Skoki narciarskie – archiwalne typy

Marius Lindvik – Daniel Huber. Typy na skoki narciarskie w Zakopanem trafiony

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Skoki narciarskie
 • 17.01.2021 15:00
 • Kursy z 16.01 (22:54)
 • 1,851
 • 1,852

Nasz typ: Marius Lindvik będzie lepszy od Daniela Hubera (1,85)

Marius Lindvik w tym sezonie pokazuje, że aspiruje do stania się bardzo dobrym skoczkiem i stale robi postępy. Pierwsze zawody w tym sezonie nie szły po jego myśli, lecz ostatnio wrócił na właściwe tory. Trzy... jego ostatnie konkursy to miejsca: 2, 8 oraz 5. Z dobrej strony pokazał się również w sobotnim konkursie drużynowym. Daniel Huber skacze dosyć chimerycznie. W tym sezonie zajął już dwukrotnie miejsce na podium, ale przy tym bardzo często zajmował miejsca z drugiej dziesiątce. Według nas aktualnie w lepszej dyspozycji jest Norweg, który dzięki większej regularności powinien wygrać z Austriakiem.

Marcus Eisenbichler – Yukiya Sato. Puchar Świata – typy bukmacherskie

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Skoki narciarskie
 • 17.01.2021 15:00
 • Kursy z 16.01 (23:03)
 • 1,701
 • 2,012

Nasz typ: Marcus Eisenbichler będzie lepszy od Yukiyi Sato (1,70)

Marcus Eisenbichler obecnie jest na drugim miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata. Zawdzięcza to fantastycznemu początkowi sezonu. Obecnie jego forma lekko opadła, lecz w dalszym ciągu potrafi daleko skakać. Potwierdzają to ostatnie dwa konkursy indywidualne, w... których zajmował czwarte miejsca. Sato to młody Japończyk, który niewątpliwie posiada wielki talent. Brakuje mu jednak regularności. Potrafi oddać daleki skok, ale kolejny zepsuć. Pozycje w pierwszej dziesiątce przeplata z miejscami w drugiej albo nawet trzeciej dziesiątce. Obecnie w lepszej i równiejszej dyspozycji wydaje się być bardziej doświadczony reprezentant Niemiec i to na niego stawiamy w tej rywalizacji.

Konkurs drużynowy w Zakopanem. Typy na skoki narciarskie

 • Patryk Sułkowski Patryk Sułkowski
 • Skoki narciarskie
 • 16.01.2021 15:00
 • Kursy z 15.01 (21:31)
 • 2,50TAK

Nasz typ: Wygrana Polaków (2,50)

Przyszedł czas na konkurs drużynowy w Zakopanem. Polacy w ostatnim okresie skaczą bardzo dobrze, a co najważniejsze wszyscy mają naprawdę zbliżony do siebie poziom. Często bywa, że reprezentację ciągnął pojedynczy zawodnicy. W naszym wypadku mamy... Stocha, Kubackiego, Żyłę i Stękałę. Cała czwórka prezentuje bardzo wysoki poziom. I to jest nasza przewaga nad rywalami. Austriacy muszą liczyć na formę Krafta. Słoweńcy skaczą bardzo nierówno. Japończycy natomiast miewają przebłyski, lecz brakuje równych skoków. Najpoważniejszymi rywalami Polaków są reprezentacje Niemców oraz Norwegów. Niemcy muszą liczyć na dalekie skoki Eisenbichlera oraz Geigera. Pozostała część drużyny nie prezentuje obecnie wysokiej formy. Norwegowie mają dobry skład i mogą najbardziej przeciwstawić się naszym reprezentantom. Granerud w tym sezonie błyszczy, lecz podczas Turnieju Czterech Skoczni przydarzyły mu się dwie wpadki, podobnie jak w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu. Johansson, Tande, Lindvik i Forfang to dobrzy zawodnicy. Brakuje im jednak regularności. Często potrafią zepsuć skok. Według nas faworytem w konkursie drużynowym w Zakopanem są Polacy. Nasi zawodnicy są regularniejsi w skokach i prezentują się lepiej jako drużyna. Każdy z nich jest w stanie oddać daleki skok.

Typy bukmacherskie skoki narciarskie

Zanim opiszemy zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie, podpowiemy Wam, jak obstawiać te dyscyplinę sportu. Na tej stronie znajdziecie też przygotowane przez naszych ekspertów typy bukmacherskie na skoki narciarskie. Zacznijmy jednak od poznania najważniejszych turniejów i zawodów.

Zakłady bukmacherskie – skoki narciarskie

Od czasów zwycięstwa Adama Małysza w Turnieju Czterech Skoczni, skoki narciarskie dołączyły do grona dyscyplin, które możemy określić mianem narodowych. Od końca listopada do końca marca praktycznie w każdy weekend rozgrywane są zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich.

Jak i gdzie obstawiać skoki narciarskie?

skoki narciarskie typy bukmacherskie

Punkty zdobyte w poszczególnych zawodach przekładają się na punkty w klasyfikacji generalnej, a na jej podstawie pod koniec marca najlepszy skoczek otrzymuje trofeum w postaci Kryształowej Kuli. Wspomniane pięć miesięcy to także czas, w którym Polacy zwiększają swoje zainteresowanie tą dyscypliną. Sprzyja również temu fakt, że niektóre rozgrywki piłkarskie w tym okresie mają przerwę, więc skoki narciarskie są idealną przestrzenią na upust sportowych emocji.

Oczywiście zauważalny jest również przypływ kuponów zawierających zakład związany ze skokami narciarskimi. Poniżej garść najważniejszych informacji związanych z cyklem zawodów tej dyscypliny i informacja o najważniejszych rynkach zakładów.

Skoki narciarskie obstawiane – najważniejsze turnieje

Oczywiście musimy zacząć od Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Puchar Świata w skokach

Kalendarz Pucharu Świata mimo, że co roku ma kilka stałych punktów to jednak zazwyczaj z różnych powodów różni się od siebie. Cykl od sezonu 2016/2017 zaczyna się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Zazwyczaj jednak początek rywalizacji miał miejsce na skoczni w fińskim Kuusamo. Pewną tradycją – z przerwami – jest też zakończenie sezonu na skoczni mamuciej w Planicy. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zostaje zawodnik, który zgromadził łącznie najwięcej punktów przez cały okres trwania sezonu. Za zwycięstwo w pojedynczych zawodach otrzymuje się 100 punktów, za drugie miejsce 80 pkt, za trzecie 40 pkt. Punkty otrzymuje 30 najlepszych skoczków pojedynczych zawodów.

Zazwyczaj tuż przed startem sezonu zakłady bukmacherskie online w Polsce wypuszczają kursy na zwycięzcę klasyfikacji generalnej całego sezonu. Oczywiście pierwsze typowanie obarczone jest dużym ryzykiem. Puchar Świata to niezwykle wymagający cykl zawodów, który wymaga od zawodników regularnej, wysokiej dyspozycji praktycznie w każdych zawodach.

Puchar Narodów w skokach

Równolegle z Pucharem Świata trwa rywalizacja o Puchar Narodów, który dotyczy rywalizacji drużynowej. Do klasyfikacji końcowej Pucharu Narodów wliczane są punkty zdobyte przez skoczków z danego kraju w indywidualnych zawodach Pucharu Świata oraz punkty zdobyte przez reprezentacje w zawodach drużynowych. Za pierwsze miejsce jest to 400 pkt., za drugie 350, natomiast za trzecie – 300 pkt. Punkty przyznawane są ośmiu najlepszym reprezentacjom.

W tym przypadku typerzy również mają możliwość wytypowania zwycięzcy klasyfikacji końcowej. Z zakładów długoterminowych jest to jedna z ciekawszych możliwości, ponieważ do czołowych ekip należy jedynie kilka reprezentacji z najlepszym szkoleniem i największym zainteresowaniem skokami, więc mało prawdopodobne są tutaj niespodzianki. Od sezonu 2001/2002 Puchar Narodów wygrywały jedynie cztery drużyny narodowe: Austria, Norwegia, Niemcy oraz Polska.

zakłady bukmacherskie skoki narciarskie

Turniej Czterech Skoczni

Najbardziej prestiżowy turniej w skokach narciarskich rozgrywany jest od 1953 roku i tradycyjnie przypada na przełom grudnia i stycznia. Skoczkowie rywalizują na dwóch niemieckich (Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen) i dwóch austriackich (Innsbruck, Bischofshofen). Zwycięzcą edycji zostaje zawodnik, który we wszystkich konkursach zgromadzi łącznie najwięcej punktów za występy (tj. punkty za długość skoku, noty sędziowskie, plus/minus punkty za wiatr). Dodatkowo skoczkowie rywalizują w formule KO, czyli pojedynku, w którym 50 najlepszych zawodników rywalizuje ze sobą w parach pierwszy z pięćdziesiątym, drugi z czterdziestym dziewiątym itd.

Turniejowi Czterech Skoczni dzięki swojej sławie i dobrym wspomnieniom polskich kibiców zawsze towarzyszy rozszerzona oferta kursowa. Użytkownicy zakładów wzajemnych mogą obstawiać czy któremuś z zawodników uda się wygrać wszystkie cztery konkursy, przewagę punktową, h2h w rywalizacji KO i wiele innych. TCS jest również atrakcyjny z tego względu, że rozgrywany jest po kilku konkurach Pucharu Świata, więc mniej więcej wiemy czego można spodziewać się po niektórych zawodnikach.

Konkursy w Zakopanem

Pod koniec stycznia stałe miejsce w kalendarzu Pucharu Świata zajmują zawody w Zakopanem. Mimo, że jest to zwykła rywalizacja to dzięki żywiołowej polskiej publiczności należą do jednych z najważniejszych zawodów przynajmniej dla naszych skoczków. Co prawda oferta kursowa nie różni się od zwykłej, ale z pewnym handicapem w postaci dopingu kibiców do Zakopanego przyjeżdżają nasi reprezentanci. Kamilowi Stochowi udawało się tu wygrać pięciokrotnie, a Adamowi Małyszowi czterokrotnie.

Willingen Six

Od pewnego czasu organizatorzy poszczególnych zawodów, chcąc zwiększyć ich popularność zdecydowali się przygotowanie mini turniejów z atrakcyjnymi finansowo nagrodami. Jedynym z tego typu pomysłów jest Willingen Six (do sezonu 2020 znany pod nazwą Willingen Five), w którym zwycięzcą był skoczek, który otrzyma najwyższą notę łączną (na wyniki składały się punkty z kwalifikacji oraz konkursów głównych). Z punktu widzenia kibiców skocznia Mühlenkopfschanze jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dużych skoczni, ponieważ zawodnicy potrafią osiągać na niej odległości nawet 150 metrowe. Główną nagrodą w tym minicyklu było do tej pory 25 tys. euro.

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym

Co dwa lata w kalendarzu sportów zimowych rozgrywane są Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Obok Turnieju Czterech Skoczni to dla skoczków narciarskich główny punkt kalendarza startów. Rywalizacja ma miejsce na obiektach normalnych i dużych. Te pierwsze charakteryzują się stosunkowo, krótkim lotem i przez to przewagę mają zawodnicy z silnym odbiciem z progu skoczni. Dwa zawody indywidualnie uzupełnia konkurs drużynowy.

Raw Air

Cykl zawodów, który rozgrywany jest w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich od sezonu 2016/2017. Raw Air jest dla zawodników ważnym turniejem przede wszystkim ze względów finansowych. Łączna pula nagród to blisko pół miliona euro. Najwięcej oczywiście zyskuje zwycięzca całego cyklu, ponieważ na jego konto wpływa 60 tys euro. Zawody rozgrywane są w drugiej połowie marca na czterech norweskich skoczniach (Oslo, Lillehammer, Trondheim, Vikersund). Trudność polega na tym, że do klasyfikacji generalnej Raw Air wliczanych jest aż szesnaście skoków (po dwa skoki w czterech konkursach indywidualnych, cztery w kwalifikacjach i po dwa w dwóch zawodach drużynowych). Dodatkową uciążliwością jest fakt, że zawody następują dzień po dniu, więc rywalizacja skoczków trwa 11 dni z rzędu.

Warto również podkreślić, że rozgrywany jest również kobiecy cykl Raw Air. Skoczkinie rywalizują w podobnych zasadach, ale na trzech obiektach. Niestety w związku z małą popularnością skoków narciarskich kobiet nie ma na tę rywalizację wystawionych kursów bukmacherskich.

Co prawda Raw Air dopiero zdobywa popularność, ale organizatorzy wiążą z turniejem duże nadzieje. Co prawda jak do tej pory bukmacherzy nie przygotowywali specjalnych kursów na zdarzenia w Raw Air (poza kursami na zwycięzcę całego cyklu oraz zwycięzcę poszczególnych zawodów), ale być może zmieni się to wraz z sukcesem polskich skoczków bądź wraz ze wzrostem popularności Raw Air.

Planica 7

Zawody w Planicy zawsze miały swój urok i wyróżniały się słoneczną pogodą i względnym luzem wśród zawodników, którzy powoli świętowali ostatnie starty w sezonie. Na mamuciej skoczni bite były rekordy świata co tylko podnosiło atrakcyjność zawodów. Moda na organizowanie mini turniejów w czasie kalendarza Pucharu Świata dopadła również tę słoweńską miejscowość. Dlatego od sezonu 2017/2018 możemy oglądać rywalizację z Planica 7. Zasady podobne jak w przypadku Willingen Six i Raw Air, czyli zwycięzcą cyklu zostaje zawodnik, który zdobędzie najlepszą łączną indywidualną notę, w kwalifikacjach i w konkursach głównych (dwa indywidualne i jeden drużynowy)

Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Podobnie jak w przypadku wielu dyscyplin sportowych medal Igrzysk Olimpijskich ma w skokach narciarskich szczególne znaczenie. Jego zdobycie wiąże się z niezwykłym prestiżem i miejscem na kartach historii. Zawody rozgrywane są raz na cztery lata na skoczni normalnej i na skoczni dużej. Na tej pierwszej toczy się rywalizacja mężczyzn i pań w konkursie indywidualnym, natomiast na drugiej dochodzi do pojedynku drużynowego oraz konkursu indywidualnego mężczyzn.

Letnie Grand Prix

Od 1994 roku w połowie wakacji startuje cykl letnich zawodów skoków narciarskich. Ze względu na brak śniegu w tym okresie panowie rywalizują na skoczniach pokrytych igielitem. Zasady są dokładnie takie same jak w przypadku zimowych zawodów Pucharu Świata, a więc na początku wyłanianych jest 50 zawodników startujących w pierwszej rundzie zawodów, a następnie 30 najlepszych walczy o punkty Letniego Grand Prix. Cały cykl kończy się w pierwszych dniach października, a nagrodę otrzymuje zawodnik, który w tym czasie zgromadzi łącznie największą liczbę punktów.

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

Mistrzostwa Polski, które maja za zadania wyłonić najlepszego skoczka w naszym kraju na dużej skoczni rozgrywane są zazwyczaj tuż po świętach Bożego Narodzenia, a przed Turniejem Czterech Skoczni. Dla typerów to dobra okazja do zapoznania się z formą naszych reprezentantów tuż przed stawianiem zakładów na niemiecko-austriackie zawody.

typy bukmacherskie skoki narciarskie

Od roku 1996 rozgrywane są również letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Jednak ze względu na zbyt niskie zainteresowanie rzadko zdarza się, żeby bukmacherzy oferowali kursy na tego typu zawody. Jednak jeśli interesujesz się skokami to pamiętaj, że zawsze samemu możesz zaproponować zakład bukmacherowi, a on zajmie się przygotowaniem kursu. Aby to zrobić należy napisać do bukmachera na czacie, w formularzu kontaktowym lub w specjalnych zakładkach takich jak np. custom bet na eWinner.

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie – rodzaje

Rywalizacja w skokach narciarskich daje ograniczone pole manewru zarówno bukmacherom jak i użytkownikom. Nawet w trakcie jednego weekendu ciężko przewidzieć dokładne odległości uzyskiwane przez zawodników, ponieważ czasami duży wpływ może mieć na nie kierunek i siła wiatru.

Oczywiście w związku z tym najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym rynkiem zakładów jest rynek na zwycięzcę klasyfikacji generalnej zawodów. Aby urozmaicić nieco stawianie zakładów na skoki narciarskie analitycy bukmacherscy przygotowują zazwyczaj ofertę H2H, która polega na tym, że obstawiasz który ze skoczków w kolejnych zawodach zajmie wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

To szczególnie atrakcyjny rynek, ponieważ cechuje się stosunkowo atrakcyjnymi kursami. Poza tym istnieje możliwość wytypowania czy dany zawodnik znajdzie się na podium zawodów, a w przypadku takich turniejów jak TCS, można nawet próbować ocenić przewagę punktową w konkursie.