Ustawa Hazardowa straszy graczy 12% podatkiem. Natomiast bukmacherzy, ci legalni, działający zgodnie z prawem na licencji Ministerstwa Finansów, jednocześnie wabią promocją, która ten podatek ma ominąć. Na czym to polega? Czy jest to legalne? Czy te promocje to jedynie kampania marketingowa czy korzystna chwila na obstawianie? Czy te bonusy są stałe i rzeczywiście wpływają na wysokość wygranych? Który legalny bukmacher oferuje grę bez podatku?

Legalne strony bukmacherskie bez podatku

BukmacherPromocjaWarunkiRejestracja
bukmacher bez podatkuTniemy podatek 12%Gra bez podatku 12% przez aplikację mobilną. Min. stawka – 20 zł. Kupon z min. 3 zdarzeniami, min. kurs kuponu 2.50 + kurs pojedynczych meczów nie niższy niż 1,30
totolotek zakłady bukmacherskieTniemy podatek 6%Gra bez podatku 6% przez stronę internetową. Min. stawka – 20 zł. Kupon z min. 3 zdarzeniami, min. kurs kuponu 2.50 + kurs pojedynczych meczów nie niższy niż 1,30
totolotek gra bez podatkuGram GruboGra bez podatku 12% w wybrane dni tygodnia, oraz na mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy
forbet bez podatkuŚroda bez podatkuGra bez podatku 12% w środy, jeżeli na kuponie przedmeczowym są minimum 3 zdarzenia z łącznym kursem minimum 2,00
strony bukmacherskie bez podatkuWirtualne sportyZmniejszenie podatku do 6% na zakłady na wirtualne sporty. Obowiązuje na wszystkie dyscypliny i wszystkie urządzenia

Podatek w Ustawie hazardowej

Ustawa Hazardowa gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, więc nałożenie podatku nie powinno tak przerażać. Posiadanie konta i obstawianie u nielegalnych bukmacherów jest niezgodne z obowiązującym prawem, to łamanie art. 29a ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 (Dz. U. z 2016 r., poz. 471). Wystarczającym argumentem, by grać tylko u bukmacherów z licencją, jest gwarancja wypłaconych wygranych z obstawiania. Nad wszystkim czuwa Komisja Nadzoru Finansowego, która we wrześniu 2016 roku wezwała dostawców usług płatniczych do zerwania umów z nielegalnymi bukmacherami. Ten komunikat zaowocował zablokowaniem przez niektóre banki płatności, czego konsekwencją był brak możliwości wypłaty wygranych uzyskanych na stronach bez licencji Ministerstwa Finansów.

Na jednej szali postawiony jest 12% podatek od stawki zakładu – wygrane będą minimalnie niższe, ale jednak na drugiej szali jest gwarancja wypłaty. Brak zagrożenia realizacji płatności gwarantuje niewielu (w środowisku bukmacherskim znany przypadek przecieku danych użytkowników bet-at-home od jednego z dużych banków). Obecnie na rynku funkcjonuje siedem firm, które uzyskały zezwolenie Ministerstwa Finansów. Lista podmiotów objętych zezwoleniem jest powszechnie dostępna i udostępniona na stronie rządowej. Oto lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów na internetowe zakłady bukmacherskie dla graczy z Polski w 2018 roku: forBET, FORTUNA, LV BET, Totolotek, Milenium, STS, e-TOTO.

Bukmacher bez podatku 2018

Gdzie grać bez podatku? Forbet zakłady bukmacherskie, Totolotek oraz zakłady bukmacherskie Milenium to trzej spośród polskich bukmacherów, którzy oferują świetne promocje pod hasłem: bez podatku, by nie obarczać swoich klientów wspomnianym podatkiem.

Totolotek bez podatku

totolotek bez podatku
Zarejestruj się w Totolotku i graj bez podatku

Jaką ofertę przygotował Totolotek – najlepszy legalny bukmacher bez podatku w Polsce? Po pierwsze należy podkreślić, że jego promocje zmniejszające podatek są najbardziej wszechstronne, ponieważ dotyczą zarówno graczy obstawiających przez telefon, jak i na komputerze, a dodatkowo fanów konkretnych dyscyplin sportowych lub dni tygodnia.

Zacznijmy więc od początku. Totolotek umożliwia grę bez podatku 12% wszystkim użytkownikom aplikacji mobilnej lub strony w wersji mobilnej. Minimalna stawka za którą należy zagrać aby wziąć udział w promocji to 20PLN. Minimalny kurs kuponu powinien wynosić 2.50, a sam kupon powinien zawierać przynajmniej trzy zdarzenia z kursem nie niższym niż 1.30. Te same zasady dotyczą również graczy online, obstawiających w klasycznym widoku strony, jednak z ta różnicą że oni zostają zwolnieni z połowy podatku, czyli z 6%. Warto podkreślić że oferta obcinająca podatek skierowana jest zarówno do nowych jak i obecnych użytkowników serwisu.

polski bukmacher bez podatku
Obstawiaj ulubione Ligi bez podatku

Jednak Totolotek to wyjątkowy bukmacher, dlatego to nie koniec promocji zmniejszających podatek. Kolejna promocja ukryta jest pod hasłem Gram Grubo. Zbiega się z konkretnymi dniami tygodnia i meczami piłkarskimi. Bez podatku możemy zagrać:

  • we wtorek i środę, jeżeli choć jedno zdarzenie na kuponie dotyczy Ligi Mistrzów. Wystarczy zagrać kuponem prostym TotoMix lub Live z minimalnym kursem 2.00 za minimum 100 złotych. Totolotek zwiększa wówczas wygraną aż o 12%.
  • w czwartki, jeżeli choć jedno zdarzenie na kuponie dotyczy Ligi Europy. Ponownie: kupon prosty TotoMix lub Live z minimalnym kursem 2.00 za minimum 100 złotych – wygrana bliźniacza, niwelowanie podatku.
  • w piątek nie ma wymogów dotyczących wskazanej ligi, ale podobnie jak w powyższych promocjach, aby zagrać bez podatku 12% trzeba stworzyć kupon prostym TotoMix lub Live, który musi być postawiony za minimum 100 zł i z minimalnym kursem 2.00.

Totolotkowy bonus powitalny to również 100% od pierwszej dokonanej wpłaty. Dla naszych graczy maksymalnie wynosi on do 1111 zł. Minimalna kwota wpłaty, by skorzystać z promocji to 25 zł. Wygrane z bonusu automatycznie są zliczane do konta głównego, a wymagany obrót to 3x (otrzymany bonus + depozyt pierwszej wpłaty). Wówczas, po aktywacji bonusu – zawarciu zakładu z salda bonusowego – i po spełnieniu wymaganego obrotu, można wypłacić środki. Ponadto Totolotek za samą aktywację konta online rozdaje freebet o wartości 20 zł, by każdy nowy gracz mógł wykorzystać to na grę na dowolne zakłady bukmacherskie – dla osób rejestrujących się przez naszą stronę jest to aż 25 zł.  Nie ma większych obostrzeń: brak warunkowego obrotu przy tej promocji. Kupon bonusowy ma spełniać jeden warunek: musi posiadać co najmniej jedno zdarzenie z kursem min. 1.50.

Zakłady bukmacherskie bez podatku z forBet

zakłady bez podatku
Zarejestruj się w forbet i obstawiaj w środy

Jak obstawiać bez podatku? Jedną z odpowiedzi przygotował forBET – legalny polski bukmacher internetowy. Środa bez podatku to cotygodniowa promocja, w której 12% podatku bierze na swoje barki bukmacher. Żeby zagrać w Forbet bez podatku należy spełnić poniższe warunki: postawić zakład z minimum trzema zdarzeniami na kuponie, których suma kursów nie może być niższa niż 2.00. W promocji biorą udział tylko kupony przedmeczowe zagrane w każdą środę od północy, do godziny 23:59. Obstawianie pojedynczych zakładów i zagrane za środki bonusowe nie zawiera się w promocji i w tym wypadku zapłacimy w forBet podatek.

forBET posiada także interesujące bonusy na start. Nowi gracze tego internetowego bukmachera witani są powitalnym bonusem nawet do 600 zł (100% swojej pierwszej wpłaty!). Promocja ta uzależniona jest od pierwszej wpłaty na konto gracza, oscyluje pomiędzy 20 zł aż do wspomnianych 600 zł. Bonus przyznawany jest automatycznie, nawet graczom, którzy nigdy nie dokonali wpłaty. Minimalna kwota depozytu liczonego do bonusu to 20 zł. Obrót do wypłaty wynosi: 8 x obrót bonusu przy kursie minimalnym 3.0. Co więcej osoby rejestrujące się przez nasz serwis uzyskają również 25 zł gratis z pierwszym depozytem.

Obstawianie w Milenium bez podatku

Bukmacher Milenium również przygotował promocję ograniczającą pobieranie podatku od graczy. Ofertą objęte są zakłady na wirtualne sporty, które zostały zwolnione z połowy podatku, czyli z 6%. Gra bez połowy podatku dotyczy wszystkich wirtualnych dyscyplin sportowych. Co więcej, bonus ten jest oferowany zarówno dla graczy korzystających  ze strony internetowej, aplikacji mobilnej, jaki stacjonarnych punktów bukmachera.

Zakłady bukmacherskie online bez podatku

Jak widać obstawianie bez podatku jest możliwe. Powyższe przykłady pokazują, że strony bukmacherskie takie jak forbet i Totolotek oferują grę bez podatku. Oczywiście trzeba spełnić konkretne wymogi, ale dla tych, którzy ubolewają nad wprowadzeniem ustawy hazardowej to bardzo korzystna opcja!

Bukmacher Bez Podatku
4.3 (85.71%) 14 votes

Napisz komentarz