Reprezentacja Polski - typy bukmacherskie fot. 400mm.pl
 • Siatkówka

Polska – Bułgaria. Małe punkty Mistrzów Świata

Scenariusz, w którym nasza kadra przegrywa na otwarcie Mistrzostw Świata z Bułgarią nie jest w Polsce brany pod uwagę. Sensacji raczej nie będzie, dlatego typujemy zdecydowaną wygraną podopiecznych Nikoli Grbicia.

Mój typ: poniżej 76,5 punktów Polaków

Niskie kursy na rynku głównym skłaniają do innego typu bukmacherskiego. Rynek punktowy polecamy obstawić w Betters, bo oprócz wysokiego kursu bukmacher proponuje naszym czytelnikom specjalny freebet w kwocie 50 zł. Załóż konto, postaw pierwszy kupon za min. 25 zł i odbierz darmowy zakład za 50 zł!

kurs: 1.95
Obstaw w Betters

Reprezentacja Polski rozegra w piątek swoje pierwsze spotkanie na siatkarskim Mundialu. Naszym rywalem będzie reprezentacja Bułgarii, która w ostatnich latach nie stanowiła dla naszych siatkarzy większej przeszkody. W kolejnych dniach zmierzymy się z Meksykiem (28 sierpnia) i USA (30 sierpnia).

Mój typ: poniżej 76,5 punktów Polaków
kurs: 1.95
Obstaw w Betters

Polska – Bułgaria – kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie na Polska – Bułgaria w Betters wskazują na olbrzymią dysproporcję poziomu obu reprezentacji:

Kurs na zwycięstwo PolskiKurs na zwycięstwo Bułgarii
1.059.50

Polska – Bułgaria – typy. Różnica klas w Lidze Narodów

Polacy w tegorocznej Lidze Narodów zajęli 3. miejsce. Po tym jak w półfinale imprezy ulegli Amerykanom (0:3), w meczu o brąz pokonali pewnie Włochów (3:0). Bułgarzy natomiast zaprezentowali się fatalnie, kończąc rywalizację na fazie zasadniczej (14. miejsce). Zanotowali tylko 2 zwycięstwa (z Holandią i Iranem), a w międzyczasie zaliczyli m.in. wstydliwe porażki z Chinami i kompletnym outsiderem – Australią. Pamiętajmy jednak, że w ich składzie zabrakło Cwetana Sokołowa i Todora Skrimowa, czyli dwóch bardzo ważnych ogniw tej kadry.

Dobrą opcją na obstawienie tego spotkania jest promocja powitalna Bettersa. Dzięki niej otrzymasz freebet 50 zł.

Oferta skierowana jest tylko do naszych czytelników.

 • Załóż konto ze specjalnym kodem promocyjnym,
 • postaw pierwszy zakład za min. 25 zł,
 • odbierz freebet 50 zł i wykorzystaj go na zakłady z min. kursem 1.80.
Odbierz specjalny freebet z kodem

Polska – Bułgaria – typy na siatkówkę

Z Bułgarią zmierzyliśmy się w czerwcu w ramach Ligi Narodów. W naszym składzie aż roiło się od zawodników, dla których samo powołanie do reprezentacji było sukcesem. W pierwszej szóstce zagrali Muzaj, Lipiński, Urbanowicz czy Kozub, dla których Nikola Grbić nie znalazł miejsca w składzie na MŚ. Skład uzupełnili Kwolek i Poręba, którzy na Mundialu nie będą nawet pierwszymi rezerwowymi do wejścia na swoich pozycjach. Uzasadnione będzie więc stwierdzenie, że ograliśmy rywali naszym drugim garniturem.

Reprezentacja Polski posiada komfort wyboru na każdej pozycji. Nikola Grbić wybierał spośród 7-8 przyjmujących i 5-6 środkowych prezentujących zbliżony poziom. Na taki luksus nie mogą sobie pozwolić Bułgarzy, których zawodnicy rezerwowi znacznie odstają od tych, którzy mają zagwarantowane miejsce w pierwszej szóstce. Dokooptowanie dwóch klasowych zawodników do ich wyjściowego ustawienia, zmniejszy dysproporcję między Polską a Bułgarią. Będzie ona wystarczająca abyśmy odnieśli pewne zwycięstwo w trzech setach, ale trudno wyrokować czy na tyle duża, aby decydować się na zakład z kilkunastopunktowym handicapem.

Polska
Bułgaria
3 Wynik 0
75 Małe punkty 61
44 Punkty z ataku 36
4 Punkty blokiem 8
6 Asy serwisowe 2
21 Punkty po błędach przeciwnika 16
53 Obrony 43

Polska – Bułgaria 26.08.2022. Kolejne łatwe zwycięstwo?

Bułgarzy jeszcze kilka lat temu należeli do szerokiej światowej czołówki. Obecnie kadra naszych pierwszych tegorocznych rywali na MŚ jest nieporównywalnie słabsza choćby do tej, która w 2015 roku zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Europy.

Nieco ponad rok temu Bułgarzy ponieśli z Polską jedną z najdotkliwszych porażek na międzynarodowej arenie, ulegając nam w Lidze Narodów 0:3 (-19, -15, -12). Niewykluczone, że w piątek również będziemy świadkami deklasacji, dlatego nasz typ zakłada zwycięstwo biało-czerwonych w 3 setach, z małym marginesem i ewentualnej grze na przewagi w jednym z nich.

DataWynikMałe punkty PolskiMałe punkty BułgariiSuma małych punktówRóżnica
11.06.223:0756113614
09.06.213:0754612129
08.06.193:1998918810
18.09.183:1988418214
10.06.183:1998418315
Polska – Bułgaria – historia spotkań

Polacy w rewelacyjnej formie

Polacy zagrają na Mundialu w identycznym składzie jak w rozegranym w ubiegłym tygodniu Memoriale Huberta Wagnera. Będziemy radzić sobie bez Wilfredo Leona, który nie zdążył dojść do pełni formy po zabiegu kolana. Miejsca na turnieju zabrakło też dla Muzaja, Lipińskiego, Butryna, Kozuba czy Janikowskiego.

Biało-czerwoni pokazali w krakowskiej Arenie doskonałą formę i wygrali 3:0 z Iranem, Argentyną i Serbią. Pierwsze skrzypce w meczach memoriału grał Bartosz Kurek. Udanie prezentował się również Marcin Janusz, który sprawił, że dyskusja o nieobecności w kadrze Fabiana Drzyzgi zdecydowanie przycichła. Wysoką formę zademonstrowali Tomasz Fornal i Karol Kłos, którzy choć najprawdopodobniej będą tylko zmiennikami, mogą odegrać znaczące role w momentach kryzysowych.

Nasza wyjściowa szóstka na mecz otwarcia będzie się prezentować najprawdopodobniej następująco:

 • Marcin Janusz
 • Kamil Semeniuk
 • Mateusz Bieniek
 • Bartosz Kurek
 • Aleksander Śliwka
 • Jakub Kochanowski
 • Paweł Zatorski (libero).

W odwodzie pozostaną: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Karol Kłos, Mateusz Poręba i Jakub Popiwczak.

Wzmocniona Bułgaria silniejsza niż w LN

Bułgarzy szlifowali w ostatnim czasie swoją formę, dwukrotnie potykając się z reprezentacją Kanady. Nasi piątkowi rywale wygrali dwukrotnie: 3:1 i 3:2.

Najlepszym zawodnikiem Bułgarii w Lidze Narodów był Aleksandar Nikołow. Zdobył aż 172 punkty i był pod tym względem 6. zawodnikiem całych rozgrywek. Młody przyjmujący wszedł do reprezentacji bez żadnych kompleksów i pokazał, że nie bez powodu od przyszłego sezonu będzie przywdziewał koszulkę włoskiego potentata – Cucine Lube Civitanovy. Mimo, że powołany został weteran Skrimow, Nikołow powinien utrzymać miejsce w składzie i stanowić razem z nim parę przyjmujących.

Pokładanie nadziei na dobry wynik z Mistrzami Świata w 18-letnim przyjmującym pokazuje, jak nikłe nadzieje na wygranie choć jednej partii maja Bułgarzy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nasi reprezentanci szybko znajdą sposób na odrzucenie go od siatki i zatrzymanie w ataku.

Największe nadzieje Bułgarzy wiążą z niespełna 19-letnim, Aleksandarem Nikołowem, który od przyszłego sezonu będzie przywdziewał koszulkę włoskiego potentata – Cucine Lube Civitanovy. Młody przyjmujący wszedł do reprezentacji bez żadnych kompleksów i był najlepszym zawodnikiem swojej kadry w Lidze Narodów. Zdobył aż 172 punkty i był pod tym względem 6. zawodnikiem całych rozgrywek. Mimo, że powołany został weteran Skrimow, Nikołow powinien utrzymać miejsce w składzie.

Aleksandar Nikolov
Aleksandar Nikołow Bułgaria, Cucine Lube Civitanova
Sylwetka
Przyjmujący
 • Lat: 18
 • Wzrost: 205 cm
 • Zasieg w ataku 352 cm
 • Punkty na mecz: 14.33
 • Punkty z ataku: 150
 • Skuteczność ataku: 51,72%
 • Punkty blokiem: 13
 • Asy serwisowe: 9

Wyjściowe zestawienie reprezentacji Bułgarii na mecz z Polską powinno być zbliżone do następującego:
Georgi Seganow, Cwetan Sokołow, Todor Skrimow, Aleksandar Nikołow, Swetosław Gotsew, Aleks Grozdanow, Władisław Iwanow (libero).

Mój typ: poniżej 76,5 punktów Polaków
kurs: 1.95
Obstaw w Betters
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *