Polska – Andora kursy i typy bukmacherskie na eliminacje do MŚ 2022

HANDICAP
POLSKA -3,5
POLSKA -3,5
Kurs 1,72
Kurs 2,10
Szanse 55%
Szanse 45%
ANDORA +3,5
ANDORA +3,5

Po konfrontacji z Węgrami i przed meczem z  Anglią, reprezentację Polski czeka znacznie łatwiejsze zadanie, ponieważ przyjdzie jej się zmierzyć z drugim po San Marino teoretycznie najsłabszym zespołem grupy I – Andorą. Zobaczcie analizę na mecz Polska – Andora, kursy i typy bukmacherskie.

Będzie to dla podopiecznych Paulo Sousy drugie spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Mecz z Andorą odbędzie 28.03.2021 r. o godzinie 20.45. Oto analiza starcia pomiędzy Polską i Andorą oraz kursy i typy bukmacherskie.

Rywalizacja z Andorą na własnym boisku na pewno będzie przyjemnym przystankiem, podczas eliminacyjnego maratonu zaplanowanego na koniec marca. Mecz z Węgrami to bezpośrednia rywalizacja o 2. miejsce w grupie, a potyczka z Anglikami będzie wymagała od Polaków wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Andora zawiesi poprzeczkę znacznie niżej i nasi piłkarze będą mogli przećwiczyć różne pomysły nowego szkoleniowca przed wyjazdem na wyspy. Teraz czas na bukmacherską analizę meczu Polska – Andora.

Eliminacje MŚ 2022: Polska – Andora kursy i typy bukmacherskie

Grupę I można podzielić tak naprawdę na trzy podgrupy. Pierwsza z nich to faworyci do zajęcia dwóch pierwszych miejsc, czyli Anglia i Polska. Druga to zespoły, które będą starały się napsuć krwi wyżej notowanym rywalom – Węgry i Albania. W trzeciej grupie, którą można nazwać dostarczycielami punktów jest San Marino i właśnie Andora

Nie ulega wątpliwości, że każdy inny wynik niż wysokie i przekonujące zwycięstwo biało-czerwonych będzie uznawane za porażkę.

Ostatni mecz Polacy z Andorą rozegrali w 2012 roku i wygrali 4:0. Na listę strzelców wpisali się Ludovic Obraniak, Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski i Robert Lewandowski, który, jeśli Paulo Sousa da mu na to szansę, będzie mógł ten wynik powtórzyć. Jednakże w nadchodzącej rywalizacji z Andorą nie będzie liczył się rezultat, ale także styl. Polscy kibice są zmęczeni przeciętnością i brzydką grą reprezentacji po nieudanej kadencji Jerzego Brzęczka i od reprezentacji pod wodzą Paulo Sousy oczekują znacznie bardziej widowiskowej i skutecznej piłki. Taki rywal jak Andora pozwala na przećwiczenie nowych schematów i miejmy nadzieje, że nasi kadrowicze dadzą nam w tym meczu sporo rozrywki. Mecz odbędzie się w Warszawie, ale tym razem nie na Stadionie Narodowym, a na Pepsi Arena przy Łazienkowskiej 3, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Legia Warszawa.

Kursy bukmacherskie na mecz Polska – Andora 28.03.2021

Zanim przejdziemy do analizy formy obydwu drużyn, rzućmy okiem na to jak szanse na zwycięstwo obydwu drużyn widzą legalni bukmacherzy online w Polsce:

PolskaRemisAndora
Fortuna1,0218,0050,00
STS1,0316,0060,00
forBET1,0217,00101,00
eWinner1,0115,78100,00
TOTALbet1,0219,0080,00
Etoto1,0222,0090,00
LVBET1,0322,0061,00
Betfan1,0218,5065,00
Totolotek1,0221,0083,41
Superbet1,0217,0074,00
Polska – Andora kursy bukmacherskie z dn. 26.03.2021

Faworyt meczu Polska – Andora

Jak widać po kursach, bukmacherzy są pewni zwycięstwa Polaków i obstawiając na naszą reprezentacje bez handicapu trudno będzie uzyskać zarobek. Nieco bardziej prawdopodobny jest remis, choć również kurs jest bardzo wysoki. Zwycięstwo Andory byłoby jedną z największych sensacji w polskiej piłce w XXI w., co widać również po bardzo wysokich kursach bukmacherskich. Murowanym faworytem jest Polska, lecz zanim zdecydujesz się na zawarcie jakiegokolwiek zakładu, zapoznaj się z dokładną analizą formy obydwu zespołów.

Polska – forma i statystyki

polska typy bukmacherskie

Rok 2020 na pewno był dla polskiej reprezentacji bardzo specyficzny. Gdy spojrzymy na bilans spotkań, to trzeba powiedzieć, że wygląda to całkiem przyzwoicie. 8 rozegranych meczów, 4 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki, to na pewno rezultat, który na papierze nie powinien wzbudzać w kraju tak negatywnych nastrojów, które towarzyszyły naszej kadrze.

Gdy jednak spojrzymy na bezpośrednie konfrontacje z najmocniejszymi zespołami, to wygląda to już znacznie gorzej. Dwie porażki z Holandią, jedna z Włochami po tragicznej grze, a także bezbramkowy remis z Italią u siebie pokazują, że Polska potrafiła wygrywać co najwyżej z europejskimi średniakami, takimi jak Bośnia Hercegowina. Triumfy nad Bośniakami pozwoliły na zajęcie 3. miejsca w grupie Ligi Narodów i utrzymanie się w dywizji A. Styl gry pozostawiał jednak wiele do życzenia, autorytet Jerzego Brzęczka był regularnie podważany, a najważniejsi piłkarze na czele z Robertem Lewandowskim prawdopodobnie nie dogadywali się z trenerem. 

Poskutkowało to dość niespodziewanym zwolnieniem Brzęczka. W jego miejsce przyszedł Paulo Sousa, który ma całkiem bogate CV i wygląda na człowieka opanowanego i przede wszystkim mogącego przekazać coś swoim piłkarzom. Portugalczyk jako piłkarz wygrywał dwukrotnie Ligę Mistrzów z Juventusem Turyn i Borussią Dortmund. W roli menadżera prowadził i m.in. Fiorentinę, Basel, Swansea, Leicester, a przed objęciem Polaków, pracował w Girondins Bordeaux. Kibice w Polsce mają więc nadzieję, że Sousa wyciągnie z naszych piłkarzy 100% potencjału i zespół w końcu będzie grał na miarę swoich możliwości. 

Na pewno jednak wejście w drużynę 50-latek będzie miał bardzo wymagające, ponieważ od razu będzie musiał zagrać 3 niezwykle ważne mecze eliminacji do Mistrzostw Świata. Przed Andorą reprezentacja rozegrała arcyważny mecz z groźnymi Węgrami. Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tego pierwszego spotkania pod wodzą nowego selekcjonera? Na pewno wiemy, że Paulo Sousa jest człowiekiem odważnym i nie boi się podejmować trudnych decyzji. Za takie na pewno trzeba uznać posadzenie na ławce Kamila Glika. Sousa dał szansę Michałowi Helikowi oraz Jakubowi Moderowi, który wystąpił w środku pomocy. Defensywa Polaków spisywała się jednak bardzo słabo, ale na pewno nie można za to obarczać wyłącznie stopera Burnsley. Biało-Czerwoni zagrali bardzo złą 1. połowę, kiedy nie oddali ani jednego strzału. Po przerwie pokazali jednak charakter odrobili straty z 0:2 i 2:3, więc z pewnością jakieś plusy, szczególnie w ofensywie można znaleźć. Na pewno z czasem będzie można na temat pracy Sousy powiedzieć więcej.

Kto wystąpi w meczu z Andorą? 

Kluczowymi piłkarzami w nadchodzących meczach będą oczywiście Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. “Lewy” to aktualnie prawdopodobnie najlepszy piłkarz świata i potwierdził to pięknym golem na wagę remisu w Budapeszcie. Natomiast Milik coraz lepiej odnajduje się w Olympique Marsylia, choć z Węgrami nie zagrał na swoim poziomie. W bramce spokój powinien zapewnić Wojciech Szczęsny, jednak goalkeeper Juventusu starcia z Madziarami, również nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Interesującym aspektem jest formacja defensywna, w której tak naprawdę jedynym pewniakiem wydaje się Jan Bednarek. Sousa nie powołał Tomasza Kędziory, więc kwestia bocznych obrońców wyjaśni się się dopiero przed poszczególnymi meczami. Jak widać było w pierwszym meczu eliminacyjnym pozycja Glika również nie jest pewna, więc walka o miejsce na stoperze obok Bednarka jest otwarta. Największy znak zapytania to linia pomocy. Środek pola wygląda bardzo solidnie, ponieważ dobrą formę prezentują Piotr Zieliński i Grzegorz Krychowiak, a uzupełnić może ich choćby Mateusz Klich, czy Kuba Moder Znacznie gorzej sytuacja wygląda jeśli chodzi o skrzydła, ponieważ w klubie nie gra Kamil Grosicki, a w przeciętnej formie są Przemysław Płacheta i Kamil Jóźwiak. Były piłkarz Lecha Poznań dał jednak kapitalną zmianę z Węgrami i w ciągu dwóch minut zanotował gola i asystę. Na pewno z Andorą uda się przetestować kilka wariantów, które mogą okazać się bardzo przydatne w starciu z Anglikami. Oto dokładnie wyniki meczów reprezentacji polski w 2020 roku:

  • Holandia – Polska (1:0) 
  • Bośnia i Hercegowina – Polska (1:2)
  • Polska – Finlandia (2:1)
  • Polska – Włochy (0:0)
  • Polska – Bośnia i Hercegowina (3:0)
  • Polska – Ukraina (2:0)
  • Włochy – Polska (2:0)
  • Polska – Holandia (1:2)    

Andora – forma i statystyki

andora kursy bukmacherskie

Andora to jedna z tych reprezentacji, która podchodzi do meczów w sposób bardziej hobbystyczny. Próżno szukać tam piłkarzy na przyzwoitym europejskim poziomie i drużyna jest regularnym dostarczycielem punktów, choć na pewno trzeba cenić ją bardziej niż choćby San Marino. Andorczycy bowiem potrafią sporadycznie urwać punkty faworyzowanym reprezentacjom. Nasi rywale w 2020 roku rywalizowali w Lidze Narodów na poziomie dywizji D. Tam mierzyli się z Wyspami Owczymi, Maltą oraz Łotwą. Zgromadzili na swoim koncie 2 punkty i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. Wspomniane dwa “oczka” wywalczyli po bezbramkowych remisach z Maltą i Łotwą, więc trzeba powiedzieć otwarcie, że te wyniki nie wzbudzają większego respektu. Ponadto są to jedyne mecze Andory bez porażki w zeszłym roku. Drużyna z południowo-wschodniej Europy od 2018 roku wygrała łącznie dwa spotkania, co najlepiej podkreśla z jakim przeciwnikiem Polacy zmierzą się 28 marca w Warszawie. 

W swoim pierwszym starciu eliminacyjnym Andora grała na własnym boisku z Albanią. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, co na pewno nie przynosi Andorczykom wstydu. Albania to solidny zespół, mający w swoim składzie zawodników m.in. z Serie A oraz innych solidnych europejskich lig. Jednobramkowa porażka nie jest więc dla Andory złym wynikiem i pokazuje, że piłkarze tego zespołu nie są tylko amatorskimi zawodnikami, choć oczywiście nadal w naszej grupie będą w większości meczów pełnić funkcję dostarczyciela punktów.

Jeśli chodzi o skład, to większość piłkarzy występuje na co dzień w rodzimej lidze andorskiej. Pozostała część reprezentantów występuje w niższych ligach hiszpańskich. Najbardziej rozpoznawalnym andorskim piłkarzem jest Jordi Alaez, grający na poziomie 2.ligi greckiej w barwach Diagoras Rodou. Innym znanym zawodnikiem tego zespołu jest kapitan Sergio Moreno

Nie ulega jednak wątpliwości, że Andora w naszej grupie zapunktuje prawdopodobnie wyłącznie z San Marino i Polacy powinni pokonać rywala kilkoma golami. Oto komplet wyników reprezentacji Andory w 2020 roku: 

  • Łotwa – Andora (0:0)
  • Andora – Wyspy Owcze (0:1)
  • Andora – Wyspy Zielonego Przylądka (1:2)
  • Andora – Malta (0:0)
  • Wyspy Owcze – Andora (2:0)
  • Portugalia – Andora (7:0)
  • Malta – Andora (3:1)

Andora – Łotwa (0:5)

Mecz Polska – Andora typy bukmacherskie

Starcie Polski z Andorą będzie niczym pojedynek Dawida z Goliatem. Tym razem jednak Dawid nie ma najmniejszych szans i Polska powinna pewnie ograć swojego rywala. Nasza reprezentacja posiada o kilka klas lepszych piłkarzy na każdej pozycji i nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza niż zwycięstwo i to małym nakładem sił. Po meczu z Węgrami i przed meczem z Anglią na pewno nasi piłkarze nie będą zostawiać na boisku całego serca i zdrowia. Ważna będzie możliwość przetestowania kilku ustawień oraz założeń taktycznych. 

Polacy u siebie od 2019 roku rozegrali 10 spotkań. 7 z nich wygrali, 2 zremisowali i 1 przegrali. Na pewno ta statystyka pokazuje, że na swojej ziemii nasi reprezentanci czują się kapitalnie.  Z kolei Andora na wyjeździe przegrała 8 z 10 ostatnich spotkań i zaliczyła dwa remisy. 

Patrząc na składy, statystyki i ogólne możliwości obydwu zespołów, trzeba spodziewać się wysokiego zwycięstwa Polski. Nie można jednak zapominać, że spotkanie rozgrywane będzie pomiędzy dwoma bardzo ważnymi meczami z Węgrami i Anglią. Oznacza to, że najważniejsi zawodnicy prawdopodobnie będą odpoczywać i Sousa nie będzie wytaczał najcięższych dział. Spodziewam się spokojnego zwycięstwa Polaków, ale nie sądzę abyśmy zobaczyli w meczu więcej niż 4 gole. 

Typy na mecz Polska – Andora 28.03.2021 – podsumowanie

Oto nasze darmowe typy na mecz Polska – Andora, który odbędzie się na Pepsi Arena w Warszawie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Nasze typy bukmacherskie na mecz Polska – Andora:

  • Poniżej 4,5 gola w meczu – kurs: 1,62 @Superbet
  • Polska wygra z handicapem – 3,5 gola – kurs: 1,72 @LVBET
  • małe ryzyko: Polska strzeli pierwszego gola od 1 do 27 minuty – kurs 1,40 @Fortuna
  • duże ryzyko: W pierwszej połowie zobaczymy 2-3 bramki – kurs 2,04 @Fortuna
Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.