Wrzosek - Sarara - typy fot. 400mm.pl
 • KSW

KSW 73. Typy na walkę Wrzosek – Sarara

Sarara powalczy o drugie zwycięstwo w formule MMA, dla Arkadiusza Wrzoska będzie to debiut na KSW. Czy udany? Obaj zawodnicy swoje doświadczenie zdobywali w kickboksingu.

Mój typ: Wrzosek wygra przez K.O/T.K.O/dyskwalifikację

Wrzosek jest murowanym faworytem tego pojedynku. Obstaw jego wygraną w Fortunie do 600 zł bez ryzyka. W razie przegranej cała postawiona kwota do 600 zł wraca na twoje konto. Typuj np. za 200 zł, otrzymasz 200 zł gdy typ nie wejdzie.

kurs: 2.00
Obstaw w Fortunie

Już na KSW 73 zobaczymy starcie dwóch najlepszych kickbokserów w naszym kraju. Tomasz Sarara zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem. Doświadczenie czy młodość? Jak kickbokserzy zaprezentują się w klatce MMA? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź w tej analizie.

Sarara – Wrzosek – typy bukmacherskie na KSW 73

Tomasz Sarara to przede wszystkim doświadczenie. To doświadczenie jednak niesie za sobą także rozbicie zawodnika. W swojej karierze stoczył wiele walk i na treningach wiele razy stawiał czoła trudnym rywalom. Zawodnik po takiej przeszłości bardzo się zmienia. Nie ma już takiej odporności na ciosy. Do tego dochodzi argument wieku. Zawsze bazował na szybkości wyprowadzanych kombinacji ciosów. Teraz nie może już na to liczyć. Szybkość oraz kondycja stale się będą pogarszać. Kondycja zresztą była jego piętą achillesową już w pierwszym pojedynku w MMA.

Typuj walkę Sarary z Wrzoskiem w Fortunie.

Dlaczego? Bo za rejestrację u tego bukmachera otrzymasz zakład bez ryzyka na start do 600 złotych.

Obstawiasz typ na walkę za 300 złotych? W razie niepowodzenia na twoje konto trafi 300 złotych, które będziesz mógł wykorzystać na kolejne zakłady.

Załóż konto w Fortunie

Arkadiusz Wrzosek za to doświadczeniem może mu dorównywać za sprawą walk w GLORY. Jest to najwyższy poziom kickbokserski, a walczył nawet z legendą – Badrem Harim. Co najważniejsze jednak wciąż jest młody. Ma dopiero 30 lat i bez większych trudności wpasuje się w nowy sport. Siła i umiejętności stójkowe na poziomie KSW mogą dać mu w najbliższym okresie nawet szansę na dojście do czołówki dywizji ciężkiej.

Mój typ: Wrzosek wygra przez K.O/T.K.O/dyskwalifikację
kurs: 2.00
Obstaw w Fortunie

W tej walce spodziewam się przede wszystkim stójki. Wrzosek powinien dystansować rywala i umiejętnie go rozbijać nie dając mu jednocześnie podchodzić bliżej. Obaj zawodnicy nigdy nie mieli styczności z zapasami oraz parterem. Nie spodziewam się też, aby chcieli wykorzystywać te płaszczyzny. Tomasz Sarara i Arkadiusz Wrzosek nie bez powodu od młodych lat wybrali dla siebie sporty stójkowe. Oni lubią się bić i w tej płaszczyźnie sprawdzą się w klatce KSW. Ta dyscyplina jednak wymaga pewnej zmiany gry stójkowej, a małe rękawice i możliwy brak kondycji zawodników będą sprzyjały zakończeniu walki przed czasem. Obstawiam więc wygraną Arkadiusza Wrzoska poprzez nokaut. Ma on wszystkie potrzebne narzędzia do skończenia rywala przed czasem i nie widzę innej możliwości.

Na gali tego wieczoru walczą nie tylko Wrzosek z Sararą. Prześledź nasze typy dotyczące innych pojedynków z karty walk KSW 73 i sprawdź kursy.

Sarara w drodze po drugie zwycięstwo

Tomasz Sarara to niezwykle doświadczony kickobkser, który występował także w boksie. Ze wszystkich jego zawodowych osiągnięć w sportach uderzanych należy wyróżnić wielokrotne mistrzostwo Polski, zdobycie pasów K1 federacji: Celtic Gladiator, FEN oraz DSF, a także 1. i 2. miejsce w turniejach bokserskich Bigger’s Better.

Tomasz Sarara kursy bukmacherskie
Tomasz Sarara
Sylwetka
 • Wiek 37 lat
 • Wzrost 186 cm
 • Waga 103 kg
 • Zasięg 190 cm
 • Rekord w MMA 1-0 (1 Sub)
 • Rekord w kickboksingu 41-7 (16 KO)

Jest to walka na zasadach MMA. Jednak obaj zwodnicy to utytułowani kickbokserzy bez doświadczenia w klatce MMA. Skupmy się więc na płaszczyźnie stójkowej. Tomasz Sarara jako kickbokser polegał głównie na swojej szybkości. Często starał się skracać dystans i tym sposobem wywierał presję na rywalach. Po skróceniu dystansu zadawał całe kombinacje ciosów i wymiany kończył poprzez kopnięcia. Mimo wszystko skupiał się bardziej na zadawaniu obrażeń rękoma. Kopnięć nie używał tak często i nie stanowiły one dla przeciwników dużej szkody. Należy także zaznaczyć, iż na 41 wygranych walk „tylko” 16 z nich zakończył przed czasem nokautami. Pokazuje to, że siła jego ciosów nie zawsze robiła wrażenie na przeciwnikach.

Przejdźmy teraz do aspektu MMA, bo to w tej formule rozegra się to starcie. Zawodnik z Krakowa stoczył już jeden bój w tej formule walki. Warto jednak dodać, że powrócił w tym momencie do aktywnego walczenia po 2 i pół roku przerwy. W tym wieku takie przerwy potrafią wpłynąć na dyspozycję fightera. Wówczas pierwotny rywal musiał się wycofać przez kontuzję. Na zastępstwo w ostatniej chwili ściągnięto przeciętnego Chorwata – Filipa Bradaricia.

W Fortunie możesz też otrzymać specjalny freebet dostępny z naszym kodem. To część oferty powitalnej tego bukmachera, która składa się z łącznie czterech bonusów. 

Legitymował się on rekordem 5 zwycięstw oraz 3 porażek i nie podejmował w swojej karierze żadnego dobrego rywala. Pojedynek ten toczył się po myśli zawodnika z Bałkanów. Polak chciał wymieniać się ciosami, lecz bardzo szybko i w łatwy sposób dawał się sprowadzać do parteru przez wszystkie 3 rundy. Tylko przez brak umiejętności Bradaricia pojedynek ten nie skończył się poprzez TKO. Wielokrotnie Chorwat miał bezradnego Sarare na deskach i nawet w dosiadzie. Nie potrafił jednak zadawać ciosów i przez ten brak konkretności nie odniósł zwycięstwa.

Tomasz Sarara jedyne co pokazał w tej walce to charakter. Zmęczony po nudnym widowisku Filip Bradarić poddał się z powodu braku kondycji. Podobny brak kondycji już po pierwszej rundzie pokazał Tomasz Sarara. Walkę wytrwał tylko dzięki wcześniej wspomnianemu charakterowi. Czy w swojej drugiej walce poprawił ten aspekt? Szczerze wątpię. Zawodnicy sportów stójkowych często mają braki kondycyjne i nie potrafią się dostosować do nowego sportu. Przykładem jest między innymi poczynanie Izu Ugonoha w klatce KSW.

Wrzosek udanie zadebiutuje?

Arkadiusz Wrzosek to obecnie najlepszy polski zawodnik w kickboksingu. Występował także w Muay-Thai oraz Sandzie. W Sandzie wywalczył tytuł mistrza Polski, a w Muay-Thai oprócz mistrzostwa Polski sięgnął także po mistrzostwo Europy. Postanowił on jednak przenieść się do nowego dla siebie sportu. Jak się sprawdzi? Przyjrzyjmy się najpierw jego dokonaniom przed karierą w MMA.

andrzej wrzosek kursy bukmacherskie
Arkadiusz Wrzosek
Sylwetka
 • Wiek 30 lat
 • Wzrost 201 cm
 • Waga 108 kg
 • Rekord w MMA 0-0
 • Rekord w Kickboksingu 14-5-1 (9 KO)

Jest to były mistrz FEN oraz zdobywca nagrody za najlepszy nokaut roku 2021 w największej organizacji kickbokserskiej na świecie – GLORY. Co warto dodać, nokaut ten odniósł nad legendą tej dyscypliny sportu – Badrem Harim. Z tym też zawodnikiem stoczył swój jedyny remisowy bój. Powodem tego jednak było zachowanie kibiców podczas tej gali, przez co pojedynek nie mógł zostać zakończony. W swojej karierze dokonał czegoś, czego Tomasz Sarara nigdy mimo bogatej kariery nie doświadczył. Jest to przedostanie się do czołówki GLORY. Sarara walczył tam jedynie raz na początku swoich zawodowych startów.

Arkadiusz Wrzosek w swoich walkach korzystał głównie ze swoich warunków fizycznych oraz siły. Umiejętnie trzymał rywali na dystans ciosami prostymi oraz kopnięciami. Z tego dystansu wykonywał nie tylko ciosy proste, lecz całe kombinacje ciosów i kopnięć na każdej wysokości. Zadawał je z dużą siłą czego skutkiem jest aż 9 nokautów na 14 zwycięstw w tej formule walki. Do MMA z całą pewnością wniesie wiele umiejętności stójkowych i przez swój młody wiek będzie w stanie się szybciej zadomowić w nowej formule walki.

Podsumowując Arkadiusz Wrzosek jest zdecydowanie mniej rozbity, jest młodszy, walczył z poważniejszymi rywalami i wygrywał, jest wyższy i ma większy zasięg. Do tego dodać można fakt, iż Tomasz Sarara rozpoczął zmagania w MMA po 2,5 letnim rozbracie ze sportem. Zawodnik w takim wieku po tak długiej przerwie nigdy nie wraca w takiej samej dyspozycji.

Mój typ: Wrzosek wygra przez K.O/T.K.O/dyskwalifikację
kurs: 2.00
Obstaw w Fortunie
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *