fot. 400mm.pl
  • Siatkówka

Polska – Włochy typy na finał MŚ w siatkówce (11.09.22 r.)

Polacy uchodzą za faworyta finału MŚ i naszym zdaniem wywiążą się z tej roli znakomicie. Niewykluczone, że cel osiągniemy wygrywając 3:0 lub 3:1.

Mój typ: Polska wygra z handicapem setowym (-1,5)

Większość argumentów jest po stronie ekipy Nikoli Grbicia. Niesieni entuzjazmem po ostatnich zwycięstwach Polacy, przy wsparciu wypełnionej kibicami hali, powinni uporać się z Italią na dystansie 3 lub 4 setów. Mój typ najkorzystniej obstawić w forBET, które oferuje boost kursowy na mój typ, nowym graczom zapewnia opcję gry bez ryzyka.

kurs: 2,50
Postaw w forBET

Włosi awansowali do finału imprezy, podobnie jak my nie zaznając ani razu goryczy porażki. Choć to reprezentacja, która należy do ścisłej światowej czołówki i dzierży tytuł aktualnych Mistrzów Europy, zdecydowanym faworytem do sięgnięcia po mistrzostwo są Polacy.

Decyduje o tym nie tylko miejsce rozgrywania finału (Katowice), ale również aktualna forma oraz dane potwierdzające, że Italia to dla nas wyjątkowo wdzięczny rywal. W ostatnich latach regularnie i wyraźnie ogrywaliśmy Włochów, nie tracąc nawet seta. Kursy bukmacherskie na Polska – Włochy w forBET wskazują, że nasze zwycięstwo jest bardziej prawdopodobne:

polska kursy bukmacherskie
Polska
włochy kursy bukmacherskie
Włochy
Kurs na Polskę 1,49
Kurs na Włochy 3,05

Polska – Włochy typy na finał. Przewidujemy zwycięstwo Polaków

Nasz zespół jest faworytem i przeszedł piekielnie wymagającą drogę do finału. Teraz trzeba postawić kropkę nad i. Według mnie Polska po raz 3 z rzędu wygra MŚ i zrobi to w stosunku 3:0 lub 3:1. Nasz zakład najlepiej obstawiać w forBET.

Dlaczego obstawiać wygraną Polski w forBET? 

  • Jeśli zarejestrujesz się w forBET przez naszą stronę, będziesz mógł skorzystać z zakładu bez ryzyka aż do 1280 zł. Oznacza to, że albo wygrywasz albo dostajesz zwrot, który trzeba obrócić tylko raz 
  • Jeśli z kolei masz już konto, to masz do dyspozycji „TURBO KURS” na wygraną Polaków właśnie 3:0 lub 3:1. Wynosi on aż 2,50.
Postaw w forBET

Rejestracja w forBET z naszym kodem daje ci dostęp również do innych bonusów. Mowa tu chociażby o 2000 PLN bonusu od wpłaty. Najważniejszym punktem oferty na start jest jednak cashback, który wyróżnia się bardzo wysoką kwotą oraz korzystnymi warunkami.

Polska – Włochy typy. Dobra passa z Włochami

Ponieważ Polacy i Włosi należą do światowego topu, obu reprezentacjom przychodzi mierzyć się ze sobą stosunkowo często. W tym roku z kadrą Italii spotykaliśmy się dwukrotnie w Lidze Narodów. Fazę zasadniczą rozpoczęliśmy od przegranej 1:3, natomiast w meczu o 3. miejsce nie daliśmy rywalowi żadnych szans, wygrywając w trzech setach. W ogólnym rozrachunku, w ostatnich 5 meczach triumfowaliśmy 4 razy, a na dystansie ostatnich 15 starć byliśmy górą aż 11-krotnie. Można więc z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Włosi nie są rywalem, którego mielibyśmy się obawiać. Co więcej, każda z ostatnich 4 wiktorii została odniesiona w stosunku 3:0. Cała Polska ściska dziś kciuki, aby tę serię podtrzymać.

ImprezaSpotkanie Wynik
Liga Narodów (2022)Włochy – Polska✅ 0:3 (16:25, 23:25, 20:25)
Liga Narodów (2022)Polska – Włochy🟥 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 20:25)
Igrzyska Olimpijskie (2021)Polska – Włochy✅ 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)
Liga Narodów (2021)Polska – Włochy✅ 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)
Puchar Świata (2019)Włochy – Polska✅ 0:3 (18:25, 18:25, 22:25)
Polska – Włochy – ostatnie wyniki

Wyraźnie wygrany ostatni bezpośredni mecz

Pod koniec lipca zagraliśmy z Włochami o 3. miejsce w Lidze Narodów w Bolonii. Składy wyjściowe finalistów Mistrzostw Świata były bardzo zbliżone do tych jakie najprawdopodobniej zostaną desygnowane do gry dziś wieczorem. Polacy nie dali żadnych szans Italii, a w 1 i 3 secie niemal zdeklasowali gospodarzy. Ogromną przewagę uzyskaliśmy głównie w elemencie zagrywki, która dała nam 10 punktów wobec ledwie jednego „oczka” Włochów.

włochy kursy bukmacherskie
Włochy
polska kursy bukmacherskie
Polska
0 Wygrane sety 3
59 Małe punkty 75
33 Punkty z ataku 37
2 Punkty blokiem 3
1 Punkty z zagrywki 10
25 Błędy 23
Lavia (14) Najlepiej punktujący Kurek (13)

Polska – Włochy – typy na finał MŚ. Bardziej wyboista droga Polaków

Turniejowa drabinka do finału Mundialu okazała się bardziej łaskawa dla reprezentacji Włoch. W fazie grupowej przyszło jej zmierzyć się z Chinami, Turcją i Kanadą. Żadna z tych ekip nie należy do światowej czołówki. W 1/8 finału los przydzielił im nieobliczalnych, ale też taktycznie ograniczonych Kubańczyków. Jedynym prawdziwym testem był wygrany 3:2 ćwierćfinał z Francją. 3:0 ze Słowenią, pozbawioną atutu własnej hali dało awans do finału, choć mamy wrażenie, że kilka ekip zasługiwało na to bardziej.

O ile spotkania z Meksykiem, Bułgarią i 1/8 finału z Tunezją nasza kadra mogła potraktować jak mocniejsze jednostki treningowe, o tyle mecz z USA w fazie grupowej wymagał już maksymalnego zaangażowania. Z tym samym rywalem stoczyliśmy heroiczny, ponownie wygrany bój w ćwierćfinale. Przedwczesny finał z Brazylią również rozstrzygnęliśmy na własną korzyść, dlatego wydaje się, że nasze zaufanie do własnych umiejętności musi być na maksymalnym poziomie.

Poddajemy w wątpliwość czy Włochów będzie stać na to, aby szybko wejść na poziom, który był prezentowany w meczach Polski z USA i Brazylią. Naszym zdaniem może to być dla nich spory problem, co w końcowym rozrachunku skończy się wyraźną porażką siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego.

Polska&Włochy droga do finału
polska kursy bukmacherskie
Polska
włochy kursy bukmacherskie
Włochy
Brazylia (3:2) Półfinał Słowenia (3:0)
USA (3:2) Ćwierćfinał Francja (3:2)
Tunezja (3:0) 1/8 finału Kuba (3:1)
USA (3:1) Grupa Chiny (3:0)
Meksyk (3:0) Grupa Turcja (3:0)
Bułgaria (3:0) Grupa Kanada (3:0)

Typy na Polska – Włochy. Czerwcowa porażka efektem eksperymentów Grbicia

Karol Butryn, Rafał Szymura, Tomasz Fornal, Mateusz Poręba, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lipiński oraz Jakub Popiwczak – skład reprezentacji Polski w przegranego w czerwcu meczu z Włochami w Lidze Narodów 2022 jest bardzo daleki od tego, jaki obecnie walczy o Mistrzostwo Świata. Z tamtego spotkania nie można zatem wyciągać zbyt daleko posuniętych wniosków, gdyż zarówno Nikola Grbić jak i Ferdinando De Giorgi traktowali wówczas Ligę Narodów jako poligon doświadczalny przez docelową imprezą sezonu – Mistrzostwami Świata.

Finał MŚ: Polska – Włochy – typy. Ogrom opcji w ataku

Spotkania z USA w ćwierćfinale i Brazylią w półfinale były dowodem na to, że reprezentacja Polski ma w swoim składzie kilku liderów. Ciężar gry w ataku spoczywał niemal w identycznym stopniu na Bartoszu Kurku, Kamilu Semeniuku i Aleksandrze Śliwce. Dobrą dyspozycje potwierdzili też nasi środkowi – Mateusz Bieniek i Jakub Kochanowski. Oznacza to, że Włosi będą mieli ciężkie zadanie w bloku, gdyż każda z opcji wybierana przez Marcina Janusza może dawać seryjnie punkty.

Ferdinando De Giorgi

Trenerem reprezentacji Włoch jest znany w Polsce Ferdinando De Giorgi. Doświadczony szkoleniowiec doskonale radził sobie na niwie siatkówki klubowej, zdobywając dwukrotnie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mistrzostwo kraju.

To co doskonale funkcjonowało w klubie, nie przyniosło pożądanego skutku w reprezentacji Polski. W okresie kiedy „Biało-czerwonych” prowadził de Giorgi, graliśmy naszą najsłabszą siatkówkę w XXI wieku. Na turniejach międzynarodowych męczyliśmy się wtedy się z reprezentacjami pokroju Estonii. Nie jest żadną tajemnicą, że wielu reprezentantom Polski było nie po drodze z Włochem, a Bartosz Kurek zastanawiał się wówczas nawet nad swoją przyszłością w kadrze. Chęć udowodnienia De Giorgiemu swojej wyższości, powinna wygenerować dodatkowe pokłady energii u naszych reprezentantów.

Mój typ: Polska wygra z handicapem setowym (-1,5)
kurs: 2,50
Postaw w forBET
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *