GP węgier F1 typy kursy bukmacherskie
  • F1

Formuła 1 Grand Prix Węgier. Hamilton ponownie lepszy od Russella?

W ten weekend cykl Grand Prix F1 zawita na węgierski Hungaroring, a więc jeden z ulubionych torów Lewisa Hamilton. Czy 7-krotny mistrz świata ponownie zakończy wyścig przed swoim kolegą ze stajni Mercedesa?

lewis hamilton
Mój typ: Lewis Hamilton lepszy niż George Russell

Sir Lewis Hamilton po niemrawym początku sezonu ponownie zawitał do ścisłej czołówki najszybszych kierowców w cyklu Grand Prix. Typuj w STS z naszym kodem bez ryzyka do 100 PLN. Wpłać pieniądze, obstaw, a w razie wygranej środki wylądują od razu na twoim koncie.

kurs: 2.75
Obstaw w STS

W niedzielę, 31 lipca 2022 roku, odbędzie się wyścig o Grand Prix Węgier w Formule 1. Zobaczcie kursy i typy na Grand Prix F1 Węgier.

Po 14 wyścigach klasyfikacja generalna cyklu przedstawia się następująco:

  1. M. Verstappen (Red Bull) – 233 pkt.
  2. Ch. Leclerc (Ferrari) – 170 pkt.
  3. S. Perez (Red Bull) – 163 pkt.
  4. C. Sainz (Ferrari) – 144 pkt.
  5. G. Russell (Mercedes) – 143 pkt.
  6. L. Hamilton (Mercedes) – 127 pkt.

Zajmujący 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton miał trudny początek sezonu, jednak w ostatnich kilku wyścigach regularnie odrabia dystans do czołówki. Ponieważ w ten weekend pojedzie na jednym ze swoich ulubionych torów, spodziewam się, że zakończy wyścig przed swoim kolegą z zespołu. Zadanie będzie ciężkie, bowiem Russell wystartuje z pierwszego miejsca. Hamilton borykał się jednak w kwalifikacjach z problemem z DRS i nie ukończył szybkiego okrążenia. W wyścigu będzie miał naszym zdaniem lepsze tempo od młodszego kolegi i ma szansę, by go przeskoczyć

Mój typ: Lewis Hamilton lepszy niż George Russell
kurs: 2.75
Obstaw w STS

Grand Prix Węgier – gdzie obstawiać?

Rekomendujemy skorzystanie z oferty STS. Bukmacher ten regularnie wystawia zakłady H2H na poszczególne wyścigi cyklu F1 Grand Prix. Nowi klienci mogą skorzystać z bonusu cashback o wartości do 100 PLN, dostępnego po rejestracji w STS z kodem promocyjnym i wpłacie depozytu na min. 50 PLN.

  • jeśli zarejestrujesz konto w STS z kodem promocyjnym 100EXTRA i zagrasz nasz typ za gotówkę, to w przypadku wygranej środki trafią na twoje konto depozytowe,
  • w razie przegranej, uzyskasz zwrot, który będziesz mógł wypłacić,
  • jeśli zagrasz zakład z konta bonusowego, to środki będą podlegały obrotowi x3 po kursie 1,91

Nasz typ, a także inne zakłady z szerokiej oferty, możesz obstawić u bukmachera forBET, który oferuje w ten weekend promocję MaxiZysk na F1. Dzięki niej podwoisz swoją wygraną. W tym celu:

  • zarejestruj konto z kodem EXTRA280 (nasz kod zwiększa powitalny cashback z 1000 zł do 1280 zł),
  • między godz. 20.00 dn. 30.07 a godz. 14.30 dn. 31.07 wpłać depozyt na min. 20 PLN,
  • zagraj pierwszy kupon z selekcjami spoza oferty na F1, by wykorzystać bonus cashback,
  • obstaw kolejny kupon z min. 4 zdarzeniami (kurs min. zdarzenia 1,40) z oferty Formuła 1 H2H na wyścig GP Węgier, za stawkę od 20 do 200 PLN,
  • odbierz podwójną wygraną do maksymalnej kwoty 2279 PLN.

Lewis Hamilton – król Hungaroringu

Lewis Hamilton nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. 6. miejsce w klasyfikacji generalnej po 14 wyścigach sezonu, to z pewnością nie to czego można było oczekiwać po najbardziej utytułowanym kierowcy w historii. Niemniej, ostatnie wyścigi dają nadzieję, że nie powiedział w tym sezonie jeszcze ostatniego słowa.

Grand PrixDataMiejsce
Bahrajn20.03.20223
Arabia Saudyjska27.03.202210
Australia10.04.20224
Emilia Romagna24.04.202213
Miami08.05.20226
Hiszpania22.05.20225
Monako29.02.20228
Azerbejdżan12.06.20224
Kanada19.06.20223
Wielka Brytania03.07.20223
Austria10.07.202223
Francja24.07.20222
Lewis Hamilton w cyklu F1 GP 2022

Chociaż pierwsze Grand Prix w sezonie dawało nadzieję, że Brytyjczyk po raz kolejny będzie liczył się w walce o najwyższe cele, w kolejnych sześciu rundach nie był w stanie ani razu stanąć na podium. Niemniej, począwszy od Grand Prix Azerbejdżanu kierowca urodzony w Stevenage radzi sobie na torze coraz lepiej, a w ostatnich czterech wyścigach za każdym razem stawał na podium. Najlepszy występ w sezonie zanotował w ubiegłym tygodniu, kiedy zajął drugie miejsce w Grand Prix Francji, 10,5 sekundy za zwycięzcą Maksem Verstappenem i 6 sekund przed George’em Russellem. Warto również odnotować, że Hamilton zdołał ukończyć wszystkie wyścigi w obecnym sezonie.

SezonMiejsce w wyściguPozycja startowaBolid
202121Mercedes
202011Mercedes
201913Mercedes
2018 11Mercedes
201744Mercedes
201612Mercedes
201561Mercedes
20143niesklasyfikowanyMercedes
201311Mercedes
201211McLaren
201123McLaren
2010205McLaren
200914McLaren
200851McLaren
200712McLaren
Lewis Hamilton na Hungaroringu

W tym tygodniu Hamilton pojedzie na jednym ze swoich ulubionych torów. Dość powiedzieć, że triumfował na Hungaroringu 8-krotnie w całej swojej karierze, co jest absolutnym rekordem tego obiektu. Tyle samo razy zdobywał tu Pole Position, co również jest najlepszym wynikiem. Był również bliski triumfu w poprzednim sezonie, jednak nieoczekiwanie tamten wyścig padł łupem Francuza Estebana Ocona, który wyprzedził Brytyjczyka o 2,736 s., przy wydatnej pomocy Fernando Alonso. W historii swoich startów na tym torze tylko raz kończył wyścig poza pierwszą „10” i zaledwie dwa razy poza pierwszą „5”.

George Russell – kandydat na przyszłego mistrza świata

Po przejściu do Mercedesa George Russell przeżywa swój najlepszy czas w karierze. 24-latek, jako jeden z niewielu kierowców w stawce, jest w stanie rywalizować na równi z kierowcami Red Bulla i Ferrari, zdobywając przy tym regularnie punkty. Wielokrotnie pokazywał już, że potrafi jeździć równo i szybko, co czyni go realnym kandydatem do tytułu mistrzowskiego w przyszłości, o ile oczywiście będzie dysponował odpowiednim bolidem.

Grand PrixDataMiejsce
Bahrajn20.03.20224
Arabia Saudyjska27.03.20225
Australia10.04.20223
Emilia Romagna24.04.20224
Miami08.05.20225
Hiszpania22.05.20223
Monako29.02.20225
Azerbejdżan12.06.20223
Kanada19.06.20224
Wielka Brytania03.07.2022DNF
Austria10.07.202224
Francja24.07.20223
George Russell w cyklu F1 GP 2022

Jak widać, Russell jeździ w obecnym sezonie z dużą regularnością. Tylko raz nie ukończył wyścigu – w GP Wielkiej Brytanii został zdyskwalifikowany za opuszczenie bolidu, gdy ruszył na pomoc Chińczykowi Zhou Guanyu z Alfa Romeo. W pozostałych wyścigach za każdym razem kończył wyścig w czołowej „5”, czterokrotnie stając na najniższym stopniu podium. Ostatni wyścig zakończył na 3. miejscu, tuż za swoim kolegą z zespołu. 

SezonMiejsce w wyściguPozycja startowaBolid
2021817Williams
20201812Williams
20191616Williams
George Russell na Hungaroringu

Drugi kierowca Mercedesa startuje w cyklu Grand Prix od 2019 roku. Do tej pory występował na węgierskim torze wyłącznie jako kierowca Williamsa, a więc teamu, który od lat znajduje się poza czołówką cyklu. Pierwsze punkty na Hungaroringu zdobył w poprzednim sezonie, kiedy zajął 8. miejsce, a więc jedno oczko za swoim ówczesnym kolegą z zespołu, Nicholasem Latifim. Należy spodziewać się, że w tegorocznym GP Węgier poprawi swoje najlepsze osiągnięcie.

Czy Hamilton powtórzy historię z 2009 roku?

Patrząc na przebieg obecnego sezonu w kontekście wyścigu na Hungaroringu, nie sposób uniknąć porównań do zawodów w 2009 roku. W tamtym czasie McLaren-Mercedes od roku nie był w stanie wygrać wyścigu, jednak po wprowadzeniu przez inżynierów istotnych zmian w bolidzie, Hamlton zdołał przerwać fatalną serię. 

Wiele wskazuje na to, że historia może się powtórzyć i Sir Lewis Hamilton ponownie zawalczy o pełną pulę na jednym ze swoich ulubionych obiektów. Biorąc pod uwagę jego rosnącą formę, należy spodziewać się, że po raz piąty z rzędu zakończy wyścig przed swoim utalentowanym, aczkolwiek znacznie mniej doświadczonym, kolegą z teamu.

Mój typ: Lewis Hamilton lepszy niż George Russell
kurs: 2.75
Obstaw w STS
Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.