Piłka nożna typy bukmacherskie fot. 400mm.pl
  • Piłka nożna

Monaco – Lyon – typy na kartki w hicie ligi francuskiej

Rywalizacja Monaco z Lyonem zawsze stała pod znakiem wielu kartek i ogromnych emocji. Nie ma powodu aby uważać, że w najbliższą niedzielę będzie inaczej.

Mój typ: Kartki - liczba punktów: powyżej 4,5

Historia bezpośrednich spotkań wskazuje, że w bezpośrednich starciach Monaco z Lyonem aż roiło się od żółtych i czerwonych kartek. Clement Turpin powinien ich pokazać w niedzielę przynajmniej pięć. Zakład najkorzystniej obstawić w Goplusbet, który daje możliwość zrobienia tego bez ryzyka aż do 1000 zł.

kurs: 1.92 w Go+Bet
Postaw w Go+Bet

W niedzielnym szlagierze ligi francuskiej spotkają się dwa zespoły, które mają coś do udowodnienia, a jednocześnie starają się o odbudowanie zaufania własnych kibiców. Monaco rozczarowało w el. LM i już w III rundzie odpadło z rywalizacji o udział w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. Ekipa Philippe Clementa będzie grać wyłącznie w Lidze Europy, co jest dla kibiców i włodarzy niemałym rozczarowaniem.

Gigantycznym zawodem była natomiast postawa w ubiegłym sezonie Olympique Lyon. 8. pozycja w tabeli na koniec rozgrywek poskutkowała tym, że niedawnego półfinalisty Ligi Mistrzów zabrakło w tym sezonie w europejskich pucharach. Piłkarze tego klubu zrobią więc w tym sezonie wszystko, aby w kolejnym wrócić na salony.

Nie ma zatem większych wątpliwości, że zarówno jednym jak i drugim nie brakuje motywacji do tego, aby w każdym meczu walczyć o jak najlepszy wynik. Mamy uzasadnione nadzieje, że parcie na korzystny rezultat przełoży się na kilka ostrych fauli i niesportowych zachowań skutkujących napomnieniami od arbitra.

Kursy bukmacherskie na Monaco – Lyon są w Go+bet są bardzo wyrównane:

AS Monaco
Olympique Lyon
Olympique Lyon
Kurs na Monaco 2,46
Kurs na remis 3,62
Kurs na Lyon 2,73

Trudno wytypować bezpośrednie rozstrzygnięcie, dlatego postanowiliśmy, że wykorzystamy fakt, iż mecze między tymi zespołami zawsze obfitowały w dużą liczbę kartek. Zdecydowaliśmy się typować over 4,5 punktów kartkowych po kursie 1,92 w Go+Bet przy następujących założeniach:

  • Żółta kartka – 1 punkt
  • Czerwona kartka – 2 punkty

Dlaczego warto typować w Goplusbet? 

Ponieważ przy założeniu konta z naszym kodem dostajesz:

  • Zakład bez ryzyka do 1000 PLN
  • Specjalny freebet 30 PLN
  • Specjalne boosty kursowe oraz wysokie kursy na Ligue 1
Typuj bez ryzyka w Goplusbet

Monaco – Lyon – typy. Sędzia będzie zapracowany

Spotkania Monaco z Lyonem zawsze generowały ogromne emocje. W ostatnich dwóch meczach arbitrzy pokazywali „tylko” 3 żółte kartki, ale we wcześniejszych starciach było ich o wiele więcej, a nierzadko piłkarze byli też usuwani z boiska. W czterech kolejnych spotkaniach, rozgrywanych na przestrzeni sezonów 2019/2020 oraz 2020/2021, za każdym razem sędzia pokazywał czerwoną kartkę. Kiedy Lyon przegrywał z Monaco w Pucharze Francji w sezonie 2020/2021, z placu gry został usunięty Diomande. Dwa tygodnie później, już w meczu ligowym, pod prysznic wcześniej udał się Caqueret. W podobny sposób był w przeszłości karany choćby Cesc Fabregas.

SezonMeczKartkiPunkty kartkowe
2021/2022Monaco – Lyon 2:03🟨 3
2021/2022Lyon – Monaco 2:03🟨 3
2020/2021Monaco – Lyon 2:34🟨 1🟥 6
2020/2021 (Puchar)Lyon – Monaco 0:27🟨 1🟥 9
2020/2021Lyon – Monaco 4:16🟨 1🟥8
2019/2020Monaco – Lyon 0:33🟨 1🟥5
Ostatnie mecze pomiędzy Monaco i Lyonem

Typy na Monaco – Lyon. Starcia pełne niesportowych zachowań

Jeżeli dokładnie przeanalizujemy protokoły sędziowskie z ostatnich meczów pomiędzy tymi zespołami, okaże się, że mnóstwo kartek zostało pokazanych również poza boiskiem. Choć nie są one wliczane do sumy punktów kartkowych naszego zakładu, pokazują jak wielkie napięcie towarzyszy każdemu, kto zasiada na ławce po jednej ze stron.

Absolutnie rekordowy był mecz w sezonie 2020/2021. W końcówce najpierw padła wyrównująca bramka na 2:2, a chwilę później Cherki przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Lyonu, który kończył ten mecz w „10”. W doliczonym czasie gry wywiązała się bójka, w efekcie której czerwone kartki otrzymało aż 4 zawodników: De Sciglio, Geubbels, Pellegri i Marcelo. W rozgrywanym kilkanaście dni wcześniej spotkaniu między tymi ekipami, na trybuny wyrzucony został Rudi Garcia – ówczesny szkoleniowiec Lyonu.

Zastanawiając się jaki scenariusz będzie miał niedzielny hit Ligue 1, nietrudno wyobrazić sobie, że przy wyniku na styku, emocje wezmą górę nad zawodnikami. Trudno zakładać, aby mecz ten był wolny od dużej liczby fauli, agresywnych przewinień i niesportowych zachowań. Historia pokazuje, że niemal zawsze sędzia miał podczas tych spotkań pełne ręce roboty.

Mój typ: Kartki – liczba punktów: powyżej 4,5
kurs: 1.92 w Go+Bet
Postaw w Go+Bet

Monaco fauluje więcej od rywali

Zespołem, w którym upatrujemy głównego prowodyra indywidualnych napomnień jest AS Monaco. Przyglądając się statystykom z ostatnich meczów, można wysnuć wniosek, że piłkarze z Księstwa regularnie faulują więcej od przeciwników. Sytuacja taka miała miejsce w każdym z ostatnich 4 spotkań Ligue 1.

Co więcej, w oczy rzuca się również statystyka czerwonych kartek. Mimo, że za nami dopiero 6 ligowych kolejek, piłkarze Philippe Clementa byli usuwani z boiska już trzykrotnie (Maripan, Vanderson, Fofana).

MeczFaule gospodarzyFaule gości
Nice – Monaco 0:11012
Monaco – Troyes 2:41311
PSG – Monaco 1:11215
Monaco – Lens 1:41813
Statystyka fauli w ostatnich meczach Monaco

Nieco rzadziej napominani są piłkarze Lyonu. Mimo to, w ostatnich 4 starciach tylko raz miał miejsce przypadek, że to Les Gones faulowali mniej od swojego rywala.

MeczFaule gospodarzyFaule gości
Lorient – Lyon 3:1818
Lyon – Angers 5:059
Lyon – Auxerre 2:11313
Reims – Lyon 1:11212
Statystyka fauli w ostatnich meczach Lyonu

Sytuacja w tabeli determinuje boiskowe zachowania

Istnieje jeszcze kilka, pomniejszych powodów, dla których typujemy over 4,5 punktów kartkowych. Przede wszystkim zwracamy uwagę na miejsce w tabeli i ostatnie wyniki Monaco. Dopiero w 6. kolejce Ligue 1, Les Rouge et Blanc odnieśli zwycięstwo po 4 meczach bez kompletu punktów. Zajmują miejsce w środku tabeli i czym prędzej muszą gonić czołówkę. Takie okoliczności powinny wyzwolić w graczach gospodarzy dodatkowe pokłady ambicje. Jak wiadomo, efektem ubocznym są zazwyczaj żółte kartki wynikające z przemotywowania. 4. lokatę okupuje Lyon, który przegrał ostatnie ligowe spotkanie z Lorient 1:3. Frustracja niekorzystnym wynikiem znalazła odzwierciedlenie w statystyce fauli, których goście popełnili aż 18.

Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *