kownacki demirezem kursy typy bukmacherskie
  • Boks

Adam Kownacki – Ali Eren Demirezen. Jak obstawiać powrót Babyface’a?

Adam Kownacki powraca do ringu po dwóch porażkach z Robertem Heleniusem. W Barclay's Center, na swoim rodzimym Brooklynie, stoczy pojedynek z twardym Turkiem, Alim Erenem Demirezenem.

Adam Kownacki
Mój typ: Wygrana Adama Kownackiego na punkty

Przed Adamem Kownackim jedna z najważniejszych walk w jego karierze. Polak bardzo solidnie przepracował ostatnie miesiące i planuje powrócić na zwycięską ścieżkę w miejscu. Obstawiam, że zrobi to co potrafi najlepiej – będzie walczył agresywnie, ale wspomogę sie zakładem bez ryzyka 100 zł w STS.

kurs: 4.75
Obstaw w STS

W weekend, z soboty na niedzielę 30/31 lipca, w nowojorskim Barclay’s Center, zobaczymy długo wyczekiwany powrót najwyżej notowanego polskiego boksera w dywizji ciężkiej, Adama Kownackiego. Zobaczcie kursy i typy na walkę Adam Kownacki – Ali Eren Demirezen.

Kownacki – Demirezen kursy bukmacherskie

Urodzony w Łomży, ale dorastający na Brooklynie „Babyface” będzie chciał zrehabilitować się za dwie porażki z Robertem Heleniusem (31-3, 20 KO). Jego najbliższym rywalem będzie znany z wytrzymałości na ciosy Turek, Ali Eren Demirezen.

Mój typ: Wygrana Adama Kownackiego na punkty
kurs: 4.75
Obstaw w STS

Spodziewamy się ciekawego pojedynku na pełnym dystansie, w którym górą powinien okazać się bardziej doświadczony Polak. Zakład ten można obstawić bez ryzyka w STS, po kursie 4.75.

Obstaw wygraną Kownackiego na punkty bez ryzyka w STS.

Walka Kownacki – Demirezen transmisja. Gdzie oglądać?

Transmisja walki Adama Kownackiego z Alim Erenem Demirezenem dostępna będzie w Polsacie Sport oraz w Polsat Box Go Sport. Specjalnie dla naszych Użytkowników mamy kod, który przy rejestracji w Fuksiarzu zapewnia miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport. Oto warunki:

  • załóż konto ze specjalnym kodem w Fuksiarzu,
  • dokonaj depozytu na min. 50 PLN w terminie do 48 godzin od poprawnej rejestracji konta
  • wpłacony depozyt trzeba jednokrotnie obrócić, ale tylko jeden raz i to w dowolny sposób.
  • na adres mailowy gracz otrzyma kod dostępu do Polsat Box Go Sport (gracz ma 3 miesiące na  aktywację)
  • aby go zrealizować należy założyć konto w serwisie Polsat Box Go i wpisać kod na stronie: https://polsatboxgo.pl/panel/mamkod.

Adam Kownacki – Ali Eren Demirezen: porównanie zawodników

Ostatnie dwa pojedynki z Heleniusem obnażyły słabości Adama Kownackiego, który przez dłuższy czas uważany był za poważnego pretendenta do tytułu mistrza świata w kategorii ciężkiej.

Mimo iż jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i potrafi skutecznie skracać dystans, co udowadniał w pojedynkach z większymi rywalami jak Gerald Washington (20-5-1, 13 KO) czy Charles Martin (28-3-1, 25 KO), to jednak olbrzym z Finlandii wyraźnie mu nie leżał. W efekcie, oba pojedynki przegrał przed czasem, kolejno w 4. i 6. rundzie.

Kownacki vs Demirezen
Adam Kownacki
Adam Kownacki
Ali Eren Demirezen
Ali Eren Demirezen
A. Kownacki Zawodnik A. E. Demirezen
20 (15 KO) Wygrane 16 (12 KO)
2 (2 KO) Porażki 1 (0 KO)
68% % KO/TKO 71%
33 lata Wiek 32 lata
191 cm Wzrost 190 cm
193 cm Zasięg 203 cm
Klasyczna Pozycja Klasyczna
19. Ranking 21.

Tym razem różnica w warunkach fizycznych na niekorzyść Kownackiego nie będzie tak duża. Obaj są w podobnym wieku, walczą z pozycji klasycznej (są praworęczni), a przy tym mają podobny procent walk wygranych przez nokaut. Turek posiada jednak aż o 10 cm krótszy zasięg ramion. Należy więc spodziewać się, że „Babyface” będzie musiał po raz kolejny skracać dystans, co niesie za sobą ryzyko przyjmowania ciosów kontrujących wyprowadzanych przez Turka. To właśnie przewaga zasięgu może okazać się największą bronią pięściarza z Samsun. Należy również wziąć pod uwagę wytrzymałość jego szczęki – jak dotąd nigdy nie został znokutowany w swoich zawodowych występach. 

Zobacz nasz poradnik na temat zakładów i obstawiania boksu.

Kownacki vs Demirezen typy – ostatnie walki

Obydwaj zawodnicy znajdują się na zbliżonych pozycjach w rankingu serwisu Boxrec – Polak jest 19., natomiast Turek – 21. Nie ulega jednak wątpliwości, że znacznie poważniejszych rywali miał do tej pory Kownacki, który miał już okazję toczyć zwycięskie boje z bokserami z czołowej „10” rankingów wagi ciężkiej.

PrzeciwnikWynik walki
Robert Helenius (09.10.2021)Przegrana przez TKO w 6. rundzie
Robert Helenius (07.03.2020)Przegrana przez TKO w 4. rundzie
Chris Arreola (03.08.2019)Wygrana na punkty
Gerald Washington (26.01.2019)Wygrana przez TKO w 2. rundzie
Charles Martin (08.09.2018)Wygrana na punkty

Przed dwiema nieoczekiwanymi porażkami z Heleniusem, „Babyface” wygrywał z wysoko notowanymi Chrisem Arreolą (38-7-1, 33 KO, 2 NC) i Charlesem Martinem (28-3-1, 25 KO). W międzyczasie rozprawił się również Geraldem Washingtonem (26-5-1, 13 KO), którego znokautował w 2. rundzie. Warto dodać, że wszyscy ci bokserzy mieli okazję walczyć o tytuł mistrzowski, a Martin sam był mistrzem świata.

PrzeciwnikWynik walki
Gerald Washington (01.01.2022)Przegrana przez TKO w 8. rundzie
Nikola Milacić (13.03.2021)Przegrana przez TKO w 2. rundzie
Kamil Sokołowski (20.09.2020)Wygrana na punkty
Andrei Mzanik (18.01.2020)Wygrana na punkty
Efe Ajagba (20.07.2019)Przegrana na punkty

Z kolei Demirezen nie miał zbyt wielu szans, by mierzyć się z fighterami z topu. Co prawda w styczniu tego roku posłał na deski Geralda Washingtona, jednak warto zauważyć, że Amerykanin swój prime time miał już wówczas za sobą. Na przestrzeni 2020 i 2021 roku stoczył trzy walki, a jednym z jego rywali był Polak Kamil Sokołowski (11-26-2, 4 KO), którego jednak nie można nazwać czołowym bokserem. Warto dodać, że Turek nie jest niepokonany – w 2019 roku przegrał zdecydowanie na punkty z rosłym Nigeryjczykiem Efem Ajagbą (16-1, 12 KO).

Ofensywny styl „ Babyface’a”

Nie jest tajemnicą, że pojedynek z Demirezenem będzie dla Kownackiego starciem o przysłowiowe „być albo nie być” w światowej czołówce wagi ciężkiej. W wywiadach powtarzał, że bardzo mocno przepracował czas od ostatniej walki i że mistrzostwo świata pozostaje dla niego najważniejszym celem.

Pracowałem dużo nad siłą i pracą nóg. Mam nadzieję, że zobaczycie Adama Kownackiego, jakiego dawno nie widzieliście. Od dłuższego czasu jestem skupiony tylko na boksie. Dużo poświęciłem, żeby tę walkę wygrać. (…) Jeśli wygram tę walkę w dobrym stylu, to wrócę do miejsca, w którym byłem przed tymi dwoma porażkami. Znowu będzie głośno o mnie i będę mógł w ciągu roku lub półtora zawalczyć o mistrzowski pas. 

– Adam Kownacki dla polsatsport.pl

Kownacki z pewnością posiada umiejętności, które mogą pozwolić mu na powrót do światowej czołówki, mimo iż jego dwie ostatnie walki nie potoczyły się po jego myśli. Urodzony w Łomży zawodnik należy do najaktywniej walczących ciężkich. Dość powiedzieć, że jego pojedynek z Arreolą zapisał się w historii królewskiej dywizji jako rekordowy pod względem liczby wyprowadzonych i celnych ciosów – obydwaj bokserzy wyprowadzili łącznie 2172 uderzeń, z których 667 doszło celu.

Adam KownackiStatystyki
Ciosy wyprowadzone na rundę68,0
Mocne ciosy wyprowadzone na rundę46,7
Ciosy celne na rundę22,6
Mocne ciosy celne na rundę19,0

Powyższe statystyki wiele mówią o Kownackim jako o bokserze – uderza dużo, mocno i celnie. Agresywny styl walki 33-latka, aż do walki z Finem, sprawiał ogromne problemy jego rywalom. Średnio 68 ciosów wyprowadzanych na rundę, z czego ponad 22 sięgało celu i z których 19 to ciosy mocne, to wynik z pewnością wyróżniający się na tle pozostałych pięściarzy z czołówki kategorii ciężkiej. Nie wiadomo jednak, czy Polak nie postanowił nieco zweryfikować swojej ringowej taktyki po ostatnich niepowodzeniach.

Typy na walkę Kownacki – Demirezen. Czy Polak wygra?

Dwie porażki z Heleniusem z pewnością pozostawiły ślady zarówno na sferze fizycznej jak i mentalnej Polaka wychowanego na Brooklynie. Niemniej, jeśli wierzyć jego słowom, powinien powrócić do ringu jeszcze mocniejszy. Jego najbliższy rywal, chociaż solidny i skuteczny, nie jest ani wybitnym wirtuozem szermierki na pięści, ani też nie przeważa nad nim warunkami fizycznymi tak bardzo jak Helenius. Wydaje się, że ringowa inteligencja, szybkie ręce, wsparcie kibiców w Barclay’s Centerm, a także znacznie większe doświadczenie w pojedynkach z wysoko notowanymi rywalami, powinny dać Kownackiemu wygraną w tym starciu. Nie należy jednak spodziewać się, że zwycięstwo przyjdzie mu łatwo – Demirezen w końcu potrafi przyjmować ciosy, więc najpewniej starcie to zakończy się na kartach sędziowskich.

Jak wiadomo, większość topowych profesjonalnych pięściarzy ma na koncie również sukcesy w latach amatorskich. Podobnie jest również z Adamem Kownackim i Alim Erenem Demirezenem. „Babyface”, zanim przeszedł na zawodowstwo, wygrywał dwukrotnie prestiżowy turniej o „Złote Rękawice” stanu Nowy Jork w dywizji ciężkiej. Adept słynnego brooklyńskiego Gleason’s Gym triumfował w tym zawodach w 2006 i 2009 roku, a w międzyczasie dwukrotnie zajmował w nich drugie miejsce.

Mój typ: Wygrana Adama Kownackiego na punkty
kurs: 4.75
Obstaw w STS
Komentarze: 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *