz艂orocznej dru偶yny odszed艂 Danny Green, kt贸ry odszed艂 do 76ers, ale Los Angeles Lakers zosta艂o wzmocnione o kilku naprawd臋 mocnych graczy na czele z Dennisem Schr枚derem, Markiem Gasolem i Montrezlem Harrellem. Lakersi wi臋c utrzymali trzon ekipy, a do tego wzmocnili kluczowe pozycje i wydaje si臋, 偶e nic nie powinno im zagrozi膰.

Los Angeles Clippers聽

Los Angeles Clippers

Clippersi przede wszystkim przede wszystkim ruszaj膮 w nowy sezon z nowym trenerem, poniewa偶 Tyronn Lue zast膮pi艂 Doca Riversa. Los Angeles Clippers utrzyma艂o kr臋gos艂up sk艂adu na czele z Kawhi Leonardem i Paulem George鈥檈m.

Najwi臋kszym k艂opotem dla Clippers贸w jest utrata Harrella, ale postanowiono zast膮pi膰 go Serge Ibak膮 z Toronto Raprots. Nas razi wci膮偶 brak kreatywnego rozgrywaj膮cego, bo Patrick Beverley znany jest bardziej z obrony ni偶 z rozwijania akcji. Wszystko wi臋c ponownie spoczywa膰 b臋dzie na barkach Leonarda i George鈥檃.

Brooklyn Nets

Brooklyn Nets kursy bukmacherskie

Na papierze wszystko wygl膮da bardzo dobrze, poniewa偶 w dru偶ynie mamy Kevina Duranta, Kyriego Irvinga, a do tego z 艂awki trenerskiej wszystkim b臋dzie kierowa艂 Steve Nash. Wiele os贸b zwraca uwag臋 na brak chemii w zespole i to mo偶e w konsekwencji przeszkodzi膰 w d艂ugim sezonie NBA. Pytanie jak przy Durancie i Irvingu wygl膮da膰 b臋d膮 LeVert i Dinwiddie. G艂贸wna w膮tpliwo艣膰 dotyczy jeszcze formy Kevina Duranta, bo nie mo偶na zapomina膰, 偶e wraca on na parkiety po zerwaniu 艣ci臋gna achillesa, a taka kontuzja stopowa艂a wiele karier.

Milwaukee Bucks

Milwaukee Bucks kursy bukmacherskie

O sezon zasadniczy nikt si臋 w zespole Milwaukee Bucks nie powinien martwi膰, poniewa偶 prawdziwe problemu pojawia艂y si臋 w ostatnich latach dopiero w play-offach.

Dru偶yna w 2019 roku przegra艂a cztery mecze z rz臋du z Toronto Raptors, a w 2020 w p贸艂finale Konferencji z Miami Heat. Do Milwaukee przyjecha艂 poci膮g nowych graczy. Do dru偶yny do艂膮czyli Torrey Craig, Bryn Forbes, Bobby Portis i Bryn Forbes. Jednak wszystkie oczy ponownie zostan膮 skierowane na MVP ostatnich dw贸ch sezon贸w, czyli Greka Giannisa Antetokounmpo.

Boston Celtics

Jayson Tatum przed艂u偶y艂 sw贸j kontrakt, do dru偶yny do艂膮czy艂 Tristan Thompson, ale problemem mo偶e by膰 odej艣cie Gordona Haywarda. Mo偶e nie jest to wybitny koszykarz, ale eksperci zwracaj膮 uwag臋, 偶e Bostonowi brakuje g艂臋boko艣ci w sk艂adzie i zesp贸艂 jest podatny na wszystkie absencje. Do tego Kempa Walker wci膮偶 boryka si臋 z problemami zdrowotnymi i w pierwszej pi膮tce coraz cz臋艣ciej mo偶emy widzie膰 32-letniego Jeffa Teague鈥檃. Je艣li jednak Jaylen Brown i Jayson Tatum b臋d膮 w formie i b臋d膮 omija膰 ich kontuzje to Celtics bez wi臋kszego problemu powinni sko艅czy膰 sezon zasadniczy w pierwszej czw贸rce Konferencji Wschodniej. 

Miami Heat

Niespodziewani finali艣ci ubieg艂ego sezonu i dru偶yna, dzi臋ki kt贸rej mogli艣my by膰 艣wiadkami najciekawszych zwrot贸w akcji. Uda艂o si臋 utrzyma膰 12 zawodnik贸w wyst臋puj膮cych w fina艂ach, w zespole ewidentnie jest feeling, wi臋c mo偶e na tej fali Miami ponownie osi膮gnie dobry wynik w obecnych rozgrywkach. Mocna pierwsza pi膮tka w postaci Dragica, Butlera, Adebayo, Robinsona i Harklesa mo偶e w tym sezonie ponownie podbi膰 serca kibic贸w NBA

Denver Nuggets

O Denver wspominamy, poniewa偶 Nikola Jokic wymieniany jest w艣r贸d g艂贸wnych kandydat贸w do zdobycia tytu艂u MVP. Oczywi艣cie, 偶eby tak si臋 sta艂o Nuggetsi musz膮 znale藕膰 si臋 przynajmniej na drugim miejscu w konferencji zachodniej, a to b臋dzie niezwykle trudno, bo trzeba by膰 lepszym od obydwu zespo艂贸w z miasta anio艂贸w. Problemem dla defensywy Denver mo偶e by膰 z pewno艣ci膮 odej艣cie Plumlee, Craiga i Granta. Opr贸cz Jokica g艂贸wne nadzieje kibice Nuggets贸w b臋d膮 kierowa膰 w stron臋 Portera i Murraya.

Philadelphia 76ers

Z ciekawo艣ci膮 b臋dziemy 艣ledzi膰 mecze 76ers, poniewa偶 ta dru偶yna w zesz艂ym sezonie udowodni艂a, 偶e potrafi pokona膰 faworyt贸w i to w przekonuj膮cym stylu. Najwa偶niejszymi cz臋艣ciami dru偶yny s膮 oczywi艣cie Ben Simmons oraz Joel Embiid. Ten drugi je艣li tylko jest w pe艂ni zdrowy to potrafi przes膮dzi膰 o losach spotkania i ci膮gnie za sob膮 zesp贸艂. Najwi臋ksz膮 zmian膮 w 76ers jest jednak przyj艣cie trenera Doca Riversa z LA Clippers oraz zatrudnienie Daryla Moreya na stanowisku prezesa. ten drugi od pierwszych dni na stanowisku zacz膮艂 intensywnie dzia艂a膰 i pozyska艂 Danny鈥檈go Greena i Setha Curry鈥檈go, kt贸ry zapewne wskocz膮 do pierwszej pi膮tki.

Faworyci NBA – typy bukmacherskie

Nasi eksperci codziennie przygotowuj膮 typy na mecze koszyk贸wki, w tym tak偶e na rozgrywki NBA podczas sezonu. Je艣li jeste艣cie fanami tego sportu i zak艂ad贸w bukmacherskich, koniecznie zajrzyjcie na stron臋, gdzie publikujemy darmowe typy na koszyk贸wk臋.